• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Sławek zapytał ZER czy nie będzie problemu z nowym naliczanej emki dla tych co już odeszli w związku z datą 15.09.1999 r. i czy można liczyć na wyrównania. Pani odpowiedziała, że nie ma przeciwwskazań do nowych naliczeń, ale już co do wypłacaniu wyrównań, to niestety nie ma opcji.
 
W skrócie, czy z dobrodziejstwa ustawy tj w zakresie zaliczenia staży służby od września 1999 r. i chorobowego będa mogli skorzystać obecni emeryci. Tak. Czy mogę liczyć na nadpłatę. Nie. Czyli, nasza emerytura po złożeniu formalnego wniosku o przeliczenie zostanie przeliczona na nowo i otrzymamy nowe świadczenie od dnia złożenia wniosku.
 
w art. 5:a)w ust. 1a wyrazy „art. 18f ust. 2-5”zastępuje się wyrazami „art. 18f ust. 2, 3 i 5”,b)ust.4 otrzymuje brzmienie:„4. Przy ustalaniu podstawy wymiaru emerytury lub renty inwalidzkiej nie uwzględnia się zmniejszenia wysokości uposażenia, o którym mowa w ust. 1 i 1a, wzwiązku z przebywaniem na zwolnieniu lekarskim, urlopie macierzyńskim, urlopie na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopie rodzicielskim oraz urlopie wychowawczym
Nie uwzględnia się czyli rentę naliczą mi z uposażenia pomniejszonego o zwolnienie lekarskie czy z całego uposażenia?
 
Tylko Kukiz 15 akcentował problematyczność 5 lat policyjnych dla SC. Poprawki do projektu skierowano pod obrady komisji MSWiA
 
Hmm dziwne to forum teraz, prym wiadą neptki zarejestrowane w 2018. Gdzie bolo czy cat ? Przecież to jakaś degrengolada.
Aaa Cat żyje, opędza się jak od szarańczy od dziwnych nowych użuykowników.
 
Hmm dziwne to forum teraz, prym wiadą neptki zarejestrowane w 2018. Gdzie bolo czy cat ? Przecież to jakaś degrengolada.
Aaa Cat żyje, opędza się jak od szarańczy od dziwnych nowych użuykowników.
Neptki, degrengolada i dziwni użytkownicy? Ktoś dał Ci prawo obrażania innych użytkowników tego forum?
 
Pilnie przysłuchiwałem się wczoraj obradom komisji i powiem Ci Burack, że dla niektórych to naprawdę historyczny sukces ( przynajmniej tak to wyglądało).
Dla mnie z przebiegu debaty na komisji wynika jedno, nie ma i nie będzie zgody na likwidacje zapisu o 5 letnim wykonywaniu zadań policyjnych i drugie, że nie ma woli politycznej i jej nie będzie ( niestety ) by zaliczyć nam lata służby przed 1999 r. Szkoda, że nikt z przedstawicieli związków nie zapytał pan zielińskiego co zostało z naszego projektu obywatelskiego za którym przed 2015 r tak optował.
i tegoż się obawiałem !
Pozdrawiam wszystkich "klakierów" historycznego sukcesów :-(
 
Pilnie przysłuchiwałem się wczoraj obradom komisji i powiem Ci Burack, że dla niektórych to naprawdę historyczny sukces ( przynajmniej tak to wyglądało).
Dla mnie z przebiegu debaty na komisji wynika jedno, nie ma i nie będzie zgody na likwidacje zapisu o 5 letnim wykonywaniu zadań policyjnych i drugie, że nie ma woli politycznej i jej nie będzie ( niestety ) by zaliczyć nam lata służby przed 1999 r. Szkoda, że nikt z przedstawicieli związków nie zapytał pan zielińskiego co zostało z naszego projektu obywatelskiego za którym przed 2015 r tak optował.
z tym zaliczeniem lat z przed 1999 to zwykłe ........... (każdy niech sobie dopisze) natomiast te"5 lat policyjne" zapraszam na granice, ciągle brak ludzi, 5 lat szybko zleci a i sprawa rozwiązana
 
z tym zaliczeniem lat z przed 1999 to zwykłe ........... (każdy niech sobie dopisze) natomiast te"5 lat policyjne" zapraszam na granice, ciągle brak ludzi, 5 lat szybko zleci a i sprawa rozwiązana

Wiesz lub nie wiesz , ale są ucywilnieni funkcjonariusze którzy mają 30 lat pracy na pasie na granicy i brakuje im paru miesięcy do tych 5 lat policyjnych! Co do powrotu na granice to bardzo chętnie tylko już dyrekcja mówi że są za starzy ! Chociaż nie wiem , czy badań by przeszli !!!

Ot i dobra zmiana , która nie dawała propozycji paniom ze żłobka a tolerowała politycznych .....
 
Wiesz lub nie wiesz , ale są ucywilnieni funkcjonariusze którzy mają 30 lat pracy na pasie na granicy i brakuje im paru miesięcy do tych 5 lat policyjnych! Co do powrotu na granice to bardzo chętnie tylko już dyrekcja mówi że są za starzy ! Chociaż nie wiem , czy badań by przeszli !!!

Ot i dobra zmiana , która nie dawała propozycji paniom ze żłobka a tolerowała politycznych .....
czegoś tu nie rozumiem, piszesz że mają po 30 lat pracy na pasie na granicy i że brakuje im kilku miesięcy do 5 lat policyjnych?
 
czegoś tu nie rozumiem, piszesz że mają po 30 lat pracy na pasie na granicy i że brakuje im kilku miesięcy do 5 lat policyjnych?
Czego nie rozumiesz, że zolle z południa i zachodu 1 maja 2014 roku zostali przeniesieni wbrew sobie do innych komórek a słuzyli na granicy od lat 80, 90.
 
Przynajmniej 90% funkcjonariuszy według moich szacunków co szlifowali pasy przed unią (przed 01.05.2004) na granicach południowych i została przez dyr. Ic katowice wystrzelona na alokacje na wschód, nie ma problemu z tymi 5 latami zadań.
 
Może mi się oberwie, ale nie wyobrażam sobie, by osoba z 30-sto letnim stażem nie potrafiła udowodnić swego stażu z granicy. Jeżeli jednak tak jest i nie jest to z winy funka, to jasnym jest, że należy o to zawalczyć.
 
Przynajmniej 90% funkcjonariuszy według moich szacunków co szlifowali pasy przed unią (przed 01.05.2004) na granicach południowych i została przez dyr. Ic katowice wystrzelona na alokacje na wschód, nie ma problemu z tymi 5 latami zadań.
nie wszyscy zostali wystrzeleni , niektórzy co zostali wystrzeleni trafili do komórek izbowych lub urzedowych a niektórzy od 203/4 roku codziennie dojeżdżają do Katowic do pracy.
 
Może mi się oberwie, ale nie wyobrażam sobie, by osoba z 30-sto letnim stażem nie potrafiła udowodnić swego stażu z granicy. Jeżeli jednak tak jest i nie jest to z winy funka, to jasnym jest, że należy o to zawalczyć.
O co zawalczysz ? Co napiszesz ? Że od 1 maja 2004 jesteśmy w Unii i zabrakło Ci tyle a tyle miesięcy. Że od tego czasu rzucali Cię do logistyki, orzecznictwa kontroli wewnętrznej i gdzie popadnie ?
 
Back
Do góry