• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Już mi się na tej emeryturze daty mylą... Wniosek był o zwolnienie w dniu 1 stycznia. A to m.in. dlatego, że obowiązywała już wyższa kwota bazowa. Poza tym jeśli otrzymacie podwyżki z datą wsteczną od stycznia to i mi z urzędu na nowo przeliczą emeryturę. A, jeszcze przypominam o nagrodzie jubileuszowej. Jeśli odchodzimy na emeryturę i do jubileuszówka brakuje nam 12 miesięcy lub mniej, to zostanie nam ona wypłacona.
Czyli napisałeś na 1 stycznia i tak cię zwolnili,ile wczesniej napisałeś?
 
Tu nie chodzi o procedury poszczególnych DIAS-ów . Przepisy określają, że: Aby złożyć wniosek o przyznanie emerytury/renty - Funkcjonariusz musi być zwolniony ze służby. Tak więc wniosek o emeryturę składa się PO zwolnieniu ze służby a nie po złożeniu wniosku o zwolnienie ze służby. Np. W moim przypadku DIAS określił datę zwolnienia ze służby (zgodnie z moim wnioskiem) na dzień 27.01 2020r. Więc 28 01. br. nie będąc już funkcjonariuszem Scs mogłem złożyć wniosek o przyznanie emerytury .
Chyba tyle...
 
Koledzy, przy pensji 3900 netto i 20 latach stażu jako str. spec. na jaka można liczyć emeryturę ( tak +/-) . Pytanie kieruje do już emerytów... Wiem, ze jest kalkulator do obliczania emki, ale mimo tego patrząc na wasze emeryturę myślicie ile mogę dostać?
 
Tu nie chodzi o procedury poszczególnych DIAS-ów . Przepisy określają, że: Aby złożyć wniosek o przyznanie emerytury/renty - Funkcjonariusz musi być zwolniony ze służby. Tak więc wniosek o emeryturę składa się PO zwolnieniu ze służby a nie po złożeniu wniosku o zwolnienie ze służby. Np. W moim przypadku DIAS określił datę zwolnienia ze służby (zgodnie z moim wnioskiem) na dzień 27.01 2020r. Więc 28 01. br. nie będąc już funkcjonariuszem Scs mogłem złożyć wniosek o przyznanie emerytury .
Chyba tyle...
Chyba że ktoś pokombinuje na datach w wnioskach ,zwolnienie napisze miesiąc wcześniej na np 01.03.2020 o emeryturę dzień po tej dacie,oba wnioski puści jednocześnie lub emerytalny tydzień czy dwa po wniosku o zwolnienie,jesli Dyrektor zwolni z datą w wniosku to emerytalny wtedy myślę jest ważny, w wcześniejszym wpisie tak to chyba zrobiono.
 
Koledzy, przy pensji 3900 netto i 20 latach stażu jako str. spec. na jaka można liczyć emeryturę ( tak +/-) . Pytanie kieruje do już emerytów... Wiem, ze jest kalkulator do obliczania emki, ale mimo tego patrząc na wasze emeryturę myślicie ile mogę dostać?
To zależny od średniej ( współczynnika ) z najlepszych 10 kolejnych lat. podaj średni współczynnik to ci podam w przybliżeniu kwotę. ( 2232 na rękę lub trochę więcej- o w zależności od % , czy było wojsko?) Wyliczenie 3,39*1803,06*0,83*53% =brutto potem *0,83 = netto.
 
