• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Tak sobie myślę, że identyczne rozwiązanie ucieszyło by wielu byłych funkcjonariuszy SC.
Mnie by to nie ucieszyło.
Zadośćuczynienie wszystkim poszkodowanym przez wprowadzenie KAS oraz ukaranie winnych tego przedsięwzięcia mnie ucieszy.
Będzie sygnałem że rządzący zaczynają liczyć się z ludźmi którzy tworzą tę organizację.
 
Hmm ... taaak!
Pan "funkcjonariusz" 11 lat na forum i - jak widać - w zasadzie nie ma wiele do powiedzenia,
a jeśli już, to nic ciekawszego nie wymyśli, niż prowokacja po ledwie co wyciszonej "wymianie
zdań".
To z nudów czy na rozkaz?

Czasami bywam na tym forum ale ostatnio tak mnie tknęło i przyjrzałem się korespondencji naszego głównego forumowicza.Ilość reakcji imponująca. Można by powiedzieć lidera!
Co od niego chcą, dlaczego się czepiają, czy aby czasami inteligencja go nie boli!
Takie moje skromne przemyślenie którym chciałem się podzielić.
Ile to czasu trzeba mieć i ile tego cennego czasu spie....lić aby płodzić wypociny dla średnio rozgarniętych takich jak ja i wielu innych.
Pewne myśli można przekazać krótko zwiężle bez zbędnych ozdobników intelektualnych po prostu tylko po to aby to było czytelne i przejrzysto.
Mam tylko cichą nadzieję że ta twórczość powstawała poza godzinami pracy. Nie wyobrażam sobie aby miało być inaczej.
 
Czasami bywam na tym forum ale ostatnio tak mnie tknęło i przyjrzałem się korespondencji naszego głównego forumowicza.Ilość reakcji imponująca. Można by powiedzieć lidera!
Co od niego chcą, dlaczego się czepiają, czy aby czasami inteligencja go nie boli!
Takie moje skromne przemyślenie którym chciałem się podzielić.
Ile to czasu trzeba mieć i ile tego cennego czasu spie....lić aby płodzić wypociny dla średnio rozgarniętych takich jak ja i wielu innych.
Pewne myśli można przekazać krótko zwiężle bez zbędnych ozdobników intelektualnych po prostu tylko po to aby to było czytelne i przejrzysto.
Mam tylko cichą nadzieję że ta twórczość powstawała poza godzinami pracy. Nie wyobrażam sobie aby miało być inaczej.

Niektórzy, dzięki kas, mają tylko wolny czas...

Zamienisz się z nimi?

Cat ma najwyższą ocenę postów przez innych...

167pkt wobec 67pkt kolejnej osoby

Mówi ci to coś?
 
...
Pewne myśli można przekazać krótko zwiężle bez zbędnych ozdobników intelektualnych po prostu tylko po to aby to było czytelne i przejrzysto.
...

Tak, masz więcej niż tylko rację, gdyż wszystkie myśli można przekazać krótko, czytelnie
i przejrzyście - każdą z osobna. Trwałoby to jednak zbyt długo!

Jeśli dla Ciebie zdanie wielokrotnie złożone (tak, istnieje coś takiego w językoznawstwie),
niesie jedną, błahą myśl, okraszoną "zbędnymi ozdobnikami", to Twój problem. Masz prawo
nie wierzyć, ale całkiem sporo ludzi "ogarnia to" odmiennie od Ciebie.

Ja mogę tylko napisać: "każde słowo którego używam, ma swoje znaczenie". Ty - niecierpliwy,
tego nie sprawdzasz - więc nie wierzysz, bo nie chcesz. No i git!

Jeżeli jednak nie chcesz sprawdzić i nie jesteś mentalistą, by choć tak tylko pobieżnie "czuć czaczę",
to słowa przez Ciebie użyte powyżej; wprawdzie krótkie i zwięzłe, w kulturalnej dyskusji raczej
stanowczo są zbędne i bynajmniej nie "ozdobne" - a to sprawia, iż tak określiłeś samego siebie -
- niezbyt pochlebnie !!

ps
Sam - jak inni - popełniam różne błędy, lecz świadomie tak piszę - jak piszę - by
nie wszystko dla wszystkich było zbyt łatwo czytelne. Nigdy też nie twierdzę, że
ktoś nie rozumiejąc jest głupi, bo może być wielokrotnie mądrzejszy ode mnie,
ale na własne życzenie nie być godnym rozumieć ...
 
