Emerytury !!!

Nie jest przecież możliwe, że Pan Prezydent, Pan Marszałek, Pani Premier i wielu innych Parlamentarzystów PiS złożyło swoje podpisy pod wnioskiem do TK, w sposób cyniczny, kierując się jedynie koniunkturalizmem i oportunizmem.


Myślę, że jest to możliwe. Po tym wszystkim są jeszcze naiwni, którzy komuś w cokolwiek wierzą?
 
Mając na uwadze uchwalenie przez Sejm RP w dniu 21.10.2016r. ustawy wprowadzającej Krajową Administrację Skarbową zwracam się z uprzejmą prośbą o wystąpienie do Sejmu RP o przyspieszenie prac nad wdrożeniem projektu obywatelskiego -€“ druk nr 30 i zgodnie z ustaleniami na spotkaniu w Ministerstwie Finansów w dniu 27 września 2016r. z Panią Dyrektor Marią Wójtowicz i Panem Jerzym Chrobakiem Z-cą Szefa SC w obecności Pani Renaty Łućko Z-cy Dyrektora Departamentu Prawnego przygotowanie przepisu przejściowego do ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o KAS, który zagwarantuje możliwość dosłużenia w statusie
funkcjonariusza Służby Celno -€“ Skarbowej.


Podkomisja czeka na poprawki MF. Obrabia je Biuro Legislacyjne. Biuro miało w tym tygodniu spotkać się z MF w tej sprawie.
Wczoraj była RDS, ale jak mi przekazano tam żadnych konkretów. W ogóle uważam, że RDS jest niepotrzebnym etapem, który może opóźniać przyjęcie projektu obywatelskiego. Nie wiem dlaczego MF kieruje tam projekt obywatelski? Może właśnie w ww. celu, aby usprawiedliwić zwłokę.
Po południu może będę wiedział coś więcej to postaram się napisać.


Otrzymałem informację, że 15 lub najpóźniej 16 listopada odbędzie się Podkomisja.
Procedowanie projektu obywatelskiego w takim tempie jak projekt KAS pozwoli na przyjęcie ustawy w br. i opublikowanie w Dz.U.
I tego oczekujemy od rządzących jako środowisko.

czytaj kilkanaście postów wczesniej
 
Ostatnia edycja:
Pan Banaś już nas pouczył w swoim piśmie że wypowiedzenie dotychczasowych warunków pełnienia służby i zaproponowanie mniej korzystnych jest dopuszczalne, byleby zachować tryb konstytucyjny (czy jakoś tak). W sprawie emerytur to fakty są takie, że w Polsce prawie 9 mln osób pobiera jakieś emerytury i renty i nawet projekt prezydencki trafił z tego powodu do zamrażarki, bo spowodowałby w przyszłym roku przejście na emeryturę o 200 tys. osób więcej.
Tak wiem , jest nas ok 15 tys. Ale jest jeszcze coś takiego jak oczekiwana długość życia, co w przypadku 40 i 50-ciolatków pomnaża wyliczone kwoty przez dwadzieścia pare lat. Poza tym nie jesteśmy grupą zawodową szczególnie lubianą zarówno przez władzę jak i obywateli
Jaki w taki razie może być stosunek rządu do projektu obywatelskiego, no jaki ? Dać 500 ludziom emki a i to nie od razu.
Co tu się może zmienić ??? I jak dosłużyć w mundurze do 25 lat ? Referat dozoru i karny musiałby liczyć 150 osób a wydział postępowania pięć. W mundurach ludzie coraz starsi a z nowego naboru do cywila ?

Nie bardzo rozumiem nadziei wyrażanych tu na forum chociaż związkowcem, to owszem jestem.
 
Witam i pozdrawiam wszystkich. Musimy zacząć działać. Pamiętajmy, że pomostówki, jak je nazywają są niezgodne z prawem. Nie możemy tego przyjąć. Każdy wie, iż za pół roku, za 5 lat itp zwolnią, przeniosą i tyle będzie z naszego prawa. Nie dajmy się znowu oszukać. Przez tyle lat mięliśmy ustawę najbardziej restrykcyjną ze wszystkich służb, a teraz 5/15/55 -nigdy. Chcemy równego traktowania i tego musimy się trzymać. Nie możemy się zgadzać na propozycje MF, bo wszyscy wiemy jak będzie. Jak z wartościowaniem itp.
 
Witam i pozdrawiam wszystkich. Musimy zacząć działać. Pamiętajmy, że pomostówki, jak je nazywają są niezgodne z prawem. Nie możemy tego przyjąć. Każdy wie, iż za pół roku, za 5 lat itp zwolnią, przeniosą i tyle będzie z naszego prawa. Nie dajmy się znowu oszukać. Przez tyle lat mięliśmy ustawę najbardziej restrykcyjną ze wszystkich służb, a teraz 5/15/55 -nigdy. Chcemy równego traktowania i tego musimy się trzymać. Nie możemy się zgadzać na propozycje MF, bo wszyscy wiemy jak będzie. Jak z wartościowaniem itp.

Mów za siebie niektórzy może liczą na 5/15/55.mam nadzieję że w projekcie Mf będzie można dopracować do 55 i wówczas ci co mają 5/15 pójdą na emki.taki mają plan.Więc twoje "nigdy" niech będzie twoim głosem.
 
Życzę tego każdemu, ale się zdziwisz jak będą mogli dopracować. Chyba w pośredniaku. Tyle razy nas oszukali, że 100 razy więcej nie ma dla nich znaczenia. Taka opcja nie jest zgodna z prawem. Inne słuŻby tak nie mają. Mamy zgodzić się na kolejne łamanie prawa wobec nas. No ale cóż niektórzy widocznie są bardzo naiwni i otrzymają nagrodę za naiwność. Pozdrawiam
 
Co racja to racja. Mundrych to dobrze posłuchać. Nie gódźmy się na nic, wszystko albo nic. Przecież tą taktyka już tyyyyle ugraliśmy, że do szczęścia właściwie to już nic nam nie trzeba. A nikt z mundrych nie raczył zauważył, że w ten sposób u rządzących jeszcze nic nie udało się zasadniczo "załatwić". A w sądach i owszem(patrz choćby wyrok trybunału)
 
Witam, chciałbym podsumować obecną sytuację. Liczba planowanych funkcjonariuszy celno-skarbowych to około 8 tysięcy. Nowi funkcjonariusze mają jak zrozumiałem Szefa zajmować się twardymi kontrolami, czyli tymi, gdzie prawdopodobnie są poważne nieprawidłowości. Nowi celnicy mają prowadzić działania policyjne. oni prawdopodobnie będą mieli emerytury mundurowe. Kim są obecni funkcjonariusze o uprawnieniach policyjnych - WZP. A pozostali, którzy uszlachetnią tę formację to UKS. Czyli nowa formacja o uprawnieniach policyjnych, co zmniejszy lukę budżetową to jedynie UKS plus WZP. Ci co będą wykonywać pozostałe czynności i kontrole tzw miękkie nie muszą być wg Banasia mundurowymi. Czyli wszyscy z nas poza WZP będą ucywilnieni, prawda? Zapraszam do spekulacji.
 
Kolego Siwy czy specjalnie doprowadziłeś do obecnej sytuacji?
Z kim rozmawiasz?
Przecież walczyłeś z PO o "normalność" Jaką?
Teraz zostałeś przywrócony do pracy i o czyje prawa walczysz!?
Swoje?
Bierz się ze robotę bo widzimy że TWOJE chodzenie pod pachę z PIS sprowadziło na Służbę Celną nieszczęście.
Jesteś bezwolnym narzędziem za przywrócone pobory i gwarancję zatrudnienia.
Daj gościu spokój przecież masz o co walczyłeś: przywrócenie do pracy .
Związkowcy płacą miesięcznie ok. 60000zł za miesiąc to jest kosmos i na co ty je wydajesz?
To co napisał prawnik w sprawie opcji zero każdy wie. Ciekawe za ile?
Doprowadziłeś Służbę Celną do sytuacji patowej i dalej ściemniasz.
Bierz się za robotę w sprawie emerytur albo abdykuj(bo masz co chciałeś) i wywieś białą flagę.
Zapytaj związki zawodowe skarbowców jak walczą o swoje prawa.
Przecież dawno było wiadomo kto powinien zostać objęty emeryturami mundurowymi w.g Trybunału Konstytucyjnego czyli osoby wykonujące "czynności policyjne".
Co za debil podpowiedział 5/15/55 każdy wie jest to nie do przyjęcia.
Jeździsz, ściemniasz i nic to do sprawy nie wnosi a wręcz przeciwnie.
Kolego zobacz sprawa SOL.
Na pewno dostaniesz stosowne stanowisko w kas ale przez swoje działanie pozostawiłeś funkcjonariuszy wskazanych przez TK w czarnej d..ie.
Zrobiłeś więcej złego niż dobrego pozdrawiam!.
Każdy wie że wyrok Trybunału Konstytucyjnego odnosi się do funkcjonariuszy granicznych, w oddziałach a w szczególności WZP doprowadziłeś do tego, że nikt nie dostanie nic. Co ze zwolnieniami 100%? Daj sobie siana nic nie zwojowałeś tylko bijesz pianę i pajacujesz!!!!!!!!!!!!
Wypisujmy się z tego ZZ, który serwuje nam jakiś dziwny CYRK a nie realną walkę o cokolwiek.
 
