Emerytury !!!

Ilość członków ZZ nie jest miarodajnym miernikiem jego jedności. Powiem więcej. Sławku czas zweryfikować struktury szczególnie przedstawicieli izbowych i oddziałowych. W moim OC granicznym nie było ani ankiety w której wzięło udział raptem 5 tys osób ani informacji o pikiecie z 15 października więc o jakiej jedności mówimy.
 
PIS szykuje ogromne zmiany w emeryturach wszystkim służbom mundurowym. Uprawnienia po 25 latach służby ale ich wypłata dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego. Wykonujący zadani ,,cywilne'' nie będą mieli emerytur ,,mundurowych''.
Ponadto wg projektu opracowywanego w ZUS w przyszłości emerytura z ZUS ma wynosić aż 1000 złotych brutto !!!.

http://finanse.wp.pl/gid,18544353,k...li-jak-ZUS-widzi-nasze-emerytury,galeria.html
 
PIS szykuje ogromne zmiany w emeryturach wszystkim służbom mundurowym. Uprawnienia po 25 latach służby ale ich wypłata dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego. Wykonujący zadani ,,cywilne'' nie będą mieli emerytur ,,mundurowych''.
Ponadto wg projektu opracowywanego w ZUS w przyszłości emerytura z ZUS ma wynosić aż 1000 złotych brutto !!!.

http://finanse.wp.pl/gid,18544353,k...li-jak-ZUS-widzi-nasze-emerytury,galeria.html

O! To świetna wiadomość! Niech pisiory zadzierają z mundurowymi z MSW, to koniec ich bliski!
 
PIS szykuje ogromne zmiany w emeryturach wszystkim służbom mundurowym. Uprawnienia po 25 latach służby ale ich wypłata dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego. Wykonujący zadani ,,cywilne'' nie będą mieli emerytur ,,mundurowych''.
Ponadto wg projektu opracowywanego w ZUS w przyszłości emerytura z ZUS ma wynosić aż 1000 złotych brutto !!!.

http://finanse.wp.pl/gid,18544353,k...li-jak-ZUS-widzi-nasze-emerytury,galeria.html

To w mojej sytuacji oznacza, że mam pracować do śmierci, a potem wszystko i tak przejmie po mnie bank za długi.
 
15 LAT W ZWALCZANIU PRZED 2013 I 25/55 LAT PO 2013 I TO WSZYSTKO OCZYWIŚCIE W ZWALCZANIU PRZESTĘPCZOŚCI. bĘDZIECIE ZZ WALCZYĆ DLA WSZYSTKICH KAŻDY DOSTANIE G..WNO.
TRYBUNAŁ WYPOWIEDZIAŁ SIĘ JASNO CZY TO SIĘ KOMUŚ PODOBA CZY NIE.

Chłopie przestan brac te leki,ktore ktos Ci przepisal bo zasmiecaja Ci logiczne myslenie.Zatrudnienie przed 2013 i 15lat sluzby-nie jestem matematykiem ale skoro mf stoi na stanowisku ze lata sluzby liczyc beda od 1999 to z prostego rachunku masz mniej niz 15lat sluzby i jestes w czarnej dupie krzykaczu, wiec zamilcz
 
W Straży Granicznej ostatnie zapowiedzi reformy emerytur mundurowych nie wywołują żadnych emocji! Nie liczcie na ich strajk. A najnowsza plotka z granicy to likwidacja WZP.
 
Cat, po pierwsze prokuratury nie zlikwidowali, po drugie oni pisali do Strasburga po zwolnieniach. Wiec to zupelnie inna sprawa. Pomysl zanim napiszesz bedzie prosciej.

Również życzę pomyślenia. Sprawa inna, lecz rzecz w istotnych argumentach w ogóle umożliwiających "Strasburg" ...
 
też o tym słyszałem. Po co nam dublowana służba z bronią skoro naloty z bronią mogą tworzyć szeregi uzbrojone składające się z f-szy SG i CBŚP. Tak naprawdę stworzenie WZP i dodanie im broni to był pomysł Kapicy którego już nie ma. Bez WZP tracimy kolejny argument że w naszej formacji jest praca z bronią......
 
też o tym słyszałem. Po co nam dublowana służba z bronią skoro naloty z bronią mogą tworzyć szeregi uzbrojone składające się z f-szy SG i CBŚP. Tak naprawdę stworzenie WZP i dodanie im broni to był pomysł Kapicy którego już nie ma. Bez WZP tracimy kolejny argument że w naszej formacji jest praca z bronią......

