• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek za wieloletnią służbę 15/25

Komunikat Szefa KAS dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej pełniących służbę w izbach administracji skarbowej​

7 kwietnia 2023 roku zostały uruchomione środki finansowe na wypłatę świadczenia za długoletnią służbę wynikające z ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem świadczenia za długoletnią służbę
Wypłata świadczenia za długoletnią służbę należnego za marzec 2023 roku w izbach administracji skarbowej nastąpi 14 kwietnia 2023 roku, a następnie sukcesywnie w kolejnych miesiącach.
 
A co to opóźnienia z raz na początku nie może być? Chyba coś z kasą było nie tak, widzisz część policjantów podobno też opóźnione wynagrodzenia.. lepiej nie ruszać tematu, bo dalej Batatki i inni będą mącić i przekonywać o swojej racji nie mając poparcia w przepisach, ogólnie to sporo było tych wyliczeń ostatnio więc nie marudźmy ;)
 
Ustawa, ustawą. Dziś wpłynęło już co nie którym za marzec. I teraz skoro takiś mądry to wytlumacz mi i innym przy okazji. Skąd termin 14 ? Kiedy za kwiecień. Chętnie się dowiem. Może jakieś art. jakiejś ustawy, rozporządzenia???
Wchodzę na to forum żeby się czegoś dowiedzieć. Tylko tutaj ta funkcja chyba wyłączoną.
Jeśli nowe świadczenie po 15 latach służby ma być naliczane wg tego samego art co dotychczasowe normalne stażowe to jak byś obstawiał, kiedy mogą zapłacić za kwiecień??? Poza tym myślę, że czas skończyć wątek tego stażowego skoro już wypłacony, bo są przed nami nowe cele..
 
Tak miało być w pt ....tylko tak w formie żartobliwej to ująłem..wszystkim nam trzeba trochę luzu i uśmiechu na twarzy...zdrówka Kloss! Do zobaczonka gdzieś na piwku na jakimś placu Pigalle..oby już nie w Warszawce!!!!
 
Za wypowiedzi wszystkich nie wiedzących serdecznie dziękuję. Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam, nie to było moim celem. Sam wychowuję dwóch synów i nie mam dodatkowych źródeł dochodu. Stąd chciałem pewne rzeczy wiedzieć a nie się domyślać. Nie dowiedziałem się i
Jeśli nowe świadczenie po 15 latach służby ma być naliczane wg tego samego art co dotychczasowe normalne stażowe to jak byś obstawiał, kiedy mogą zapłacić za kwiecień??? Poza tym myślę, że czas skończyć wątek tego stażowego skoro już wypłacony, bo są przed nami nowe cele..
No właśnie nie wiem. I Ty też tego niewiesz. Normalne stażowe płacone jest z wypłatą. A to zostało wypłacone wcześniej.

I powiem Ci jeszcze, że wiem, że tu się tego nie dowiem.
 
Dodatek za długoletnią służbę?!Czyli praca np przy sprzedaży kebaba czy układaniu płytek jest również służbą,bo tak to zostało zakwalifikowane.
 
Dodatek za długoletnią służbę?!Czyli praca np przy sprzedaży kebaba czy układaniu płytek jest również służbą,bo tak to zostało zakwalifikowane.
Tak to zakwalifikowano w kadrach albo nawet w MF. Podobno założeniem dodatku było to, żeby osoby posiadające uprawnienia emerytalne po 15 latach służby nie uciekły na emeryturę. A wyszło, że po 15 latach pracy w budce z kebabem i po przyjściu do SCS od razu jest dodatek za długoletnią służbę. KOMEDIA 😕
 
Tak to zakwalifikowano w kadrach albo nawet w MF. Podobno założeniem dodatku było to, żeby osoby posiadające uprawnienia emerytalne po 15 latach służby nie uciekły na emeryturę. A wyszło, że po 15 latach pracy w budce z kebabem i po przyjściu do SCS od razu jest dodatek za długoletnią służbę. KOMEDIA 😕
Czyli takie osoby nie mające stażu służby w cle 15 lat lub więcej (z cywilem 15 lat lub więcej)dostały drugi dodatek stażowy.Komedia
 
Na szczęście raczej mało jest osób, które pracowały przez 15 lat w budce z kebabem a potem przeszły do służby. Ja nie znam nikogo takiego.😸
 
Za to sporo jest osób, które od początku lat 90-tych zajmowało się kontrolą akcyzy.
To prawda. I mimo, że teraz dużo funkcjonariuszy SCS zajmuje się tylko kontrola akcyzy, a stempla POLSKA- CŁO nawet w ręku nie trzymało, to tym osobom, które zajmowały się tym wczesniej nie należy się dodatek ,,25 lat,, ani do emki się to nie wlicza, chociaż gdy przechodziły w 2003 r do SC to wliczono im te lata w UKS do lat słuzby. A potem sporządzono w ustawach zapisy wykluczjace te przywileje! Można i tak, czemu nie☹️☹️☹️
 
Back
Do góry