Ostatnia edycja:
A co Ty oprócz pyskówek obrażania i kłócenia zrobiłeś konkretnie. Jesteś trutniem, zabierającym głos w sprawach o których często nie masz pojęcia a tak ogólnie to Sorki, nie potrzebnie mnie poniosło bo nie ma kto.
 
A co Ty oprócz pyskówek obrażania i kłócenia zrobiłeś konkretnie. Jesteś trutniem, zabierającym głos w sprawach o których często nie masz pojęcia a tak ogólnie to Sorki, nie potrzebnie mnie poniosło bo nie ma kto.

Każdy wie że wyrok Trybunału Konstytucyjnego odnosi się do funkcjonariuszy granicznych, w oddziałach a w szczególności WZP.
Doprowadziłeś(Siwy) do tego, że realizacja wyroku nie jest wprowadzona.
Pajacowanie ekspercików biurowych którzy chcą teraz uciekać na granicę nawet za pobory niższe o 2000zł jest żałosne.
Co ze zwolnieniami 100%?
Lepiej nic więcej nie rób.
bardzo celnik - czekam na emeryturę jako wskazany przez Trybunał Konstytucyjny. Co zrobiłem to tylko tyle, że przez 29 lat wykonuję czynności wskazane przez Trybunał Konstytucyjny.
 
Ostatnia edycja:
Kiedyś już związki pokazały na co je stać Właśnie "wszystko albo nic" pogrzebały mozliwość przejścia na emeryture NIEKTÓRYCH zolli Cóż żal dupę ściskał i było Wszystko albo nic i co dostaliśmy? Nic gówno wielkie ku...rwa shit Bo musieli wszyscy Bo dlaczego oni mają mieć a ja nie? Taki to pies ogrodnika PiS i tak zrobi co zechce My możemy jedynie czekać
 
Kiedyś już związki pokazały na co je stać Właśnie "wszystko albo nic" pogrzebały mozliwość przejścia na emeryture NIEKTÓRYCH zolli Cóż żal dupę ściskał i było Wszystko albo nic i co dostaliśmy? Nic gówno wielkie ku...rwa shit Bo musieli wszyscy Bo dlaczego oni mają mieć a ja nie? Taki to pies ogrodnika PiS i tak zrobi co zechce My możemy jedynie czekać

Nie będziemy czekać bo wykonujemy latami czynności wskazane przez TK i po mimo ściemy i działania wbrew środowisku Zwiazków Zawodowych zawalczymy o swoje w sądach.
Stop patologicznym działaniom ZZ działających w Służbie Celnej, których działanie ma na celu aby granica, wzp nie dostała emerytur tylko nieroby biurowe uwłaszczone za kapicy równo. KONIEC!!!!!
 
Każdy wie że wyrok Trybunału Konstytucyjnego odnosi się do funkcjonariuszy granicznych, w oddziałach a w szczególności WZP.
Doprowadziłeś(Siwy) do tego, że realizacja wyroku nie jest wprowadzona.
Pajacowanie ekspercików biurowych którzy chcą teraz uciekać na granicę nawet za pobory niższe o 2000zł jest żałosne.
Co ze zwolnieniami 100%?
Lepiej nic więcej nie rób.
bardzo celnik - czekam na emeryturę jako wskazany przez Trybunał Konstytucyjny. Co zrobiłem to tylko tyle, że przez 29 lat wykonuję czynności wskazane przez Trybunał Konstytucyjny.
I bardzo bardzo sram po kątach ze mnie wyru.....ją a tak mi się należy jak nikomu innemu. Kuźwa jednego dnia kurtuazja i szacunek Sławek a innego jazda jak po koksie. Zrozum że jest mnóstwo ludzi którzy są w dupie przez to gówno które zgotowali im wierzący w dobrą zmianę głosując na nich i lata zostawione w miejscu nazywanym końcem świata pójdą się.... dolić bo nikt się ich losem interesować nie ma zamiaru. Zrób coś spektakularnego i zamknij ryj.

Nabazgrane w afekcie......
 
Back
Do góry