Emerytury !!!

Dzielcie się jełopy dalej , wytykajcie sobie wszystko a krótki czuwa , temu bezwzględnemu właśnie o to chodzi , podsuwajcie dalej swoje mega "mądre "pomysły jak tak dalej będzie to jakbyście sobie grabe z nim podali i BASTA . Gratuluję !!!
 
Księciunio raczył był się wyrazić, że 15 - 16 listopada ma być posiedzenie podkomisji w sprawie projektu obywatelskiego. Czy wiadomo coś nowego w sprawie prawdomówności Księciunia?
 
Księciunio raczył był się wyrazić, że 15 - 16 listopada ma być posiedzenie podkomisji w sprawie projektu obywatelskiego. Czy wiadomo coś nowego w sprawie prawdomówności Księciunia?

stanowisko Ministra jest ciągle takie samo. Wielu f-szy się z tym pogodziło a kipi już chyba tylko na tym forum przy okazji wzajemnie się obrażanie i poniewieracie.


SSC:
On wskazał dokładnie, że ci, którzy wykonywali określone zadania policyjne, będą mieli emerytury. Ja na samym początku, kiedy do ministerstwa przyszli przedstawiciele związków zawodowych, powiedziałem: tak, Panowie, my się zgadzamy, tylko szanujemy prawo i wyrok Trybunału. Ale nie zgodzimy się z tym, żeby funkcjonariusze, którzy całe życie pracowali w służbach pomocniczych i po 8 godzinach szli do domu, jak każdy pracownik, po 15 latach otrzymywali emeryturę. I o to szła walka. Tego dotyczyły protesty i te pisma, które do was szły.

(Senator Jan Rulewski: Ale to nie my, tylko prezydent Duda)

Proszę państwa, nie. Teraz jest już przygotowana ustawa. Komisja będzie powołana szesnastego i uporządkujemy sprawę, ale w sposób sprawiedliwy. To nie może być tak, że będziemy rozdawali pieniądze, a potem się dziwili, dlaczego to państwo sprawnie nie działa.
 
Pan Minister SSC często ma rację.

Falcon oglądałeś/słuchałeś [video]http://www.tv-trwam.pl/film/rozmowy-niedokonczone-30102016[/video] i http://www.radiomaryja.pl/multimedia/konsolidacja-sluzb-skarbowych-celnych-cz-ii/ naprawdę często!?

Wg mnie jedyne co robi często to bredzi, oprócz sytuacji kiedy czyta wcześniej przygotowany tekst. Pozycja jaką aktualnie posiada pozwala mu na bezkarność póki co.
Ech szkoda piasać, za 6 m-cy sam zobaczysz.
 
To prawda. Niekiedy nie ma racji. Ale często ma rację. A teraz obok mnie chodzi wiewiórka. Tuż obok nogi :-) fajne okoliczności przyrody :-) Pozdrawiam.
 
Falcon oglądałeś/słuchałeś [video]http://www.tv-trwam.pl/film/rozmowy-niedokonczone-30102016[/video] i http://www.radiomaryja.pl/multimedia/konsolidacja-sluzb-skarbowych-celnych-cz-ii/ naprawdę często!?

Wg mnie jedyne co robi często to bredzi, oprócz sytuacji kiedy czyta wcześniej przygotowany tekst. Pozycja jaką aktualnie posiada pozwala mu na bezkarność póki co.
Ech szkoda piasać, za 6 m-cy sam zobaczysz.

Oglądałem. Faktycznie brak słów. Zgadzam się z Tobą. Ale jest jak jest. Gdzie rację ma to ma gdzie nie ma to tej racji nie ma. Nie mam już siły przekonywać SSC o naszych racjach. Panie Ministrze życzę oby się udało i nie piszę tego złośliwie. Pomysł może i dobry ale komunikacja tragiczna. Poza tym idąc tym torem należałoby oderwać od biurek funkcjonariuszy z innych Służb. Pozdrawiam.ps. jestem rozgoryczony zawiedziony i jest mi wstyd za poziom rozmów niektórych osób na forum.
 
