• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

Wszyscy jeszcze jesteśmy celnikami i całe rozdzielanie między WZP, Granica i reszta świata nie ma sensu. Nie wychwalajmy tak ciężkiej pracy kolegów z WZP bo na prawdę nie ma nad czym sie litować. Mobilni wybierają sobie jakieś autko na granicy i je kręcą sobie je pól nocki nie muszą jak celnicy z oddziału zapierd... całą noc na kilku stanowiskach. Wewnętrznie GM wyjadą w nocy raz na jakiś czas i z lizaka spiszą parę autek. A jak pogoda kiepska to napiszą do KS że"warunki atmosferyczne ni pozwalają na bezpieczne wykonywanie kontroli drogowej" Ilu celników z OC granicznego ma taka frajdę żeby sobie co 3 miesiące pojechać sobie na strzelnicę postrzelać, dobrze zjeść i popić piwka przy ognisku? Wiec niech celnicy z WZP nie narzekają tak na swoją dolę bo wielu z granicy z chęcią się z nimi zamieni. A co do broni to proszę sobie darować ale ochroniarze też maja broń
. Żeby jednak być sprawiedliwym to koledzy z OC na lotniskach tez nie musza narzekać na soja dole ( zresztą pokazali w czerwcu ze im jest bardzo dobrze tam gdzie pracują)
Tak na prawdę nie robimy nic straszniejszego niż większość ludzi w tym dziwnym kraju. Chcemy by nas traktowano jak służbę mundurową a sam widziałem że na granicy spacerują jakis dziwolągi co z 3 rodzaj umundurowania stworzyli jeden. Po UC większość chodzi po cywilu a niektórzy lacza elementy munduru z sandałami, sukienkami czerwonymi skarpetami itp. W każdej komórce istnieje jakies ale chamskie odzywki do podróżnych na granicy, papierosek i kawusia co parę minut w IC materacyk i spamko na biireczku nocą w GM. Wiec kończąc albo wszyscy albo nikt i zakończyć tą głupią licutacje kto jak ciężko i za ile

Tylko z Twojego postu wynika, że OC graniczny pracują najcięzej... Do tej pory też byłam za jednością..ale prawda jest taka, że jest kupa ludzi, która pracowała tylko np. w kadrach nie wiedząc nawet jak wygląda granica, chyba że ze zdjęcia. Nie piszę tu o osobach rzucanych z komórki do komórki, którzy pracowali w róznych miejscach...Wiem jedno, że w razie co Pani Krysi , która przepracowała 15 lat w kadrach w ciepełku nikt nie wywiezie do pracy na granicę. Pożytek byłby z niej żadne i pewnie L4 już leżałoby na biureczku...
 
Ostatnia edycja:
.... Wiec kończąc albo wszyscy albo nikt ...

Kończ Gościu swoje mądrości. Sam piszesz wcześniej, że w tej firmie dość krótko pracujesz. A wiesz niby jak się pracuje to na OC granicy, lotniskach, w WZP na granicy w GM w WZP itd. We wcześniejszych swoich wpisach na tym forum ciągle atakujesz WZP. Pewnie dlatego, ze Cię nie chcieli :o . Mówisz, że nieważne są emki tylko gwarancja zatrudnienia i płacy. Wiesz śmie wątpić czy ty w ogóle pracujesz na granicy. Mówisz, ze bron to nawet ochroniarze mają. Wiesz to znaczy, ze TY jesteś cieńszy nawet od ochroniarzy. A służbę mundurową postrzegasz jedynie pod fakt noszenia munduru. Śmieszysz mnie .....

Ale coś Ci powiem; jedno co w KAS mi się podoba to , że może niedługo nie będę musiał pracować w tej samej firmie co TY cieniasie
Bez odbioru
 
Nie ma co się obrażać i nadymać. Sporo prawdy w tym co napisał Elmore. Co nie zmienia faktu, że praca na granicy czy WZP to nie ciepłe biureczko
 
Nie ma co się obrażać i nadymać. Sporo prawdy w tym co napisał Elmore. Co nie zmienia faktu, że praca na granicy czy WZP to nie ciepłe biureczko

Co z kolei nie oznacza, że wszyscy chcą pracować za ciepłym biureczkiem. Jakoś tak dziwnie mało osób z OC startowało w naborach wewnętrznych do PC i DS. Ja osobiście byłem przyjęty do SC a nie do biura, czy na granicę i wszelkie pitolenie o sztucznych podziałach uważam za głupie, krzywdząc, itd. Jeśli chcieliśmy mieć emerytury mundurowe, to możemy tylko o takich rozmawiać, czyli o emeryturach na takich zasadach jak w innych służbach - tj. bez sztucznych podziałów funkcjonariuszy. Skończmy z tymi podziałami, ludzie !
 
