• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek za wieloletnią służbę 15/25

franek kisiel napisał:


" Przecież zdecydowana większość ludzi gdzieś pracowała przed służbą czyli wszyscy zyskują!!!....a skąd ludzie wzięli ten warunek "najpierw służba potem praca jak nigdzie nie było o tym słowa..., nie rozumiem też po co ciągnąć ten temat..

Nigdy nie dokonałem takiego wpisu na forum które powyżej wkleił - zxcv.
Tak tekst "Przecież zdecydowana większość.." to mój wpis. Coś mi z edycją zaszwankowało, przepraszam Franek Kisiel👊.
 
Ostatnia edycja:
franek kisiel napisał:


" Przecież zdecydowana większość ludzi gdzieś pracowała przed służbą czyli wszyscy zyskują!!!....a skąd ludzie wzięli ten warunek "najpierw służba potem praca jak nigdzie nie było o tym słowa..., nie rozumiem też po co ciągnąć ten temat..

Nigdy nie dokonałem takiego wpisu na forum które powyżej wkleił - zxcv.
W naszym przypadku, ,, ,,dodatek za wieloletnią służbę'' powinien się nazywać ,, dodatkowy dodatek stażowy dla Służby Celno Skarbowej''. Wówczas nie wzbudzało by to tyle kontrowersji.
Przepis stworzony dla wierchuszki, na kanwie którego skorzystało wielu, zaliczając swój staż z cywila.

Finalnie są dodatkowe pieniądze dla wszystkich więc nie ma co narzekać.
 
Ostatnia edycja:
jaki to dodatek stażowy skoro dostaje się go w ten sposób co zwykła wysługa płatna z uposażeniem. Gość, który pracował w różnych miejscach z przerwami itd. a przyjął się do służby od 5 miesięcy ma większy dodatek stażowy niż funkcjonariusz z 14 letnim stażem czystej SŁUŻBY!

przecież głównym założeniem dodatku było aby osoby które nabyły 15 lat pozostały w służbie. Jakieś może Lobby sprawiło, że dodatek dostają nawet w służbie przygotowawczej z perspektywą 25 lat służby do emki!

dodajmy, że w MSWiA służba to służba a nie jakieś okresy równoważne z cywila
 
Ostatnia edycja:
Masz rację, w MSW nikogo na siłę nie ucywilniali, a potem spowrotem prosili po kilku latach, żeby iść w mundur. Robię od lat to samo, raz w mundurze raz bez. Dlaczego mam nie dostać tego dodatku? Bo brakuje mi do 15 lat w mundurze? Przecież ciągle jestem w tej samej kontroli i tym samym urzędzie, tylko w nazwie doszło do celnego "skarbowy"
 
Raz dali coś lepiej i narzekają..a raczej chyba zazdroszczą.. masakra!!! Wszyscy na tym zyskują jeśli przepracowali chociaż rok przed cłem, a Ci co od początku w cle też zyskują po tylu samo latach pracy, służby nikt nie traci..przestańcie mącić i zazdrościć, są nowe wspólne cele..Dają młodym szybsze awanse, czy wynagrodzenie bez podatku źle, dają starym też źle... kuźwa ludzie ogarnijcie się, nie pasuje Wam, bo dostała większa ilość funkow..zamiast wspólnie się cieszyć..skończcie już ten temat
 
Przecież nikt nie narzeka. Co niektórym włączył się tylko pies ogrodnika. Nikt nie stracił nic. Każdy dostanie za wszystkie lata. Fajnie wyszło i należą się podziękowania tym co to wywalczyli. Ja dziękuję bo jestem miło zaskoczony. 18 lat w służbie i 5 wcześniej. Jak ktoś nie dostał teraz, to przyjdzie czas że dostanie tyle samo co każdy.
 
[...] Co niektórym włączył się tylko pies ogrodnika. Nikt nie stracił nic. [..]
Kolega nie widzi pewnych zależności. Otóż 06.04.2023 odbyło się spotkanie ze SKAS na którym w pytaniu o zaliczenie pauzowania do służby padły stwierdzenia "analizujemy". Może się okazać że w wyniku niewłaściwie wydatkowanych środków na premie "15%", zabraknie na zabezpieczenie skutków zaliczenia ucywilnienia czy zmiany sposobu naliczania 10 lat emerytalnych. Dla pokrzywdzonych skutkami reformy KAS to jest temat bardzo ważny.
 