Ostatnia edycja:
To są twoje szacunki czy masz wyliczenie z IASu?
Jeśli współczynnik wynosi 0,83 to po 20 latach masz 53%,
Zakładając, że podwyżka dla f-szy wyniesie 729 zł, to średnie uposażenie będzie wynosiło w tym roku w przybliżeniu 6495 zł
6495 x 0,83 x 53% = 2857 brutto
A to daje około 2381 na rękę

przeliczenia emerytury z brutto na netto można dokonac na stronie
 
To są twoje szacunki czy masz wyliczenie z IASu?
Jeśli współczynnik wynosi 0,83 to po 20 latach masz 53%,
Zakładając, że podwyżka dla f-szy wyniesie 729 zł, to średnie uposażenie będzie wynosiło w tym roku w przybliżeniu 6495 zł
6495 x 0,83 x 53% = 2857 brutto
A to daje około 2381 na rękę

przeliczenia emerytury z brutto na netto można dokonac na stronie
Na dzisiaj jest to ok.54% -20 lat i 5miesięcy
 
Digital, ja dla pewności złożyłem wniosek równo 3 miesiące wcześniej. Ale nie ma takiego obowiązku. Byli koledzy co składali wniosek na miesiąc przed. I DIAS nie robił problemu. Ale doszły mnie słuchy, iż ma się to zmienić. Bo 1 marca odchodzi u nas ponad 100 osób. A do tej pory też już trochę odeszło
 
Digital, ja dla pewności złożyłem wniosek równo 3 miesiące wcześniej. Ale nie ma takiego obowiązku. Byli koledzy co składali wniosek na miesiąc przed. I DIAS nie robił problemu. Ale doszły mnie słuchy, iż ma się to zmienić. Bo 1 marca odchodzi u nas ponad 100 osób. A do tej pory też już trochę odeszło
Dzięki za odpowiedzi.
 

Typowy eunuch umysłowy - do niektórych wciąż nie może dotrzeć "oczywista oczywistość",
że urzędnik skarbowy i funkcjonariusz celno-skarbowy, to DWA RÓŻNE ZAWODY, dwie różne
profesje, dwie odrębne historie, dwa inne doświadczenia, dwa różne obowiązki, dwie różne
odpowiedzialności, dwa różne ograniczenia, dwa różne prawa, dwie różne zależności ... itd!

Zatem nikim innym, jak eunuchem umysłowym jest każdy ten, który żąda czegokolwiek dla
jednych, wyciągając zasady i szczególne i szczegółowe dotyczące drugich, co dotyczy także,
a może PRZEDE WSZYSTKIM zapłaty za świadczenie pracy, która nawet z nazwy jest całkiem
różna: WYNAGRODZENIE / UPOSAŻENIE !!

Zgoda, można tego nie wiedzieć przy pierwszym zainteresowaniu takimi sprawami, ale po
niemal trzech latach "tłuczenia" do łbów tych powyższych "oczywistych oczywistości", jakież
to ograniczenie umysłowe może powodować tak rażącą ... tępotę ... ?!
Więc wytłumacz mi Cat,dlaczego skarbowcom mają zaliczyć do emerytury lata kiedy byli, jak się wyraziłeś, urzędnikami skarbowymi?
Dwa różne zawody..........
 
Więc wytłumacz mi Cat,dlaczego skarbowcom mają zaliczyć do emerytury lata kiedy byli, jak się wyraziłeś, urzędnikami skarbowymi?
Dwa różne zawody..........
to jest tylko łatanie dziur ale ta kołderka dla mf-u jest za kròtka. Niech to robią to tylko przyspieszy nieuniknione. Już i tak bardzo mało brakuje i moż się powtòrzyć sytuacja sprzed lat.
 
  • Wypełnić wniosek – formularz na stronie zer
  • Wypełnić zał . nr 1 lub 2 (jeśli jest taka potrzeba) - strona zer - zawiadomienie emeryta rencisty (jeśli pracujesz i emerytura jest mniejsza niż 75%)
  • Dołączyć zaświadczenie z WKU o okresie służby wojskowej - zaliczają ten okres do emerytury
  • Napisać pismo przewodnie do DIAS-a o obliczenie zarobków - za jaki okres np. z najlepszych 10 lat
  • Posłać do ZER-u za pośrednictwem DIAS-a
  • Jeżeli pracujesz w UCS to oczywiście świadectwo zwolnienie ze służby
Dias ma w obowiązku policzyć i potwierdzić czy mam 5 (nieszczęsnych lat) i minimum 15 lat służby , obliczyć zarobek i przesłać do ZER.

