• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek za wieloletnią służbę 15/25

Zastanawiam się o czym będziecie pisać jak wypłacą Wam już wszystkie należne dodatki. Jak czytam niektóre wypowiedzi to odnoszę wrażenie że skupiacie się tylko kiedy wypłacą ile wypłacą czy już gdzieś w Polsce płacili? Więcej cierpliwości i powściągliwości życzę każdemu „aktywnemu”.
 
Dlatego trzeba się o to starać, a nie zazdrościć innym, że się nie należy, jak zz nic nie wywalczy to źle jak ugra dużo to też źle.. kuźwa nie mogę, najpierw trzeba popatrzeć na siebie, co zrobiłem dla dobra nas wszystkich, narzekania w ciul, ja Dziękuję Sławkowi za wszystko i cieszę się, że czasem coś ugramy nawet gdy nie jestem beneficjentem!! Ale cóż polska mentalność :/ zdrówka wszystkim, mniej zazdrości i zawiści!
 
Dodatek za długoletnią służbę?!Czyli praca np przy sprzedaży kebaba czy układaniu płytek jest również służbą,bo tak to zostało zakwalifikowane.

Tak to zakwalifikowano w kadrach albo nawet w MF. Podobno założeniem dodatku było to, żeby osoby posiadające uprawnienia emerytalne po 15 latach służby nie uciekły na emeryturę. A wyszło, że po 15 latach pracy w budce z kebabem i po przyjściu do SCS od razu jest dodatek za długoletnią służbę. KOMEDIA 😕
Nie dostaliście pieniędzy [na czas] - źle. Dostaliście nieco więcej, bo ktoś w MFie utożsamia pracę ze służbą - też źle. Jak w tej instytucji ma być dobrze?
 
Skoro wypłacono pracującym kiedyś w budce z kebabem, jak ktoś barwnie to ujął (nie ujmując nic tej pracy), to akcyźnikom z UKS mieli nie wypłacić?
 
Wypłacili źle... Nie wypłacili źle... Jest dodatek źle... Nie ma dodatku źle... O co Wam chodzi? Ile z was było na pikiecie żeby zawalczyć o ten dodatek? A teraz wszyscy tylko dyskutują. Żenada. Ilu z was którzy się tak udzielacie w temacie dodatku stażowego zbiera podpisy pod projektem obywatelskim? Tyle w temacie
 
kilka to gruba przesada, większość poszła właśnie .... na kebaba :)
Takie mamy realia :(
To środowisko właściwie nie zasługuje na wsparcie Celników PL ale wciąż je posiada !!!!!

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Wypłacają, np. ktoś przepracował np. 15 lat w smażalni ryb, i 1 miesiąc jako FSCS to dostanie 5%.
A jak ktoś jest FSC lub FSCS przez 14 lat to nie dostanie nic... ;)
Tak wygląda ten dodatek
 
Mamy dwa dodatki: 1/ świadczenie motywacyjne po 25 i 28.5 latach służby do którego liczy się tylko służba w S.C. i wojsko itd, 2/ dodatek za wieloletnią służbę po 15 latach plus lata w cywilu , nie mieszajcie dwóch różnych dodatków.
 
Mamy dwa dodatki: 1/ świadczenie motywacyjne po 25 i 28.5 latach służby do którego liczy się tylko służba w S.C. i wojsko itd, 2/ dodatek za wieloletnią służbę po 15 latach plus lata w cywilu , nie mieszajcie dwóch różnych dodatków.
Czy na pewno do wysługi lat, od której zależy wypłata dodatku motywacyjnego liczy się wyłącznie służba w S.C. i wojsko? Zgodnie z art. 226b ust. 2 pkt. 1 ustawy o K.A.S. do stażu służby od którego należy się dodatek zalicza się okresy służby w S.C i S.C.S. Z kolei art. 171 ust. 2 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o KAS mówi: Do okresu służby w S.C.S od którego zależą uprawnienie i świadczenia należne funkcjonariuszowi wlicza się okresy służby w S.C. oraz pracy w administracji celnej.
 
Wypłacają, np. ktoś przepracował np. 15 lat w smażalni ryb, i 1 miesiąc jako FSCS to dostanie 5%.
A jak ktoś jest FSC lub FSCS przez 14 lat to nie dostanie nic... ;)
Tak wygląda ten dodatek
Ale żal tyłki ściska. Nie wiem tylko czy mam się 😂 czy 😭. Jak ktoś nie przepracował nawet 15 lat obojętnie gdzie to za wiele dla państwa jeszcze nie zrobił, bo ten np ze smażalni tyle lat ciężko pracował odprowadzał podatki i nie żył na czyjś koszt. Dostaliśmy dla tych że stażem pracy, jak i dla tych ze stażem służby, wcześniej czy później wszyscy dostaną tyle samo, ale niestety zamiast docenić i podziękować tym, którzy to ugrali ciężką pracą i zaangażowaniem to lepiej ukazywać zawiść i zazdrość. Aż strach pomyśleć jacy ludzie z nami pracują. Chcesz przed 15l pracy czy służby mieć większy dodatek? Powalcz o to. Poczytaj np w sg czy sw mają lepsze warunki tego normalnego stażu.
 
Wypłacają, np. ktoś przepracował np. 15 lat w smażalni ryb, i 1 miesiąc jako FSCS to dostanie 5%.
A jak ktoś jest FSC lub FSCS przez 14 lat to nie dostanie nic... ;)
Tak wygląda ten dodatek
Szczerze mówiąc byłem przekonany że dodatek ten będzie przysługiwał po 15 latach służby / warunek konieczny do jego otrzymania / + dodatkowo lata z tzw. cywila.Jednak zapomniałem o tym że mamy wielu dyrektorów, naczelników i kierowników którzy przyszli ze skarbówki i w ten sposób łapią się na ten dodatek.Myślę że takie liberalne zasady pobierania tego dodatku nie zostały wprowadzone z troski o zwykłych celników lecz z myślą o nowej kadrze kierowniczej!!!
 
franek kisiel napisał:


" Przecież zdecydowana większość ludzi gdzieś pracowała przed służbą czyli wszyscy zyskują!!!....a skąd ludzie wzięli ten warunek "najpierw służba potem praca jak nigdzie nie było o tym słowa..., nie rozumiem też po co ciągnąć ten temat..

Nigdy nie dokonałem takiego wpisu na forum które powyżej wkleił - zxcv.
 
Back
Do góry