Emerytury !!!

Niby racja, tyle że w kontekście emerytur mundurowych to chyba raczej nie powinniśmy rozmawiać o tym co będzie, tylko o tym co już było (staż służby). A realizacja zadań "policyjnych" była i póki co jest, wszystko jedno czy w WZP czy nie, z bronię czy bez, na granicy czy w dozorze, itd, itp.

Art. 1. 1. Ustawa reguluje zadania i organizację Służby Celnej - jednolitej umundurowanej formacji, utworzonej w celu zapewnienia ochrony i bezpieczeństwaobszaru celnego Unii Europejskiej, ...

Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej

Zollu i inni przeczytajcie ze zrozumieniem co napisał Robozoll
 
Zielony78 napisałeś trafnie "Trybunał Konstytucyjny uznał, że emki należą się tym właśnie głownie specjalistą z granicy, WZP, dozoru itp.
Nie brał pod uwagę tej wyczerpującej służby ,,biurowców,, w temacie emek mundurowych. A teraz znowu chcą tak jak przy wartościowaniu przehandlować dilem: pomostówki za emki mundurowe. Oczywiście będzie to kosztem tych o których wypowiedział się TK.

Właśnie o tym piszę od jakiegoś czasu a na głowę wylewane mam pomyję.
Z zawodowe sciemniają, że walczą o emerytury dla wszystkich a po fakcie okaże się, że ułożą się na pomostówki dla starszych ekspertów biurowych i będzie to największa patologia w Służbie Celnej.
Czy Związek Zawodowy celnicy.pl zaproponował aby zaopatrzeniowym systemem emerytalnym objęci byli funkcjonariusze wskazani przez Trybunał Konstytucyjny NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie zaproponuje związek bo ułożą się na pomostówki dla zwartościowanych na makxA nierobów.
 
Zielony78 zapewniam cię, że do tego dążą wszystkie ZZ bo mają w tym partykularny interes a największymi przegranymi będą funkcjonariusze wskazani przez Trybunał Konstytucyjny jako ci, którzy walczą z bandytami.
Czas najwyższy zrobić z tym cyrkiem porządek bo to co wyprawiają zz to jakaś kpina.
DLACZEGO KOLEGA SIWY NIE ZAPROPONUJE MIN BANASIOWI ABY EMERYTURĄ OBJĘCI BYLI F.C WSKAZANI PRZEZ TK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
ILU CZŁONKÓW ZARZĄDU CELNICY PL ORAZ INNYCH ZWIĄZKÓW PRACUJE(LUB PRACOWAŁO) NA GRANICY?
PROPONUJĘ WYPISAĆ Z IMIENIA NAZWISKA ORAZ STOPNIA SŁUŻBOWEGO GDZIE PRACUJĄ F.C Z ZARZĄDU ZZ ZAWODOWYCH I BĘDZIECIE MIELI ODPOWIEDŹ. Własnie dlatego MOJE WPISY " bardzo dobrze, że granica nie dała się wciągnąć w gierki biurowców"
 
Oszczerstwa Armagedona zaczynają być męczące. ZZ Celnicy Pl popiera projekt obywatelski, gdzie nie ma żadnych 55 lat. Proszę przyjąć to do wiadomości.
Dlaczego Ty masz do Zwiazku pretensje, że rząd proponuje to co piszesz, czyli emki tylko dla fszy wykonujących zadania policyjne i doklada do tego wyżej wspomniane 55 lat?
Jezeli masz do Rządu pretensje o to, to dlaczego w kółko Macieju atakujesz bezpodstawnie Związek?
 
Oszczerstwa Armagedona zaczynają być męczące. ZZ Celnicy Pl popiera projekt obywatelski, gdzie nie ma żadnych 55 lat. Proszę przyjąć to do wiadomości.
Dlaczego Ty masz do Zwiazku pretensje, że rząd proponuje to co piszesz, czyli emki tylko dla fszy wykonujących zadania policyjne i doklada do tego wyżej wspomniane 55 lat?
Jezeli masz do Rządu pretensje o to, to dlaczego w kółko Macieju atakujesz bezpodstawnie Związek?

Sądzę, że to nie koniecznie oszczerstwa, tylko źle wyartykułowane pretensje do ZZ za nieudolne działania w sprawie emerytur, dzięki czemu rządzący po raz kolejny robią Nas w balona.
Dalej jesteśmy w punkcie wyjścia (oby nie bez wyjścia) a zegar tyka.
 
