Emerytury !!!

Jak zryw jest oddolny, to gdzie i po co związki zawodowe? Jesteśmy tu gdzie jesteśmy, bo drobnymi akcjami nikt niczego nie załatwi.
ZZ nie jest tylko od organizowania akcji protestacyjnych i poza tymi działaniami mamy całkiem sporo sukcesów np. pozwy w sprawie gruszy i teraz także szykujemy się na profesjonalną drogę prawną. Natomiast jeżeli chodzi o protesty inicjowane przez ZZ, to te nie mogą być niezgodne z prawem. ZZ nie może wezwać do akcji zakłócającej funkcjonowanie jednostek organizacyjnych SC i proszę, aby wreszcie to wszyscy przyjęli do wiadomości. Nie będzie wezwania do Pearl Harbor, jak tego niektórzy oczekują, nie będzie z Naszej strony koordynacji działań, które mają na celu złamanie prawa.
 
Brawo Sławek! napisałeś..."ZZ nie jest tylko od organizowania akcji protestacyjnych " i to cenie w tym związku - obsługa prawna to tylko ten Związek daje, inne już nawet paczek czy kiełbasy na jakimś festynie nie gwarantują - Dzięki Sławek za ten związek celników! Pozdrawiam
 
Wobec powyższego załóżmy Stowarzyszeni/Fundacje na rzecz pokrzywdzonych celników ... Struktura organizacyjna prosta dlatego też skuteczniejsza .... a działania prawne równie skuteczne a może nawet bardziej ... !!!:mad:

Brawo Sławek! napisałeś..."ZZ nie jest tylko od organizowania akcji protestacyjnych " i to cenie w tym związku - obsługa prawna to tylko ten Związek daje, inne już nawet paczek czy kiełbasy na jakimś festynie nie gwarantują - Dzięki Sławek za ten związek celników! Pozdrawiam
 
umiesz czytać ze zrozumieniem?

Pokaż załącznik: 4189

Zachowując się jak pies ogrodnika niczego nie zdzialamy.Bo jak Ty to sobie wyobrażasz.....Ze jak Ty nie dostaniesz emki....to ja też.....bo co.....bo masz taki kaprys.....!!!!puknij się w czoło i to ostro.....ja swoje lata już mam na "pierwszej linii frontu".....teraz twoja kolej....ja wezmę z chęcią twoje ciepłe stanowisko z biura experta....a ty dawaj na 10 lat na granicę....wówczas zobaczysz o czym piszę....Nie wy .....tz biuro .....to już nikt???? Wybaczcie....Ale tak być nie może.....
 
Teraz najważniejsze dla nas to dobrze zorganizowana, w każdym czasie dostępna pomoc prawna, w przeciwnym razie będziemy mieli powtórkę z alokacji, wartościowania itp.
 
Zachowując się jak pies ogrodnika niczego nie zdzialamy.Bo jak Ty to sobie wyobrażasz.....Ze jak Ty nie dostaniesz emki....to ja też.....bo co.....bo masz taki kaprys.....!!!!puknij się w czoło i to ostro.....ja swoje lata już mam na "pierwszej linii frontu".....teraz twoja kolej....ja wezmę z chęcią twoje ciepłe stanowisko z biura experta....a ty dawaj na 10 lat na granicę....wówczas zobaczysz o czym piszę....Nie wy .....tz biuro .....to już nikt???? Wybaczcie....Ale tak być nie może.....
Skąd wiesz ile i gdzie tyralem. Dalej czytać ze zrozumieniem nie potrafisz a na dodatek ziejesz jadem. Zdania nie zmienię mimo że granica to mój drugi dom niestety.

Nabazgrane w afekcie......
 
teraz także szykujemy się na profesjonalną drogę prawną. Natomiast jeżeli chodzi o protesty inicjowane przez ZZ, to te nie mogą być niezgodne z prawem. .

Tk wyraźnie wypowiedział się komu należą się uprawnienia emerytalne. Nie zinterpretował natomiast jaki czas powinno się uwzględniać przy wykonywaniu zadań policyjnych - czy wystarczy jeden dzień , czy może fakt wykonywania czynności w chwili wydawania orzeczenia. Dlatego też Rząd ma pole do popisu i wprowadza jakieś absurdalne 5 lat - po części na skutek działań ZZ które chcą upchać wszystkich a MF to na rękę bo wprowadzać mogą dalsze obostrzenia. Skoro TK stwierdził komu należy się emka to o to powinny walczyć ZZ aby dopiąć sprawę emek do końca. Natomiast późniejsza "profesjonalna droga prawna" pozwoli włączać kolejnych f-szy którzy np. chociaż 1 dzień wykonywali czynności policyjne.

Obserwując ten wątek od ponad roku można śmiało stwierdzić że ZZ Celnicy.pl stawiają sprawę jasno. Albo wszyscy zgodnie z projektem obywatelskim dostaną emki albo NIKT pomimo że to niezgodne z orzeczeniem TK. W MF na rękę takie dywagacje a za 3 dni czytanie KASu ver. 2

TK nie stwierdził że odrębne traktowanie fc biurowych niż policjantów, f-szy SG biurowych jest niezgodne z Konstytucją. Stwierdził że Polityka emerytalna i jej kształtowanie należny do Rządu, a f-sze wykonujący zadania policyjne powinny mieć emki i gdybyśmy tego się trzymali od początku z zastrzeżeniem chociaż jednego dnia w wykonywaniu czynności to byśmy pewnie mieli już uchwalone istotne dla Nas zmiany.