Potem pozostaje czekać na decyzję o emce lub odmowie.
  • Napisać pismo przewodnie do DIAS-a o obliczenie zarobków - za jaki okres np. z najlepszych 10 lat
  • Posłać do ZER-u za pośrednictwem DIAS-a
Masz może pisma wzory do tego?
 

:D

Nie umiem!

Jednak postawa "psa ogrodnika", jest mi obca ...

ps
Precyzyjniej - UKS'owcom.
Myślisz się cat. Wytłumacz to funkowi który np. od 5 lat zapieprza świątek piątek czy niedziela dlaczego jego kolega z UKS który służy od 3 lat, a wcześniej siedział za biurkiem 25 lat w przypadku uznania mu ich jako lata służby od razu ucieknie na emkę, a on będzie jeszcze zapi....ał przez długie lata. Nie wyjeżdżaj mi z jakimiś psami, mi chodzi tylko o sprawiedliwość. Chyba logiczne jest że jak już to najpierw nam, a nie że jak im zaliczą to może wtedy nam też. Nie ta kolejność.
 
Myślisz się cat. Wytłumacz to funkowi który np. od 5 lat zapieprza świątek piątek czy niedziela dlaczego jego kolega z UKS który służy od 3 lat, a wcześniej siedział za biurkiem 25 lat w przypadku uznania mu ich jako lata służby od razu ucieknie na emkę, a on będzie jeszcze zapi....ał przez długie lata. Nie wyjeżdżaj mi z jakimiś psami, mi chodzi tylko o sprawiedliwość. Chyba logiczne jest że jak już to najpierw nam, a nie że jak im zaliczą to może wtedy nam też. Nie ta kolejność.

Tiaaa ... Nie ta kolejność ...

Niech będzie - nie przeczę, iż mam się za myślącego, ale jako taki według składni Twojej oceny wnioskuję,
iż chodziło Ci o "mylenie". Dziwnym (może nie) zrządzeniem, to Ty już we wstępie popełniłeś dwie, a może
nawet cztery pomyłki; dwie, to używszy niewłaściwego słowa, jednocześnie niestarannością okazałeś mi
lekceważenie, zaś kolejną jest przyporządkowanie mylności - awersji wobec charakteru "psa ogrodnika".
Tu znów DOMYŚLAM się, że dziwnym (może nie) trafem, bezrefleksyjnie połączyłeś moją wypowiedź ze
słowami kolejnego użytkownika, z którymi nota bene się zgadzam, acz tym razem nie byłem ich autorem.
Nie wiem, czy wypada mi pominąć dalsze Twoje pomyłki, więc tylko zaznaczę, iż dokładnie w tym temacie
wypowiadałem się już wystarczająco obszernie, natomiast wobec Twej, mimo tego, pokrętnej propozycji,
zamknąłem Ci możliwość dalszej tym sposobem prowokacji, odpowiadając "NIE UMIEM!"
Ty jednak nadal próbujesz wskrzeszać prowokacyjną dyskusję, sugerując przy tym, że jestem na tyle
durny, iż nie rozumiem sytuacji jakichś celnych, która jest dla mnie więcej, niż "oczywistą oczywistością".
Proszę więc, nie wciągaj mnie w Twoje coraz płytsze wypowiedzi i ogólnie wróć do swego wcześniejszego,
wysokiego poziomu, którym zyskałeś kiedyś mój szacunek. Jeśli jednak wystąpiło u Ciebie "zarażenie"
egoistycznym snobizmem, szerzącym się ostatnio podobnie do koronawirusa, choć w kontakcie słownym,
to po prostu przestanę Cię czytać i rzecz jasna - odpowiadać ...
 
Back
Do góry