• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

Tyle i tylko tyle!!! Ktoś kto chce doczytać proszę o wklepanie w wyszukiwarce "praca na zmiany" (szczególnie dziewczyny z SC)
Przy czym co innego jest np. "pakowanie cukierków", a czym innym jest walka z bandytami, przemytnikami i praca w ciągłym konflikcie interesów z ludźmi, którzy chcą narazić interes Skarbu Państwa na straty.
Nie wspominam tutaj o innych obostrzeniach takich jak egzaminy sprawnościowe, testy psychologiczne, badania lekarskie jak dla kosmonautów, szkolenie strzeleckie jak w jednostkach AT, ciągła dyspozycyjność.
Nie słyszałem aby Kolega Siwy podnosił przedstawione oczywiste argumenty na komisjach, podkomisjach czy innych rozmowach, formalnych, mniej formalnych, czy nie formalnych.

"kosmonauta" ;)
 
AdamDworcow nie daj się prowokować jednej osobie o dwóch śmiesznych twarzach.
...
...


I KTO to wypisuje ? Gostek bez twarzy ?!
Armagedon vel AdamDworcow vel KromAks vel ... i wcześniej jeszcze parę innych ...

Sam się zacząłeś już gubić w swoich "tożsamościach", no i wciąż jeszcze wracasz do swych indywidualnych żądań wobec ZZ!
O ile dobrze pamiętam, obiecywałeś się uspokoić. Widać jasno, że niedzielne wizyty i potyczki w barze musisz jakoś odreagować. Forum, to jednak nie miejsce na to; zatem wytrzeźwiej i skończ, bo się błaźnisz coraz bardziej!
- bez odbioru !!
 
A mnie najbardziej podoba się: "szkolenie strzeleckie jak w jednostkach AT". Skąd ten gość o "wielu nick'ach" spadł.
 
I KTO to wypisuje ? Gostek bez twarzy ?!
Armagedon vel AdamDworcow vel KromAks vel ... i wcześniej jeszcze parę innych ...

Sam się zacząłeś już gubić w swoich "tożsamościach", no i wciąż jeszcze wracasz do swych indywidualnych żądań wobec ZZ!
O ile dobrze pamiętam, obiecywałeś się uspokoić. Widać jasno, że niedzielne wizyty i potyczki w barze musisz jakoś odreagować. Forum, to jednak nie miejsce na to; zatem wytrzeźwiej i skończ, bo się błaźnisz coraz bardziej!
- bez odbioru !!

Bolocat lub Catobol daj spokój dopisz jeszcze te kilka innych aby być konsekwentnym.
 
I KTO to wypisuje ? Gostek bez twarzy ?!
Armagedon vel AdamDworcow vel KromAks vel ... i wcześniej jeszcze parę innych ...

Sam się zacząłeś już gubić w swoich "tożsamościach", no i wciąż jeszcze wracasz do swych indywidualnych żądań wobec ZZ!
O ile dobrze pamiętam, obiecywałeś się uspokoić. Widać jasno, że niedzielne wizyty i potyczki w barze musisz jakoś odreagować. Forum, to jednak nie miejsce na to; zatem wytrzeźwiej i skończ, bo się błaźnisz coraz bardziej!
- bez odbioru !!

Tylko ty masz rację!
 
Arma - odpowiedz

AdamDworcow nie daj się prowokować jednej osobie o dwóch śmiesznych twarzach.
Prymityw w.wym poraża.

Tak dla wyjaśnienia sytuacji kto powinien zgodnie z wyrokiem TK otrzymać emerytury mundurowe.
Funkcjonariusze wykonujące czynności n/w od lat walczą z bandytami, przemytnikami różnej "maści".
.. | Praca zmianowa | Rytmy biologiczne człowieka | Sen zdrowego człowieka | Biologiczne skutki pracy zmianowej | Poradnik pracownika zmianowego

Do kolegi Siwego i innych osobowości, które nie mogą pojąć, że funkcjonariusze zwalczający przestępczość pracujący w systemie zmianowym zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego powinni być objęci systemem emerytalnym.
Zacznijcie realnie walczyć o prawa emerytalne funkcjonariuszy wykonujących czynności policyjne bo doprowadzicie do sytuacji pod dyktando oszołomów związkowych, które doprowadzą do patologicznej sytuacji analogicznej jak w wartościowaniu.

