Emerytury !!!

Sławku wraz z emkami wychodzi na jaw inna sprawa. Czy nie powinniśmy dodatkowo zabiegać aby osoby które były zatrudnione przed 31.2012 i miały ukończone 5 lat przy czynnościach policyjnych otrzymały gwarancję zatrudnienia w KAS tak aby dopracować do 55 lat? Skoro stanowisko Rządu jest nienegocjowalne w sprawie warunków otrzymania emki to będzie spora cześć osób którzy będą mieli wszystkie warunki spełnione oprócz wieku 55 lat - bo to jest ich wymysł wobec powyższego powinni się zobowiązać do zapewnienia statusu f-sza w KAS dla tych osób w sposób bezwzględny - bo rozumiem żę status f-sza dla Każdego też jest nienegocjowalne i nierealne

Bardzo słuszne rozumowanie , idziesz moim tropem w pełni Cię popieram .Właśnie jeżeli mamy 5/15 a takich fc jest sporo to powinniśmy mieć szansę dotrwać do 55.Ciekawe czy choć o to walczyć będziecie jako nasi przedstawiciele.
 
Bardzo słuszne rozumowanie , idziesz moim tropem w pełni Cię popieram .Właśnie jeżeli mamy 5/15 a takich fc jest sporo to powinniśmy mieć szansę dotrwać do 55.Ciekawe czy choć o to walczyć będziecie jako nasi przedstawiciele.

Popieram w 100%!!!
Ponoć uprawnienia emerytalne liczy się w miesiącach, więc chcąc spełnić warunek 55 to w przyszłym roku zabraknie mi 10 miesięcy, bo z listopada jestem. A na pewno takich jak ja jest setki jak nie więcej!
 
Popieram w 100%!!!
Ponoć uprawnienia emerytalne liczy się w miesiącach, więc chcąc spełnić warunek 55 to w przyszłym roku zabraknie mi 10 miesięcy, bo z listopada jestem. A na pewno takich jak ja jest setki jak nie więcej!
Chodzi zapewne o rzeszę ludzi,którzy mają 5/15....o tych ludzi trzeba walczyć....bo "biuro"....niestety ciężko mi to mówić raczej nie ma szans.Więc skoro tak to tych ludzi nie można odstawić na bok.Właśnie 5/15 powinni mieć możliwości dopracować do 55.To jest słuszna droga.Kolega Sławek niech negocjuje coś takiego.Na pewno się zgodzą.
 
Sławek ja też tak uważam jak kolega powyżej to stanowisko rządu jakie jest takie jest ale trzeba je przyjąć i to jak najszybciej. My już nie mamy innego wyjścia na dwa dni przed likwidacją Słuzby Celnej. Proszę przyjmijmy to stanowisko, 5/15/55 z tymi ludzmi którzy są przy władzy nic wiecej nie osiągniemy.
Tylko ty tak uważasz.
Mamy projekt obywatelski i tego się trzymamy. Reszta jest w ustawie policyjnej.
 
Ostatnia edycja:
Ale dlaczego czas pracy przed 15.09.1999 roku chcą liczyć dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego 65 lub 67 lat. W chwili obecnej kto się załapie na 5/15/55 będzie miał świadczenie 40% za 15 lat (15.09.2014) plus 2x2,6 % za czas do 15.09.2016 co daje 45,2% a reszta po osiągnięciu pełnego wieku emerytalnego. Czy tak ma byc ??
 
Ale dlaczego czas pracy przed 15.09.1999 roku chcą liczyć dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego 65 lub 67 lat. W chwili obecnej kto się załapie na 5/15/55 będzie miał świadczenie 40% za 15 lat (15.09.2014) plus 2x2,6 % za czas do 15.09.2016 co daje 45,2% a reszta po osiągnięciu pełnego wieku emerytalnego. Czy tak ma byc ??
Prawo do minimalnej emerytury ZUSowskiej nabywa się po 20 latach pracy, do której na pewno nie zaliczyliby nam służby za którą ewentualnie dostalibyśmy emkę mundurową. I tak praca przed cłem (i ew. emerytura z ZUS) poszła się ....... .
 
