Emerytury !!!

Tak masz racje Rząd określił ale 5/15/55 a nie 5/15 jak Ty byś chciał. Przeczytaj wyrok wraz z uzasadnieniem !!! Ja jak coś to będę miał możliwość wystąpienia z roszczeniem przeciwko PL w związku z wyrokiem TK. A ty ze swoim 5/15 i bycie w komórce określonej przez MF będziesz mógł się .... No chyba, że pełnisz służbę w WZP od 15lat(z wcześniejszymi nazwami) oraz (pełniłeś ją w 03.03.2015r. i będziesz pełnił w dniu wejścia nowelizacji ustawy o zaopatrzeniowym systemie emerytalnym i najlepiej jak będziesz pełnił do końca czerwca 2017) to masz lepsza sytuację ;) prawną

Wyrok mówi o włączeniu FC do systemu zaopatrzeniowego a nie o ,,fakcie,, przejścia na emeryturę mundurową. To są dwa osobne zagadnienia prawne i widzę że je mylisz.

5/15 wielu z nas ma.A gdy mam strzeli 55 wówczas wszystkie kryteria będą spełnienie.nawet jak masz 40 lat (przykładowo) i dopracujesz gdzieś....? Za te przykładowe 15 dostaniesz emke....tak...
 
zielony78 masz rację osoby o których piszesz dostaną emki jak nie teraz to później a 5/10/15 i komórki wskazane przez nie wiem kogo pójdą w przysłowiowe w pi......u zanim trafią do kosza.
 
Nie rozumiem też dlaczego zz wiedząc że projekt obywatelski nie ma szans na wejście w życie w takiej formie jak proponuje dalej upiera się przy nim!!!skoro nie wszyscy mogą liczyć na emki to walczmy o tych którzy tak...Mają szansę je dostać.Mlodzi fc lub biuro może dostanie jeszcze jedna szansę na coś innego.Wiem że taki podział jest niestosowny ,ale dzieli nas rząd i skoro tak będzie dajmy połowie fc choc emki.Ale gdzież by.....Każdy jak widać walczy o swój stołek.Związek zawodowy czyli biuro....nie chcę pewnie słyszeć o tym....Ale połowa z nas ma inne zdanie niż związek.Ten głos powinien być słyszalny...

I jest też ta druga połowa. "" moze dostanie drugą szansę..." Dobrze napisane. Może.
Chciałam podkreślić od początku przyjęcia do służby pracuje na granicy. I nikt mi nie daje pewności ze po wejściu kasu dostanę propozycję służby - bo to mnie interesuje. Przyjęłam się do służby przed 2013 rokiem i powiedz mi dlaczego mam ja nie mam mieć gwarancji dalszej służby ?
 
I jest też ta druga połowa. "" moze dostanie drugą szansę..." Dobrze napisane. Może.
Chciałam podkreślić od początku przyjęcia do służby pracuje na granicy. I nikt mi nie daje pewności ze po wejściu kasu dostanę propozycję służby - bo to mnie interesuje. Przyjęłam się do służby przed 2013 rokiem i powiedz mi dlaczego mam ja nie mam mieć gwarancji dalszej służby ?

Nie ja nas dzielę.Rząd to robi.Nie da się wszystko poukładać jak byśmy chcieli.Więc zróbmy tak aby było jak najmniej strat.O to chyba chodzi.Mamy wszyscy być w du....e lani.Bo co....dlaczego....Ma ktorzy mamy co najmniej 5/15 powinniśmy mieć gwarancję służby.choćby z uwagi na wiek,ponieważ nasze szanse na inną pracę jest dość ograniczone.Nie twierdzę ze ludzie z samym "5" powinni przestać być fc.Trzeba wam również "znaleźć" miejsce w służbie.Uważam tak...5/15/55 wyslac na emeryturę,5/15 umożliwić dopracowanie do 55 i emerytura.wam "5" podobnie dac możliwość 15/55 i emerytura.To jest konsensus.
 
Celnik12345. Nikt nie upiera się przy projekcie obywatelskim w niezmienionej wersji. Przecież to my zaproponowaliśmy poszukiwanie kompromisu Szefowi SC. W wyniku tego na następnym spotkaniu przedstawił poprawki, które pozostawiają stanowisko rządu w stanie niezmienionym i zakomunikował, że jest to nienegocjowalne. Piszesz o jakimś konsensusie. Nie ma i nie było woli do podjęcia rozmów, a co dopiero do zawarcia konsensusu. Zacznijcie czytać wreszcie ze zrozumieniem Ty i Armagedon.
 
To co w takim razie panie Sławku w tej można by śmiało napisać sytuacji bez wyjścia ? To już koniec walki ?

Walczyć było trzeba jak były granice i wszystko można było zrobić a nie teraz jak na pikietę nie można zebrać ludzi.
Dzień strajku na granicy to stracony dzień takie chodziły odzewy.
Należy przyjąć jak najszybciej stanowisko rządu a później starać się na drodze sadowej coś wywalczyć.
 
Wiecie ile budżet kasy by zaoszczędził, gdyby nie wypłacał emerytur górniczych biurwom z ich branży? U nich to nie do pomyślenia a u nas dla każdego on sam jest najważniejszy i dlatego na gowno zasługujemy... I tyle dostaniemy...
 
Drodzy celnicy...walczycie o emki policyjne jak hieny...był na to sposób...zatrudnić się do policji...wybraliście SC ...więc róbta do 67 i nie jeczcie jak "psy" na łańcuchu...bo wam się nic nie naznależy ...NIC !!! nie dostaniecie...z prostej przyczyny...gryziecie rękę która Was karmi...
Ale ...mam pomysł następnym razem napiszcie projekt OBYWATELSKI...1 rok w SC ...i nas emki he he ...paranoja...wam przynoszą datki ...i twierdzicie że 1/3 budżetu...to wasza zasługa...?!!! Nie ludzie do Was przychodzą...jesteście tylko....TYLKO....pośrednikami...więc zasług sobie nie przypisujcie...bo jaki jest przemyt...to widać...na bazarach itp... celnicy...hehe
 
Nie ja nas dzielę.Rząd to robi.Nie da się wszystko poukładać jak byśmy chcieli.Więc zróbmy tak aby było jak najmniej strat.O to chyba chodzi.Mamy wszyscy być w du....e lani.Bo co....dlaczego....Ma ktorzy mamy co najmniej 5/15 powinniśmy mieć gwarancję służby.choćby z uwagi na wiek,ponieważ nasze szanse na inną pracę jest dość ograniczone.Nie twierdzę ze ludzie z samym "5" powinni przestać być fc.Trzeba wam również "znaleźć" miejsce w służbie.Uważam tak...5/15/55 wyslac na emeryturę,5/15 umożliwić dopracowanie do 55 i emerytura.wam "5" podobnie dac możliwość 15/55 i emerytura.To jest konsensus.

Możemy przerzucać się argumentami tylko po co. Co do wieku i znalezienia pracy nowego zajęcia. Ze my " młodzi" jesteśmy w takim a nie innym miejscu to też nie jest dla nas komfortowa sytuacja. I też mamy rodziny, kredyty jestem na dorobku, dopadaja nas tak samo choroby itp. I nie uważam takiego podejścia jak tu opisales ze jest na miejscu wręcz przeciwnie. Nam się nie należy gwarancja zatrudnienia bo jesteśmy młodzi - dla mnie to przepraszam ale żaden argument.

Traktuje to oczywiście jaka luźna wymianę zdań, moim złożeniem nie jest obeazanie nikogo a tym bardziej dzielenie.
Sądzę ze Slawek i reszta zalogi wiele stra się zdziałać w naszym imieniu ale czasem nie pomagamy tylko utrudniamy. Nie dzielimy się.
 
"drogi " mf1975 to nie gorzkie żale , ale dawaj dawaj ... pośmiejemy się frustracie , zadre masz w sobie przeogromną , teraz jest Twój czas żałobnicy poczytają , pośmieją się i pójdą spać , ale nie pod wpływem tak jak ty , tylko ze zmęczenia po ciężkim dniu . Czego Ty tu jeszcze szukasz ? Każdy już wie , poklasku rozgłosu , niestety to nie te forum szukaj dalej . Nara .
 
Hola hola kolego. Nie twórz dodatkowych teorii. A dlaczego tylko Ci co mają 5/15 lat mają mieć gwarancję ??? Rozumiem, że jeszcze te 5 lat rozumiesz tak jak to rozszerzył Minister Banaś (o np. OC wewnętrzne).
Ja mam 13 lat służby. Przez wszystkie 13 lat w WZP. Służba z bronią od kiedy SC ją dostała. Od 13 lat z przysłowiowymi kajdankami przy dupie wykonuje zadania policyjne tj nie tylko zatrzymuje nielegalne fajki a także zatrzymuje ludzi itp. I z całym szacunkiem dlaczego ja mam nie mieć gwarancji dalszej służby a ktoś kto siedział przez 10 lat w biurze i np. 5 lat w DŚ lub OC wewnętrzy ma ją mieć ???. Wiesz z pespektywy mojej służby to dwie wymienione komórki to też biuro !!! Nie będę cytował uzasadnienie wyroku TK bo wielu mogło by się zrobić przykro. Więc kolego nie zawężaj i nie twórz jakiś nowych teorii.

ps, cytując twoje poprzednie posty: Jak nie JA to Kto ???

Czy kolega mógłby mi powiedzieć co dalej się dzieje z tymi fajkami czy innymi zatrzymanymi towarami bądź ludźmi ?
Sprawa się sama toczy, a może kolega zatrzymuje, sporządza dokumentacje procesową a potem wydaje odpowiednie zarządzenia, postanowienia, przesłuchuje i wreszcie sporządza akt oskarżenia i broni go w sądzie ? a może wszczyna postanowieniem postępowanie celne/podatkowe itd ?
A co by była warta ta cała służba kolegi i jego wyniki bez tych znienawidzonych biurw.
A może kolega jak nie dostanie tej upragnionej emki przeniesie się do biura i choć raz wystąpi przed sądem czy to jako oskarzyciel publiczny czy to jako pełnomocnik DICa przed WSA.
Zapraszam
 
a tak wogóle to daliście się ograć różnej maści armagedonom i innym. To że wątek emerytów odżył właśnie teraz, w przeddzień posiedzenia komisji finansów publicznych na którym procedowane będzie sprawozdania podkomisji w temacie kasu wskazywać by mogło że tak naprawdę chodzi nam tylko o emki. ale czy aby napewno tylko o emki ? Czy trollom, jak ich tu nazywacie właśnie nie chodziło o to by przedstawic nas jako roszczeniowców którym zależy tylko na emkach mundurowych ?
 
A ja proponuję zamknąć forum bo poziom nienawiści i głupoty przekroczył wszelkie granice. To nie jest już forum, a karczemna dyskusja przy suto zakrapianym stole.
 
to cykliczne akcje dezinformacji i odwracania uwagi od meritum.
tworzenie takiej dyskusji zastępczej i próba wciągania w nią m.in. władze związku.
ohydna i bezduszna brudna gra na waszych emocjach.
zajmijmy się faktami, a nie imaginacjami i objawieniami "fałszywych przyjaciół".

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Back
Do góry