Nie przypieprzajcie się do Cata, pisze jak pisze ale jest inteligentny i chce mu się pomyśleć i poszukać. Ma dobre intencje i jego posty dają wiecej dobrego niż złego. Nigdy celowo nie chce komuś sprawić przykrości. Jeśli miałbym wybierać to wole to forum z Catem i Bolo niż bez nich.
 
Adamie .... sorki ...ale jeśli piszący chce dotrzeć z treścią do jak największej liczby odbiorców lub w ogóle być zrozumianym, powinien ją przedstawiać jak najbardziej przejrzyście. A tak jak widzisz tylko mąci. Do sedna proszę - a epikę proszę wlewać do "decyzji" :) .
 
Adamie .... sorki ...ale jeśli piszący chce dotrzeć z treścią do jak największej liczby odbiorców lub w ogóle być zrozumianym, powinien ją przedstawiać jak najbardziej przejrzyście. A tak jak widzisz tylko mąci. Do sedna proszę - a epikę proszę wlewać do "decyzji" :) .

W tym sęk Szanowny @FC_celniku - co powtarzałem wielokrotnie - że ja wcale nie chcę
docierać z treścią do "jak największej liczby odbiorców". Liczy się jakość - nie ilość!

Ponieważ zawsze powtarzałem akurat w sposób prosty, to masz przykład REGUŁY,
jak "uważnie" czyta się tu innych (niekoniecznie mnie).

Zaznaczam, że nie piszę teraz o sobie, bo sam mam w "nosie" co półrocznych "gości"
Forum, przerzucających pobieżnie posty w "łaknieniu" informacji i pytających o oczywistości.

ps
Niebawem prawdopodobnie odetchniecie od tego "mącenia", które za wysoce szkodliwe
uznali m.in. niektórzy ... Wasi przełożeni. Trza się więc będzie "zwijać" ...
 
Ostatnia edycja:
To nie jest wycieczka do Ciebie Cat jako osoby, ale formy wypowiedzi. Nie wątpię że jesteś spoko gościu i dobry funk. Nie dawaj się.
 
Zachęcam, żeby osobiste wzajemne uwagi prowadzić na PRIVie.
Retoryka CATa jest specyficzna i mi też nie zawsze się podoba, ale doceniam to co chce przekazać.
Czy jego wpisy kogoś obrażają? Uważam, że nie.
Jeśli ktoś nie chce czytać jego wpisów może je omijać.
To jest najłatwiejsze rozwiązanie.
 
Dużo zastanawiam się nad 15a i zaczynam dochodzić do wniosku, że likwidacja 15a wcale nie musi być dla nas lepszym rozwiązaniem. Gdybym dzisiaj zdecydował się na emkę to mam na rękę 2,5 tyś. (55% z MON) i za niecałe 10 lat dostane emkę z ZUS w wys około 1 tyś. razem będzie 3,5 tyś. Gdybym został jeszcze 7 lat to dostanę max emkę około 3,4 tyś i za jakieś 2 lata 1 tyś, razem z ZUS wyjdzie 4,4 tyś. zakładając, że nie zmienią się przepisy. Gdyby jednak 15a został zlikwidowany to mam już dzisiaj max emkę gdzieś 3,4 tys. i na tym koniec. No i teraz myślę co lepsze iść już dzisiaj na 3,4 tyś czy za 10 lat mieć 4,4 tyś. Tylko jak dożyć i w tym syfie wytrzymać jeszcze tyle lat? Czy rządzący zastanawiają się nad tym, że nie likwidując 15a stworzą niesamowite systemy emerytur w których ludzie będą dostawać emki równe lub większe od zarobków. Tyle tylko, że na masową skalę to wyjdzie za jakieś 10 lat.
 