Brawo funkcjonariuszu Arma.. aktualnie pracujący w WZP . Życzę Ci abyś przed wejściem KAS wylądował w logistyce a na Twoje miejsce trafił funk aktualnie z logistyki ale kiedyś 15 lat w mobilach. Jak to zrozumiesz to czekam na odpowiedź - czy w takiej sytuacji Tobie - funkowi z logistyki należą się emki?
 
Czekamy na stanowisko ZZ Celnicy pl. odnośnie kas już wiemy ale jeszcze pozostała sprawa emerytur.
Czy podobna sytuacja odnośnie emerytur? Czyli cz....na d..pa?
Jakie działania zamierza podjąć związek?
Jeśli nie ma szans na emerytury to proponuję abdykować i wywiesić białą flagę.

propozycja dot zz złożona przez nie-członka odrzucona

jako niezrzeszony wypowiadasz się w temacie zarządu związkiem - "abdykować" - to bezczelność

ponieważ nie jesteś członkiem zz to żądania abdykacji możesz składać co najwyżej swojej małżonce

uwierzyłem w twoją skruchę i obietnicę poprawy w zakresie powstrzymania się od obrażania innych i zgłaszania żądań

popełniłem błąd

nie będę z tobą dyskutował na twoim poziomie

jak widać jesteś niereformowalny, ogarnięty obsesją że ja i cat to jedna osoba

zamilcz buszmenie
 
Jak patrze na to wszystko(emertury, KAS, nasi przełożeni, izby celne, politycy) przychodzi mi tylko jedna myśl do głowy "nie juz k.... dosyć pakuje się i wyjeżdżam " szkoda tylko najlepszy lat życia poświęconych dla służby czy ojczyzny i na końc ciesze się ze wejdzie kas i większość ucywilnia i nie wszystkim dadzą emertury mało kto zasługuje na emeryturę. Jak by księgowa dostała emerture mundurowa do ja bym dostał bym k... jeszcze do chorób wymienionych przy pracy nocnej. Towarzystwo izbowe wystarczająco dobrze adoruje się na wzajem a wszystkich pozostałych pracujących w OC traktują jak niewolników.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
...
uwierzyłem w twoją skruchę i obietnicę poprawy w zakresie powstrzymania się od obrażania innych i zgłaszania żądań
popełniłem błąd
...


O nie Kolego, tym razem to ja popełniłem błąd!
Wpierw uprzedzałem, że prędzej czy później i tak "wypłynie", a potem sam mu pomogłem, odpowiadając na zaczepkę.

To było niepotrzebne, jest jednak z tego pewna korzyść, gdyż w innym wątku potwierdził właśnie dla niedowiarków
swoją "tożsamość wieloraką" (lub jakoś podobnie ktoś to nazwał), komentując jako "ten drugi" A...
 
Ponieważ znowu w sprawie emerytur pitolicie bez sensu chcę przypomnieć Wam coś, co powinniście znać absolutnie na pamięć!

USTAWA z dnia 27*sierpnia 2009 roku o Służbie Celnej, Dz.U. z 2016 poz. 1799

Art.*1. 1. Ustawa reguluje zadania i organizację Służby Celnej, jednolitej umundurowanej formacji, utworzonej w celu zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa obszaru celnego Unii Europejskiej, ....
 
