• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek za wieloletnią służbę 15/25

Ten dodatek po 15 można poprosić o więcej szczegółów? To 1% że wskaźnika? Czy ze stażowym.
 
Ten dodatek po 15 można poprosić o więcej szczegółów? To 1% że wskaźnika? Czy ze stażowym.
To 5 % po 15 latach służby (i wcześniejsze okresy pracy, jak stażowe), a za każdy następny +1%, aż dojdzie do 15%. Liczone od zasadniczej
 
Prawo do dodatku po 15 latach służby w mundurze ale wysokość dodatku liczona jak do urlopu czy stażowego, razem z latami powiedzmy "cywilnymi". Czy tak?
 
Tak z tego komunikatu też wynika ?
790bf722edc36c684b9433f05ec63db7.jpg


Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 
jesli chodzi o dodatek 5% po 15 latach- to tak....przepisy przy ustalaniu daty od której przysługuje dodatek stazowy, wiec tak dolicza sie poprzednie okresy pracy tez.
pozwole sobie zacytować fragment posta Sławka z facebooka w którym dokładnie to wyjaśnia:
"
Porządkując temat dodatków stażowych parę zdań wyjaśnienia.
Mamy dwa różne i niezależne świadczenia. Oba będą przysługiwały od marca br.
Świadczenia motywacyjne, które działając na wielką skalę w Sejmie, ZZ Celnicy PL wczoraj wywalczył, są po 25 i 28,5 latach służby i liczy się tylko służbę.
Wcześniej, gdy próbowaliśmy zaliczyć pracę do tych świadczeń, to po prostu nas nie dopisali z tego powodu do ustawy. Nie sposób było tego przeskoczyć. Jest zatem tak jak w innych formacjach, tzn. liczy się tylko stosunek administracyjnoprawny.
W tej samej ustawie mamy też dodatki po 15 latach 5%, które rośnie o 1% z każdym rokiem aż do 15%. To osobne świadczenia i to drugie jest z zaliczeniem wcześniej pracy.
Dobrze, że mamy to wbrew MF w ustawie przed wyborami. Są pisma MF sprzed paru dni, że nie będzie teraz tych świadczeń motywacyjnych po 25 i 28,5 latach, a dopiero ewentualnie w 2024. To są pisma stanowiące odpowiedź na nasze interwencje do Pani Minister Finansów i Wiceministra MSWiA, aby wprowadzić te świadczenia teraz w ustawie. Jak widać odmowne. Załączam te pisma do posta.
Załatwiliśmy te świadczenia w Sejmie, mimo negacji MF......."
 
Czyli osoba mająca 10 lat służby i 6 stażu pracy powinna otrzymać 6 % dodatku. Nie widzę żeby było to opisane jako 15 lat służby i wtedy dodatkowo można doliczyć staż pracy.

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 
Tak zapewne będzie, miejmy taką nadzieję. Ale ja już nie takie rzeczy w tej służbie widziałem, więc pewny to ja będę, jak zobaczę to na koncie :)
 
Czy do tego dodatku 5 procent po 15 latach będzie wliczany staż i np. studia? Czy sama służba od 1999 roku?
 
Back
Do góry