Emerytury !!!

Po wygwizdaniu na pierwszej pikiecie SSC był wkurwio.y i nic a nic Jemu się nie dziwię. Byłem widziałem i nie gwizdałem. Na Jego miejscu zachowałbym się tak samo o ile nie bardziej drastycznie. Wyszedł do Nas i chciał rozmawiać. A my gwizdaliśmy i nie daliśmy szansy nic SSC powiedzieć. To tyle.
To chyba nie pora na wątek martyrologiczny. Nic nie dzieje się bez powodu jak wiesz. Szefem się bywa a człowiekiem ...... Eot.

Nabazgrane w afekcie......
 
witamy falcona :)
szef jednak się wówczas wypowiedział.
...i "nie pamiętam" czy miało to cokolwiek wspólnego z propozycją dialogu.
nie karmić trolli

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Emerytury mundurowe się oddalają. Trochę smutno, trochę żal.
Wszystkim, dla których zbraknie miejsca w przyszłej formacji mundurowej, proponuje spojrzeć przez bardziej różowe szkła.
Będąc funkcjonariuszem można ze mną zrobić praktycznie wszystko dla "dobra służby". Cztery nocki pod rząd ? Żaden problem. 16 godzin służby ? Oczywiście. Zmiany w grafiku dzień przed służbą i rozwalenie planów ? A kogo to obchodzi ? Służba wymaga, pakuj mandżur i do roboty.

Weźmy teraz przykład wyżej wymienionej kasjerki, która ma być pracownikiem cywilnym. Jak sobie ktoś wyobraża połączenie etatu cywilnego i pracy, np.: oddziału celnego w systemie ciągłym ? Jak dla mnie - bomba. Każda niedziela, święto, nocka obwarowane przepisami Kodeksu Pracy. Nie ma obsady ? Mam to głęboko w poważaniu. Róbta, co chceta. Będę w poniedziałek o 7:15.
Przykłady można mnożyć.

Osobiście, jak tylko kasa mi się będzie zgadzała, to mogę zostać cywilem, biurwą, urzędasem - nazwijcie to, jak chcecie. Nie obawiam się pracy do 67 roku życia na stanowisku cywilnym. Nie chcecie mnie w mundurze, to przenieście mnie pod uregulowania KP. Mocno płakał nie będę.
 
Mam 3 pytania odnośnie tej notatki z coryntii:
1. jakie to zadania dla 1800 f-szy?o co w tym chodzi?
prowadzenie kontroli bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym na zasadach określonych w ustawie Prawo lotnicze
2. skąd liczba 10000?czy tylu ma byc f-sz w kas?
Tak. Dzisiaj na Komisji SSC mówił o około 9500-10000
3. kto się łapie na ten system emerytalny w tym momencie??czy dobrze rozumiem osoby 5/15/55? a co z osobami np. przyjętymi do pracy w 2010 r.?oni też bedą mogli dosłuzyc?
Będą mogli dosłużyć jeśli zostaną funkcjonariuszami służby celno-skrabowej. Jeśli zostaną ucywilnieni niestety nie. To tylko relacja, bo moje zdanie na temat ucywilnienia jest znane. Jest to mianowicie skandal niespotykany w cywilizowanym świecie.




MF deklaruje, że emerytura mundurowa przysługiwałaby z chwilą osiągnięcia wieku 55 lat, nawet gdy nie będzie się w służbie celno-skarbowej.

No to w końcu jak ma być? ... tzn. co deklaruje MF, bo o ile zrozumiałem, zapisać tego w ustawach za cholerę nie chcą...

"Edit" mi podpowiada, że trochę dziwnie cały czas dyskutujemy o liczeniu od roku 1999, a przecież wyrok TK mówi o pominięciu nas w ustawie o "emeryturach mundurowych" z/od roku 1994. Czy słusznie wydaje mi się, że MF wmanewrował środowisko w kłótnie o roku 99, zamiast skupić się na tym 94-ym?
 
