• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

moze i z-ca ssc sie nie obawia kolejek ale ssc zacznie sie ich obawiac jak nastapi powtorka z 2008, wtedy tez wszyscy byli na gorze tacy hardzi ale jak sie zaczelo i rozdzwonily sie telefony i tv zaczela sie interesowac kolejkami to nagle nie wazna pora nie wazne kto byle ktos odprawial te granice i zmniejszyc kolejki.....wowczas kazde potrzebne upowaznienie wystawiali w kilka godzin, kazdemu....a co do zz to nadal nie rozumiem dlaczego jeszcze te zwiazki ktore istnialy przed 2008 nadal maja swoich czlonkow.....chyba wszystko w sc jest ok skoro nikt sie z nich nie wypisuje pomimo tego ze i wtedy i teraz nic dla swoich czlonkow nie robia by polepszyc ich sytuacje lub bronic ich w razie potrzeby
 
a kto odprawil kolejke z warszawy do koroszczyna w jedna noc??????????....dzisiejsi oficerowie czy specjalisci????haha
 
Tu różnicy nie ma zbytniej...Ustawa o SC z 2009r,Art. 1. 1. Ustawa reguluje zadania i organizację Służby Celnej - jednolitej umundurowanej formacji,
utworzonej w celu zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa obszaru celnego Wspólnoty Europejskiej, w tym
zgodności z prawem przywozu towarów na ten obszar oraz wywozu towarów z tego obszaru, a także
wykonywania obowiązków określonych w przepisach odrębnych, w szczególności w zakresie podatku
akcyzowego oraz podatku od gier, oraz Ustawa o Policji z 1990r,Art. 1. 1. Tworzy się Policje jako umundurowana i uzbrojona formacje służącą społeczeństwu i
przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku
publicznego.
Zatem skoro obie formacje są umundurowane to dlaczego jedną rząd uważa za mundurówkę a drugą nie przecież sam przyjmował tę ustawę.Może zaczniemy pracować wszyscy 7.30-15.30 granica w innych godzinach na kłódkę, patrole drogowe do garaży, a towary i podróżni proszę czekać aż zwykli urzędnicy przyjdą na urzędową godzinę do pracy ...a nie do 24/7 służby!!!!!!!!!!

Pany politykmani z min.cmętarza przez te wszystkie lata nie zrobili wiele oprócz kuglarskich sztuczek na budżecie kraju,nie ma woli zrobienia porządku w mundurówkach, takim funkom jak się sami nazywają z SG
co klepią paszporty po okładkach noszą kuwety na lotnisku albo ślepi to przez tą lornetę jak się coś działo na granicy to spierdalali do budy i dzwonili po Policję emerytura no kurwa jego mać ,ja się nie dziwię egipcjanom byłem w Egipcie widziałem jak ich władza w huja robi-usługiwali wąskiej grupie bogatych albo turystom i morda w kubeł i dolar lub dwa maks na dzień lub często nic,

niech żyje rewolucja
 
Ostatnia edycja:
a balagan w oddzialach i oficerowie którzy kupili na raty dyplom w miejscowych szkolach - nie umieja nawet poprawnie stosowac np rozporzadzenia ..tylko ja i ja i ja...reszta to ...g
 
koordynator prac Zespołu ds. zmian w systemie emerytur mundurowych co najmniej kilkakrotnie od 2008 roku obiecał funkcjoanriuszom celnym objęcie zaopatrzeniowym systemem emerytalnym. Trwa akcja Pagon, patki sukcesywnie spływają także do nas. Przesyłajcie nadal, a my w Waszym imieniu przypomnimy Panu Ministrowi złożone funkcjonariuszom obietnice.
 
Na stronie portalu celnicy.pl zamieściliśmy kolejną odpowiedź z MSWiA dot. emerytur mundurowych - Do 13 lutego trwa akcja PAGON
 
Rapacki wypiął się co było do przewidzenia. Pracami kieruje Wielki Boni, przewodnik naszego SSC. Nik tak jak on nie potrafi mydlić oczu, przeinaczać faktów, manipulować opinią społeczną. Żegnajcie wczesniejsze emerytury.
 
... nie ma się co martwić Szef obiecał, że jeżeli tylko będzie taka możliwość to nam załatwi .... Panowie więcej optymizmu i realnego spojrzenia na świat ....!!! Spójrzcie na to z innej strony wielu z nas już mogło być poza służbą a ciągle pracujemy....!!!
 
ZZ Celnicy PL-17/2011-70/2010
Dot. zobowiązań Rządu RP z dnia 30.11.1998r. i 30.01.2008r.

