• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Ja tu jestem nowy w pisaniu, choć śledzę uważnie forum, powiem Wam tak - mam w samochodzie CB-radio i kiedy rodzi się problem w śród użytkowników to inni mówią: zmieńcie kanał kontaktu. Proponuję skonfliktowanym zmienić kanał, bo Wasze kłótnie wyglądają na sabotaż tego forum - nic ! nie wnoszą.
 
Gdy emocjonalny spór wiodą dwie osoby, próba wtrącenia się to jak włażenie między wódkę a zakąskę - można oberwać z każdej strony. Jednak zaryzykuję...
Nie obwiniałbym kogokolwiek. kto zamieszcza na tym forum, jakiekolwiek informacje, które w jakikolwiek sposób powiązane są z naszą sprawą. Nawet gdyby to powiązanie było minimalne. Przecież my łakniemy informacji jak kania dżdżu. Nie każdy ma czas by przeczesywać internet w ich poszukiwaniu, dlatego chwała tym, którzy to robią i gdy coś znajdą, chcą się z innymi tym podzielić.
Tak zrobił (a) Kapka. Zamieścił(a) link do komunikatu, w którym rzeczywiście nie ma słowa o nas ale (przynajmniej dla mnie) ten komunikat ma wydźwięk optymistyczny. Dał mi on informację, że sprawa nowelizacji ustawy emerytalnej nie została schowana gdzieś pod dywan, że ktoś (zz policjantów) monitoruje realizację zawartego porozumienia, że mswia (w osobie nowej minister) potwierdza, że porozumienie będzie zrealizowane. Nie jest winą Kapki, że ktoś po przeczytaniu komunikatu, "wystraszył się", iż nas wyrzucono z nowelizacji. Moim zdaniem ten komunikat w zestawieniu z projektem do którego link zamieścił Lynx (#12 123) nie daje podstaw do takiej interpretacji. Przecież wiadomo, że w Sejmie nie będzie procedowany komunikat a projekt ustawy a ten projekt niezmiennie jest taki sam ( ze zniesieniem 55 lat również dla nas, z liczeniem emerytury od 15.09 i z zaliczaniem zwolnień lekarskich). Zresztą szybko i cat i Kapka "wyprostowali takie czarnowidzenie".
Dzisiaj w pracy, dzięki temu komunikatowi, mogłem uspokoić tych, którzy od "znajomych z Polski" słyszeli, że w sprawie nowelizacji nic się nie dzieje i nie ma co liczyć na zniesienie limitu wieku.
Nie jestem za cenzurą na forum. Nie zniechęcajmy ludzi do pisania i linkowania. Każda informacja jest cenna bo pozwala zbliżać się do prawdy
Nie tak dawno na tym forum był okres, kiedy zamiast merytorycznej dyskusji, toczyły się mało przyjazne spory. Z niechęcią wtedy tu zaglądałem. Poprawiło się i nie psujmy tego.
Tak się rozpisałem i widzę, że pojawił się wpis henrietty, która krócej i chyba klarowniej napisała to samo. Szanujmy się
 
Dzisiaj w pracy, dzięki temu komunikatowi, mogłem uspokoić tych, którzy od "znajomych z Polski" słyszeli, że w sprawie nowelizacji nic się nie dzieje i nie ma co liczyć na zniesienie limitu wieku.
[/QUOTE]
I tylko o to właśnie mi chodziło... Dziękuję za rozsądny wpis.
 
In spe i Kapka - brawo ! Miło się czyta takie, jak Wasze wpisy. Prosto, jasno, bez bufonady. Poziom wpisów Cat i sposób odnoszenie się do innych jest nieznośny i arogancki. Przejrzałam kilka innych wpisów Cat na różne tematy i wszędzie tak się odnosił, a numery z czcionką, to już odlot i foch na miarę ....? No właśnie, to nie ma miary :)
 
Niniejszym przepraszam wszystkich zainteresowanych - tak osoby, w imieniu których ośmieliłem się wystąpić z sugestią zmiany/usunięcia linku wprowadzającego w błąd - jak i osoby pozostałe - oburzone, zniesmaczone, bądź skrzywdzone - czy to sposobem, w jaki to uczyniłem czy też późniejszymi próbami wskazania przyczyny, dla której sugestię tą uznałem za słuszną.
 
No i git!
A wracając do tematu emerytur Kapka i ktoś jeszcze wcześniej podał link do projektu ustawy i tam są te pierwsze ważne dla nas zmiany. Tego się trzymamy i wierzymy, że WRESZCIE przejdzie to przez sejm, senat i prezydenta. W tym momencie już więcej nie możemy zrobić.
Niech pojawiają się tu wszelkie nowe i istotne informacje dotyczące wątku w jakim znajdują się nasze wpisy.
 