Ostatnia edycja:
trzy pytania:
1. Czy istnieje termin na wykonanie wyroku TK?
2. Czy istnieje odpowiedzialność za niewykonanie wyroku?
3. Czy w skrocie PiS pierwsza litra oznacza prawo czy p....e sie?
 
tekst doscyc trudny ale moze poddajmy pod dyskusje czy pozwala na wyciagniecie wniosku, ze mamy prawo dochodzic odszkodowan od Panstwa za niekonstytucyjnosc przepisow emerytalnych. Moze wybitny znawca prawa Cat cos zaproponuje? pytam powaznie. http://trybunal.gov.pl/wiadomosci-t...ezesa-i-wiceprezesa-trybunalu/marek-safjan-2/


A Ty uparcie wywołujesz mnie "do tablicy", jakbyś ... Aaa, nieważne!
Zastanowię się nad podjęciem rzeczonej dyskusji, jeśli odpowiesz mi na pytanie:

- Jakiego rodzaju wyrokiem TK, był wyrok w Naszej sprawie ??

Abyś "zajarzył" pytanie, poniżej adres do pierwszej "ściągi":

http://mailgrupowy.pl/shared/resources/19305,system-organow-ochrony-prawnej/53439,wyroki-zakresowe-tk
 
dzieki za Twą łaskę, zawsze na pierwszym miejscu prywata. A pro publico bono to juz nie? Twoje ego nie miesci sie w internecie, jak to musi bolec...wspolczuje.


Prywata ?!
Przecież miałeś tylko potwierdzić gotowość do dyskusji swoją odpowiedzią.
Jak odpowiedziałeś - każdy widzi powyżej!

ps
W dodatku nie ogarniasz swoim rozumkiem, że często LEPIEJ jest - właśnie dla Naszego dobra - coś przemilczeć,
a w zamian ... działać ...
 
AdamDworcow nie daj się prowokować jednej osobie o dwóch śmiesznych twarzach.
Prymityw w.wym poraża.

Tak dla wyjaśnienia sytuacji kto powinien zgodnie z wyrokiem TK otrzymać emerytury mundurowe.
Funkcjonariusze wykonujące czynności n/w od lat walczą z bandytami, przemytnikami różnej "maści".
.. | Praca zmianowa | Rytmy biologiczne człowieka | Sen zdrowego człowieka | Biologiczne skutki pracy zmianowej | Poradnik pracownika zmianowego

Biologiczne skutki pracy zmianowej
Biologicznym skutkiem pracy zmianowej jest desynchronizacja wewnętrznych rytmów biologicznych. Polega ona głównie na zaburzeniu sekwencji czasowej występowania maksimów (akrofaz) rytmów endogennych człowieka. Przyczyną takiego stanu jest desynchronizacja zewnętrzna wymuszona podjęciem pracy w porze nocy.

W warunkach synchronizacji rytmów endogennych z fazami dnia i nocy, człowiek śpi w porze nocy, a aktywny jest w porze dnia. Odwrócenie tego porządku poprzez pracę w porze nocy i sen w porze dnia, jest przyczyną występowania objawów określanych jako zespół długu czasowego (ang. jet lag). Objawy te szybko przemijają, gdy zachodzi ostra desynchronizacja zewnętrzna, mająca miejsce np. w chwili rozpoczęcia pracy nocnej lub po przylocie do nowej strefy czasowej. Mają one charakter przewlekły przy wieloletniej pracy w systemie zmianowym, na zmianie nocnej.

Objawy subiektywne i obiektywne towarzyszące zespołowi długu czasowego:
•rozdrażnienie, zmieszanie
•zaburzenia snu
•obniżenie siły mięśmiowej
•zaburzenia perystaltyki jelitowej
•zaburzenia poczucia odległości i upływu czasu
•pogorszenie koordynacji wzrokowo-ruchowej
Praca zmianowa, zwłaszcza nocna, jest przyczyną występowania stanu przewlekłej desynchronizacji zewnętrznej. Przystosowywanie się faz rytmów endogennych do faz synchronizatorów zewnętrznych, odbywa się za każdym razem, gdy ma miejsce przejście ze zmiany rannej lub popołudniowej na nocną i odwrotnie.
Zaburzenia przebiegu rytmów okołodobowych człowieka polegają nie tylko na rozluźnieniu spójności fazowej między kilkoma rytmami, ale także na zmianie charakterystyk pojedynczych rytmów.