Ostatnia edycja:
Można się nie zgadzać z Falconem, ale to akurat nie troll. To stary wyjadacz tego forum.


faktem jednak jest że ssc się wypowiedział, i to tak serdecznie że reakcją były gwizdy

"rozszerzamy grono funkcjonariuszy wskazanych przez tk o granicę"

sorki ale wg tk oc wew, graniczne i dozór powinny mieć emki, a ssc ich pomijał, a na pikiecie "przypomniał" sobie o granicy, nadal pomijając pozostałych

dla takich krętactw gwizdy to bardzo powściągliwa reakcja

ja też byłem na pikiecie
 
to jesteśmy po przeciwnej stronie barykady. wg mnie gość powinien ostać wywieziony na taczce. to bardzo łagodna forma ostracyzmu, jaka go wcześniej czy później dosięgnie.

Tego oczekiwałem od Nas jako szeroko rozumianego środowiska. Nareszcie sensowny pomiędzy Nami Celnikami dialog. I w końcu nikt nie obraża SSC. Pozdrawiam wszystkich. Edytując dodam iż byłem na pierwszej pikiecie i bardzo nie podobało mi się wygwizdanie SSC.
 
""Jak sobie ktoś wyobraża połączenie etatu cywilnego i pracy, np.: oddziału celnego w systemie ciągłym ? Jak dla mnie - bomba. Każda niedziela, święto, nocka obwarowane przepisami Kodeksu Pracy. Nie ma obsady ? Mam to głęboko w poważaniu. Róbta, co chceta. Będę w poniedziałek o 7:15. """"


OSOBY UKARANE PO GODZINIE 15:00 BĘDĄ OCZEKIWAĆ DO GODZ. 08:00 NASTĘPNEGO DNIA , NIE MÓWIĄC O SOBOCIE I NIEDZIELI. KASJERKI W OC TEZ WYKONUJĄ ZADANIA KONTROLNE...POSYPIĄ SIĘ POZWY PRZECIWKO SC :confused: :)
 
Można się nie zgadzać z Falconem, ale to akurat nie troll. To stary wyjadacz tego forum.

Dzięki palmer :-). Oczywiście że można się ze mną nie zgadzać -napisałem co myślę i szacunek za Twój wpis. A co do aquirre....hmmm nie jestem trollem. Często też nie zgadzam się z Kolegą tele echo ale On nigdy nie nazwał mnie trollem. Raz nawet dostaliśmy od Sławka wspólnego bana: -) Kolego Francis-nie było moją intencją uprawianie martyrologii. Jeśli tak to odebrałeś to szkoda. Nie takie były moje intencje. Pozdrawiam wszystkich. Pa Ka :-)
 
Ostatnia edycja:
Panie Sławku, czy można prosić o informację dla uspokojenia atmosfery, bądź też podjęcie działań ,które mogą jeszcze pokazać że nie wygineliśmy!!!!
 
W dniu 21.10.2016r. Sejm RP przeprowadził III czytanie projektów KAS i ustawy zostały przyjęte:

Krajowa Administracja Skarbowa

ZA - 241
PRZECIW - 189
WSTRZYMAŁO SIĘ - 6


czy to aby nie Sławek twierdził że wygaszamy protesty bo jest podział wśród posłów PIS i procedowanie nie jest przesądzone, że trafi do zamrażarki, że nawet posłowie PIS sceptycznie podchodzą do przepisów.

FAKTY. ustawa jest już przyjęta (nie mówcie i nie liczcie naiwniacy na Senat lub veto/podpisie Prezydenta). Ustawy zaopatrzeniowej nie ma a wiadomo kto jest pierwszym celnikiem RP który propozycji w KAS pewnie nie dostanie. Odliczajmy lepiej czas do końca SC i ZZ Celnicy pl. Jeśli tak ma to wyglądać to może tak ma być i idzie NOWE, a nie służba w której każdy dla każdego jak pies tylko się żrą.

KIEDY KOLEJNE SPOTKANIE W SPRAWIE EMEK? czekamy na opinię, II czytanie czy co????
 
