• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Właśnie jestem po lekturze forum Straży Emerytalnej zwanej Graniczną,całe forum na dzień dzisiejszy oczywiście temat jeden nowe emerytury , rozważane są przejścia min.do SC wyśmiewane przez innych z racji naszych obecnych emerytur oraz zarobków,niektórzy z tych baranów przeniosło się do Policji i płaczą teraz w niebo głosy.
Pisałem jakiś czas temu że mają ich wywalić z kontroli bezpieczeństwa z lotnisk i jest to szykowane.
Wracając do tematu wszystkie te wartościowania awansowania są nic nie warte przy temacie emerytur jeśli się na nowe emerytury nie załapiemy teraz, to mamy przesrane i nie jest to śmieszne bo temat dotyczy głównie ludzi po 50 których już nikt nie chce, niedawno do 60 to było ledwo do 65 na kolanach.
 
Masz zupełną rację. Ostatnia Nasza szansa aby się załapać. Ważniejsza od mianowania, od wartościowania itp.
 
Rząd i związkowcy są bliscy porozumienia w sprawie emerytur mundurowych - informuje "Gazeta Wyborcza".
Jak się dowiedziała gazeta, mundurowi będą mogli odchodzić na emeryturę po 20-25 latach służby. Dziś mogą już po 15. Na emeryturę nie odejdzie nikt, kto ma mniej niż 50-55 lat. Dziś wiek nie ma znaczenia. Zmieni się też tzw. algorytm liczenia wzrostu emerytury.


Witam
Panie Sławku wydaje mi się, że jak zwykle coś dzieje się poza nami. Dostajemy zapewnienia a tu jak widać Rząd robi co chce. To jest ostatnia szansa dla SC.
Pozdrawiam

http://emerytury.wp.pl/kat,7531,tit...-popracuja-dluzej,wid,13045575,wiadomosc.html
 
Oczywiście, że jest to ostatnia szansa i sprawa najważniejsza w chwili obecnej. Związek wysłał pisma do kilku ministrów, którzy w tej sprawie obiecywali wiele. Pisma zostały wysłane 23.12.2010r. i do dziś nie ma odpowiedzi.
W sprawie musi działać całe środowisko. Niebawem akcja PAGON. Zjednoczmy się wszyscy w walce o równe traktowanie w zatrudnieniu.
 
To jest naprawdę OSTATNIA SZANSA na znalezienie się w systemie emerytalnym słuzb mundurowych , jeżeli teraz nie "załapiemy się" na system 25lat służby u skończone 55lat życia to już nigdy nie będzie takiej szansy. jest jeszcze jedna sprawa te emerytury na pewno będą o wiele korzystniejsze niż te z ZUS a nawet z OFE jwest się o co 'bić". Tak jak powiedział Sławek musi tu zadziałać całeśrodowisko. Może trzeba znowu "uderzyć " do swoich posłów.
 
Sławek nie ma na co czekać. Zróbmy coś bo nas znowu oszukają. Może warto pojechać pod sejm i głośno upomnieć się o emerytury. Ja w każdej chwili jestem w stanie to zrobić, tylko powiedz kiedy. Jeżeli teraz nie uda nam się wejść do systemu emerytalnego służb mundurowych to już nic dobrego w tej firmie nas nie spotka. Przez wartościowanie zostaliśmy wdeptani w ziemię, bez nadziei, bez możliwości awansów, podwyżek itd. Te emerytury to nasza ostatnia nadzieja na coś dobrego.
 
A gdzie do jasnej cholery są pozostałe związki?!!!!!! To musi być akcja skoordynowana i taki gruuuuuuby kaliber. Inaczej nieogolony wespół ze sprytnym TW powiedzą znowu, że tylko jeden związek im bruździ. Proponuję szybką akcję zasypywania naszych kochanych związkowych przewodniczących mailami z pytaniem: co TY zrobiłeś(zrobisz) dla emerytury celniczej?
 
Chciałbym się mylić ale obawiam się że nasi ''kochani związkowi przewodniczący''. Jak ich nazwałeś są teraz zajęci liczeniem kasy po zwartościowaniu, i chyba nie mają teraz głowy martwić się o innych. Niestety tylko Sławek stara się pomóc w naszej smutnej rzeczywistości i chyba tylko już na niego można liczyć.
 
To po jakiego ... nam takie związki!!!! Sposób jest prosty - nie będzie członków, nie będzie składek, nie będzie przewodniczących`. Możemy zagłosować sami jakie związki chcemy.
 
Jak dotąd odpowiedziało dwóch Ministrów. SSC w imieniu MF i Podsekretarz Stanu w MPIPS w imieniu Pani Min. J.Fedak.
http://zz.celnicy.pl/tekst-540.html
http://zz.celnicy.pl/tekst-539.html

Przypomnieć warto, że jednym z głównych postulatów w petycji przesyłanej wraz z pagonami jest
"Zrównanie praw i obowiązków funkcjonariuszy celnych z funkcjonariuszami innych służb mundurowych"
DZIAŁAJMY WIĘC, BO DOTYCHCZASOWE ODPOWIEDZI NIE SĄ SATYSFAKCJONUJĄCE.
 
Ostatnia edycja:
Emerytury mundurowe: Gotowy harmonogram negocjacji
Podczas kolejnego spotkania w sprawie reformy emerytur dla funkcjonariuszy służb mundurowych przedstawiciele strony społecznej oraz rządu ustalili kalendarz prac nad rządowymi propozycjami zmian, a także podział negocjatorów na podzespoły tematyczne. Zajmą się oni m.in. ustaleniem długości stażu pracy uprawniającego do świadczenia emerytalnego, a także wskaźnika wzrostu emerytury za każdy rok służby ponad wymagany limit stażu.
Strona społeczna była reprezentowana przez związki zawodowe służb mundurowych oraz Konwent Dziekanów Wojska Polskiego. Podczas spotkania z reprezentantami rządu strony potwierdziły gotowość do rozmów i prac nad modyfikacją zaopatrzeniowego systemu emerytalnego służb mundurowych.

Według strony rządowej, celem rozmów jest wypracowanie rozwiązań będących ofertą do wyboru dla osób już pozostających w służbie, a także obejmujących wszystkich nowo wstępujących do służby po wejściu w życie tych rozwiązań. Podczas spotkania ustalono, że dalsze prace będą prowadzone w sześciu podzespołach tematycznych.

W osobnych grupach będą dyskutowane kwestie: długości stażu pracy uprawniającego do świadczenia emerytalnego, wieku emerytalnego, sytuacji żołnierzy zatrudnionych na kontraktach w wojsku, a także wskaźnika wzrostu emerytury za każdy rok służby ponad limit stażu oraz podstawy wymiaru emerytury.

Negocjatorzy będą też poszukiwać porozumienia w sprawie specjalnych dodatków i uprawnień w poszczególnych służbach mundurowych, systemu rentowego i orzecznictwa rentowego w służbach mundurowych, warunków łączenia emerytury i pracy oraz procesu ucywilnienia.

Przedstawiciele służb mundurowych i rządu przyjęli ponadto kalendarz negocjacji na następne miesiące. Zapowiedziano, że pierwsze spotkanie podsumowujące prace podzespołów tematycznych odbędzie się 2 marca br.

T.Sz.
 
Nowe emerytury mundurowe już w przyszłym roku
Rząd zapewnił związkowców, że nowe świadczenia dostaną funkcjonariusze nowo zatrudniani. Pracujący obecnie sami zadecydują, kiedy skończyć służbę

Na wczorajszym spotkaniu przedstawicieli związków działających w służbach mundurowych z przedstawicielami rządu zapadła decyzja o powołaniu sześciu zespołów eksperckich.

W ciągu najbliższych 30 dni zadecydują one, jak będzie wyglądał nowy system emerytalny dla żołnierzy zawodowych, funkcjonariuszy policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

– Od przyszłego poniedziałku ruszają prace zespołów roboczych złożonych z przedstawicieli związków i ministerstw, którzy m.in. porównają polskie i zagraniczne rozwiązania emerytalne – mówi Robert Osmycki, przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”. – To właśnie w tych zespołach odbędą się najtrudniejsze rozmowy, gdyż ciągle są duże rozbieżności w propozycjach rządu i naszych oczekiwaniach. Problemem może być proponowane przez rząd wprowadzenie minimalnego wieku emerytalnego funkcjonariuszy, a także ograniczenia w dorabianiu przez mundurowych z niepełnym stażem emerytalnym.

Związkowcy zwrócili także uwagę na konieczność uregulowania sytuacji żołnierzy kontraktowych, którzy po upływie służby zostają bez specjalnych uprawnień przysługujących żołnierzom zawodowym.

Jeden z zespołów zajmie się przeglądem przepisów o dodatkach specjalnych przysługujących poszczególnym formacjom. Okazuje się, że nie są jednolite w tym zakresie.

Z kalendarza prac zespołów wynika, że projekt zmian w emeryturach dla formacji mundurowych ma trafić do Sejmu jeszcze w tym roku.

– Analiza w zespołach ma trwać do końca lutego. Do końca marca mają powstać założenia do nowelizacji, a w kwietniu poznamy ostateczny projekt zmian. Wszystko wskazuje więc na to, że w połowie roku do Sejmu trafi projekt nowelizacji, tak aby nowe przepisy mogły wejść w życie 1 stycznia 2012 r. – tłumaczy Osmycki. – Będzie więc niewiele czasu na merytoryczną dyskusję. Jesteśmy do niej jednak bardzo dobrze przygotowani i nawet przy tak szybkim tempie prac wyłapiemy zagrożenia i je zablokujemy – dodaje.

Według związkowców rząd zapewnił, że nowe zasady mają dotyczyć funkcjonariuszy, którzy przyjdą do służby po zmianie przepisów. Osoby, które wcześniej założyły mundur, będą mogły zadecydować: zostać w starym czy też przejść do nowego.