Ostatnia edycja:
A ja mam pytanie Robozoll czy przy awansach, nagrodach, czy nawet wartościowaniu też my wszyscy byliśmy jesteśmyjednolicie i tak samo traktowani ? odpowiem Ci Oddziały graniczne i inne oddziały nigdy uczciwie nie były traktowane i teraz właśnie kiedy można to naprawić to ,, biurowcy ,, chcą dla siebie załatwić pomostówki a granicę mają daleko w d...e i zawsze mieli !!! i chcą ugrać to kosztem granicy czy wzp, gdzie naprawdę jest ciężko służyć do takiego wieku, ( a że kto wcześniej pracował na granicy a później go przenieśli do wewnątrz to tylko tego kto był znajomym króliczka , a całą resztę alokowali na wschód !!! ) i tak samo nas oszukali w 2008 r wyznając zasadę taką jak dziś ,, wszyscy albo nikt ,, ale bardzo dobrze że rządzący się nie ugną, ale zobaczymy już niedługo wszystko będzie jasne ps nikt nikogo nie zmuszał pracować za biurkiem bo zawsze na granicy czy wzp czy nawet w dozorze brakowało ludzi i kto chciał to zawsze mógł sie przenieść a nie odwrotnie na własny wniosek !!! , i teraz jest wielki płacz i lamentowanie na forum że ja kiedyś tam wykonywałem ,, czynności policyjne ,,
 
Ostatnia edycja:
A ja mam pytanie Robozoll czy przy awansach, nagrodach, czy nawet wartościowaniu też my wszyscy byliśmy jesteśmyjednolicie i tak samo traktowani ? odpowiem Ci Oddziały graniczne i inne oddziały nigdy uczciwie nie były traktowane i teraz właśnie kiedy można to naprawić to ,, biurowcy ,, chcą dla siebie załatwić pomostówki a granicę mają daleko w d...e i zawsze mieli !!! i chcą ugrać to kosztem granicy czy wzp, gdzie naprawdę jest ciężko służyć do takiego wieku, ( a że kto wcześniej pracował na granicy a później go przenieśli do wewnątrz to tylko tego kto był znajomym króliczka , a całą resztę alokowali na wschód !!! ) i tak samo nas oszukali w 2008 r wyznając zasadę taką jak dziś ,, wszyscy albo nikt ,, ale bardzo dobrze że rządzący się nie ugną, ale zobaczymy już niedługo wszystko będzie jasne ps nikt nikogo nie zmuszał pracować za biurkiem bo zawsze na granicy czy wzp czy nawet w dozorze brakowało ludzi i kto chciał to zawsze mógł sie przenieść a nie odwrotnie na własny wniosek !!! , i teraz jest wielki płacz i lamentowanie na forum że ja kiedyś tam wykonywałem ,, czynności policyjne ,, ps i nigdy nie byliśmy jednolicie służbą mundurową cały czas byli lepsi i gorsi ( gorsi to oddziały graniczne czy nawet wewnętrzne ) i to było widać na każdym stopniu niestety

A co ma piernik do wiatraka!? Jednolitość służby jako formacji nie nic wspólnego z tym, ze są w Izbach równi i równiejsi. A tak jest wszędzie.
 
Ostatnia edycja:
Ale czy ta jednolitość naszej formacji w obecnym stanie pozwoli wywalczyć emerytury na takich samych zasadach jak inne służby ? kiedy rządzący jasno już się określili
 
Ostatnia edycja:
Wiem że tak jest wszędzie i tu się zgadzam z Tobą, ale chodzi mi o to że na granicy czy wzp a nawet w dozorze nie da się pracować wydajnie nawet tylko do 55 roku życia, a za biurkiem można spokojnie pracować nawet do 67 roku, i każdy kto się przyjmował do służby gdzie nabór był tylko do izby czy urzędu wiedział że jest to praca typowo biurowa , a reszta co się przeniosła z granicy czy wzp do ,, biur ,, to tylko na własny wniosek bo wiedzieli jaka jest to służba, i na dzisiejszy stan rzeczy nie ma szans i nie będzie szans wywalczyć emerytur dla wszystkich ,, wyznając zasadę wszyscy albo nikt ,, bo wiemy jak to się skończyło w 2008 r nie dostał nikt i dzisiaj może tak samo się skończyć, a poszkodowanym w tym wszystkim będą tylko funkcjonariusze graniczni i wzp gdzie jest najcięższa służba a najniższe stanowiska i płaca nawet po tych podwyższkach.

