• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Wy tu jakieś swary, a znacie wynik głosowania komisji co do poprawek do emerytur ???? Bo już komisja zakończyła posiedzenie :)
 
Może założycie dla siebie jakiś oddzielny wątek do prowadzenia tych swar. Dla mnie to sabotujecie to forum.
 
Czekam z niecierpliwością na emkę. Kibicuję ale i budzę się czasem w nocy z obawą że może coś pójść nie tak z moim zaświadczeniem na które czekam.
Sporo byłem na granicy. Ale lata decydujące, czyli od rok 1999 byłem w komórkach kontroli typu Dział Kontroli Celnej, Wydział Kontroli i Koordynacji (i planowania) z zadaniami: przeprowadzanie kontroli celnej osób prowadzących działalność gospodarczą lub potem kontrole 485 lub planowanie kontroli i nadzór nad nimi.
Jak wygląda sytuacja w tych przypadkach ?
 
Czekam z niecierpliwością na emkę. Kibicuję ale i budzę się czasem w nocy z obawą że może coś pójść nie tak z moim zaświadczeniem na które czekam.
Sporo byłem na granicy. Ale lata decydujące, czyli od rok 1999 byłem w komórkach kontroli typu Dział Kontroli Celnej, Wydział Kontroli i Koordynacji (i planowania) z zadaniami: przeprowadzanie kontroli celnej osób prowadzących działalność gospodarczą lub potem kontrole 485 lub planowanie kontroli i nadzór nad nimi.
Jak wygląda sytuacja w tych przypadkach ?
wszystko zależy co masz w zakresach obowiązków. znam osoby, które lata spędziły na granicy potem na polecenie służbowe w komórkach kontroli, posępowania i nie mają 5 lat. Ale są też tacy, co w życiu nie widziały szlabana i mają w zakresie obowiązków postępowanie mandatowe, chociaż żadnego mandatu nie wystawiły i mają 5 lat.
 
Mamy za sobą II czytanie i przegłosowanie w komisji poprawek po drugim czytaniu. Ma być jeszcze jedno czytanie, tak? W planach komisji nie widać i w harmonogramie jutrzejszego posiedzenia sejmu również, czyli......30 sierpnia?
 
Mam takie zapisy jak:
1. Wykonywanie kontroli producentów towarów objętych WPR
2. Wykonywanie kontroli w sprawie finansowania WPR
3. Przygotowuje i wykonuje kontrole wynikające z rozporządzania 485
4. Prowadzi kontrole celne w siedzibie przedsiębiorców
i ... się "cykam".
 
Mam takie zapisy jak:
1. Wykonywanie kontroli producentów towarów objętych WPR
2. Wykonywanie kontroli w sprawie finansowania WPR
3. Przygotowuje i wykonuje kontrole wynikające z rozporządzania 485
4. Prowadzi kontrole celne w siedzibie przedsiębiorców
i ... się "cykam".

O ! To chyba gra.
Dla mnie są to bezdyskusyjnie zadania z pkt. 4, 5, i 6.
 
z tym zaliczeniem lat z przed 1999 to zwykłe ........... (każdy niech sobie dopisze) natomiast te"5 lat policyjne" zapraszam na granice, ciągle brak ludzi, 5 lat szybko zleci a i sprawa rozwiązana
Służby do 2017 roku (ucywilnienie) mam 27 lat. W tym na granicy 14 lat, ale 5 lat policyjnych nie mam (4,5), bo służba przed 1999 rokiem się nie liczy. I według ciebie mam się przenieść na stare lata te głupie 400 km i dorobić sobie do 5 lat policyjnych? Taka propozycja to po prostu bezczelność.
 
Służby do 2017 roku (ucywilnienie) mam 27 lat. W tym na granicy 14 lat, ale 5 lat policyjnych nie mam (4,5), bo służba przed 1999 rokiem się nie liczy. I według ciebie mam się przenieść na stare lata te głupie 400 km i dorobić sobie do 5 lat policyjnych? Taka propozycja to po prostu bezczelność.
Jest to bezczelność. I to zamierzone.
Ale co zrobisz?
Będziesz kopał się z koniem?
Asnyk napisał...Daremne żale....
 
Ostatnia edycja:
W obecnym stanie prawnym można zacisnąć zęby i się przenieść, albo liczyć, że przepisy się zmienią (czego Ci życzę).
W mojej izbie nie trzeba się wyprowadzać, wystarczy sie zgłosić, że chce się wrócić do munduru, ale zasady są jasne. Mundur tylko w wybranych komórkach i chętnych brak, bo żal ciepłego biura w zimie i klimatyzatora w lecie.
Wybór może trudny ale możliwości są.
I żeby było jasne, uważam, że ucywilnienie było krzywdą porównywalną z alokacją, ale stan prawny na dzisiaj mamy taki a nie inny.
 
likwidacja 5 lat policyjnych nie przeszła - stosunek głosów za i przeciw - 11:15
Tak sobie czasami myślę, dlaczego nie odnotowujemy sobie takich ludzi działających na szkodę naszego środowiska🤔. Mielibyśmy pierwszych 15 osób. Oni kiedyś przestaną pełnić swoje funkcje i pojawią się u nas.
Czarna lista byłaby elementem odpowiedzi środowiska na niegodziwości.
 
Back
Do góry