• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Super to będzie jak Sławek i pozostali wrócą do służby, potem jak zniosą "5" i zaliczą nam wszystkie lata jako pracę w służbie. Teraz jest duża radość z tego, że chociaż zniesiono "55". Ja osobiście jestem szczęśliwy, bo skraca mi to mękę o rok, a dla mnie to kosmos gdy każda nocna służba wbija mi gwóźdź do trumny.
Dziękuję Sławkowi i wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Szacunek wielki! Alkohol się poleje 🍾
 
Czekalem na ustawe wlasnie ze wzgledu na te 10 miesiecy,,bo wiek juz mam. Zdaje sobie sprawe,zenie wszyscy beda zadowoleni. Gdybym mogl doliczyc te 6 lat + sluzba wojskowa ,to praktycznie mam pelna emke. Dotyzcy to wiekszosci z nas.
 
Tez mi ucieklo 6x2.6, ale chyba lepszy wrobel w garsci ...
Te 2.1% to jest od 15.09 do lipca 2000. Czyli do czasu mianowania.

Czyli te kilka miesięcy policzą po mniejszym współczynniku. Jeżeli możesz to podaj z czego to wynika? A co do służby wojskowej to nie wiem co oznacza sformułowanie, że zaliczają służbę wojskową przy wyliczaniu "emerytury wojskowej". Czyli chyba nie nam?
 
Czyli te kilka miesięcy policzą po mniejszym współczynniku. Jeżeli możesz to podaj z czego to wynika? A co do służby wojskowej to nie wiem co oznacza sformułowanie, że zaliczają służbę wojskową przy wyliczaniu "emerytury wojskowej". Czyli chyba nie nam?
Nie po mniejszym. Za 10 miesiecy wypada tyle. 2.6 to jest pelny rok. O sluzbie wojskowej pisalismy wczesniej. Koledzy wyjasniali. Trze a zalatwic zaswiadczenie we WKU o odbyciu sluzby wojskowej.
Ja odsluzylem 2 lata ,tomam z tego tytulu 5,2 % doliczone do emki. Nadzien 15. Wrzesnia dla rownego rachunku wyjdzie mi 22 lata zaliczone do emki. To daje 57.2%
 
Podsumujmy:

• Funkcjonariusz, aby otrzymać emeryturę musi udowodnić 15 lat służby w tym 5 lat policyjnych. O ile wstąpił do formacji przed 2013 rokiem.
• Funkcjonariusze, którzy zaczęli służbę po 1 stycznia 2013 roku będą mogli przejść na emeryturę dopiero po 25 latach służby w tym 5 lat policyjnych

W obu przypadkach wiek nie gra roli, ważny jest staż.

Mnożniki:
2.1% to jest od 15.09.1999 do lipca 2000
od 07.2000 - 2,6% wzrastała za każdy dodatkowy rok służby z ostatniego wynagrodzenia.
 
Podsumujmy:

• Funkcjonariusz, aby otrzymać emeryturę musi udowodnić 15 lat służby w tym 5 lat policyjnych. O ile wstąpił do formacji przed 2013 rokiem.
• Funkcjonariusze, którzy zaczęli służbę po 1 stycznia 2013 roku będą mogli przejść na emeryturę dopiero po 25 latach służby w tym 5 lat policyjnych

W obu przypadkach wiek nie gra roli, ważny jest staż.

Mnożniki:
2.1% to jest od 15.09.1999 do lipca 2000
od 07.2000 - 2,6% wzrastała za każdy dodatkowy rok służby z ostatniego wynagrodzenia.
40 % za 15 lat liczone od 15 września 1999 r. oraz po 2,6% za każdy następny rok służby z tym, że liczy się pełny przepracowany miesiąc.
 
Back
Do góry