Nie powiem, że ktoś tu ma złe pomysły, lecz PROSZĘ;

- NIE PREZENTUJMY TERAZ SWOICH EMERYTALNYCH POMYSŁÓW NA FORUM ...
 
Właśnie trzeba rozmawiać.Może dojdzie nasz głos do decydentów ze chcemy obecnie już 5/15/55.bo w formie projektu obywatelskiego nie ma najmniejszych szans.

Racja! Jak dalej będziemy zachowywać się jak cioty, to rzeczywiście nie mamy szans. Nawet na pracę w kas. No chyba, że w Biedronce.
 
Nie rozumiem też dlaczego zz wiedząc że projekt obywatelski nie ma szans na wejście w życie w takiej formie jak proponuje dalej upiera się przy nim!!!skoro nie wszyscy mogą liczyć na emki to walczmy o tych którzy tak...Mają szansę je dostać.Mlodzi fc lub biuro może dostanie jeszcze jedna szansę na coś innego.Wiem że taki podział jest niestosowny ,ale dzieli nas rząd i skoro tak będzie dajmy połowie fc choc emki.Ale gdzież by.....Każdy jak widać walczy o swój stołek.Związek zawodowy czyli biuro....nie chcę pewnie słyszeć o tym....Ale połowa z nas ma inne zdanie niż związek.Ten głos powinien być słyszalny...
 
Bardzo słuszne rozumowanie , idziesz moim tropem w pełni Cię popieram .Właśnie jeżeli mamy 5/15 a takich fc jest sporo to powinniśmy mieć szansę dotrwać do 55.Ciekawe czy choć o to walczyć będziecie jako nasi przedstawiciele.
Hola hola kolego. Nie twórz dodatkowych teorii. A dlaczego tylko Ci co mają 5/15 lat mają mieć gwarancję ??? Rozumiem, że jeszcze te 5 lat rozumiesz tak jak to rozszerzył Minister Banaś (o np. OC wewnętrzne).
Ja mam 13 lat służby. Przez wszystkie 13 lat w WZP. Służba z bronią od kiedy SC ją dostała. Od 13 lat z przysłowiowymi kajdankami przy dupie wykonuje zadania policyjne tj nie tylko zatrzymuje nielegalne fajki a także zatrzymuje ludzi itp. I z całym szacunkiem dlaczego ja mam nie mieć gwarancji dalszej służby a ktoś kto siedział przez 10 lat w biurze i np. 5 lat w DŚ lub OC wewnętrzy ma ją mieć ???. Wiesz z pespektywy mojej służby to dwie wymienione komórki to też biuro !!! Nie będę cytował uzasadnienie wyroku TK bo wielu mogło by się zrobić przykro. Więc kolego nie zawężaj i nie twórz jakiś nowych teorii.

ps, cytując twoje poprzednie posty: Jak nie JA to Kto ???
 
....

Nie rozumiem też dlaczego zz wiedząc że projekt obywatelski nie ma szans na wejście w życie w takiej formie jak proponuje dalej upiera się przy nim!!!skoro nie wszyscy mogą liczyć na emki to walczmy o tych którzy tak...Mają szansę je dostać.Mlodzi fc lub biuro może dostanie jeszcze jedna szansę na coś innego.Wiem że taki podział jest niestosowny ,ale dzieli nas rząd i skoro tak będzie dajmy połowie fc choc emki.Ale gdzież by.....Każdy jak widać walczy o swój stołek.Związek zawodowy czyli biuro....nie chcę pewnie słyszeć o tym....Ale połowa z nas ma inne zdanie niż związek.Ten głos powinien być słyszalny...

Ble...ble..ble...
 
Poprawki wg stanowiska Rządu są już w Sejmie i mają być szybko procedowane i uchwalone do końca br. - vide notatka z 12.10.
Oczywiście poinformowaliśmy SSC, bo takie są fakty, że w tej sytuacji nie będzie wykonany wyrok TK.
czy możemy rozmawiac bardziej konkretnie? jakie to sa poprawki poza 5/15/55?
 