Dokładnie dalej jako środowisko jesteśmy w punkcie wyjścia. No może nie do końca tak, ale może to tak wyglądać z zewnątrz. Szkoda, że nie zaczęliśmy zmieniać tego w sobotę.
Pisało wielu wcześniej, że wierzy we mnie. Ktoś pytał dlaczego nie jest realizowany harmonogram? Siwy nie zrealizuje harmonogramu sam, czy z niewielką częścią środowiska. To chyba oczywiste, że realizacja harmonogramu ma sens przy zaangażowaniu środowiska. Siwy nie załatwi emek, gwarancji uposażenia, braku ucywilnienia sam czy z pomocą tylko części z Nas.
Ale ja też wciąż wierzę. Jestem wręcz przekonany, że środowisko zdąży jeszcze wstać z kolan i upomnieć się o swoje.
 
Sławek przepraszam, że "męczę" swoimi wpisami ale odnoszą skutek w postaci twoich wpisów.
Dlaczego w żadnej formie nie przedstawiłeś jak mówiłeś wcześniej (MF za kas i przeciwko emeryturom) a teraz piszesz rządowi aby wszyscy WSKAZANI przez TK zgodnie z wyrokiem zostali objęci zaopatrzeniowym systemem emerytalnym.
Gdyby tak się stało, rząd i każdy poseł by to klepną i oczywistą oczywistością stało by się to, że otwiera to drogę do sądowych batalii o prawa funkcjonariuszy Służby Celnej w tej kadencji sejmu lub kolejnej bez względu jaka to będzie.
Dobrze, że dostrzegasz męczące wpisy z mojej i nie tylko strony bo tak jak piszę inne zz grają na taką patologię jak 5/15/55. Jesteś chyba tego świadomy i nie chciał bym abyś po mimo bardzo dużego zaangażowania z Twojej strony postrzegany został jako ktoś kto doprowadził do tego, że nikt nie będzie objęty zaopatrzeniem emerytalnym. Bo to będzie największy syf jaki można zgotować funkcjonariuszom SC. Jeszcze jedno ostatnie chciałbym aby na stronie zostały opublikowane stopnie, stanowiska, komórki organizacyjne w których "funkcjonariusze" ZZ działających w SC pełnią od lat, z pominięciem pani, która już "ewakuowała się do Dochodzeniowo Śledczego po przez byłe kadrowe, starszych ekspertów od spraw nie ważnych pełniących funkcje w ZZ.
Krótko i na temat imię nazwisko, stopień, stanowisko i wszystko stanie się jasne!!!!!!!!!
Sławek z całym szacunkiem zaproponuj teraz nie wiem komu(jak piszesz) aby przywileje emerytalne dotyczyły f.c wskazanych przez TK i zobaczysz, że to paradoksalnie doprowadzi do tego, że cała SC cokolwiek zyska.
Zobaczysz w tedy jakie naprawdę są intencje rządu czy mf-u. (Chyba, że wiesz?)
Dziwi mnie, że nie w tą stronę idą działania ZZ.
 
Przecież stanowisko Rządu dotyczy f-szy wykonujących w ich mniemaniu zadania policyjne, to co ja miałbym przedstawiać Rządowi, jaką propozycję? Wybacz Armagedon ale nie rozumiem.

Ps. Nareszcie zauważyłeś różnicę pomiędzy ZZ. Nie wiem w co grają inne ZZ. Wiem jakie jest stanowisko ZZ Celnicy PL
 
większość tych biadoleń i teorii to "myślenie z zaprzyjaźnionych związków".
to czuć w tych wylewanych "gorzkich żalach".
z kim tu polemizować, tłumaczyć się .. z czego.
niech założą związek i do roboty, a nie do rozliczania innych.
nic się nie zmieniło od lat, wszystkiemu winni Celnicy i Siwy.
nie karmić trolli.
 
Przecież stanowisko Rządu dotyczy f-szy wykonujących w ich mniemaniu zadania policyjne, to co ja miałbym przedstawiać Rządowi, jaką propozycję? Wybacz Armagedon ale nie rozumiem.