Przede wszystkim ucywilnienie w takiej formie jak zostało przeprowadzone tj. bez decyzji i bez odpraw było bezprawne. Dobrze, żeby wszyscy wbili sobie to do głowy na pierwsze miejsce. To nie jest kwestia dobrej woli kogoś, czy dostępnych środków. Żeby nigdy nic takiego się już nie powtórzyło. Jako osoba ucywilniona nie życzę nikomu wydymania przy jakiejkolwiek okazji. Stąd uważam, że dodatek w takiej formie nikogo przede wszystkim nie krzywdzi. Nie boli mnie natomiast, że ktoś zyskał może więcej niż powinien.
 
"Kolega nie widzi.."
"Niewłaściwe" to Ty masz podejście..myśląc tylko o sobie albo tylko o danej grupie. Z takim podejściem to nigdy nie będzie jedności i wspólnego dążenia do postawionych celów. To co niby teraz inni mają być przeciwko temu by ucywilnionym zaliczyć, bo przypadkiem zabraknie na jakieś inne cele z których oni mogą skorzystać? Oczywiście, że nie. I jak to im zaliczą powinniśmy się cieszyć wszyscy. Walczymy o polepszenie warunków dla wszystkich i walczymy razem. Takie zawiści i zazdrostki prowadzą tylko do podziałów.
 
Tak to zakwalifikowano w kadrach albo nawet w MF. Podobno założeniem dodatku było to, żeby osoby posiadające uprawnienia emerytalne po 15 latach służby nie uciekły na emeryturę. A wyszło, że po 15 latach pracy w budce z kebabem i po przyjściu do SCS od razu jest dodatek za długoletnią służbę. KOMEDIA 😕
brak słów, ja akurat pracowalem wczesniej w kilku innych szanowanych instytucjach panstwowych, pare lat w skarbowce i od jakiegos czasu dopiero UCS, pewno nie doczekam 15 lat sluzby, za top staz pracy mam przegoromny, a Kolega, niby sympatyczny Miś zaluje mi? zaznaczam, ze robie teraz robote, ktorej nie chce robic zaden inny fscs i jestem w tym dobry, ale wszyscy fscs zarabiaja wiecej ode mnie (nie zaluje im), czy nadal mi Kolega zaluje tego dodatku? swoje w zyciu przepracowalem czesto ciezej niz nie jeden funk, czy nadal Kolega mi zaluje?
wspomne, ze praca przy plytkach czy w kebabie nie liczy sie, jesli byla bez umowy cywilno-prawnej, a tylko liczy sie na umowe o prace,
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
"Niewłaściwe" to Ty masz podejście..myśląc tylko o sobie albo tylko o danej grupie. Z takim podejściem to nigdy nie będzie jedności i wspólnego dążenia do postawionych celów. To co niby teraz inni mają być przeciwko temu by ucywilnionym zaliczyć, bo przypadkiem zabraknie na jakieś inne cele z których oni mogą skorzystać? Oczywiście, że nie. I jak to im zaliczą powinniśmy się cieszyć wszyscy. Walczymy o polepszenie warunków dla wszystkich i walczymy razem. Takie zawiści i zazdrostki prowadzą tylko do podziałów.
Zależy mi na grupie ucywilnionych w 2017 roku bo sam się w niej znajduję. Zauważ że minęło już kilka lat gdzie w tym czasie zadbano o kolegów z UKSu, ale kwestia nasza nadal jest "analizowana". W tym czasie wywalono informatyków do CIRF na podstawie KP. Nasza ustawa o SCS również może być pretekstem do dziwnych zmian w przypadku zmiany ekipy rządzącej. Wiesz że każdy z nas może przy "dobrych wiatrach" doświadczyć rozmundurowania po raz kolejny. Tym razem organizacja popełni mniej błędów. Nie życzę tego nikomu.
 
Zależy mi na grupie ucywilnionych w 2017 roku bo sam się w niej znajduję. Zauważ że minęło już kilka lat gdzie w tym czasie zadbano o kolegów z UKSu, ale kwestia nasza nadal jest "analizowana". W tym czasie wywalono informatyków do CIRF na podstawie KP. Nasza ustawa o SCS również może być pretekstem do dziwnych zmian w przypadku zmiany ekipy rządzącej. Wiesz że każdy z nas może przy "dobrych wiatrach" doświadczyć rozmundurowania po raz kolejny. Tym razem organizacja popełni mniej błędów. Nie życzę tego nikomu.
No no, gwoli prawdy, zadbano o niektórych tylko kolegów z UKS. Dawny sz.p.n. został na lodzie. Zeby nie było, nikomu nie zazdroszczę.
 
