• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Mój komentarz ? Proszę Cię....... :) Ja przecież nie myślę głową. Ale zawsze możesz spytać Pana Przewodniczącego, czy był on, albo którykolwiek związkowiec, na ostatnim spotkaniu ze stroną rządową w sprawie emerytur. A dzisiaj chyba miało być spotkanie z premierem Pluskiem. Był ktoś ?
 
od myślenia niektórych boli głowa

warunkiem emerytur jest determinacja większości fc. związki mogą jedynie dać temu wyraz publicznie.
tymczasem odwrócono naszą uwagę zwykłą doraźną forsą, stary chwyt. pozjadamy się nawzajem w chwili gdy decydują się sprawy emerytur służb mundurowych, potem podzielimy się opłatkiem, rozejdziemy do domów i wylejemy kubeł pomyj na siebie na forum.
prawdziwa inteligencja - nowobogackich lumpen-urzędników.
 
To prawda! Aby skłócić lwy w klatce rzuca się kawałki mięsa!Cel zostaje osiągnięty ! PO przerosło swoich wychowawców z PZPR!
 
Niestety jeśli chodzi o wartościowanie sprawa jest przegrana. Ale zostaje sprawa ważniejsza a mianowicie nasze emerytury. Czy w końcu ktoś zauważy, że też jesteśmy służbą mundurową i kiedy w końcu nasi przedstawiciele będą brali udział w rozmowach na temat przyszłych emerytur? Panowie związkowcy od czego w końcu jesteście. Zacznijcie się interesować tym co się dzieje. Wartościowanie spieprzyliście to teraz nie spieprzcie emerytur.
 
Niestety jeśli chodzi o wartościowanie sprawa jest przegrana. Ale zostaje sprawa ważniejsza a mianowicie nasze emerytury. Czy w końcu ktoś zauważy, że też jesteśmy służbą mundurową i kiedy w końcu nasi przedstawiciele będą brali udział w rozmowach na temat przyszłych emerytur? Panowie związkowcy od czego w końcu jesteście. Zacznijcie się interesować tym co się dzieje. Wartościowanie spieprzyliście to teraz nie spieprzcie emerytur.


mario basiątko i stanisz są teraz zbyt zajeci liczeniem wyrównania........co im tam emerytury....
 
warunkiem emerytur jest determinacja większości fc. związki mogą jedynie dać temu wyraz publicznie.

Proszę się od razu nie bulwersować ale muszę to powiedzieć. Z perspektywy czasu trzeba stwierdzić, że celnicy to zwykłe pipy które w ogóle nie umieją walczyć o swoje. Każda grupa zawodowa potrafi się zebrać gdy jest czymś zagrożona. Celnicy nie. Piguły potrafiły pokazać na co je stać, policjanci, górnicy, myślę że skarbówka jak się wqr... to też da radę.
Dajemy się za przeproszeniem dymać to nas dymają.

Co do tej determinacji. To chyba każdy ją pokazuje ale u siebie w domu.
 
sorry ale moim zdaniem i w tym temacie jest już pozamiatane bo nikt ze strony rządowej biorącej udział w spotkaniu nawet nie napomkną o takich planach a obietnice już były w 2008
 
W dniu 10 i 17.12. odbyły się spotkania ZZ służb mundurowych z Premierem.

W dniu 09.12. wysłałem e-maila do Ministra Michała Boniego z prośbą o przekazanie informacji czy przedstawiciele
funkcjonariuszy celnych mogą spotkać się z Panem Premierem w sprawie
emerytur mundurowych, wszak wiemy z mediów, że w dniu następnym ma dojść do
spotkania Związków Zawodowych Służb Mundurowych z Panem Premierem w tej
sprawie.
Poinformowałem, że otrzymaliśmy zapewnienie Ministra Michała Boniego oraz zapewnienie z MSWiA o tym, że zostaniemy uwzględnieni w pracach zespołów nad reformą
zaopatrzeniowego systemu emerytalnego.
Zasadne jest więc włączenie przedstawicieli celników także do rozmów z Panem
Premierem o tej reformie.

Poprosiłem o informację zwrotną czy taka możliwość istnieje.

DZISIAJ MOŻNA JUŻ NAPISAĆ, ŻE OBA SPOTKANIA SIĘ ODBYŁY. ODPOWIEDZI DOTĄD NIE OTRZYMAŁEM.