Ps. Nareszcie zauważyłeś różnicę pomiędzy ZZ. Nie wiem w co grają inne ZZ. Wiem jakie jest stanowisko ZZ Celnicy PL

Sławku,
Może nie wiesz, ale chyba się domyślasz ?!
Wystarczy przypomnieć sobie; "kto" i "od zawsze" chciał "pomostówek" ??

ps
Ale żeby być przekonanym o takim pomyśle w Celnicy.pl, to ...
 
Przecież stanowisko Rządu dotyczy f-szy wykonujących w ich mniemaniu zadania policyjne, to co ja miałbym przedstawiać Rządowi, jaką propozycję? Wybacz Armagedon ale nie rozumiem.
Czy stanowisko nie wiem już kogo mówi o tym, że 5/15/55 to realizacja wyroku TK według ZZ Celnicy pl?
Wybacz Sławek ale ja nie wiem o czym ty piszesz.

akuirre "niech założą związek i do roboty, a nie do rozliczania innych.
nic się nie zmieniło od lat, wszystkiemu winni Celnicy i Siwy.
nie karmić trolli."
Właśnie takimi prymitywnymi wpisami uwłaszczeni przyjaciele króliczka obrzucają tych, którzy mówią jak jest!!!!!!!!
Czyli ZZ zawodowy Celnicy PL do którego należę jest "twój" czyli walczy o co? " Mój", który w twoim mniemaniu mam założyć i "do roboty" ma walczyć o granicę, dozór,wzp i ich oczywiste prawa emerytalne? Jeden prymityw powiedział o co chodzi. Żałosne !
 
naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem pisz.
bez odbioru, nie karmić trolli.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
W swoim pojmowaniu istoty sprawy napisałeś to co myślisz.
Masz racje wszyscy, którzy faktycznie walczą z bandytami powinni założyć związek zawodowy, który będzie realnie walczył o ich prawa.
aquirre W bardziej dosadny sposób nie mogłeś przedstawić patologicznej sytuacji jaka istnieje w Służbie Celnej i polityki ZZ działających w SC.
Patologia uwłaszczonych przyjaciół króliczka przekłada się na sprawę zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy SC wykonujących czynności wskazane przez TK.
Kolego daj sobie siana i wszyscy, którzy jak "przyjaciele króliczka z poprzedniej epoki" chcą emerytur. Chyba kapciuszkowej i szpileczkowej.
 
Sławku,
Może nie wiesz, ale chyba się domyślasz ?!
Wystarczy przypomnieć sobie; "kto" i "od zawsze" chciał "pomostówek" ??

ps
Ale żeby być przekonanym o takim pomyśle w Celnicy.pl, to ...

Cat uważasz, że teraz to się zmieniło, tylko walka idzie o dużo wyższą stawkę czyli być lub nie być SC i emerytur dla wskazanych przez TK nawet po wpisie w.wym panów widać o co chodzi.
Nic się nie zmieniło tylko walka idzie o sprawy bardziej istotne niż złodziejskie wartościowanie.
kolego siwy czekamy na stanowisku ZZ Celnicy pl konkretne i stanowcze.
EMERYTURY FUNKCJONARIUSZOM WYKONUJĄCYM CZYNNOŚCI WSKazane praez TK.
 
Dokładnie dalej jako środowisko jesteśmy w punkcie wyjścia. No może nie do końca tak, ale może to tak wyglądać z zewnątrz. Szkoda, że nie zaczęliśmy zmieniać tego w sobotę.
Pisało wielu wcześniej, że wierzy we mnie. Ktoś pytał dlaczego nie jest realizowany harmonogram? Siwy nie zrealizuje harmonogramu sam, czy z niewielką częścią środowiska. To chyba oczywiste, że realizacja harmonogramu ma sens przy zaangażowaniu środowiska. Siwy nie załatwi emek, gwarancji uposażenia, braku ucywilnienia sam czy z pomocą tylko części z Nas.
Ale ja też wciąż wierzę. Jestem wręcz przekonany, że środowisko zdąży jeszcze wstać z kolan i upomnieć się o swoje.

Więc na co jeszcze czekamy?!?!
Strajk włoski, pikiety, manifestacje i L4!!! Do końca. Naszego albo ich!
Wszystko jednocześnie i permanentnie! To ma być teraz jak atak na Pearl Harbour!
 