Wśród zleceń opracowanych podczas Konferencji Współpracujących ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) Ośrodków Zdrowia Pracujących (Pekin, Chiny 1994 rok) znalazł się zapis: „...Możliwość adaptacji do niekonwencjonalnego rytmu pracy jest osobniczo zróżnicowana. Starzenie się obniża zdolności adaptacyjne, w związku z czym nie zaleca się pracy trzyzmianowej dla żadnego pracownika powyżej 45 roku życia....”.
Objawy braku tolerancji pracy zmianowej/nocnej
Zespół mało charakterystycznych dolegliwości/objawów wynikających z niemożności dostosowania się do wykonywania pracy nocnej i zmianowej w dłuższej skali czasu takich jak:
•zaburzenia snu, funkcji układu pokarmowego i sercowo-naczyniowego
•chroniczne zmęczenie, zaburzenia psychoneurotyczne
•zaburzenia funkcjonowania społecznego
•nasilenie palenia papierosów i spożywania używek, alkoholu, leków
•niechęć do dalszego wykonywania pracy zmianowej

Skutki pracy zmianowej najczęściej rozpatruje się w trzech podgrupach, jako :
o skutki socjologiczne
o skutki biologiczne
o skutki zdrowotne.
Skutki socjologiczne dotyczą życia pozazawodowego pracowników zmianowych, nocnych. Wykonywanie pracy w porze, gdy inni śpią i wynikająca z tego potrzeba snu w porze dnia, to niewątpliwe utrudnienie dla aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym i politycznym.

Skutki socjologiczne pracy zmianowej
Upośledzenie:
•udziału w życiu społecznym i politycznym
•korzystania z form wypoczynku(relaksu) zinstytucjonalizowanego
•aktywności pozazawodowej i towarzyskiej
•zycia rodzinnego

Praca w nocy przyczynia się do znacznego utrudnienia kontaktów rodzinnych. Czas przeznaczony na wypoczynek, po pracy na nocnej zmianie, oznacza skrócenie czasu poświęcanego rodzinie, dzieciom. Może to wpływać na osłabienie kontaktów z najbliższymi. Warunki zapewniające właściwy odpoczynek i sen w porze dnia, związane z eliminacją hałasu i odpowiednim zaciemnieniem pomieszczenia, mogą wymuszać ograniczenie aktywność pozostałych członków rodziny. Rezygnacja ze snu lub ograniczanie długości snu przez pracownika zmianowego nie poprawia tej sytuacji, gdyż często wywołuje u niego nerwowość, zniecierpliwienie i znużenie, sprzyjające ryzyku konfliktów rodzinnych.

Wśród skutków biologicznych pracy zmianowej należy podkreślić konieczność wykonywania pracy w porach doby, gdy natężenie procesów fizjologicznych jest obniżone, gdy sprawność umysłowa człowieka jest najniższa (fol. nr 8). Fakt ten stanowi podstawowy problem z punktu widzenia bezpieczeństwa pracy.

Skutki biologiczne pracy zmianowej
•wykonywanie pracy umysłowej w niewykorzystanych fazach rytmu okołodobowego
•niezgodność faz rytmów czynnośći fizjologicznych
(trawienia i rytmów przewodu pokarmowego, nietypowe pory przyjmowania posiłków)
•zmiany charakterystyk rytmów okołodobowych (zwłascza w pracy nocnej), tj. amplitudy, akrofazy, okresu
•"niepełnowartość" snu

