• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

  • Wypełniłem wniosek – formularz na stronie zer
  • Wypełnić zał . nr 1 lub 2 (jeśli jest taka potrzeba)
  • Wypełniłem zawiadomienie emeryta rencisty (jeśli pracujesz i emerytura jest mniejsza niż 75%)
  • Dołączyłem zaświadczenie z WKU o okresie służby wojskowej
  • Napisałem pismo przewodnie do DIAS-a o obliczenie zarobków
  • Posłałem do ZER-u za pośrednictwem DIAS-a
Dias ma w obowiązku policzyć czy mam 5 i minimum 15 lat, obliczyć zarobek i przesłać do ZER.
Jak wpłynie do ZER-u dostaniesz zawiadomienie o przyjęciu wniosku.
Ostatecznie decyzję o emce lub odmowie.
Nie wszystkie ZER-y potwierdzają wpływ wniosku. Mój wpłynął do ZER W-WA i do dziś nie mam potwierdzenia, chociaż telefonowałem do nich i wiem, że wpłynął na początku października. Jak na razie jeszcze nie mam decyzji. Mają na to 60 dni.
 
Nie wszystkie ZER-y potwierdzają wpływ wniosku. Mój wpłynął do ZER W-WA i do dziś nie mam potwierdzenia, chociaż telefonowałem do nich i wiem, że wpłynął na początku października. Jak na razie jeszcze nie mam decyzji. Mają na to 60 dni.
Częstochowski Zer wysyła potwierdzenia przyjęcia wniosków (z tego co mi wiadomo kilka osób otrzymało takie potwierdzenia).(y)
Mam nadzieję że pod choinkę dostanę pozytywną decyzję z nadpłatą od października:giggle:
 
Krótko i na temat. Kto powiedział, że na emeryturze zarabia się tyle ile za czasów wykonywania obowiązków?! Emerytura to w założeniu pewien procent dotychczasowego uposażenia. W nmormalnych warunkach po przepracowaniu 28,5 roku należy się 75%. U Nas nie. U Nas jest tak, że jedna Pani i drugi Pan wciąż dywagują.....a kiedy? a co? a co by było gdyby? a co w związku z tym? Ja mam jedną odpowiedź: po prostu iddźcie już w cholerę na emeryturę i nie szukajcie zakrętów w du............... Ja odchodzę w maju przyszłego roku . Zajmijcie się np. pszczelarstwem czy też innym hobby..........Można żyć bez służenia......
 
Krótko i na temat. Kto powiedział, że na emeryturze zarabia się tyle ile za czasów wykonywania obowiązków?! Emerytura to w założeniu pewien procent dotychczasowego uposażenia. W nmormalnych warunkach po przepracowaniu 28,5 roku należy się 75%. U Nas nie. U Nas jest tak, że jedna Pani i drugi Pan wciąż dywagują.....a kiedy? a co? a co by było gdyby? a co w związku z tym? Ja mam jedną odpowiedź: po prostu iddźcie już w cholerę na emeryturę i nie szukajcie zakrętów w du............... Ja odchodzę w maju przyszłego roku . Zajmijcie się np. pszczelarstwem czy też innym hobby..........Można żyć bez służenia......


Można żyć...

Jednakże nie jest to takie proste...

28,5?

Tak, a co z człowiekiem, który ma 58 lat, 31 w cle, ale od 2 lat bez pracy albo cywil, i nie ma 5 lat, bo był dobry i po 10 latach, bez pleców ale i bez pytania go o zdanie, trafił do postępowania albo gdzieś indziej?

Szuka zakrętów w du...?

A co z innymi w najróżniejszych konfiguracjach stażu w cle i poza, 5 lat i ich braku, bez roboty, aktualnie cywili lub funków, w różnym wieku 52, 55, 58?

Dziwisz się że rozważają różne możliwości?
 
Krótko i na temat. Kto powiedział, że na emeryturze zarabia się tyle ile za czasów wykonywania obowiązków?! Emerytura to w założeniu pewien procent dotychczasowego uposażenia. W nmormalnych warunkach po przepracowaniu 28,5 roku należy się 75%. U Nas nie. U Nas jest tak, że jedna Pani i drugi Pan wciąż dywagują.....a kiedy? a co? a co by było gdyby? a co w związku z tym? Ja mam jedną odpowiedź: po prostu iddźcie już w cholerę na emeryturę i nie szukajcie zakrętów w du............... Ja odchodzę w maju przyszłego roku . Zajmijcie się np. pszczelarstwem czy też innym hobby..........Można żyć bez służenia......
Niestety nigdy nie zrozumie syty głodnego - Ty masz ten przywilej pójścia na emeryturę a inni muszą niestety cały czas kluczyć i lawirować w tym porąbanym galimatiasie.
 