Zielony78 zapewniam cię, że do tego dążą wszystkie ZZ bo mają w tym partykularny interes a największymi przegranymi będą funkcjonariusze wskazani przez Trybunał Konstytucyjny jako ci, którzy walczą z bandytami.
Czas najwyższy zrobić z tym cyrkiem porządek bo to co wyprawiają zz to jakaś kpina.
DLACZEGO KOLEGA SIWY NIE ZAPROPONUJE MIN BANASIOWI ABY EMERYTURĄ OBJĘCI BYLI F.C WSKAZANI PRZEZ TK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
ILU CZŁONKÓW ZARZĄDU CELNICY PL ORAZ INNYCH ZWIĄZKÓW PRACUJE(LUB PRACOWAŁO) NA GRANICY?
PROPONUJĘ WYPISAĆ Z IMIENIA NAZWISKA ORAZ STOPNIA SŁUŻBOWEGO GDZIE PRACUJĄ F.C Z ZARZĄDU ZZ ZAWODOWYCH I BĘDZIECIE MIELI ODPOWIEDŹ. Własnie dlatego MOJE WPISY " bardzo dobrze, że granica nie dała się wciągnąć w gierki biurowców"
Człowieku lecz się lub zmień leki .
Twoja nienawiść do funkcjonariuszy z komórek wewnętrznych jest przerażająca.
Wstyd mi za ciebie.
 
W końcu ktoś napisał jak jest.
Nie ma to nic wspólnego z nienawiścią do funkcjonariuszy komórek wewnetrznych.
Prawda jest jedna i nic tego nie zmieni.
Nie dawno rozmawiałem z f.c z ZR z dwudziestoletnim niespełna stażem, który stwierdził, ze za 3000 tysiące się na emeryturę nie wybiera i dobrze bo będzie cywilem w kas za podobne pobory.
Pan Bóg nierobom rozum odebrał i to wszystko.
Dlatego czas aby ktoś napisał o co chodzi w tym chocholim tańcu związków zawodowych.
Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest jasne i klarowne chyba, że komuś pieniążki lub partykularne interesy przesłaniają istotę sprawy.
 
Ostatnia edycja:
Więc na co jeszcze czekamy?!?!
Strajk włoski, pikiety, manifestacje i L4!!! Do końca. Naszego albo ich!
Wszystko jednocześnie i permanentnie! To ma być teraz jak atak na Pearl Harbour!

Perl Harbor czyli fałszywa flaga przecież Amerykanie wiedzieli o uderzeniu japońców.
Co ty bredzisz wiadomo komu należą się emerytury i niech biurowcy razem ze związkami nie walą w trąbę.
 
Witam... Staram się nie odnosić personalnie... Tym razem zrobię wyjątek... Powiem tak: tzw. armagedon, a raczej kierunek jego postów wpisuje się dokładnie, scenariusz "guru" zwanego też krótkim... Hmmm... dziwna zbieżność. Nie będę się już więcej do wpisów w/w odnosił. Bo według mnie... śmierdzą... Do Robozzol: zgadzam się częściowo z Twoim myśleniem, zwłaszcza dot. ostrzejszych działań. Ale kto to ma zrobić? No właśnie! My sami!!! Sam doświadczyłem zaangażowania f-szy w taką imprezę jak pikieta. I co? Sobota... czas wolny ect. Sami wpychamy się w "objęcia" krótkiego. A ciągle widzę pretensje do ZZ.Celnicy.pl. Czyli co? Zakuć 5 tysięcy f-szy w kajdanki i do Warszawy... zawieźć? Po odwołaniu nagle wszyscy chcieli... jechać!!! To jakieś jaja i najzwyczajniej... nieuczciwe!!! Wiem, co mówię. Rozmawiałem i zachęcałem do wyjazdu. Jeżeli terenowi przewodniczący nie radzą sobie informujmy Sławka. A nie takie pierdziolenie na forum. Naszymi zaniechaniami wbijamy nóż... we własne plecy!!! I przestańmy w kółko biadolić i chrzanić głupoty!!! Protest???!!! Jestem za... i znowu chętnie wezmę w nim udział. Ale musimy tak uczynić... wszyscy!!! Jak nic nie zrobimy, za kilka miesięcy połowa będzie bezrobotnych, a część pozostałych otrzyma najniższe wynagrodzenie i będzie zatrudniona w charakterze niewolników!!! Zostanie trochę przydupasów, którzy po ich wykorzystaniu dostana kopa w d...pę. Pzdr :cool:
 
Back
Do góry