I co WZP dotarło wreszcie.....?????
 
kmkm1
W Straży Granicznej ostatnie zapowiedzi reformy emerytur mundurowych nie wywołują żadnych emocji! Nie liczcie na ich strajk. A najnowsza plotka z granicy to likwidacja WZP.
Masz bardzo dobre i sprawdzone "najnowsze"informacje. Słyszałem, że do likwidacji oddziały graniczne, oddziały celne, wzp, dozór, karny skarbowy a w KAS obowiązki wymienionych komórek organizacyjnych pełnić będą funkcjonariusze z wydziału kadr i szkolenia, którzy jako jedyni pozostaną formacją mundurową i uzbrojoną.
 
Ilość członków ZZ nie jest miarodajnym miernikiem jego jedności. Powiem więcej. Sławku czas zweryfikować struktury szczególnie przedstawicieli izbowych i oddziałowych. W moim OC granicznym nie było ani ankiety w której wzięło udział raptem 5 tys osób ani informacji o pikiecie z 15 października więc o jakiej jedności mówimy.

Ja nie dostałem mejla z informacją o pikiecie. A jestem członkiem ZZ Celnicy.pl ... na razie. Mój izbowy przewodniczący Celnicy.pl zapomniał dodać mnie do list dystrybucyjnej w poczcie elektronicznej. Bo zadzwonić to też go przerasta.
Taki jest obieg informacji.

To mi się trochę wpisuje w PR, o który nie zadbaliśmy od 2008 roku i dalej ZZ maja to w poważaniu. A też wielokrotnie o tym pisałem.
 
kmkm1
Masz bardzo dobre i sprawdzone "najnowsze"informacje. Słyszałem, że do likwidacji oddziały graniczne, oddziały celne, wzp, dozór, karny skarbowy a w KAS obowiązki wymienionych komórek organizacyjnych pełnić będą funkcjonariusze z wydziału kadr i szkolenia, którzy jako jedyni pozostaną formacją mundurową i uzbrojoną.
słyszałem, że SC do likwidacji
ps
napisałem, żeby cokolwiek napisać...jak wszyscy.
 
W Straży Granicznej ostatnie zapowiedzi reformy emerytur mundurowych nie wywołują żadnych emocji! Nie liczcie na ich strajk. A najnowsza plotka z granicy to likwidacja WZP.
też o tym słyszałem. Po co nam dublowana służba z bronią skoro naloty z bronią mogą tworzyć szeregi uzbrojone składające się z f-szy SG i CBŚP. Tak naprawdę stworzenie WZP i dodanie im broni to był pomysł Kapicy którego już nie ma. Bez WZP tracimy kolejny argument że w naszej formacji jest praca z bronią......
I co WZP dotarło wreszcie.....?????
A ja słyszałem, że wszystkich aniołów ( angielskich i polskich) wraz z niejakim kmkm1 mają przenieść na wyspy greckie :)

WZP nie stworzył Jacek Kapica :mad: Grupy Mobilne powstały w związku z zobowiązaniami europejskimi naszego kraju (UE oraz strefa schengen). Jedna z nielicznych zasług Jacka Kapicy było wyposażenie w broń SC. Był to jeden z najistotniejszych argumentów w walce o nasze emki przed TK.

W poprzedniej wersji KAS tj z roku 2007r. też były grupy mobilne (jako jedyne miały być uzbrojone oraz miały być w systemie emerytalnym - zaopatrzeniowym). To tak dla przypomnienia.

Służba z bronią w służbach mundurowych nie polega kolego na: ,,nalotach z bronią,, !!!

Ps. Informacja jak się zachowa Straż Graniczna w przypadku odebrania mundurowych emek to chyba z KGB :confused:
 
Likwidacja WZP w obecnej formie wynika wprost z ustawy, pod dyrektorem KASu nie ma takiego zadania, tylko pod naczelnikiem UCS. Nie wiem, skąd nagle takie zdziwienie, WZP dopiero przeczytało projekt KASu?
 
