Emerytury !!!

świadomie czy nieświadomie ale również ta dyskusja przede wszystkim szerzy zamęt.
wszyscy jesteśmy funkcjonariuszami i żadne "modyfikacje prawa" przez polityków w temacie emerytur są nie do zaakceptowania.
wpisywanie się w jakieś "zagrywki" dysydentów / zarządzanie przez konflikt / obliczone na wewnętrzny konflikt środowiska - to dywersja.
czytając niektóre wpisy naprawdę trudno uwierzyć w pogłębioną refleksję autorów.
emocje są dobre na trybunach stadionów, od profesjonalnych urzędników wypada wymagać nieco więcej ...

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Z rozmów z funkcjonariuszami SG: podobno w ciągu roku mają przejąć naszą robotę w ruchu osobowym na przejściach drogowych. Celnicy zostaną może w kanałach i w jakimś kontenerze przy towarze. Tyle o pewności służby a więc i emerytur dla zielonych z pasków...
 
misiewicze w sejmie i senacie jeszcze mają większość

odwrócenie pojęć. partia, która na sztandarach wyborczych miała wypisane hasła przywrócenia właściwego znaczenia wartościom i słowom, rozwiązując formację celną bez poszanowania należnych jej funkcjonariuszom praw, w tym emerytur mundurowych, nie zasługuje na polityczne uznanie i szacunek.

wybrani posłowie i senatorzy sami pozbawili się prawa do wołania o moralność i zasady w wielu aspektach życia społecznego, politycznego i gospodarczego. dlatego w nadchodzących wyborach samorządowych i następnych powinni zostać właściwie ocenieni. wbrew powszechnie rozdawanej kiełbasie wyborczej czyli np. + 500. ponieważ np. dyskryminują w tej kwestii ludzi mających jakieś dochody. niekoniecznie gwarantujące życie na poziomie zabezpieczenia potrzeb.

dlatego zauważyć trzeba inicjatywy zmierzające do nadania słowom i faktom należytego znaczenia. nawet pomimo faktu bezczynności w chwili posiadania mocy sprawczych do skutecznego działania.

http://www.rynekseniora.pl/wiadomosc/,7391.html

http://i.rynekseniora.pl/i/00/34/82/003482.pdf

http://i.rynekseniora.pl/i/00/34/83/003483.pdf

http://www.pulshr.pl/wynagrodzenia/...sze-do-ministra-rozwoju-i-finansow,38823.html
Służba Celna , emerytury: Rzecznik praw obywatelskich pisze do ministra rozwoju i finansów
 
Z rozmów z funkcjonariuszami SG: podobno w ciągu roku mają przejąć naszą robotę w ruchu osobowym na przejściach drogowych. Celnicy zostaną może w kanałach i w jakimś kontenerze przy towarze. Tyle o pewności służby a więc i emerytur dla zielonych z pasków...
W sumie to logiczne, tym bardziej, że są duże nabory do sg.
 
Obawia się, że 'liniowymi' w rozumieniu MF będą tylko ci wyposażeni przez 5 lat w broń palną, którzy zbierali i badali ślady daktyloskopijne. Tylko oni wykonywali zadania policyjne. Chwała im za to!

I bardzo dobrze niech rząd takie coś uchwali, ja co prawda nigdy nie byłem wyposażony w broń ale jestem w stanie wykazać przez 15 lat służby zakres jaki wyznaczył TK. To znaczy zwalczanie, zapobieganie i przeciw działanie przestępstwom i mam na to komplet kwitów a teraz tylko czekam na odpowiedni moment i jeśli nie przyznają mi emki to mam podstawę żeby iść z tym do sądu.
 
Z rozmów z funkcjonariuszami SG: podobno w ciągu roku mają przejąć naszą robotę w ruchu osobowym na przejściach drogowych. Celnicy zostaną może w kanałach i w jakimś kontenerze przy towarze. Tyle o pewności służby a więc i emerytur dla zielonych z pasków...

Coś w Tym jest . Z kolejnych przecieków wynika, że z każdym nowym projektem nowej struktury w UCS jest coraz mniej funków, a więcej cywili. Tyczy to także granicy i pionów kontroli. :mad: Do 31.12.2016, nawet w ostatniej godzinie, każdy czy to: z pasa, kontroli, mobilny może dostać papier do biura na cywila. Od tego nie ma odwołania.
 
I bardzo dobrze niech rząd takie coś uchwali, ja co prawda nigdy nie byłem wyposażony w broń ale jestem w stanie wykazać przez 15 lat służby zakres jaki wyznaczył TK. To znaczy zwalczanie, zapobieganie i przeciw działanie przestępstwom i mam na to komplet kwitów a teraz tylko czekam na odpowiedni moment i jeśli nie przyznają mi emki to mam podstawę żeby iść z tym do sądu.

Wystarczy, że masz w papierach literalnie zapis wynikający z ustawy SC o czynnościach "policyjnych" i wykonywałeś choćby jeden dzień, należą ci się składki do ZUS 2,6 a nie 1,3 . Pracodawca jakim jest SC dyskryminował Cię, nie odprowadzając składek przez lata Twojej służby.
 
(...) Mamy 4 izby stricte graniczne w których statystyczny podział f-szy to ok 800 (przepraszam za określenie)"liniowych" - OC graniczne, WZP, dozór D-Ś, względem 1200 pracujących na stanowiskach administracyjnych. przypomnę że mówimy tu o granicznych. Wewnątrz kraju jest bardziej niekorzystnie i liczba stanowisk administracyjnych stanowczo dominuje nad "liniowymi".(...)


Więc niech się moje Państwo rozliczy ze mną za lata ''mundurowe'' na oddziale i biurowe obecnie ale nie na zasadzie grubej kreski, że tamte lata się nie liczą. Co ciekawe jestem człowiekiem wprawdzie niemłodym ale jeszcze dość sprawnym, od zadań typowo fizycznych nigdy nie uciekałem a w kontroli nikt mnie nie chce.
 
Z rozmów z funkcjonariuszami SG: podobno w ciągu roku mają przejąć naszą robotę w ruchu osobowym na przejściach drogowych. Celnicy zostaną może w kanałach i w jakimś kontenerze przy towarze. Tyle o pewności służby a więc i emerytur dla zielonych z pasków...

O tym się mówiło już ponad 15 lat temu,
 
Ostatnia edycja:
st-man i syrenka-wawa po co piszecie że straż przejmie pasy z tego co wiem to na razie eksperymentują na zielonych pasach i z tego co wiem na pewno to przepustowość jest mniejsza prawie o połowę niż nawet na czerwonych i na obecną chwilę jest to nierealne żeby to przejęli i tez z nimi o tym rozmawiałem bo w odróżnieniu może od was ja na prawdę razem z nimi służę ;) straszenie jest już od 2008 roku i jakoś im to nie wychodzi, nie ma po co nas na granicy straszyć że będziemy cywilami z tego co wiem to może biuro ps i o jakich projektach kas i przeciekach piszecie ? wymieńcie które projekty tak mówią lub przepis lub przeciek ? bo z tego co jest w Senacie to tam o tym nic nie ma, a i pewnie jesteście gdzieś z zachodniej Polski i tam nie ma już granicy i może się coś wam pomyliło ;) i naprawdę nie musicie się o nas martwić na granicy przez tyle lat byliśmy olewani przez wewnętrzne że idzie czas gdzie rolę mogą się odwrócić, i puszczanie haseł typu że granicę ucywilnią to jest nie trafione ;) a zresztą po tej reformie funkcjonariusze służący na granicy może w końcu będą mieli choć trochę lepiej bo w tej formie co jest to na pewno nie i myślę też tak że jak ktoś nie był ,, tajnym współpracownikiem lub nie miał poważnych wpadek ,, to się nie ma czego obawiać czy służący na granicy czy wewnątrz kraju
 
To jeszcze raz cię zapytam. Co ja mam powiedzieć? Funkcjonariusz z 19 letnim stażem na oddziale granicznym a od 6 lat w biurze, bo tak sobie pani dyrektor ubzdurała?! Też jestem według ciebie "biurwa"?!