Mam pytanie do ucywilnionych funkcjonariuszy którzy dostali już decyzję o przyznaniu emki jak to jest z art. 5 ust. 3. ustawy emerytalnej tj. " Jeżeli w okresie między zwolnieniem ze służby funkcjonariusza a ustaleniem prawa do emerytury lub renty inwalidzkiej przypadały waloryzacje emerytur i rent inwalidzkich, podstawę wymiaru tych świadczeń podwyższa się wskaźnikami wszystkich kolejnych waloryzacji przypadających w tym okresie". Wydaje mi się że skoro zostaliśmy zwolnieni ze służby w 2017r. a teraz wystąpiliśmy z wnioskiem o przyznanie emerytury to waloryzacje które były w tym okresie nam się należą. Natomiast ja i moi koledzy nie mamy podstawy zwaloryzowanej (za 2018 i 2019). Jak to jest? czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?
Dzisiaj dzwoniłem do ZER w tej sprawie i dowiedziałem się, że ZER-y mają wytyczne, aby celnikom w takiej sytuacji nie doliczać waloryzacji za lata między zwolnieniem ze służby a złożeniem wniosku. Czegoś tu nie rozumiem zacytowałem Pani z ZER-u art. 5 ust. 3. ustawy emerytalnej, ale Pani poinformowała mnie,że takie są wytyczne i nic w tej sprawie nie może zrobić. Myślę, że w takiej sytuacji należy napisać wniosek do ZER z prośbą o doliczenie waloryzacji za lata 2018-2019 i czekać na decyzję - a dalej do sądu. Nie mamy innego wyjścia, dobrze by było gdyby związki poprosiły prawnika o napisanie takiego wniosku do sądu, nie możemy być inaczej traktowani niż inne służby wymienione w ustawie (chyba , że są w ustawie wyłączenia dot. celników) ale ja nie zauważyłem, aby gdzieś były w ustawie emerytalnej takie wyłączenia. Może mnie ktoś poprawi w tej materii.
TEMAT NA DZISIEJSZE SPOTKANIE W MINISTERSTWIE FINANSÓW.
 
Ostatnia edycja:
To wychodzi 6,25 zł za miesiąc. Bardzo poważna kwota. Oczywiście liczę około 6,25 bez odsetek.
@księciunio o czym Ty piszesz - Ta kwota ok. 150 zł. podwyższa emkę otrzymywaną za każdy miesiąc, co daje wyższą emeryturę w skali roku o ok. 1800 zł.
Księciunio Tobie to zapewne daleko jeszcze do emki i dlatego lepiej się nie wypowiadaj. Ja tego nie odpuszczę i sadzę, że wielu funków, którzy są w takiej sytuacji również nie odpuści.
 
Ostatnia edycja:
@księciunio nie będę zniżał się do Twojego poziomu, jeśli Ciebie emerytury nie dotyczą to kończymy temat.
No cóż... jesteś zadufany w sobie impertynent. Nasiąknąłeś chamskim zachowaniem swoich przełożonych. To było normalne w byłym cle. Tak jak i oni, nigdy nie przyznasz się do błędu. Przykre i żenujące.
 
Panie/Panowie Skorpion 1 oraz Księciunio po co te wycieczki, piszemy w tym wątku o świadczeniach emerytalnych, problemach z ich otrzymaniem, problemach po ich otrzymaniu.
 
Co do treści art 5 ust 3 ustawy i niestosowania przez ZER zapisów tego przepisu to osobiście uważam, że należy wykorzystać każdą możliwą drogę prawną dla dochodzenia naszych słusznych roszczeń.
 
Tiaa ...
Niby "pierdoła", a już "bitwa na noże"!

Każdy człowiek zainteresowany tematem, właściwie rozumie w nim "skróty myślowe".
Żaden człowiek nim nie zainteresowany, nie rozumie swoich "gaf" w jego komentowaniu.

ps
Kiedyś, pewien gość strasznie się "rzucał" na Forum, że nikt nie chce z nim prowadzić
dyskusji o "ocleniu". Pomimo wyjaśnień nie zrozumiał dlaczego, a przed zniknięciem
zwyzywał wszystkich i to nie tylko od "zadufanych impertynentów" (ten zwrot akurat
utkwił mi w pamięci, dlatego go przytaczam).
 
No cóż... jesteś zadufany w sobie impertynent. Nasiąknąłeś chamskim zachowaniem swoich przełożonych. To było normalne w byłym cle. Tak jak i oni, nigdy nie przyznasz się do błędu. Przykre i żenujące.
Już wyżej ci napisałem - nie będę zniżał się do twojego miernego poziomu i nie zaśmiecaj tego forum swoimi wpisami, które niczego konstruktywnego nie wnoszą.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry