• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

z tym zespołem to może być kolejna pusta propozycja. Podobnie obietnice o szybkim procedowaniu projektu obywatelskiego. Dlaczego ten Zespół nie powstanie już teraz, jego wytyczne co do prowadzonych odwołań, lista członków itd.

Sławku sam wierzysz w każde słowo w MF, w swoich komunikatach zaszczepiasz w Nas wielki optymizm podczas gdy obietnice kolejny, kolejny raz są pustymi obietnicami. Nie ma stabilności w tej Służbie i całym Naszym środowisku.
 
Ostatnia edycja:
Nie wierzę MB , emerytury mundurowe będą miały jednostki , skąd się wzięło ograniczenie do 55 lat wieku , gdzie w innych służbach tego nie ma , co to jest wolna amerykanka PIS robi co chce , nie wierzę również oficyrom z MF , ale po reformie taki ekspert SC zarabiając nie wiem ile ok.5tys.,będąc zatrudnionym w US dostanie 3tys.brutto , i jak tu żyć pani Premier .Nie jestem ekspertem i nie chcę być, ale widełki płac się zmienią.Pozdrawiam OC Siedlce , służba trwa całe 12 h , NCTS2/ECS/EMCS.
 
Stary ncts ruszył? Niemożliwe chyba że od zera ale to coś za szybko. Offtop wprawdzie ale ciekawość jest we mnie.

Nabazgrane w afekcie......
 
Proponuje osobom typu Armagedon złożenie wniosku o przyznanie emerytury mundurowej skoro są w grupie wykonujących czynności policyjne. Wyrok TK należy zastosować wprost, bo od jego ogłoszenia minęło ponad 18 miesięcy, a w tym terminie prawo musi być dostosowane do zgodności z Konstytucją. Spokojnie Armagedon możesz wejść na drogę sądową i skutecznie wyegzekwować to, co się tobie należy.
 
Nie wierzę MB , emerytury mundurowe będą miały jednostki , skąd się wzięło ograniczenie do 55 lat wieku , gdzie w innych służbach tego nie ma , co to jest wolna amerykanka PIS robi co chce , nie wierzę również oficyrom z MF , ale po reformie taki ekspert SC zarabiając nie wiem ile ok.5tys.,będąc zatrudnionym w US dostanie 3tys.brutto , i jak tu żyć pani Premier .Nie jestem ekspertem i nie chcę być, ale widełki płac się zmienią.Pozdrawiam OC Siedlce , służba trwa całe 12 h , NCTS2/ECS/EMCS.

Nie jestem ekspertem niechce być- dobre,zajebiście się bawię przy niektórych wypowiedziach ,ałmagedon też wymiata jak niemal notariusz na ,,Weselu".-rada moja to poksipol szlifierka i h, no a znamionowa j się kwasem.
 
Ostatnia edycja:
Proponuję osobom typu poznań spokojnie oczekiwać na to jak z pewnością ZZ Celnicy pl. zgodnie z zapewnieniem Sławka Siwego zajmie się naszymi prawami przed sądami. Bądźmy dobrej myśli jest dobrze a będzie jeszcze lepiej!
 
Ostatnia edycja:
tak, tak, brawo, brawo Osoby z poza SC muszą być w niezłym szoku jak patrzą na to co MY tu wyrabiamy. Skaczemy sobie do gardeł, jesteśmy podzieleni, Związek celników psioczy na celników, Celnicy wieszają psy na związku celników. Jesteśmy różni, pracujemy w wielu miejscach, na różnych stanowiskach od WZP po kadry. Robimy różne rzeczy i nigdy, choćby góry srały nie będziemy tacy sami. Każda robota jest inna. Pani od kadr siedzi w ciepełku od 7 do 15 i ma wy...jebane na to czy leje czy śnieg czy skwar Ona dostaje awanse np za to, że wymyśliła pokój dla matki z dzieckiem. Co ona może wiedzieć o pracy w służbie? Wk...urwiające to nie? Taka logistyka - siedzi taki pan Mietek z panem Jasiem i co? i ustalają kiedy jakie auto ma mieć naprawę, którym pojedzie dyrektor gdzieś tam i za to, że paliwa się za dużo nie wypali dostaje jeden z drugim nagrody i awans. Wk...urwiające no nie? Takie WZP - mają broń, gaz, rozwalą drzwi, szkód narobią, na pocztę pojadą, trzy dni papiery do jednej sprawy robią bo mogą i awans przy okazji dostaną. Wk...uriwające też nie? Taki celnik na granicy - dymany przez wszystkich, wichury, grady, zaćmienia, promienie słoneczne, nic nie jest w stanie go zatrzymać. Wyjdzie na ten pas i odprawi bo musi bo płetwa musi być ;). Ciągle narzeka, do porzygania, awans też czasem dostanie. Wk...uriwające to nie? Ale według każdego/każdej z nas nasza praca jest najważniejsza i najwyraźniej nigdy nie będziemy jednością. Im więcej szczekamy na siebie tym mniej mamy. To się tyczy związków i nie-związków. Nie w słowach jest nasza siła ale w działaniu. A tego rządzący najbardziej się boją, naszego działania lub nie-działania. Tylko czy w tej chwili nie jest już za późno.
 