Byłem jedynie obecny na Konferencji uzgodnieniowej w MSWiA w sprawie tzw. racjonalizacji uposażeń w służbach mundurowych, gdzie oczywiście jeżeli chodzi o odbieranie praw to uwzględnia się SC - rzecz dotyczy odbierania praw do 100% płatnego chorobowego. Jak wiadomo planuje się 80%.
Na tej Konferencji nie doszło do uzgodnień. Przekonywaliśmy przedstawicieli MSWiA, że wystarczą rozwiązania alternatywne, gdyż całość odbywa się kosztem bezpieczeństwa obywateli. Nikt nie chce chyba doprowadzić do sytuacji, że Policjant czy Strażak z wysoką gorączką, który nie chce lub nie może pozwolić sobie na obniżenie uposażenia, stawi się do służby i będzie brał udział w jakiejś akcji i od jego sprawności w tym dniu, będzie zależało życie i zdrowie wielu ludzi. Więcej szczegółów na temat tej Konferencji zamieścimy niebawem na głównym portalu celnicy.pl
 
Zapomniałem dodać, że nie ustajemy w dalszym przypominaniu przedstawicielom rządu o złożonych funkcjonariuszom obietnicom w tej materii.
Najważniejsze jest jednak zaangażowanie środowiska
 
proponował bym jeszcze pismo do Kubicy,no i telefon do Boniego i SSC w temacie emerytur,
nie mamy wszyscy nic do stracenia ja bym dzwonił i pisał codziennie,wszak na emerytury 55 nie mówili nie tylko Boni ściemniał że nie będzie oddzielnych systemów emerytalnych --ale jednak będą dalej mundurowy i ZUS tak piszą w gazetach,jak was wywalą dzwiami to oknem trzeba wparować obdzwonił bym wszystkich posłów PIS znaczy opozycji.
Związki byłych pracowników skarbowych w cle atakujcie temat wam najlepiej jak na razie idzie,póki e emerytury są w przedmiotem prac jest szansa powtarzam się ale czy my wszyscy mamy coś do stracenia?
 
Ostatnia edycja:
NA CO CZEKAJĄ "nasze" ZWIAZKI!!!!!!!!!!!!!!!

Zapomniałem dodać, że nie ustajemy w dalszym przypominaniu przedstawicielom rządu o złożonych funkcjonariuszom obietnicom w tej materii.
Najważniejsze jest jednak zaangażowanie środowiska


KOMUNIKAT
W dniach 10 i 17 grudnia 2010 roku odbyły się spotkania przedstawicieli strony społecznej
reprezentowanej przez związki zawodowe służb mundurowych oraz reprezentantów Rządu,
z udziałem Premiera RP, Donalda Tuska.
Podczas spotkań wymieniono uwagi i poglądy dotyczące modelu emerytalnego służb mundurowych,
oraz innych problemów dotyczących służb.
Ustalono, potrzebę dalszych rozmów, które będą dotyczyły:
- zaopatrzeniowego sytemu emerytalnego,
- nowych rozwiązań będących ofertą do wyboru dla osób w służbie i obejmujących całościowo nowo
wstępujących do służby od momentu wejścia w życie tych rozwiązań,
- zmian, których celem będzie większa efektywność zaopatrzeniowego systemu emerytalnego oraz
stworzenie warunków dla perspektywy wzrostu wynagrodzeń w służbach mundurowych i wydłużenie
okresu aktywności zawodowej.
W styczniu rozpocznie prace zespół związkowo - rządowy o charakterze eksperckim w celu
dokonania przeglądu zaopatrzeniowego modelu emerytalnego służb mundurowych i przygotowania
propozycji rozwiązań.
Dodatkowo powołany zostanie zespół, który dokona przeglądu problemów w służbach
mundurowych.
Za stronę związków zawodowych: Za stronę rządową:
Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy
Policjantów
Antoni Duda - przewodniczący
Michał Boni
Minister, członek Rady Ministrów
Podsekretarz Stanu
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i
Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy
Funkcjonariuszy Straży Granicznej
Mariusz Tyl - przewodniczący
1
Związek Zawodowy Strażaków „Florian"
Krzysztof Ole^sak - przewodniczący
Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ „Solidarność"
Robert Osmycki - przewodniczący
ma
Leszek Błaszczyk
Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy
Pracowników Pożarnictwa
Krzysztof Hetman
Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy
Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa
Wiesław Żurawski - przewodniczący


Pozostanie system zaopatrzeniowy
13_2010-12-10_swieto-bdow-10-1-gil.jpg

Od połowy stycznia rozpocznie pracę wspólny zespół ekspertów, który przygotuje propozycje rozwiązań ws. reformy systemu emerytur mundurowych - ustalono podczas piątkowego spotkania szefa doradców premiera Michała Boniego i wiceszefa MSWiA Adama Rapackiego ze związkowcami.