Nie bardzo wiem o czym piszesz, nowelizacja ustawy likwidować ma ograniczenie wiekowe, tyle i aż tyle. Oznacza to, że liczyć nam będą emkę mundurową od wejścia w życie ustawy o służbie celnej czyli licząc bez wojska jedni ( siłą ucywilnieni w maju 2017 r. ) mogą mieć razem z zasadniczą służbą wojskową, maksymalnie niecałe 52% a pozostałe funki zdecydują czy pracują jeszcze kilka lat do pełnej emki czy też biorą co jest i idą na zewnątrz dopracować do zusowskiej emki w wieku 65 lat.
 
Dużo zastanawiam się nad 15a i zaczynam dochodzić do wniosku, że likwidacja 15a wcale nie musi być dla nas lepszym rozwiązaniem. Gdybym dzisiaj zdecydował się na emkę to mam na rękę 2,5 tyś. (55% z MON) i za niecałe 10 lat dostane emkę z ZUS w wys około 1 tyś. razem będzie 3,5 tyś. Gdybym został jeszcze 7 lat to dostanę max emkę około 3,4 tyś i za jakieś 2 lata 1 tyś, razem z ZUS wyjdzie 4,4 tyś. zakładając, że nie zmienią się przepisy. Gdyby jednak 15a został zlikwidowany to mam już dzisiaj max emkę gdzieś 3,4 tys. i na tym koniec. No i teraz myślę co lepsze iść już dzisiaj na 3,4 tyś czy za 10 lat mieć 4,4 tyś. Tylko jak dożyć i w tym syfie wytrzymać jeszcze tyle lat? Czy rządzący zastanawiają się nad tym, że nie likwidując 15a stworzą niesamowite systemy emerytur w których ludzie będą dostawać emki równe lub większe od zarobków. Tyle tylko, że na masową skalę to wyjdzie za jakieś 10 lat.
Ja też zastanawiałem się nad ewentualnym zniesieniem art 15a i też mam podobne dylematy. Na dzień dzisiejszy nie ma tematu bo ustawa jest jaka jest, ale zakładając że w przyszłości zlikwidują art. 15a może okazać się finalnie że emerytura będzie mniejsza z jednego źródła zamiast z dwóch.
 
Ja też zastanawiałem się nad ewentualnym zniesieniem art 15a i też mam podobne dylematy. Na dzień dzisiejszy nie ma tematu bo ustawa jest jaka jest, ale zakładając że w przyszłości zlikwidują art. 15a może okazać się finalnie że emerytura będzie mniejsza z jednego źródła zamiast z dwóch.

Jeśli nawet "zlikwidują" art. 15a, to raczej nikt nie zadziała "z urzędu" względem EM.
Jest zatem czas, by przemyśleć złożenie właściwego wniosku.
Trzeba pamiętać, że otrzymanie za lata poza służbą świadczenia z ZUS, przy likwidacji
art. 15a zamyka możliwość wliczenia tych lat przez ZER.
 
Jeśli nawet "zlikwidują" art. 15a, to raczej nikt nie zadziała "z urzędu" względem EM.
Jest zatem czas, by przemyśleć złożenie właściwego wniosku.
Trzeba pamiętać, że otrzymanie za lata poza służbą świadczenia z ZUS, przy likwidacji
art. 15a zamyka możliwość wliczenia tych lat przez ZER.
Gdyby jednak zaliczono nam okresy służby przed 1999 r. to starzy fc do których się zaliczam na dzień dzisiejszy mogli by już iść na pełną emkę. Co to oznacza ? Miałbyś pełną emkę, co będzie za 5, 10 lat ? Tego nie wie nikt, zaczynając od tego czy dożyjemy a kończąc na wciąż zmieniających się zasadach dotyczących zaopatrzenia emerytalnego (dotyczy to zarówno zusu jak i emek mundurowych). Dla ucywilnionych na siłę w maju 2017 dodatkowy bonus ( o ile ktoś by chciał) w postaci możliwości dalszej pracy w KAS bez potrącenia emki mundurowej. Reasumując, jeżeli chodzi o mnie to wszedł bym w ten interes bez zastanowienia. Do zusowskiej dodatkowej emerytury jeszcze mi brakuje dobrych kilka lat.
 
Back
Do góry