armagedon, lepiej zacznij przepowiadać przed centralą nasienną w hajnówce :).

[video=youtube;m6ES0MCt5ZM]https://www.youtube.com/watch?v=m6ES0MCt5ZM[/video]

Proponuję osobom typu poznań spokojnie oczekiwać na to jak z pewnością ZZ Celnicy pl. zgodnie z zapewnieniem Sławka Siwego zajmie się naszymi prawami przed sądami. Bądźmy dobrej myśli jest dobrze a będzie jeszcze lepiej!
 
chyba byłego milicjanta :)?

ifzktkpTURBXy83YTZlZDZmMDI4YjNmMjFiYWIxYzE4ZTEwYWYwZGU5Mi5qcGeSlQMAAM0EJs0CVZMFzQNSzQHe


 
tak, tak, brawo, brawo Osoby z poza SC muszą być w niezłym szoku jak patrzą na to co MY tu wyrabiamy. Skaczemy sobie do gardeł, jesteśmy podzieleni, Związek celników psioczy na celników, Celnicy wieszają psy na związku celników. Jesteśmy różni, pracujemy w wielu miejscach, na różnych stanowiskach od WZP po kadry. Robimy różne rzeczy i nigdy, choćby góry srały nie będziemy tacy sami. Każda robota jest inna. Pani od kadr siedzi w ciepełku od 7 do 15 i ma wy...jebane na to czy leje czy śnieg czy skwar Ona dostaje awanse np za to, że wymyśliła pokój dla matki z dzieckiem. Co ona może wiedzieć o pracy w służbie? Wk...urwiające to nie? Taka logistyka - siedzi taki pan Mietek z panem Jasiem i co? i ustalają kiedy jakie auto ma mieć naprawę, którym pojedzie dyrektor gdzieś tam i za to, że paliwa się za dużo nie wypali dostaje jeden z drugim nagrody i awans. Wk...urwiające no nie? Takie WZP - mają broń, gaz, rozwalą drzwi, szkód narobią, na pocztę pojadą, trzy dni papiery do jednej sprawy robią bo mogą i awans przy okazji dostaną. Wk...uriwające też nie? Taki celnik na granicy - dymany przez wszystkich, wichury, grady, zaćmienia, promienie słoneczne, nic nie jest w stanie go zatrzymać. Wyjdzie na ten pas i odprawi bo musi bo płetwa musi być ;). Ciągle narzeka, do porzygania, awans też czasem dostanie. Wk...uriwające to nie? Ale według każdego/każdej z nas nasza praca jest najważniejsza i najwyraźniej nigdy nie będziemy jednością. Im więcej szczekamy na siebie tym mniej mamy. To się tyczy związków i nie-związków. Nie w słowach jest nasza siła ale w działaniu. A tego rządzący najbardziej się boją, naszego działania lub nie-działania. Tylko czy w tej chwili nie jest już za późno.

No, no... jak na to forum to odważnie napisane. Moje wpisy z początku roku pisane w podobnym tonie były usuwane. Oczywiście z powyższą wypowiedzią zgadzam się w 100%!
Od siebie dodam, że wskazana by była jedność działania wszystkich związków zawodowych w Służbie Celnej. Nie wiem , może jakaś Federacja Związków Zawodowych S.C.? Jedyna powołana do reprezentacji wszystkich funkcjonariuszy S.C.?
Za późno?
 