Jak dowiaduje się portal-mundurowy.pl, w spotkaniu nie uczestniczył płk Marian Babuśka przewodniczący Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów WP, ale w zespole ekspertów ma uczestniczyć nie tylko przedstawiciel konwentu, ale także Czesław Piątas, wiceminister obrony narodowej.

Po trwających ponad dwie godziny rozmowach w kancelarii premiera, szef NSZZ Policjantów Antoni Duda powiedział PAP, że do zmodyfikowanego systemu emerytalnego wejdą jedynie funkcjonariusze nowo przyjęci do służby. "Pozostali będą mogli wybrać między starym a nowym systemem" - powiedział Duda dodając, że nowe przepisy mogłyby wejść w życie najwcześniej 1 stycznia 2012 r.

Dopytywany o szczegóły Duda odpowiedział: "Dzisiaj jeszcze nie pracowaliśmy nad założeniami, ponieważ to wymaga pewnych wyliczeń. Jeżeli chodzi o podstawowe uprawnienia - czy to będzie 20 czy 25 lat - to trudno dzisiaj powiedzieć".

Zespół ma przygotować rozwiązania szczegółowe. Z informacji uzyskanych przez portal wynika, że na obecnym etapie uzgodniono, że w służbach mundurowych pozostanie system zaopatrzeniowy, co potwierdza komunikat [PDF}. Nie ustalono, po jakim okresie funkcjonariusze i żołnierze, którzy rozpoczną służbę po 1 stycznia 2012 r. będą mogli przejść na emeryturę: po 20 czy 25 latach i ukończeniu 50 czy 55 lat. Projekt ustawy powinien być gotowy w I półroczu 2011 r.
Obecnie w służbach mundurowych emerytura przysługuje po 15 latach służby i zależy od wysokości ostatniej pensji oraz dodatków i nagród rocznych. Po 15 latach służby wynosi ona 40 proc. ostatniej pensji i za każdy dodatkowy rok rośnie o 2,6 proc. Maksymalna emerytura może wynieść 75 proc.

Piątkowe spotkanie w kancelarii premiera było już drugą turą rozmów ws. reformy systemu emerytur mundurowych; pierwsza odbyła się w ubiegły piątek. Kolejne spotkanie w tej sprawie planowane jest po Nowym Roku. R.Ch


* * *

2,5 godziny trwały, 10 bm. rozmowy szefa rządu Donalda Tuska z przedstawicielami Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych w sprawie reformy systemu emerytalnego służb mundurowych.


W spotkaniu uczestniczyli także szef MSWiA Jerzy Miller, szef doradców premiera Michał Boni oraz rzecznik rządu Paweł Graś. Rozmawiano o sprawach związanych z reformą systemu emerytur mundurowych.

Po spotkaniu Paweł Graś podkreślił, że związkowcy rozumieją, iż utrzymanie obecnego stanu nie jest możliwe i będą akceptować zmiany systemu odnoszące się do tych, którzy będą służyć w policji, w straży i innych służbach mundurowych w przyszłości. Dodał również, że „radykalne zmiany nie będą dotyczyły tych, którzy już służą” – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W ustawie musi być jednak jasno napisane, że prawo do świadczenia na starych zasadach zachowa każda osoba, która przed wejściem w życie zmian przepracowała jeden dzień – nalegał Antoni Duda, przewodniczący ZG NSZZ Policjantów. Jak poinformował Dziennik "Gazeta Prawna " , związkowcy nieoczekiwanie otrzymali wsparcie ze strony PSL. Wicepremier Waldemar Pawlak obiecał im zachowanie zaopatrzeniowego systemu emerytalnego. W zamian policjanci i żołnierze mają służyć dłużej.
O ile? Obecnie bardzo prawdopodobna jest koncepcja, aby obok wydłużonego z 15 do 25 lat stażu uprawniającego do emerytury wprowadzić dodatkowo granicę wieku – 50 lub 55 lat. Nowe rozwiązania mogą wejść w życie w 2012 roku. Obejmą osoby, które zdecydują się na wstąpienie do wojska lub policji po tym terminie.

W ocenie Antoniego Dudy, spotkanie umożliwiło przedstawienie argumentów za odstąpieniem od wprowadzenia w 2012 r. powszechnego systemu emerytalnego dla służb mundurowych. Przedstawiono podstawowy argument, że z punktu widzenia państwa, służb mundurowych oraz bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego, system zaopatrzeniowy jest bardziej korzystny, niż powszechny. Warunki i szczegóły funkcjonowania systemu można uzgodnić w negocjacjach w trakcie spotkań roboczych - powiedział Antoni Duda.

Jak dowiaduje się nieoficjalnie portal-mundurowy.pl, podczas spotkania premier Tusk poinformował związkowców, że nie jest zwolennikiem włączania służb mundurowych do systemu powszechnego. System emerytalny wymaga jednak modyfikacji, by młodzi żołnierze i funkcjonariusze nie odchodzili po 15 latach służby. W tej sprawie będą odbywać się regularne konsultacje ze związkowcami. Premier podtrzymał zapewnienia wyrażone w liście z 25 czerwca br. skierowanym do żołnierzy zawodowych, że będą zachowane prawa nabyte, zaś zmiany obejmą jedynie tych żołnierzy, którzy rozpoczną służbę po wejściu w życie nowych przepisów emerytalnych. „ Proszę ten list potraktować jak list żelazny „ – miał wyrazić się premiera.
Podczas spotkania poruszono także sprawy braku waloryzacji uposażeń w służbach mundurowych. Premier uzasadniał to trudną sytuacją finansów publicznych. Przypomniał, że w kilku państwach europejskich, pensje żołnierzy i funkcjonariuszy zostały nawet zmniejszone.








GDZIE SĄ NASZE ZWIĄZKI-NASTĘPNY PRZYKŁAD ŻE POWINIEN BYĆ 1 SILNY ZWIĄZEK A NIE 5 CZY 6 MARNYCH MAŁYCH ZWIĄZKÓW Z KTÓRYMI STRONA RZĄDOWA SIĘ W OGÓLE NIE LICZY
 
Nietoperz a kto jak nie związki mają to monitorować i doprowadzić do korzystnych dla nas rozwiązań. Od tego oni w końcu są. Ale prawda jest taka że, nasze związki są słabe, podległe władzy i niestety niezbyt wiele się nami nie przejmują. Wystarczy tylko przypomnieć co związki zrobiły żeby zmienić ustawę o SC, co związki zrobiły przy wartościowaniu? Wszyscy wiemy że wartościowanie to jedna wielka lipa, degraduje 70% funkcjonariuszy a 30% wywyższa do niesamowitych rozmiarów. Co jest w sprzeczności z moralnością, uczciwością oraz zdrowym rozsądkiem. Znam przypadek przewodniczącego który zarzekał się że w życiu nie zgodzi na taki nieuczciwy podział przy wartościowaniu. Ale to były tylko słowa. Jak nazwać takiego człowieka chyba wszyscy wiedzą. Zastanawiam się czemu są jeszcze ludzie którzy należą do takich związków?? Prawda jest taka, że jedyny człowiek który dla nas coś robi to jest Sławek. Tylko on drąży temat naszych emerytur. Pokażmy SSC że, celnicy to nie jest związek niszowy. A ponieważ nie mamy prawa do strajków, ani protestów możemy w ramach protestu zapisać się do celników. I w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie i swój sprzeciw wobec tego co władza z nami robi. Wszyscy niezadowoleni z ustawy o SC z wartościowania z braku perspektyw, braku emerytur niech zapisują się do celników, tak żeby SSC już nigdy nie mógł powiedzieć że jest to związek niszowy.
 
wszyscy wiemy ...niestety ze tylko wschodnia granica moze nas jeszcze uratowac i takze uwazam ze znaczna, znaczniejsza i mocniejsza grupa by sie do nich szybko przylaczyla...moze nawet kontenery w gdyni
 
Back
Do góry