Wszyscy przyjmowaliśmy się do służby jako funkcjonariusze. Piszę tak, bo nie biorę w ogóle pod uwagę tych, którzy od razu zatrudniali się jako cywile.
A jako funkcjonariusze Służby Celnej jesteśmy formacja jednolitą!
Funkcjonariusze Służby Celnej, nie wydziału, oddziału czy innego referatu!

Tyle!
 
Wszyscy przyjmowaliśmy się do służby jako funkcjonariusze. Piszę tak, bo nie biorę w ogóle pod uwagę tych, którzy od razu zatrudniali się jako cywile.
A jako funkcjonariusze Służby Celnej jesteśmy formacja jednolitą!
Funkcjonariusze Służby Celnej, nie wydziału, oddziału czy innego referatu!

Tyle!

Czy to już nie było wałkowane?
Czy oni nie wypowiedzieli się na tan temat? Wypowiedzieli. Biura nie dostaną emek.
Nie męczcie Siebie wzajemnie. Wyciągnijcie co się da, bo z takim podejściem dostaniecie NIC.
W KAS-ie będzie za późno na wszystko!!
 
Czy to już nie było wałkowane?
Czy oni nie wypowiedzieli się na tan temat? Wypowiedzieli. Biura nie dostaną emek.
Nie męczcie Siebie wzajemnie. Wyciągnijcie co się da, bo z takim podejściem dostaniecie NIC.
W KAS-ie będzie za późno na wszystko!!

Ale cymbałowy w orkiestrze policyjnej emke ma i nikomu to nie przeszkadza. A ja biurowy nie jestem, tak dla jasności
 
Ale cymbałowy w orkiestrze policyjnej emke ma i nikomu to nie przeszkadza. A ja biurowy nie jestem, tak dla jasności

Cymbałowy to funkcjonariusz a my to przebierańcy którzy nie dostaną nic . Żadnych emek i innych przywilejów nie będzie dla nikogo. Kto wypracował ZUS ,to odejdzie ,kto nie otrzyma propozycji to na zieloną trawkę i dość tych polemik.
 
Spokojnie, na razie MF nie przesłał nawet do Sejmu swojej wersji poprawek 5/15/55, a Wy tutaj o tym kto dostanie, a kto nie. Nikt nie blokuje MF w powyższym, więc zwłoka nie jest przypadkowa. Całe środowisko będzie musiało upomnieć się o emki w razie gdyby MF wymyśliło, że także i tej obietnicy PiS nie wypełni.

Ps. Thermidor, skąd czerpiesz wiedzę o 2008 roku, bo ja nic o tym nie wiem, aby wtedy czy kiedykolwiek indziej padła taka propozycja?
 
Slawku, delikatnie rzecz ujmując, trudno zachować spokój, kiedy przed nami albo zielona trawka albo przejście do cywila i to nie dość, ze z marna pensja, to też być może tylko na krótki czas. I to wszystko po wielu latach służby na pierwszej linii. W innych formacjach wielu z nas mialoby wypracowane emerytury mundurowe w maksymalnej wysokości. Jeśli rząd rzeczywiście chce zmienić zasady dla pozostałych służb, to niech na ten przejściowy okres pozwolą nam odejść na takich zasadach jak w projekcie obywatelskim. Mieliby zalatwione dwie rzeczy :realizację wyroku TK i brak spraw sądowych a także odeszlaby taka ilość osób, z którą maja problem po zmianie dotyczacej ochrony lotnisk. Zaproponuj to na spotkaniu 21 listopada.
 
Back
Do góry