Ostatnia edycja:
No właśnie chyba o parę lat za późno. Gdyby kilka lat temu związki zgodziłyby się, by niektórzy dostali przywileje dzisiaj już byśmy coś mieli (i żeby było jasne, mnie nie zaliczano by do tej uprzywilejowanej kategorii). Nie od razu Kraków zbudowano, ale co związki zrobiły? Zgodziły się na parę awansów (wśród swoich) na parę nagród (wśród swoich) na parę wyższych stanowisk (wśród swoich) i wyszło jak wyszło. Uważam, że taka pani/pan z kadr, logistyki czy finansów NIE POWINNI być zaliczani w poczet funkcjonariuszy uprzywilejowanych. Czym oni różnią się od pracowników np Lidla czy Biedronki??? Pytam poważnie? I tam mają faktury i pilnują żeby manka nie było i tu pilnują W biedronce mają większą flotę pojazdów a nikt z nich funków nie robi. Zejdźmy ludzie na ziemię To wszystko to tworzenie sztucznych stanowisk, sztucznych pań i panów, którzy dostają awanse za co pytam? Co k...urwa rok??? To jest sprawiedliwe? Nachapali się już ci znajomi i przyjaciele królika
 
No właśnie chyba o parę lat za późno. Gdyby kilka lat temu związki zgodziłyby się, by niektórzy dostali przywileje dzisiaj już byśmy coś mieli (i żeby było jasne, mnie nie zaliczano by do tej uprzywilejowanej kategorii). Nie od razu Kraków zbudowano, ale co związki zrobiły? Zgodziły się na parę awansów (wśród swoich) na parę nagród (wśród swoich) na parę wyższych stanowisk (wśród swoich) i wyszło jak wyszło. Uważam, że taka pani/pan z kadr, logistyki czy finansów NIE POWINNI być zaliczani w poczet funkcjonariuszy uprzywilejowanych.

Ale z tym pomysłem to trzeba ostrożnie. Ja siedzę w logistyce przez widzimisię DIC-a po 16 latach pracy w oddziale granicznym.
 
Wszyscy jeszcze jesteśmy celnikami i całe rozdzielanie między WZP, Granica i reszta świata nie ma sensu. Nie wychwalajmy tak ciężkiej pracy kolegów z WZP bo na prawdę nie ma nad czym sie litować. Mobilni wybierają sobie jakieś autko na granicy i je kręcą sobie je pól nocki nie muszą jak celnicy z oddziału zapierd... całą noc na kilku stanowiskach. Wewnętrznie GM wyjadą w nocy raz na jakiś czas i z lizaka spiszą parę autek. A jak pogoda kiepska to napiszą do KS że"warunki atmosferyczne ni pozwalają na bezpieczne wykonywanie kontroli drogowej" Ilu celników z OC granicznego ma taka frajdę żeby sobie co 3 miesiące pojechać sobie na strzelnicę postrzelać, dobrze zjeść i popić piwka przy ognisku? Wiec niech celnicy z WZP nie narzekają tak na swoją dolę bo wielu z granicy z chęcią się z nimi zamieni. A co do broni to proszę sobie darować ale ochroniarze też maja broń
. Żeby jednak być sprawiedliwym to koledzy z OC na lotniskach tez nie musza narzekać na soja dole ( zresztą pokazali w czerwcu ze im jest bardzo dobrze tam gdzie pracują)
Tak na prawdę nie robimy nic straszniejszego niż większość ludzi w tym dziwnym kraju. Chcemy by nas traktowano jak służbę mundurową a sam widziałem że na granicy spacerują jakis dziwolągi co z 3 rodzaj umundurowania stworzyli jeden. Po UC większość chodzi po cywilu a niektórzy lacza elementy munduru z sandałami, sukienkami czerwonymi skarpetami itp. W każdej komórce istnieje jakies ale chamskie odzywki do podróżnych na granicy, papierosek i kawusia co parę minut w IC materacyk i spamko na biireczku nocą w GM. Wiec kończąc albo wszyscy albo nikt i zakończyć tą głupią licutacje kto jak ciężko i za ile
 
Back
Do góry