No no, gwoli prawdy, zadbano o niektórych tylko kolegów z UKS. Dawny sz.p.n. został na lodzie. Zeby nie było, nikomu nie zazdroszczę.
Raczej ci którzy zostali wcieleni w 2003 roku do służby z UKS jako sz.n.p nie mają wielkiej siły przebicia. Jest to już nieduża grupa i pies z kulawą noga już o nich nie pamięta. Niestety☹️
 
brak słów, ja akurat pracowalem wczesniej w kilku innych szanowanych instytucjach panstwowych, pare lat w skarbowce i od jakiegos czasu dopiero UCS, pewno nie doczekam 15 lat sluzby, za top staz pracy mam przegoromny, a Kolega, niby sympatyczny Miś zaluje mi? zaznaczam, ze robie teraz robote, ktorej nie chce robic zaden inny fscs i jestem w tym dobry, ale wszyscy fscs zarabiaja wiecej ode mnie (nie zaluje im), czy nadal mi Kolega zaluje tego dodatku? swoje w zyciu przepracowalem czesto ciezej niz nie jeden funk, czy nadal Kolega mi zaluje?
wspomne, ze praca przy plytkach czy w kebabie nie liczy sie, jesli byla bez umowy cywilno-prawnej, a tylko liczy sie na umowe o prace,
pozdrawiam
nikt tu nikomu nic nie żałuje ale fakty sa takie jak przedstawił je Miś Uszatek....dodatek nie jest za to że ktoś długo pracuje bo w takim względzie przysługiwał by wszystkim pracownikom...dodatek jest tylko i wyłącznie dla funkcjonariuszy żeby po 15 latach nie uciekali ze służby...zobacz jak jest w innych słuzbach.....w żadnej nie ma zapisu o pracy tylko i wyłącznie słuzba liczy się do dodatku i nawet jak ktoś był na umowe o prace
 
Brak słów żeby komentować te głupoty. Zwykły ból dupy bo ktoś dostał. A mały człowiek byłby szczęśliwszy gdyby ten ktoś dostał mniej lub wcale. Nauczcie się w końcu patrzeć na własne rachunki bankowe a nie wiecznie dookoła kto ile i za co i że nie powinien tyle.
 
nikt tu nikomu nic nie żałuje ale fakty sa takie jak przedstawił je Miś Uszatek....dodatek nie jest za to że ktoś długo pracuje bo w takim względzie przysługiwał by wszystkim pracownikom...dodatek jest tylko i wyłącznie dla funkcjonariuszy żeby po 15 latach nie uciekali ze służby...zobacz jak jest w innych słuzbach.....w żadnej nie ma zapisu o pracy tylko i wyłącznie słuzba liczy się do dodatku i nawet jak ktoś był na umowe o prace
Ile razy trzeba powtarzać? W żadnych innych służbach nie było np. perdalniętych przekształceń, ucywilnień, powrotów w mundur i luk w służbie z tym związanych. Zatem i przepisy dot. dziadkowego muszą być nieco inne niż w innych służbach. Nie myśl tylko o sobie kolego.
 
Ile razy trzeba powtarzać? W żadnych innych służbach nie było np. perdalniętych przekształceń, ucywilnień, powrotów w mundur i luk w służbie z tym związanych. Zatem i przepisy dot. dziadkowego muszą być nieco inne niż w innych służbach. Nie myśl tylko o sobie kolego.
hehe to nie chodzi o ucywilniania tylko o umundurowania cywili....;))
 
Powiem prawdę i tylko "świntą prawdę". Oni ci z wierchuszki, tak naprawdę zadbali tylko o siebie, bo jeśli nasz Szef KAS od ponad roku piastuje funkcję funkcjonariusza, to kasuje już tę dodatkową kasę, tak jak i wielu mu pokrewnych. Także nie dziwcie się, że wiele interpretacji przepisów jest stworzonych pod siebie - dla kasy. Tak naprawdę idea tego dodatku ma całkiem inny sens, tzn. chodzi o to aby FUNKCJONARIUSZE, którzy wysłużyli 15 lat, byli jak najdłużej w służbie, aby jak najlepiej wykorzystywać nabyte przez nich doświadczenie, w dalszej pracy dla dobra SŁUŻBY, a przede wszystkim POLSKI. I tyle w temacie. Po prostu stańmy w prawdzie. Howgh!!!
 
Back
Do góry