ZZ czas określić się w jaką stronę idziemy i zacznijmy chociaż od wprowadzenia w życie wyroku TK, a po czasie udowadniając komu dodatkowo się to należy.
 
Ostatnia edycja:
Skąd wiesz ile i gdzie tyralem. Dalej czytać ze zrozumieniem nie potrafisz a na dodatek ziejesz jadem. Zdania nie zmienię mimo że granica to mój drugi dom niestety.

Nabazgrane w afekcie......

Skoro masz przepracowane na granicy lub oc wewnętrzne to o co Ci chodzi......po co piszesz te głupoty....ja wyrażam opinię ludzi z granicy i oc wew.....a tu mamy jednoznaczne myśli.my swoje przepracowane mamy.....a wy do roboty na granicę wówczas będzie sprawiedliwość....ja biorę experta za 5 tyś.....a ty jako specjalista na granicę....jasne....
 
A ja wyrażam opinie wszystkich pozostałych którzy dla ciebie nic nie znaczą. Pojdz do biura na swoim oc i powiedz to tym ludziom w oczy. Pewnie nawet nie wiesz czym się zajmują. Ja mam wyj......ane bo i tak chce jeszcze pracować niezależnie od stażu i wyslugi tymbardziej że rąk do pracy trzeba i to doświadczonych. Z takim poziomem hipokryzji jaki prezentujesz współczuję tym "innym"

Nabazgrane w afekcie......
 
Angel81. ZZ Celnicy PL złożył projekt obywatelski. Rząd w lipcu przedstawił swoje stanowisko 5/15/55 do projektu obywatelskiego. Nie ma i nie było nigdy żadnych faktycznych negocjacji. Poprawki wg stanowiska Rządu są już w Sejmie.
 
ZZ nie jest tylko od organizowania akcji protestacyjnych i poza tymi działaniami mamy całkiem sporo sukcesów np. pozwy w sprawie gruszy i teraz także szykujemy się na profesjonalną drogę prawną. Natomiast jeżeli chodzi o protesty inicjowane przez ZZ, to te nie mogą być niezgodne z prawem. ZZ nie może wezwać do akcji zakłócającej funkcjonowanie jednostek organizacyjnych SC i proszę, aby wreszcie to wszyscy przyjęli do wiadomości. Nie będzie wezwania do Pearl Harbor, jak tego niektórzy oczekują, nie będzie z Naszej strony koordynacji działań, które mają na celu złamanie prawa.

Był zryw oddolny to fakt. Tylko dlaczego został stłumiony przez ZZ? O to ludzie mają pretensję i dlatego teraz jest jak jest. Nie neguję działań jakie są prowadzone i były prowadzone przez ZZ (prawne i zgodne z prawem) ale jest powiedzenie "... nie pomagasz, nie przeszkadzaj..." i dotyczy to naszych działań czerwcowych.
 
Był zryw oddolny to fakt. Tylko dlaczego został stłumiony przez ZZ? O to ludzie mają pretensję i dlatego teraz jest jak jest. Nie neguję działań jakie są prowadzone i były prowadzone przez ZZ (prawne i zgodne z prawem) ale jest powiedzenie "... nie pomagasz, nie przeszkadzaj..." i dotyczy to naszych działań czerwcowych.
Nikt, kto realnie i zgodnie ze stanem faktycznym ocenia sytuację z czerwca nie ma o to pretensji. Powtórzę, że ta decyzja była konsultowana z kilkoma jednostkami gdzie było 100% absencji. To był ostatni moment na takie poprowadzenie sprawy, aby środowisko wyszło z tarczą z czerwca.
 
Angel81. ZZ Celnicy PL złożył projekt obywatelski. Rząd w lipcu przedstawił swoje stanowisko 5/15/55 do projektu obywatelskiego. Nie ma i nie było nigdy żadnych faktycznych negocjacji. Poprawki wg stanowiska Rządu są już w Sejmie.

Więc stanowisko rządu musimy przyjąć....a nawet już chyba chcemy, 5/15/55 będzie kompromisem.....bo trzymać się zasady obecnie albo wszyscy albo nikt nie ma już chyba sensu, bo skrzywdzić można ta część funkcjonariuszy którzy wykonywali,wykonują zadania z wyroku TK.Wiec jak się da to wszyscy ,ale jak nie to nam trzeba dac....jednak będzie w to grupa ludzi może 6-7 tys....co ich poświęcić nie można...dla ogółu....sory....
 
Poprawki wg stanowiska Rządu są już w Sejmie i mają być szybko procedowane i uchwalone do końca br. - vide notatka z 12.10.
Oczywiście poinformowaliśmy SSC, bo takie są fakty, że w tej sytuacji nie będzie wykonany wyrok TK.
 
Sławek ja też tak uważam jak kolega powyżej to stanowisko rządu jakie jest takie jest ale trzeba je przyjąć i to jak najszybciej. My już nie mamy innego wyjścia na dwa dni przed likwidacją Słuzby Celnej. Proszę przyjmijmy to stanowisko, 5/15/55 z tymi ludzmi którzy są przy władzy nic wiecej nie osiągniemy.
 
Jeszcze raz. Poprawki wg stanowiska Rządu są w Sejmie i mają być szybko procedowane, tak aby były uchwalone do końca br. Do tego zobowiązał się SSC w dniu 12.10. w Ministerstwie Rozwoju. Projekt w tej wersji wsparł także Pan Premier.
 
Back
Do góry