• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dokładnie Skorpion tak jak napisałeś, nigdzie nie doszuklałem się wyłączenia art. 5 ust. 3 dla nas, a zatem dziwna jest interpretacja ZER-u w niestosowaniu tego przepisu dla nas. W związku z powyższym ja i inne osoby u nas składamy odwołanie od decyzji ZER. Znowu mamy pod górę i musimy walczyć o swoje. W LEX-ie jest komentarz do art. 5 i jasno jest napisane w jakim celu jest ustanowiomy ust. 3.
 
Dokładnie Skorpion tak jak napisałeś, nigdzie nie doszuklałem się wyłączenia art. 5 ust. 3 dla nas, a zatem dziwna jest interpretacja ZER-u w niestosowaniu tego przepisu dla nas. W związku z powyższym ja i inne osoby u nas składamy odwołanie od decyzji ZER. Znowu mamy pod górę i musimy walczyć o swoje. W LEX-ie jest komentarz do art. 5 i jasno jest napisane w jakim celu jest ustanowiomy ust. 3.
Sąd jak dowie się, że przy naliczaniu emki dla funków stosują wytyczne a nie zapisy ustawy to się nieźle ubawi.
 
Nie jestem pewien czy sąd się uśmieje bo stanowisko ZER należy traktować jako interpretację ustawy.
Zresztą najlepszy przykład to zaświadczenia o 5 latach. Organ interpretuje przepisy i mamy bajzel w całej Polsce. Przykładów można mnożyć.
Wracając do meritum, należy zastanowić się nad podst. prawną wzruszenia decyzji. Większość z nich już się uprawomocniła.
Proponuję przywołanie Art. 33 ust. 1 pkt. 6 ustawy zaoptrzeniowej. Przyznanie świadczenia nieprawidłowo wyliczonego na skutek błędu organu emerytalnego.
Potrzebne będzie solidne uzasadnienie. Tu prośba do ZZ o pomoc.
 
@Piotrp masz rację ZER stosuje własną interpretację, ale robi to po to, aby jak najwięcej pieniędzy zostało w kasie państwa podobnie zresztą jak ZUS, którego jak nie pozwie się do sądu to nic się nie uzyska. Zresztą w sądach dzisiaj też nie dzieje się dobrze - mamy tego przykłady w walce o powrót do służby. Ale na pewno należy zawalczyć o swoje - ustawa nie robi dla nas wyjątków (wyłączeń w tym zakresie) więc powinniśmy być traktowani jak inne służby. Zresztą jak pisze @księżyc w lexsie jest interpretacja art. 5 ust. 3 i należy ją wykorzystać w uzasadnieniu przy wniosku do sądu.

Zresztą przeczytaj wpis jednego z naszych kolegów, który swego czasu był ławnikiem w sadzie :
"
To znana praktyka...

Gdy byłem ławnikiem, zus masowo odmawiał świadczeń, odwołania spływały do sądu, zus kolejno przegrywał te sprawy, w końcu wkurzona sędzina ogłasza przerwę i wzywa radcę z zus, pyta czy zna prawo, on na to że tak, to ona czemu w takim razie odmawiają ludziom świadczeń skoro i tak sąd uwzględni odwołania, on na to że wie o tym i informował dyrektora, ale on i tak kazał odmawiać, sędzina pyta dlaczego, że ona tego nie rozumie, a radca na to rozbrajająco - odwołuje się 5 - 10 %

Efekt skali... "
 
Ostatnia edycja:
...
...
Proponuję przywołanie Art. 33 ust. 1 pkt. 6 ustawy zaopatrzeniowej. Przyznanie świadczenia nieprawidłowo wyliczonego na skutek błędu organu emerytalnego.
Potrzebne będzie solidne uzasadnienie. Tu prośba do ZZ o pomoc.

Zgadzam się z Tobą prawie we wszystkim.

Prawie, ponieważ nie jestem pewien rozumienia dosłownie użytego zwrotu, a już wielokrotnie
się przekonałem, że stosującemu "solidne uzasadnienie" (rozbudowane), utrudnia ono tylko
przekonanie innych (sądu) do oczywistych w rzeczywistości racji.

Dlatego TAK - popieram prośbę o pomoc ZZ przy formułowaniu treści, z zaznaczeniem potrzeby
wręcz prymitywnie prostej argumentacji, by nawet ktoś prawnie "słaby" - w razie potrzeby jej
"obrony" - nie musiał wynajmować adwokata ...
 
@Piotrp masz rację ZER stosuje własną interpretację, ale robi to po to, aby jak najwięcej pieniędzy zostało w kasie państwa podobnie zresztą jak ZUS, którego jak nie pozwie się do sądu to nic się nie uzyska. Zresztą w sądach dzisiaj też nie dzieje się dobrze - mamy tego przykłady w walce o powrót do służby. Ale na pewno należy zawalczyć o swoje - ustawa nie robi dla nas wyjątków (wyłączeń w tym zakresie) więc powinniśmy być traktowani jak inne służby. Zresztą jak pisze @księżyc w lexsie jest interpretacja art. 5 ust. 3 i należy ją wykorzystać w uzasadnieniu przy wniosku do sądu.

Zresztą przeczytaj wpis jednego z naszych kolegów, który swego czasu był ławnikiem w sadzie :
"
To znana praktyka...

Gdy byłem ławnikiem, zus masowo odmawiał świadczeń, odwołania spływały do sądu, zus kolejno przegrywał te sprawy, w końcu wkurzona sędzina ogłasza przerwę i wzywa radcę z zus, pyta czy zna prawo, on na to że tak, to ona czemu w takim razie odmawiają ludziom świadczeń skoro i tak sąd uwzględni odwołania, on na to że wie o tym i informował dyrektora, ale on i tak kazał odmawiać, sędzina pyta dlaczego, że ona tego nie rozumie, a radca na to rozbrajająco - odwołuje się 5 - 10 %

Efekt skali... "
Takie zachowanie " że wiem o tym iż odmawiając tobie należnego świadczenia przegram w sądzie, i wiem o tym że jest to również niezgodne z prawem" powinno być karane, tylko niestety efekt skali jak to nazwałeś jest czynnikiem decydującym o tym że "wredniaki" tak z nami postępują.
 
Witam! Ja już jedną nogą na emeryturze. Nareszcie spokój ......Chciałbym powalczyć o dodatek za chorobę wynikła w związku ze służbą. Kto ustala procenty za taką chorobę. Komisja MSWiA czy dyrektor na podstawie ustaleń komisji ,że taki dodatek się należy? Z góry dzięki za odpowiedź
 
Witam! Ja już jedną nogą na emeryturze. Nareszcie spokój ......Chciałbym powalczyć o dodatek za chorobę wynikła w związku ze służbą. Kto ustala procenty za taką chorobę. Komisja MSWiA czy dyrektor na podstawie ustaleń komisji ,że taki dodatek się należy? Z góry dzięki za odpowiedź
ZER po orzeczeniu komisji
 
12.09 złożyłem wniosek do Izby , w dniu dzisiejszym dostałem przelew z ZER-u.
Czekam jeszcze na decyzję na piśmie, pozdrawiam wszystkich nowych i starych emerytów :D
Czy mógłbyś podać, po otrzymaniu decyzji jaką kwotę ZER przyjął do wyliczenia emerytury dla wniosku złożonego 12.09.2019r. - chodzi mi o " Kwotę przeciętnego uposażenia w służbie na dzień nabycia prawa"? Dziękuję.
 
12.09 złożyłem wniosek do Izby , w dniu dzisiejszym dostałem przelew z ZER-u.
Czekam jeszcze na decyzję na piśmie, pozdrawiam wszystkich nowych i starych emerytów

Ja złożyłem 30 września i również wczoraj otrzymałem przelew, czego życzę
szczerze - bez wyjątków - każdej i każdemu z Celnych!

Zaznaczam, iż nadal jestem w KAS, więc na "uciszenie" mnie, wciąż jeszcze
liczyć nie można ...
 
CAT gratuluję, ja z kolei złożyłem wniosek do IAS 16 września i dzisiaj otrzymałem przelew z ZER. Czekam na decyzję i rozpoczynam nową walkę tym razem o waloryzację za lata 2018-2019r. Taki nasz los, że musimy ciągle o coś walczyć. Mam taką propozycję dla emerytów, którzy również będą walczyć o tę waloryzację, aby wymieniać się informacjami w tym zakresie.
 
Ostatnia edycja:

Ja złożyłem 30 września i również wczoraj otrzymałem przelew, czego życzę
szczerze - bez wyjątków - każdej i każdemu z Celnych!

Zaznaczam, iż nadal jestem w KAS, więc na "uciszenie" mnie, wciąż jeszcze
liczyć nie można ...

Szczerze się cieszę...

Radość zakłóca tylko myśl, że to nie miało tak być...
 
W decyzji o przyznaniu emerytury z ZER w zawartej informacji po pouczeniu w punkcie VI jest zapis że emerytura jest waloryzowana zgodnie z art. 5 ust. 3 oraz art. 6. A jednak waloryzacji nie uwzględnili za 2018 i 2019. Trzeba walczyć Skorpion.
 
W decyzji o przyznaniu emerytury z ZER w zawartej informacji po pouczeniu w punkcie VI jest zapis że emerytura jest waloryzowana zgodnie z art. 5 ust. 3 oraz art. 6. A jednak waloryzacji nie uwzględnili za 2018 i 2019. Trzeba walczyć Skorpion.
Za te świństwa jakich dopuścili się na nas, będę walczył o każdą należną złotówkę. Panowie i Panie do dzieła !!!!
 
Back
Do góry