Problem pracy zmianowej jest problemem złożonym, gdyż na poprzednio wymienione skutki socjologiczne i biologiczne nakładają się skutki zdrowotne. Zajęcia zawodowe pracowników zmianowych nierzadko wykonywane są w stresorodnym środowisku pracy. Oba te czynniki łącznie wpływają niekorzystnie na stan zdrowia pracownika, obciążenie psychiczne, stopień nasilenia objawów klinicznych podmiotowych i przedmiotowych (fol. nr 9).
Stres psychologiczny i przeciążenie pracą prowadzą w swych skutkach do:
o braku satysfakcji zawodowej
o objawu „wypalania się”
o depresji
o zaburzeń snu
o zwiększonej częstości występowania chorób sercowo-naczyniowych w tym choroby wieńcowej i nadciśnienia tętniczego.
Skutki zdrowotne pracy zmianowej
Schorzenia uładu pokarmowego
Zaburzenia snu
Bóle nadbrzusza, zgaga, zaburzenia perystaltyki jelitowej, choroba wrzodowa
Zmiany w wydzielaniu hormonów, zmiany w hypnogramach, różne postacie bezsenności, deficyt snu
Zaburzenia neuropsychiatryczne
Schorzenia uklładu krążenia
nerwice, stany lękowe, depresje, lekomanie
choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze
Na podstawie badań naukowych stwierdzono, iż zaburzenia czynności przewodu pokarmowego i zaburzenia metaboliczne występują u 25-75 % zatrudnionych w trybie zmianowym i tylko 10-25 % pracowników dziennych. Choroba wrzodowa występuje 2-8 razy częściej u pracowników zmianowych z pracą w nocy i rozwija się już po 5-6 latach zatrudnienia, zaś u pracowników dziennych dopiero po 12-14 latach.
W badaniach przeprowadzonych w końcu lat 90-tych stwierdzono, że u pracowników zmianowych ryzyko chorób układu krążenia jest większe o 40% w porównaniu z pracownikami dziennymi.
W ostatnich latach duże zainteresowanie ze względu na częste skojarzenie z chorobą wieńcową i występowaniem zaburzeń rytmu serca budzi zespół bezdechu nocnego (sleep apnea syndrome) - stan patologiczny charakteryzujący się występowaniem podczas snu krótkotrwałych (powyżej 10 s) okresów zahamowania oddychania, poprzedzonych zwykle głośnym chrapaniem.
Występuje on głównie u otyłych mężczyzn lecz wśród innych czynników ryzyka wymieniana jest praca nocna i zmianowa. Dla osób dotkniętych tą dolegliwością charakterystyczna jest senność w ciągu dnia i tendencja do mikrodrzemek.
Dla pracodawcy, następstwem negatywnych skutków pracy zmianowej jest wzrost absencji chorobowej, mniejsza wydajność pracy, ryzyko konfliktów personalnych.
Na nocnej zmianie stosunkowo częściej niż na zmianie dziennej zdarzają się wypadki, których przyczyną jest tzw. „błąd ludzki”. Liczba błędów popełnianych przez różne grupy zawodowe pracowników zmianowych wiąże się z porą doby, w jakiej jest wykonywana praca. Wykazano jej związek z krzywą dobowej zdolności do pracy zarówno fizycznej jak i umysłowej. Należy pamiętać, że błąd popełniony przez pracownika to nie tylko zagrożenie dla jego zdrowia czy gorszy efekt ekonomiczny produkcji. W pracach takich jak kontrola ruchu lotniczego, nadzór urządzeń elektrowni, transport substancji toksycznych czy wybuchowych, popełnienie błędu to zagrożenie dla życia wielu ludzi lub dla środowiska naturalnego. Przykładem mogą być dwie wielkie katastrofy elektrowni atomowych: Three Miles Island (USA, godz. 04:00) i Czarnobyl (Ukraina, godz. 02:23), oraz zakładów chemicznych w Bhopal (Indie, godz. 00:40). W chwili obecnej liczbę ofiar śmiertelnych ostatniej z wymienionych katastrof szacuje się na około 16 tys. osób.
Wyniki analizy wypadków wśród pracowników zmianowych, wskazują, że ryzyko zaistnienia wypadku i urazu w ciągu kolejnych nocy pracy zmianowej, jest o około 6% wyższe podczas drugiej nocy, o 17% wyższe podczas trzeciej nocy i o 36% wyższe podczas nocy czwartej (Folkard S., Akersted T.2004).
Całkowita eliminacja negatywnych skutków, jakie wywiera na pracownika praca zmianowa czy nocna, nie jest możliwa (fol. 10).
Działania podejmowane przez pracodawców, fizjologów, lekarzy czy psychologów zmierzają w kierunku poprawy organizacji pracy, poprawy opieki
Czynniki negatywnie wpływające na tolerowanie i powodzenie pracy zmianowej
•wiek powyżej 50. roku życia
•wykonywanie pracy zmianowej poza stałą pracą dzienną
•intensywne i pracochłonne zajęcia domowe(ważne u kobiet)
•chronotyp poranny(skowronek)
•skłonność do zaburzeń snu
•osobowość neurotyczna (introwersja)
•choroby psychiczne
•alkoholizm i narkomania
•przebyte i trwakące schorzenia przewodu pokarmowego
•padaczka
•cukrzyca
•choroby układu krążenia
•alergie

Do kolegi Siwego i innych osobowości, które nie mogą pojąć, że funkcjonariusze zwalczający przestępczość pracujący w systemie zmianowym zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego powinni być objęci systemem emerytalnym.
Zacznijcie realnie walczyć o prawa emerytalne funkcjonariuszy wykonujących czynności policyjne bo doprowadzicie do sytuacji pod dyktando oszołomów związkowych, które doprowadzą do patologicznej sytuacji analogicznej jak w wartościowaniu.
 
Ostatnia edycja:
Tyle i tylko tyle!!! Ktoś kto chce doczytać proszę o wklepanie w wyszukiwarce "praca na zmiany" (szczególnie dziewczyny z SC)
Przy czym co innego jest np. "pakowanie cukierków", a czym innym jest walka z bandytami, przemytnikami i praca w ciągłym konflikcie interesów z ludźmi, którzy chcą narazić interes Skarbu Państwa na straty.
Nie wspominam tutaj o innych obostrzeniach takich jak egzaminy sprawnościowe, testy psychologiczne, badania lekarskie jak dla kosmonautów, szkolenie strzeleckie jak w jednostkach AT, ciągła dyspozycyjność.
Nie słyszałem aby Kolega Siwy podnosił przedstawione oczywiste argumenty na komisjach, podkomisjach czy innych rozmowach, formalnych, mniej formalnych, czy nie formalnych.
 
Forma w jaki sposób związki zawodowe walczyły i w dalszym ciągu walczy o prawa f.c jest właściwa.
Przyczyny niestety są obiektywne i niezależne. Żal będzie tylko wielu inteligentnych, pracowitych funkcjonariuszy, którzy lata poświęcili na "budowanie demokracji."
Zaistniała sytuacja nie dotknie tylko celników ale również pracowników urzędów skarbowych, urzędów kontroli skarbowej, wywiadu skarbowego bo patologiczna forma w jakiej ma wejść reforma KAS jest nie do przyjęcia w cywilizowanym demokratycznym państwie prawa.
 
Do kolegi Siwego i innych osobowości, które nie mogą pojąć, że funkcjonariusze zwalczający przestępczość pracujący w systemie zmianowym zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego powinni być objęci systemem emerytalnym.
Zacznijcie realnie walczyć o prawa emerytalne funkcjonariuszy wykonujących czynności policyjne bo doprowadzicie do sytuacji pod dyktando oszołomów związkowych, które doprowadzą do patologicznej sytuacji analogicznej jak w wartościowaniu.

skąd wiesz że nie mogą pojąć?

znowu przypisywanie komuś czegoś, czego nigdy nie wyartykułował?

a przytyki o prymitywiźmie - sam mam inne zdanie, ale przywykłem że rację możesz mieć tylko ty

wszyscy to wiemy, tyle że każdy rozumie to inaczej - vide Banaś: "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz? weź chamowi daj jak nie mam"

co proponujesz skoro jest mur i 5/15/55?

przecież o te 5/15/55 prosić nie trzeba - Banaś czuwa - tylko nikt jeszcze nie wie, jak bardzo rozszerzy wyrok TK zawężając beneficjentów - prawdopodobnie do wybranych bez określonych kryteriów funkcjonariuszy sc-s
 
Back
Do góry