Ostatnia edycja:
Witam... Wszystkie oczy f-szy skierowane na Sławka... Co zrobi Sławek? Co powie? Jaką decyzję podejmie? Sławek...Sławek... Fakt,... jest naszym głównym reprezentantem. Podejmował decyzje, które nie wszystkich zadowoliły. Pewnie miał powód. Nie wylewajmy pomyi na człowieka, który tak poświęcił się dla służby. Doceńmy to i wesprzyjmy go dobrym słowem. Czy zastanowiliśmy się jak on odebrał tą informację z Sejmu???!!! Ja mu współczuję, chociaż też mi nie jest łatwo. Przecież jest człowiekiem inteligentnym i zdaje sobie sprawę, że część środowiska będzie obarczać go winą. A sprzedawczyki się cieszą!!! Wykonali krecią robotę i jak to gówno i statek... Pewnie znów się... przykleili. Trzeba się otrząsnąć i działać dalej. Dajmy mu chwilę na zebranie myśli i oddech. Uszanujmy tego człowieka i doceńmy co zrobił dla Nas Wszystkich!!! A my sami spójrzmy, co zrobiliśmy dla sprawy. I to niech będzie dla nas odpowiedzią. Bądźmy sprawiedliwi dla działań innych i uczciwi dla naszych działań. Jeszcze emki, sądy zobaczymy. :mad: pzdr i głowa do góry!!!
 
Ostatnia edycja:
No właśnie, teraz na Sławka krzywo patrzą a jak mieli iść "tylko" do lekarza to było za ciężko. Szkoda słów. Panie Sławku dzięki za wszystko co zrobiłeś. Wiem że jak będzie możliwość działania to zrobisz wszystko co możliwe.
 
kto bogatemu zabroni?

kolega Sławomir wraz z Zarządem zrobili to, co było możliwe w tych okolicznościach przyrody. mam na myśli zarówno stronę rządową, jak i zachowawcze postawy większości zainteresowanych.

najbardziej przykry jest ochłap w postaci 5 / 15 / 55. ale cóż, jeżeli chcą sami się wykończyć, to proszę bardzo. kto bogatemu zabroni?
 
Niedobrze mi się robi jak tu czytam: co robi Sławek , gdzie jest Sławek. Mam ochotę odpowiedzieć - w ...........
Ja się pytam gdzie wy byliście przez cały ostatni rok; przyglądacze, tchórze, cwaniacy, malkontenci czyli ok. 10 tys ludzi ?
Teraz to możecie się sami rozebrać z munduru, chyba, że lubicie jak was ktoś rozbiera.
 
kolega Sławomir wraz z Zarządem zrobili to, co było możliwe w tych okolicznościach przyrody. mam na myśli zarówno stronę rządową, jak i zachowawcze postawy większości zainteresowanych.

najbardziej przykry jest ochłap w postaci 5 / 15 / 55. ale cóż, jeżeli chcą sami się wykończyć, to proszę bardzo. kto bogatemu zabroni?

jaki ochłap ?? przecież narazie nic nie ma. Nie ma ani 5/15/55 ani nawet GWARANCJI że emka jest nabyta po 5/15 z wypłatą po osiągnięciu 55 lat bez względu na to gdzie się będzie pracować jak pomostówka.
 
fakt. opierałem się na info z głównej z pisma związku. na razie nasze kłamczuchy nakręcają się karakanami i filmoteką smoleńską. ale już niedługo cudowny chłopiec polskiej polityki będzie musiał spojrzeć w otchłań. i nie mam tu na myśli oczu naczelnika.

zniszczą ten nasz nieszczęsny kraj tym szałem rewolucji. trzydzieści lat za późno.

jaki ochłap ?? przecież narazie nic nie ma. Nie ma ani 5/15/55 ani nawet GWARANCJI że emka jest nabyta po 5/15 z wypłatą po osiągnięciu 55 lat bez względu na to gdzie się będzie pracować jak pomostówka.
 
Back
Do góry