Sz.P. Michał Boni
Sekretarz Stanu w KPRM

Szanowny Panie Ministrze.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 30.01.2008r. przedstawił Pan Minister funkcjonariuszom celnym stanowisko Rządu RP o treści: „strona rządowa uznaje, że analiza i ocena możliwości wprowadzania dla funkcjonariuszy celnych uprawnień z systemu zaopatrzenia emerytalnego powinna być elementem prac nad ustawą modernizacyjną”.
Powyższe pisemne zapewnienia są o tyle ważne, że dwa dni wcześniej, podczas rozmów ze stroną społeczną w Ministerstwie Finansów, przedstawiał Pan Minister działając z upoważnienia Pana Premiera Donalda Tuska założenia/projekt zmian gwarantujący funkcjonariuszom celnym realizację Porozumienia podpisanego z Rządem RP reprezentowanym przez Pana Jerzego Buzka, polegającego na włączeniu funkcjonariuszy celnych do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego licząc od 1999r.
W ślad za ww. zobowiązaniami i obietnicami Rządu RP, Szef SC Pan J.Kapica, zajmując stanowisko w imieniu Ministra Finansów Pana Jana Vincenta Rostowskiego, wielokrotnie w trakcie prac nad modernizacją SC informował, że podejmuje działania o charakterze jak wyżej.
Następnie w czerwcu/lipcu 2009 roku podczas kilku spotkań w Ministerstwie Finansów zagwarantował Pan Minister, że włączy przedstawicieli Służby Celnej do prac Zespołów opracowujących zmiany w zaopatrzeniowym systemie emerytalnym.
Ostatecznie Szef SC informował w styczniu 2011r., że „w przypadku powołania stosowanego zespołu podjęte zostaną starania o włączenie funkcjonariuszy do prac nad ww. systemem”
Związek Zawodowy otrzymał również takie zapewnienie z MSWiA od Pana Ministra Zbigniewa Sosnowskiego, jak również otrzymaliśmy pismo od Pana Ministra Adama Rapackiego informujące, że decyzja o włączeniu funkcjonariuszy celnych do prac Zespołu leży w kompetencjach Pana Ministra, jako kierującego Zespołem.
Jak powszechnie wiadomo stosowny Zespół i Podzespoły rozpoczęły w ostatnich dniach prace w ww. zakresie, jednak bez przedstawicieli funkcjonariuszy celnych.
Wobec powyższego, zgodnie z informacją otrzymaną z MSWiA, zwracamy się do Pana Ministra, jako osoby koordynującej ze strony Rządu RP prace ww. Zespołu, o uwzględnienie funkcjonariuszy SC w pracach nad zmianami zaopatrzeniowego systemu emerytalnego. Biorąc pod uwagę fakt, iż przedstawiliśmy pisemnie w MSWiA analogiczne propozycje jakie prezentował Pan Minister w styczniu 2008 roku, realizacja zobowiązań Rządu RP, poprzez włączenie funkcjonariuszy celnych do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego od 1999 roku, może być w chwili obecnej bez przeszkód wdrożona.
Reforma systemu zaopatrzeniowego nie powinna ograniczać się jedynie do wydłużenia wieku emerytalnego, ale powinna porządkować wszelkie aspekty funkcjonowania wszystkich pragmatyk o charakterze służb mundurowych, w szczególności tych, które charakteryzują się zbliżonymi, jeśli nie ostrzejszymi rygorami służby i ograniczeniami swobód i praw konstytucyjnych, jak funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej i innych służb mundurowych.

Z poważaniem
Przewodniczący ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 
Dobrze, że chociaż Sławek stara się w temacie emerytur. Ciekawe tylko, czy sprytnemu TW będzie się chciało odpowiedzieć...
 
No nieźle...ciekawe jaka będzie odpowiedź Boniego? Choć obawiam się, że jeśli będzie to nie taka jakiej byśmy oczekiwali, a jaką zresztą sam obiecywał.
Szkoda tylko, że inne organizacje związkowe się pod to pismo nie podczepiły. Według przynajmniej oficjalnych informacji, które można wyczytać choćby na Corintii, to inni związkowcy gadają tylko, że trzeba coś zrobić i na tym się kończą ich działania w tym kierunku. A przynajmniej mnie nic nie wiadomo ta ten temat..może Wy coś wiecie?
 
http://bip.mswia.gov.pl/download.php?s=4&id=8262

Projekt założeń do projektu ustawy o racjonalizacji uposażeń służb mundurowych - nowy tekst (w wersji skierowanej na Stały Komitet Rady Ministrów)

warto poczytać.....................

Ciekawe dlaczego nasze waleczne związki typu federacja nie zgłasza udziału w pracach. Ale chyba jest to bardzo wygodne dla nich. My pozwolimy decydować o naszych sprawach bez naszego udzialu a wy dacie nam oficerskie stopnie i eksperckie stanowiska.
 
obniżenie uposażenia tytułem przebywania na zwolnieniach lekarskich, nie będzie stanowić podstawy do zmniejszenia podstawy naliczeń uprawnień emerytalnych (z wyjątkiem funkcjonariuszy Służby Celnej),

w tym fragmencie widać, że jestesmy wyjątkiem i nim mamy pozostac, uważam że jeśli nie powtórzy się sytuacja z 2008r. nie ma najmniejszych szans na wcześniejsze emerytury niestety, akcja pagon nie pomoże, chociaż sama wysłałam 11 kopert
 
Na dni 23.02 oraz 24.02 mam zarezerwowane wolne na pikietę. Sławek możesz na mnie liczyć. Co myślicie o tym żeby ze sobą mieć kukle pięknego?
 
Na pikietę przyjedzie dużo celnych,Panie Sławku możesz na Nas liczyć.Proponuję przedłużyć akcję "PAGON" do końca lutego br.Czy na samej pikiecie będzie można będzie oddać pagony/patki w ramach podziękowania za całokształt??????.Proszę o rozważenie mojej propozycji.
 
Boni skonfliktował się z minister Fedak o pieniądze z OFE. A służbę celną ma gdzieś głęboko.........
 
Back
Do góry