Nie rozumiem też dlaczego zz wiedząc że projekt obywatelski nie ma szans na wejście w życie w takiej formie jak proponuje dalej upiera się przy nim!!!skoro nie wszyscy mogą liczyć na emki to walczmy o tych którzy tak...Mają szansę je dostać.Mlodzi fc lub biuro może dostanie jeszcze jedna szansę na coś innego.Wiem że taki podział jest niestosowny ,ale dzieli nas rząd i skoro tak będzie dajmy połowie fc choc emki.Ale gdzież by.....Każdy jak widać walczy o swój stołek.Związek zawodowy czyli biuro....nie chcę pewnie słyszeć o tym....Ale połowa z nas ma inne zdanie niż związek.Ten głos powinien być słyszalny...
Czyli walczmy o Ciebie?
A co z tymi, którzy służyli jak ja, prawie 20 lat na granicy, a od 8 lat siedzą w biurze, bo takie widzimisię miał DIC?!

Art. 1. 1. Ustawa reguluje zadania i organizację Służby Celnej – jednolitej umundurowanej formacji, utworzonej w celu zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa obszaru celnego Unii Europejskiej, ...

Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej
 
celnik12345 tak zgadzamy się ale na emki dla wykonujących czynności policyjne wg wyroku TK. Nie podniecaj się tak bo ci serducho wysiądzie. Poczytaj ze zrozumieniem wyrok TK. Pomyśl gdzie dopiszą tego babola 5/10/55 Nie pasuje ani do ZUS ani MSW pasuje tylko do kosza i oni o tym wiedzą doskonale. Nikt z pracujących na granicy nie zgodzi się ma taki wał jak z wartościowaniem.
 
Twoja perspektywa jest kiepska.Rzad określił jakie oddziały,wydziały i działy też podlegają pod emki.Więc bzdury gadasz.Wy w sensie tylko "5" i nic poza musicie sami zgłosić jakieś wyjście z tej sytuacji.Ja mam 5/15 i rozwiązywania w zakresie 55 szukam i znalazłem.Sam pomyśl i zgłoś rozwiązanie.Jak się nie upomnicie o swoje tylko "5" to nikt za was tego niż zrobi.Nie licz na zz bo oni to biuro.a oni wyznają zasadę.albo wszyscy albo nikt.A to błędna teoria.
 
Twoja perspektywa jest kiepska.Rzad określił jakie oddziały,wydziały i działy też podlegają pod emki.Więc bzdury gadasz.Wy w sensie tylko "5" i nic poza musicie sami zgłosić jakieś wyjście z tej sytuacji.Ja mam 5/15 i rozwiązywania w zakresie 55 szukam i znalazłem.Sam pomyśl i zgłoś rozwiązanie.Jak się nie upomnicie o swoje tylko "5" to nikt za was tego niż zrobi.Nie licz na zz bo oni to biuro.a oni wyznają zasadę.albo wszyscy albo nikt.A to błędna teoria.
Tak masz racje Rząd określił ale 5/15/55 a nie 5/15 jak Ty byś chciał. Przeczytaj wyrok wraz z uzasadnieniem !!! Ja jak coś to będę miał możliwość wystąpienia z roszczeniem przeciwko PL w związku z wyrokiem TK. A ty ze swoim 5/15 i bycie w komórce określonej przez MF będziesz mógł się .... No chyba, że pełnisz służbę w WZP od 15lat(z wcześniejszymi nazwami) oraz (pełniłeś ją w 03.03.2015r. i będziesz pełnił w dniu wejścia nowelizacji ustawy o zaopatrzeniowym systemie emerytalnym i najlepiej jak będziesz pełnił do końca czerwca 2017) to masz lepsza sytuację ;) prawną

Wyrok mówi o włączeniu FC do systemu zaopatrzeniowego a nie o ,,fakcie,, przejścia na emeryturę mundurową. To są dwa osobne zagadnienia prawne i widzę że je mylisz.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry