• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dlatego napisałem że 90% według moich szacunków bo z tymi ludźmi mam kontakt, największy problem mają z tymi 5 latami osoby które pracowały w finansach, logistyce, ogólnym i postępowaniu przed wstąpieniem do unii oraz część osób która na własną prośbę poszła do ic kielce oraz uc w piotrkowie tryb.
 
@alone w cały kraju są ucywilnieni z takim problemem, te gnoje (wypadałoby dosadniej ale ostrożność ble ble) nie dają szans na dosłużenie nawet. ponad 20 lat i więcej a w zakresach nie ma wymaganych zapisów. Ech.. wszystko zostało już napisane wcześniej na forum.
 
czegoś tu nie rozumiem, piszesz że mają po 30 lat pracy na pasie na granicy i że brakuje im kilku miesięcy do 5 lat policyjnych?
Nie słyszałeś o tym, że lata służby liczą nam od 15.09.1999r. i ktoś mógł na pasie być nawet 50 lat przed ta datą a i tak nie liczy się mu ani jeden dzień. A potem przyszła unia i część ludzi pojechała na wschód a część nie i teraz brakuje im 4 i pół miesiąca do 5 lat.
z tym zaliczeniem lat z przed 1999 to zwykłe ........... (każdy niech sobie dopisze) natomiast te"5 lat policyjne" zapraszam na granice, ciągle brak ludzi, 5 lat szybko zleci a i sprawa rozwiązana
A niby jak mają dorobić na granicy brakujące im miesiące do 5 lat jak banaś i spółka ich ucywilnili?
 
Myślałem, że rozmawiamy o przypadkach posiadania ponad 5 lat pracy na granicy i braku na to dokumentów.
Natomiast znam ze swego otoczenia przypadek , że kolega zza biurka przyszedł na granicę, by dopracować brakujące 2 lata. Wiem, że nie każdemu było to dane. Wyrazy współczucia, bo faktycznie bez zbiorowego protestu tych 5 lat nie zniosą.
Poza tym próbowałbym wszystkich metod, by dopracować te brakujące okresy w referatach "policyjnych" nawet za cenę alokacji.
To jest jakaś masakra, bo na przejściach jest koszmarny brak ludzi do pracy, a po referatach siedzą pewnie mniej lub bardziej chętni do pracy "policyjnej". Mój oddział na dzień dobry potrzebuje najmniej 16 funków. Ubrać w mundur i dawać ich tu!
 
Proszę sobie przypomnieć, jak było z alokacja, pozostali tylko 'swoi'. Nikt nie myślał w 2004 o tych co zostawili rodziny i musieli wyjechać na wschód. Kilku przyplaciło to życiem, wielu zdrowiem nie wspominając o rozbitych rodzinach. SORRY ale tym 'swojakom' co brakuje kilka miesięcy nikt nie powinien współczuć. Niech uspomną świństwa i układy z 2004 r
 
Proszę sobie przypomnieć, jak było z alokacja, pozostali tylko 'swoi'. Nikt nie myślał w 2004 o tych co zostawili rodziny i musieli wyjechać na wschód. Kilku przypłaciło to życiem, wielu zdrowiem nie wspominając o rozbitych rodzinach. SORRY ale tym 'swojakom' co brakuje kilka miesięcy nikt nie powinien współczuć. Niech wspomną świństwa i układy z 2004 r

@jin, masz prawo mieć olbrzymi żal w związku z alokacjami, a nawet masz prawo twierdzić, że nikt
tego żalu nie jest w stanie pojąć.
Nie masz jednak najmniejszego prawa twierdzić, iż "pozostali tylko 'swoi'" ani co kto myślał !!
 
Może masz rację, nie wszyscy to kanalie i 'swojacy'. GORYCZ niesprawiedliwości trudno zatrzeć. Pozdrawiam
 
@jin, masz prawo mieć olbrzymi żal w związku z alokacjami, a nawet masz prawo twierdzić, że nikt
tego żalu nie jest w stanie pojąć.
Nie masz jednak najmniejszego prawa twierdzić, iż "pozostali tylko 'swoi'" ani co kto myślał !!
Oczywiście że pozostali tylko swoi.
 
Pracowałem z alokowanymi. Współczuję wszystkim bez względu skąd przyszli i w jakich okolicznościach. Przykre jest to, że Państwo nic dla Was nie chce zrobić, szczególnie nie pozwalając znieść te pierdolone 5 lat policyjnych zadań!
Proszę Was tylko skończcie pisać, że zostali "swoi", bo zaczynacie wchodzić na bardzo cienki lód. Potrzebna nam jest jedność bez względu na to jak potoczyły się nasze losy.
 
Nie słyszałeś o tym, że lata służby liczą nam od 15.09.1999r. i ktoś mógł na pasie być nawet 50 lat przed ta datą a i tak nie liczy się mu ani jeden dzień. A potem przyszła unia i część ludzi pojechała na wschód a część nie i teraz brakuje im 4 i pół miesiąca do 5 lat.

A tak ściślej, to co niektórym brakuje półtora miesiąca (ok. 45 dni!)
Kurde!!!!
 
Każdy ma prawo tłumaczyć po swojemu.

Ja tego prawa nie odbiorę nikomu!
 
Back
Do góry