Chodzi o to, że w myśl dotychczasowych przepisów np. funkcjonariusz policji wypracowuje maksymalną emeryturę w wysokości 75 proc. ostatniego uposażenia po 28,5 roku służby. W systemie zaproponowanym pierwotnie przez rząd mógłby się starać o emeryturę w wymiarze 85 proc. średniego uposażenia z ostatnich 12 miesięcy, po 34 latach służby.
 
z powyższego wynika że rząd polski nie uznaje nas de facto za służbę mundurową,
tylko za jakieś coś tam ,dobrze że był ten strajk w 2008 to się Polacy dowiedzieli że istnieje coś takiego jak celnik i nie jest to tzn .funek z pogranicy jakby kto nie wiedział to ten z lornetką na drodze,czarno to widzę ,chcą huje po cichu z emeryturami obok celnictwa przejść,do Kubicy nie miejcie pretensji spierdzielił co się tylko dało i machnął ręką na celnictwo,myśli teraz na pewno o jakimś intratnym stanowisku typu członek rady nadzorczej spółki skarbu państwa lub podobne o których nawet nie wiemy,sam fakt ucywilnienia albo jego braku jest sygnałem że nie istotne jest dla rządu służbomundurowie w celnictwie tylko aby zamknąć mordę ludziom do wyborów,
mamy mniejsze szanse na emerytury mundurowe niż większe
 
W jednym z pism SSC jest jasno napisane ,że tzw.rząd nie jest zainteresowany objęciem nas systemem emerytur mundurowych.Obowiązki i restrykcje-owszem ,czemu nie ale przywileje? O co to ,to nie !
 
Hmmm.....Rząd nasz ma wprawę w załatwianiu roszczeń pracowników, wezmy np. górników, a ich jest jeśli sie nie mylę ok.80tyś., a co dla rządu grupka 14tyś."łachmaniarzy" z granicy (przepraszam, ale w tych roboczych mundurkach tak wyglądamy!) grunt tak zrobić, żeby dając jak najwięcej zabrać. Nie jesteśmy formalnie słuzba mundurową, nasze kierownictwo stara się w nas to wmówić, że jesteśmy!! Nie należą sie nam przywileje mundurówki, w tym też emerytury. SSC szykuje nam na otarcie łez program 50+ bo doskonale zdaje sobie sprawę, że jak pracowalismy do 60 i 65 roku zycia tak będziemy (kto wie tez czy nie dłużej...) - a tym programem może "ugłaskać" niezadowolonych i związkowców.:(
 
w tym roku dowiemy się wszystkiego,współczuje ludziom na granicach z politowaniem patrze na mobilków,było żle 60 jest jeszcze gorzej 65,
 
A mają jeszcze plany podnieść do 67 lat!!! Panie Przewodniczący FZZSC Jacku, Pani Przewodnicząca ZZZSC Basiu i inni związkowcy ruszcie w końcu " DUPY ". Celnicy.pl sami nic nie zrobią.
 
A mają jeszcze plany podnieść do 67 lat!!! Panie Przewodniczący FZZSC Jacku, Pani Przewodnicząca ZZZSC Basiu i inni związkowcy ruszcie w końcu " DUPY ". Celnicy.pl sami nic nie zrobią.


Kiciu, to NIEMOŻLIWE !!! Wyżej wymienionym teraz "nie wypada" czynić takich kroków. Już przecież nie mogą robić nic, co by mogło mieć związek ze STATUTEM ich organizacji ...
 
Tu różnicy nie ma zbytniej...Ustawa o SC z 2009r,Art. 1. 1. Ustawa reguluje zadania i organizację Służby Celnej - jednolitej umundurowanej formacji,
utworzonej w celu zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa obszaru celnego Wspólnoty Europejskiej, w tym
zgodności z prawem przywozu towarów na ten obszar oraz wywozu towarów z tego obszaru, a także
wykonywania obowiązków określonych w przepisach odrębnych, w szczególności w zakresie podatku
akcyzowego oraz podatku od gier, oraz Ustawa o Policji z 1990r,Art. 1. 1. Tworzy się Policje jako umundurowana i uzbrojona formacje służącą społeczeństwu i
przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku
publicznego.
Zatem skoro obie formacje są umundurowane to dlaczego jedną rząd uważa za mundurówkę a drugą nie przecież sam przyjmował tę ustawę.Może zaczniemy pracować wszyscy 7.30-15.30 granica w innych godzinach na kłódkę, patrole drogowe do garaży, a towary i podróżni proszę czekać aż zwykli urzędnicy przyjdą na urzędową godzinę do pracy ...a nie do 24/7 służby!!!!!!!!!!
 
a granica przecież dowartosciowana nie niec z tego tak jak z-ca ssc powiedzial duzo wczesniej ...nie obawia sie kolejek...szkoda koledzy ,zala stycznia 2008...tylko wtedy kolejny raz sprzedaly nas zwiazki ,zrzeszenia,itp
 
Back
Do góry