Co z kolei nie oznacza, że wszyscy chcą pracować za ciepłym biureczkiem. Jakoś tak dziwnie mało osób z OC startowało w naborach wewnętrznych do PC i DS. Ja osobiście byłem przyjęty do SC a nie do biura, czy na granicę i wszelkie pitolenie o sztucznych podziałach uważam za głupie, krzywdząc, itd. Jeśli chcieliśmy mieć emerytury mundurowe, to możemy tylko o takich rozmawiać, czyli o emeryturach na takich zasadach jak w innych służbach - tj. bez sztucznych podziałów funkcjonariuszy. Skończmy z tymi podziałami, ludzie !
Nie skończą, bo takie maja wytyczne.
Spójrz na datę "startową" użytkowników.
Jedyna rada.
NIE KARMIĆ TROLI.
 
Co z kolei nie oznacza, że wszyscy chcą pracować za ciepłym biureczkiem. Jakoś tak dziwnie mało osób z OC startowało w naborach wewnętrznych do PC i DS. Ja osobiście byłem przyjęty do SC a nie do biura, czy na granicę i wszelkie pitolenie o sztucznych podziałach uważam za głupie, krzywdząc, itd. Jeśli chcieliśmy mieć emerytury mundurowe, to możemy tylko o takich rozmawiać, czyli o emeryturach na takich zasadach jak w innych służbach - tj. bez sztucznych podziałów funkcjonariuszy. Skończmy z tymi podziałami, ludzie !
"Co z kolei nie oznacza, że wszyscy chcą pracować za ciepłym biureczkiem"
Złapali biednego związali go i kazali w ciepełku pracować za pobory eksperta lub starszego ekaperta Służby Celnej.
 
No to ślicznie wzp widze, ds widze, oddziały widze, a dozór to chyba popłyną. Aż chce sie pracować.
 
No to ślicznie wzp widze, ds widze, oddziały widze, a dozór to chyba popłyną. Aż chce sie pracować.

nikt-nie-organizuje-szkolen-dla-pracownikow-ktorzy-maja-wyleciec-wilq.jpg

Wersja light
 
Cały pion administracyjno-prawny już dawno trzeba było pomału ucywilniać i wówczas nie byłoby podziałów. W Policji kadrowe czy księgowe nie są funkcjonariuszkami i problem sam znika. Umówmy się...w takich komórkach można spokojnie pracować do 67 roku życia. Biedy tam nie ma.
 
Cały pion administracyjno-prawny już dawno trzeba było pomału ucywilniać i wówczas nie byłoby podziałów. W Policji kadrowe czy księgowe nie są funkcjonariuszkami i problem sam znika. Umówmy się...w takich komórkach można spokojnie pracować do 67 roku życia. Biedy tam nie ma.

RACJA!!!!dhbgfmnghm,,f,.fk.jkn
 
Cały pion administracyjno-prawny już dawno trzeba było pomału ucywilniać i wówczas nie byłoby podziałów. W Policji kadrowe czy księgowe nie są funkcjonariuszkami i problem sam znika. Umówmy się...w takich komórkach można spokojnie pracować do 67 roku życia. Biedy tam nie ma.
Jednak nikt nie chciał tego zrobić i teraz mamy efekt
 
Dyskutujecie i dyskutujecie bo co wam pozostało :cool: Jednak używajcie FAKTÓW !!! W Straży Pożarnej nabór w 2016 roku do księgowości - etat funkcjonariusza, Policja większość kadrowych to funkcjonariusze, itd itp .... Przykładów milion !!!!

Tyle absurdów ile nieudacznictwa !!!

Bravo Panie Ministrze za cudowny dokument KAS !!!!:cool: Czekam z niecierpliwością na jego podpisanie !!! O będzie się działo :cool:



Jednak nikt nie chciał tego zrobić i teraz mamy efekt
 
sprostowanie

Cały pion administracyjno-prawny już dawno trzeba było pomału ucywilniać i wówczas nie byłoby podziałów. W Policji kadrowe czy księgowe nie są funkcjonariuszkami i problem sam znika. Umówmy się...w takich komórkach można spokojnie pracować do 67 roku życia. Biedy tam nie ma.

Nieprawda, w kadrach są etaty mundurowe i to bardzo wysokie grupy - na szczeblu komend powiatowych Policji - podinspektorów.
 
Nieprawda, w kadrach są etaty mundurowe i to bardzo wysokie grupy - na szczeblu komend powiatowych Policji - podinspektorów.
Tak jest we wszystkich służbach. Bazgranie, ze jest inaczej służy podzieleniem środowiska. Mamy projekt obywatelski identyczny z uprawnieniami innych służb i ani kroku w tył.
 
W sprawie kas wszyscy mieli tyle do powiedzenia. Myślę że co emerytur trzeba wysunąć wnioski. I iście w zaparte żadnego skutku nie przeniesie.efekt będzie. Ze nikt nie dostanie. Solidarnie solidarnie
 
Back
Do góry