Nie trzeba było przechodzić do ciepełka za stanowisko. Myśleliście, że tak będziecie lecieć w kulki w nieskończoność.
Jeszcze jedno koleś nie padaj duchem bo jest wyrok TK w sprawie stażu pracy Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej. Poczytaj.
 
mnie też to bawi bo dotyczy się też mojej osoby która przepracowała
prawie 30 lat w SC i nawet nie zasługuje na medal za długoletnią służbę
i to na pierwszej linii :o no ale cóż. NA ZDAROWIE

Nie na zdrowie tylko zacznie się desant przyjaciół króliczka z eksperckich stanowisk z izby do oddziałów granicznych.
Tak jak w czasie wartościowania bliscy zasuwali do izby.(panienka mając dwie gwiazdki czyli kontroler celny obudziła się z dwoma gwiazdkami oficera podkomisarza) a teraz tupie nóżkami na granicę.
Dobrze, że w z MF jest zakaz przenoszenia nierobów na granicę. Wszyscy pracownicy będą szczególnie przyglądać się transferom.
To nie są żarty jak w wartościowaniu podp...ście pieniądze na modernizację.
Teraz chodzi o być lub nie być, każde bandyckie przeniesienie będzie badane przez prokuraturę. Aż do SKUTKU!!!!!!
 
Z rozmów z funkcjonariuszami SG: podobno w ciągu roku mają przejąć naszą robotę w ruchu osobowym na przejściach drogowych. Celnicy zostaną może w kanałach i w jakimś kontenerze przy towarze. Tyle o pewności służby a więc i emerytur dla zielonych z pasków...


zgadza się - w budkach sg - będą typować do bks - a tam my ;)
 
st-man i syrenka-wawa po co piszecie że straż przejmie pasy z tego co wiem to na razie eksperymentują na zielonych pasach i z tego co wiem na pewno to przepustowość jest mniejsza prawie o połowę niż nawet na czerwonych i na obecną chwilę jest to nierealne żeby to przejęli i tez z nimi o tym rozmawiałem bo w odróżnieniu może od was ja na prawdę razem z nimi służę ;) straszenie jest już od 2008 roku i jakoś im to nie wychodzi, nie ma po co nas na granicy straszyć że będziemy cywilami z tego co wiem to może biuro ps i o jakich projektach kas i przeciekach piszecie ? wymieńcie które projekty tak mówią lub przepis lub przeciek ? bo z tego co jest w Senacie to tam o tym nic nie ma, a i pewnie jesteście gdzieś z zachodniej Polski i tam nie ma już granicy i może się coś wam pomyliło ;) i naprawdę nie musicie się o nas martwić na granicy przez tyle lat byliśmy olewani przez wewnętrzne że idzie czas gdzie rolę mogą się odwrócić, i puszczanie haseł typu że granicę ucywilnią to jest nie trafione ;) a zresztą po tej reformie funkcjonariusze służący na granicy może w końcu będą mieli choć trochę lepiej bo w tej formie co jest to na pewno nie i myślę też tak że jak ktoś nie był ,, tajnym współpracownikiem lub nie miał poważnych wpadek ,, to się nie ma czego obawiać czy służący na granicy czy wewnątrz kraju


nie wiem jak jest u ciebie i sięnie wypowiadam - a ty skąd wiesz jak jest gdzie indziej?

w bezledach od dłuższego czasu zielonkę robi tylko sg

a będzie wszystkie

nam zostanie bks, towarówka i tax free
 
st-man i syrenka-wawa po co piszecie że straż przejmie pasy z tego co wiem to na razie eksperymentują na zielonych pasach i z tego co wiem na pewno to przepustowość jest mniejsza prawie o połowę niż nawet na czerwonych i na obecną chwilę jest to nierealne żeby to przejęli i tez z nimi o tym rozmawiałem bo w odróżnieniu może od was ja na prawdę razem z nimi służę ;) straszenie jest już od 2008 roku i jakoś im to nie wychodzi, nie ma po co nas na granicy straszyć że będziemy cywilami z tego co wiem to może biuro ps i o jakich projektach kas i przeciekach piszecie ? wymieńcie które projekty tak mówią lub przepis lub przeciek ? bo z tego co jest w Senacie to tam o tym nic nie ma, a i pewnie jesteście gdzieś z zachodniej Polski i tam nie ma już granicy i może się coś wam pomyliło ;) i naprawdę nie musicie się o nas martwić na granicy przez tyle lat byliśmy olewani przez wewnętrzne że idzie czas gdzie rolę mogą się odwrócić, i puszczanie haseł typu że granicę ucywilnią to jest nie trafione ;) a zresztą po tej reformie funkcjonariusze służący na granicy może w końcu będą mieli choć trochę lepiej bo w tej formie co jest to na pewno nie i myślę też tak że jak ktoś nie był ,, tajnym współpracownikiem lub nie miał poważnych wpadek ,, to się nie ma czego obawiać czy służący na granicy czy wewnątrz kraju


