Emerytury !!!

Dla mnie to i tak dziwnie brzmi bo likwidacja Służby Celnej będzie za dwa dni a nasze emki mają być do końca roku uchwalone do czego zobowiązał sie ssc tylko jedno nie daje mi spokoju ssc zawsze twierdził, że emki będą uchwalone przed srasem. To teraz mam pytanie na ile to co mówi ssc jest wiarygodne??????
 
No to pięknie 50letni f.c z 30 letnim stażem na granicy wykonujący czynności wskazane przez TK z ręką w nocniku a pomostóweczki będą. Brawo
 
No to pięknie 50letni f.c z 30 letnim stażem na granicy wykonujący czynności wskazane przez TK z ręką w nocniku a pomostóweczki będą. Brawo

Właśnie.stanowisko rządu było niegocjowalne ,ale wy.tz biuro nie chcieliście słyszeć o innych rozwiązaniach.i teraz możemy wszyscy stracić.jeżeli tak było to już wam z góry dziękujemy.
 
Opiszę, bo wkrada się jakaś propaganda.
Od czerwca kilkakrotnie pisaliśmy o spotkanie do SSC. Nie było odpowiedzi przez całe wakacje.
Po wakacjach jak wiemy SSC spotkał się bodaj 5.09. i na naszą prośbę zaproponował zespół, który miał wypracować rzekomy kompromis. Później było kolejne spotkanie, gdzie SSC przedstawił poprawki realizujące stanowisko Rządu i zakomunikował, że stanowisko Rządu w głównych aspektach jest nienegocjowalne tj. 5/15/55.
Potem było trzecie spotkanie, już bez SSC i z innymi przedstawicielami MF i tam można było tylko zgłaszać korekty do poprawek, ale bez naruszania wspomnianego 5/15/55.
 
Opiszę, bo wkrada się jakaś propaganda.
Od czerwca kilkakrotnie pisaliśmy o spotkanie do SSC. Nie było odpowiedzi przez całe wakacje.
Po wakacjach jak wiemy SSC spotkał się bodaj 5.09. i na naszą prośbę zaproponował zespół, który miał wypracować rzekomy kompromis. Później było kolejne spotkanie, gdzie SSC przedstawił poprawki realizujące stanowisko Rządu i zakomunikował, że stanowisko Rządu w głównych aspektach jest nienegocjowalne tj. 5/15/55.
Potem było trzecie spotkanie, już bez SSC i z innymi przedstawicielami MF i tam można było tylko zgłaszać korekty do poprawek, ale bez naruszania wspomnianego 5/15/55.

Dziękuję za informację.My tz.ludzie z granicy oc wewnętrzne dozor i doch.śledczy chcemy choć mieć to na papierze.A później ewentualne roszczenia kierować dalej.Ale to bierzemy.obecnie spełnia te kryteria niewiele osób.Ale dużo jest ludzi którzy mają 5/15 a reszta lat do 55 to nawet w logistyce...( bez obrazy dla logistyki)....chodzi o spokój w pracy.bo
po kilku latach na granicy wszystkim należy się pewien odpoczynek.A inni którzy nie mają 5/15 cóż może na własne życzenie,bo jak "łapanka" była na granicę to nie było komu iść....
 
Sławku, niestety głowa muru nie rozbijesz.
Mam takie pytania :
1. jeśli ktoś spełnia wymóg 5/15, to czy będzie miał możliwość dopracowania w mundurze do wieku 55 lat?
2. jeśli ktoś ma staż w sc np. 30 lat i wiek ponad 55 lat i udokumentuje 5 lat w wybranych komórkach, ale przy liczeniu od 1999 wyjdzie ma raptem 17 lat stażu w sc, to czy te lata przed 1999 będa liczone po 1,3% jak w innych służbach mundurowych?
 
Nie dziwmy się że nasze środowisko jest podzielone.Bo każdy pilnuję obecne własnego interesu.Granica nie chce już "umierać" za wszystko i wszystkich.Był czas na to.Teraz ważne jest już ,aby choć części ludzi się udało.Tym którzy przepracowali swoje.Co mamy zapomnieć o nich....Nie nie nie....Oni ,my ciężko pracowaliśmy na to.Oczywiście chciałbym aby wszyscy byli tym objęci.Ale jak się nie uda to my mamy cierpieć.....nikt się na to nie zgodzi.przykro mi.
 
celnik12345 kolego ważne to jest aby ten kto naraża d..pę dostał emkę zgodnie z wyrokiem TK a nie "ktokolwiek". Związki tak wywalczyły, że nie dostaną tylko ci f.c o których wspomniał TK. Pięknie aż p..ła mięknie. Strach pomyśleć co dalej wynegocjują.
 
Angel81. ZZ Celnicy PL złożył projekt obywatelski. Rząd w lipcu przedstawił swoje stanowisko 5/15/55 do projektu obywatelskiego. Nie ma i nie było nigdy żadnych faktycznych negocjacji. Poprawki wg stanowiska Rządu są już w Sejmie.

Kolego Sławku wszystko wiem, Wiarę W Nas i Ciebie dalej posiadam. Sam zaangażowałem się mocno w zbieranie podpisów. Z nadzieja oglądałem wyniki wyborów parlamentarnych szczególnie że przed wyborami szliśmy ramie w ramie w klubem PIS. Pamiętam nawet I czytanie jak wszystkie kluby oprócz Nowoczesnej mówiły jacy to jesteśmy ważni, że należą nam się emki i dziwią się poprzednim Rządom że jeszcze ich nie uchwalono. Zostaliśmy niestety podle oszukani i musimy dopasowywać się do aktualnej sytuacji bo jak widać żadna grupa zawodowa jeszcze nic nie osiągnęła podczas manifestacji sprzeciwiających się planom Rządu. Chce abyśmy nie zostali z niczym w prawie emek...... nawet bez uwzględnienia f-szy wskazanych przez TK.
 
Ostatnia edycja:
Sławku wraz z emkami wychodzi na jaw inna sprawa. Czy nie powinniśmy dodatkowo zabiegać aby osoby które były zatrudnione przed 31.2012 i miały ukończone 5 lat przy czynnościach policyjnych otrzymały gwarancję zatrudnienia w KAS tak aby dopracować do 55 lat? Skoro stanowisko Rządu jest nienegocjowalne w sprawie warunków otrzymania emki to będzie spora cześć osób którzy będą mieli wszystkie warunki spełnione oprócz wieku 55 lat - bo to jest ich wymysł wobec powyższego powinni się zobowiązać do zapewnienia statusu f-sza w KAS dla tych osób w sposób bezwzględny - bo rozumiem żę status f-sza dla Każdego też jest nienegocjowalne i nierealne
 
Kolego Sławku nie uprawiam propagandy tylko piszę jak jest i jak czują się fc latami wykonujący czynności wskazane przez TK i po mimo tego nie mają szansy na to aby przed śmiercią odpocząć na emeryturze. Nie bierz do siebie zrobiłeś pewnie co mogłeś ale to co wyszło z projektu obywatelskiego to kpina z tysięcy funkcjonariuszy' których zapewniałeś że "zwyciężymy" ale wyszło jak zwykle. Pozdrawiam
 
Back
Do góry