Projekt jest na Komitecie Stałym Rady Ministrów. Optymistyczna wersja, że będzie w Sejmie procedowany na pocz. lipca(wg mnie jest taka możliwość). Mniej optymistycza, że w połowie lipca od 17 lipca kolejne posiedzenie Sejmu. Wbrew fake newsom głoszonym przez niektórych, projekt jest bardzo szybko procedowany w ramach władzy wykonawczej(oczywiście nie licząc wczesniejszego okresu w MSWiA)i to mimo zgłoszonych wielu uwag przez Rządowe Centrum Legislacji. Jest dobrze. Pozdrawiam
 
Nie wiem, czy wszyscy zainteresowani powiększeniem emerytury o orzeczenie komisji lekarskich wiedzą, że od 20.05 br. obowiązuje nowe RMSWiA z dnia 25.04.2019 /DZ.U.2019 Poz.921 / w sprawie ustalenia uszczerbku na zdrowiu funkcjonariuszy Policji,SG,SM,PSP,SC-S i SOP.
O swojej sytuacji pisałem więcej 29.05 br. jak również skif2000 informował jak złożyć podanie wraz z w/w skierowaniem na komisje.
Tyle co się zorientowałem z ostatniego wykazu chorób jaki był wpisany przez Naszego Ministra, wyłączono nadciśnienie tętnicze.
 
Kiedyś nie dało się prawie czytać tego forum przez niejakiego tele- echo. Gość od jakiegoś czasu szczęśliwie sobie odpuścił. Znalazł jednak godnego następcę w postaci cat
 
Kiedyś nie dało się prawie czytać tego forum przez niejakiego tele- echo. Gość od jakiegoś czasu szczęśliwie sobie odpuścił. Znalazł jednak godnego następcę w postaci cat

Hmm ... taaak!
Pan "funkcjonariusz" 11 lat na forum i - jak widać - w zasadzie nie ma wiele do powiedzenia,
a jeśli już, to nic ciekawszego nie wymyśli, niż prowokacja po ledwie co wyciszonej "wymianie
zdań".
To z nudów czy na rozkaz?
 
Nie wiem, czy wszyscy zainteresowani powiększeniem emerytury o orzeczenie komisji lekarskich wiedzą, że od 20.05 br. obowiązuje nowe RMSWiA z dnia 25.04.2019 /DZ.U.2019 Poz.921 / w sprawie ustalenia uszczerbku na zdrowiu funkcjonariuszy Policji,SG,SM,PSP,SC-S i SOP.
O swojej sytuacji pisałem więcej 29.05 br. jak również skif2000 informował jak złożyć podanie wraz z w/w skierowaniem na komisje.
Tyle co się zorientowałem z ostatniego wykazu chorób jaki był wpisany przez Naszego Ministra, wyłączono nadciśnienie tętnicze.
Wg mnie to rozporządzenie dotyczy świadczeń odszkodowawczych przysługujących w razie wypadku lub choroby pozostających w związku ze służbą
 
Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 22 grudnia 2017 r. w sprawie wykazu chorób i schorzeń pozostających w związku ze służbą w Służbie Celno-Skarbowej jest w dalszym ciągu obowiązujące.
 
honorcia
masz rację wszystko jest obowiązujące, wszystko zależy od komisji.
a od 01.01.18 do 20.05.br jakie dla Naszej SC-S obowiązywało rozp. dot.świadczeń odszkodowawczych przysługujących w razie WYPADKU LUB CHOROBY POZOSTAJĄCEJ W ZWIĄZKU ZE SŁUŻBĄ?
Aktualnie otrzymałem zawiadomienie z CKL o wszczęciu z urzędu postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności orzeczenia Rej.Kom.Lekarskiej z dn...
w sprawie orzeczenia o inwalidztwie.
Prawdopodobnie różnie Komisje orzekają inwalidztwo w związku ze służbą.
Szkoda, że mało emerytów pisze o swoich przypadkach w relacjach z Komisjami, a ze zdrowiem bywa różnie, co by było pomocne dla innych.
 
Ostatnia edycja:
[/QUOTE]
rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 czerwca 2014 r. w sprawie ustalania uszczerbku na zdrowiu funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu (Dz. U. poz. 866), które utraciło moc z dniem wejścia w życie rozporządzenia na podstawie art. 46 pkt 3 ustawy z dnia 26 stycznia 2018 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o Straży Marszałkowskiej (Dz. U. poz. 730 oraz z 2019 r. poz. 303) i jak widzisz nas nie dotyczyło, może właśnie dlatego wszczęto z urzędu postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności orzeczenia Rej. Kom. Lekarskiej, o której wspomniałeś.....
 
do @jjarm
no, nie śledzę tego tematu, więc nie ma co polemizować, jesteś tym żywo zainteresowany w swojej sprawie :), zgadzam się z Tobą, że więcej osób powinno się wypowiedzieć w tym temacie. Może nowy wątek ? Już kilka dni temu @gosiak prosiła, o wypowiedzi, jak widać ....... cisza.
Nie rozumiem dlaczego koledzy/ koleżanki nie chcą poruszać na forum tego tematu, poza wyjątkami, do których się zaliczasz. :)
 
Tak sobie myślę, że identyczne rozwiązanie ucieszyło by wielu byłych funkcjonariuszy SC.
 
Back
Do góry