co do zgadywanek odnośnie st-mana - to błądzisz i nie wiem skąd u ciebie takie zakładanie z góry że inni to gó..no wiedzą i pewnie nie są na granicy, i nie na wschodzie itp

a co do ostatniego zdania - gratuluję naiwności - obyś się nie przeliczył
 
A widziałeś jak ich odprawy wyglądają ? tempo ich odpraw na zielonym to delikatnie rzecz ujmując tragedia, a już nie mówiąc sama kontrola podróżnych i czas, który na pewno się wydłuży i to znacznie, a jeszcze jedno jak będzie wyglądała ich kontrola na czerwonym ( bo od zielonych pasów już się odchodzi ) i nasza powtórka po nich, oni na pewno takiej odpowiedzialności nie wezmą a poza tym zawsze takie straszenie że SG przejmie pasy to właśnie wychodzi na wierzch kiedy chce się jakoś nakłonić funkcjonariuszy granicznych do protestów i co ciekawe takie straszenie nas nie wychodzi z granicy tylko z wewnątrz kraju ps u mnie SG nic nie wie o przejęciu pasów tylko mówią o jakiś testach na wypadek właśnie naszych protestów, a tym bardziej że my protestując na granicy sami sobie strzelamy w kolano utwierdzając SSC że przejęcie pasów przez SG to jest dobry pomysł. Ps a jeśli chodzi o to ostatnie zdanie to niech się martwią Ci co zarabiają dwa razy tyle co ja i g..o robią i mają dużo do stracenia, bo ja nie mam nic do stracenia, mnie w Służbie tylko trzyma mundur i koledzy, a jak mi nie będzie coś pasować to po prostu zrezygnuję i nie będę płakał, bo za te pieniądze co zarabiam to bez łaski znajdę pracę, bez nocek, bez stresu, bez użerania się z podróżnymi i przełożonymi i bez układów słysząc co chwila że mam 12 lat służby i muszę dymać za innych.
 
Ostatnia edycja:
A widziałeś jak ich odprawy wyglądają ? tempo ich odpraw na zielonym to delikatnie rzecz ujmując tragedia, a już nie mówiąc sama kontrola podróżnych i czas, który na pewno się wydłuży i to znacznie, a jeszcze jedno jak będzie wyglądała ich kontrola na czerwonym ( bo od zielonych pasów już się odchodzi ) i nasza powtórka po nich, oni na pewno takiej odpowiedzialności nie wezmą a poza tym zawsze takie straszenie że SG przejmie pasy to właśnie wychodzi na wierzch kiedy chce się jakoś nakłonić funkcjonariuszy granicznych do protestów i co ciekawe takie straszenie nas nie wychodzi z granicy tylko z wewnątrz kraju ps u mnie SG nic nie wie o przejęciu pasów tylko mówią o jakiś testach na wypadek właśnie naszych protestów, a tym bardziej że my protestując na granicy sami sobie strzelamy w kolano utwierdzając SSC że przejęcie pasów przez SG to jest dobry pomysł. Ps a jeśli chodzi o to ostatnie zdanie to niech się martwią Ci co zarabiają dwa razy tyle co ja i g..o robią i mają dużo do stracenia, bo ja nie mam nic do stracenia, mnie w Służbie tylko trzyma mundur i koledzy, a jak mi nie będzie coś pasować to po prostu zrezygnuję i nie będę płakał, bo za te pieniądze co zarabiam to bez łaski znajdę pracę, bez nocek, bez stresu, bez użerania się z podróżnymi i przełożonymi i bez układów słysząc co chwila że mam 12 lat służby i muszę dymać za innych.


co się tak miotasz? widziałem - ogarniają

może u ciebie trafili się jacyś słabo rozgarnięci
 
Ostatnia edycja:

funkcjonariusze sgatkpnjsc-s

Służba Granicznych Asystentów Technicznej Kontroli Pojazdów Na Jamie Służby Celno Skarbowej

ewentualnie pracownicy uatkpnjiprzwrusfzg
Urzędu Asystentów Technicznej Kontroli Pojazdów Na Jamie I Poszukiwania Rzeczy Zagubionych W Ramach Urzędu Skarbowego Filii Zamiejscowej Granicznej im. Świętego Antoniego
 
Back
Do góry