• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Jakby nie liczyć i kombinować, to dla starych funków nie zaliczenie lat z przed 1999 r. jest strzałem w plecy. Proponuje dla tych co mają siły, by dopracowali sobie do pełnej emerytury, bo czekanie do 65 lat, to sami wiecie, jakiś procent z nas może nie doczekać. Ja tych sił nie mam więc idę do innej lżejszej pracy. Popracuje sobie do 60-tki legalnie albo i na czarno (zwisa mi to byle hajsiwo się zgadzało) i robię sobie labę. Doczekam tego "zasiłku" z ZUS to fajnie, a jak nie mówi się trudno.
Ale tak naprawdę, to jestem prawie pewien, że ten "tworek" nie przetrwa i prędzej czy później zrobią z nami tak jak ma odchodzący na emeryturę policjant. Czyli lata służby od 1999 r. policzą nam po 2,6 % za rok, a do 1999 r. pewnie po 1,3 % bo za służbę już nam tego nie zaliczą.
Nikt nie będzie chciał takiego bubla prawnego, że jakaś grupa zawodowa bierze emerytury z dwóch różnych źródeł.
 
@oszukany , nie do końca bez znaczenia jest forma zatrudnienia na emeryturze mundurowej. Zauważ, ze jeśli będziesz pracował i odprowadzał składki, możesz sobie jeszcze ten ZUSowski dodatek zwiększyć. A praca na czarno nie przystoi funkcjonariuszowi, nawet emerytowanemu.
A w tym bublu prawnym (emka z 2 źródeł) nie są tylko celnicy, ale również funkcjonariusze wszystkich innych służb którzy rozpoczęli przygodę z mundurem po 1999 roku. Dzięki temu, że nie jesteśmy sami jest jakaś szansa na likwidację art 15a.
 
Zgadza się praca legalna zwiększa emeryturę z ZUS. Natomiast co do tego co nie przystoi funkcjonariuszowi, to gdybyś przeżył moją historię 30 lat służby podczas, której kopano mnie w dupę i żeby było jasne, nie jestem jakąś ofermą, po prostu oberwało mi się, bo się brzydzę hipokryzji, dlatego zwalniam się z jakiejkolwiek lojalności wobec państwa. Nigdy nie przejdę na drugą stronę barykady, ale krwi już nie upuszczę.
 
Gdyby ten projekt dotyczył tylko funkcjonariuszy celnych i celno-skarbowych toteż bym był ostrożny ale, że dotyczy on funkcjonariusz policji i innych służb jako realizacja ( przede wszystkim ) ich porozumienia to jestem spokojny.
 
A ja nie jestem spokojny. Bardzo łatwo można nas z tego wykreślić szczególnie, że nie braliśmy udziału w proteście. Czekam cały w nerwach.
 
W takim razie przepraszam wszystkich, którzy wzięli udział w proteście. Miałem na myśli, że protest miał małe przełożenie i nie wiem czy była nasza reprezentacja przy podpisywaniu porozumienia.
 
A ja nie jestem spokojny. Bardzo łatwo można nas z tego wykreślić szczególnie, że nie braliśmy udziału w proteście. Czekam cały w nerwach.
Rozumiem cię doskonale, chociaż jestem już na emce mundurowej to również jestem zainteresowany szybkim uchwaleniem projektu zmian do ustawy bo wzrośnie mi emka o 2,1%. Jestem jednak bardzo spokojny o ten projekt, jak zajrzysz do dokumentu https://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-rad...yjny/rejestr32672957,dok.html?czas=1561710471 to zauważysz, że pisze się tam nie tylko o porozumieniu zawartym pomiędzy MSWIA oraz strona społeczną ale również o porozumieniu pomiędzy SKAS a stroną społeczną w zakresie:
- zniesienia wymogu ukończenia 55 lat życia jako jednego z warunków nabycia praw emerytalnych przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (SCS) oraz Służby Celnej (SC) - zmiana art. 12 ust. 2 i 3 oraz art. 18b ww. ustawy.
 
Ja czekam na te 2.1% . Wybieram sie na emke od nowego roku. Razem ze sluzba we wojsku powinno sie zakrecic ok 58% . szkoda tylko tych lat przed 99.
 
Jak maci policzone lata służby do emki mundurowej w praktyce, za ile lat i od jakiej daty? Dz. za odp.
 
Jak maci policzone lata służby do emki mundurowej w praktyce, za ile lat i od jakiej daty? Dz. za odp.
To wszystko zależy od dnia mianowania, wojska no i od tego czy zostawili Ci mundur czy Cię go pozbawili, czy też Ci podziękowano za wieloetnią służbę albo sam im podziękowałeś.
 
Rada Ministrów przyjęła projekt. Teraz trafi on do Sejmu. Zostanie nadany nr sejmowy druku i projekt skierowany będzie do pierwszego czytania. Może nastąpi to 4 lipca (mało czasu) albo dopiero od 17 lipca.
 
Back
Do góry