Likwidacja WZP w obecnej formie wynika wprost z ustawy, pod dyrektorem KASu nie ma takiego zadania, tylko pod naczelnikiem UCS. Nie wiem, skąd nagle takie zdziwienie, WZP dopiero przeczytało projekt KASu?

Niby racja, tyle że w kontekście emerytur mundurowych to chyba raczej nie powinniśmy rozmawiać o tym co będzie, tylko o tym co już było (staż służby). A realizacja zadań "policyjnych" była i póki co jest, wszystko jedno czy w WZP czy nie, z bronię czy bez, na granicy czy w dozorze, itd, itp.

Art. 1. 1. Ustawa reguluje zadania i organizację Służby Celnej - jednolitej umundurowanej formacji, utworzonej w celu zapewnienia ochrony i bezpieczeństwaobszaru celnego Unii Europejskiej, ...

Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej
 
Ostatnia edycja:
nie ma i nie będzie woli politycznej aby dać nam emki szczególnie że teraz dąży się do redukcji przywilejów a wręcz wstrzymanie ich wypłaty aż do osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego. Pozostałe służby mundurowe powinny być z nami solidarne szczególnie teraz, bo nasza porażka będzie pierwszym krokiem do obcięcia przywilejów pozostałym - zczeógnie gdy zaczęto używać słowa" policjant biurowy"

zaproponowano przyznanie prawa do emerytury po okresie 25 lat służby, ale świadczenie wypłacane byłoby dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego przewidzianego w powszechnym systemie, a w przypadku funkcjonariuszy - pracowników biurowych wcześniejsza emerytura nie obowiązywałaby.
 
nie ma i nie będzie woli politycznej aby dać nam emki szczególnie że teraz dąży się do redukcji przywilejów a wręcz wstrzymanie ich wypłaty aż do osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego. Pozostałe służby mundurowe powinny być z nami solidarne szczególnie teraz, bo nasza porażka będzie pierwszym krokiem do obcięcia przywilejów pozostałym - zczeógnie gdy zaczęto używać słowa" policjant biurowy"

Otóż to!!! Jedyna nadzieja, że jednak pisiory przestraszą się bardzo prawdopodobnej fali protestów służb mundurowych MSW
 
Nie może być zgody na układ sprzedaż ,,emek mundurowych,, na pomostówki !!!

Przypomina mi się pewna analogia z 2008 wraz z późniejszymi zmianami do obecnej sytuacji. Wtedy to władza ,,ugięła się,, pod wielkim protestem funkcjonariuszy celnych (przynajmniej pod względem finansowym). Nie będę przypominał, że sukces akcji, udał się dzięki głownie granicy. Sukces i presja na władze była od tych później najniżej zwartościowanych. Wtedy władza dała potężnie środki na tzw. ,, modernizację,, które to zostały przeznaczone nie dla tych dla których miały trafić. Poprzez uwłaszczenie się kadry poprzez korpusy oficerów i wielu biurowców na wartościowaniu tj. stanowiskach ekspertów - kasa z modernizacji przepadła. Pamiętam w realu i również na tym forum jak ,,wygrani,, mówili jakie to niezwykłe zadania wykonują itd. Ci ,,wygrani,, nic nie wspominali, że można z dnia na dzień decyzją dyrektora wykonywać inne zadania i że jesteśmy jednolitą formacją. Wtedy tych argumentów nie używano.

A teraz w związku z wyrokiem TK całkowita odmiana !!! Nie są ważne zadania tylko fakt jednolitej formacji. Pachnie mi tu okropną hipokryzją !!!

Trybunał Konstytucyjny uznał, że emki należą się tym właśnie głownie specjalistą z granicy, WZP, dozoru itp.
Nie brał pod uwagę tej wyczerpującej służby ,,biurowców,, w temacie emek mundurowych. A teraz znowu chcą tak jak przy wartościowaniu przehandlować dilem: pomostówki za emki mundurowe. Oczywiście będzie to kosztem tych o których wypowiedział się TK.

Walczymy o emki dla wszystkich funkcjonariuszy bo są ku temu mocne argumenty i z tym się ZGADZAM ale nie ma zgody w/w handel !!!
 
Back
Do góry