• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek za wieloletnią służbę 15/25

Ma być liczone jak do urlopu i do "stażowego" ale jak będzie ....................???
 
Ma być liczone jak do urlopu i do "stażowego" ale jak będzie ....................???
Już niedługo się dowiemy. Z treści zapisów ustawy wynika że ma być tak jak piszesz. Natomiast ktoś na forum pisał że 15 lat służby i dopiero doliczane inne okresy, tylko nie wiadomo na jakiej podstawie prawnej się opierał, chyba że samej nazwie za ,, długoletnią służbę ''.
 
Sławku mógłbyś jednym krótkim zdaniem napisać, że po 15l służby i pracy dodatek będzie naliczany tak samo jak dotychczasowy na podst art 240 p 3, lub, że doliczy się staż pracy dopiero po 15l służby?... , bo ludzie cały czas nie wierzą i błądzą we mgle :)
 
Bardzo proszę Szanowne Koleżeństwo o informację, jaka jest podstawa prawna, aby staż służby liczyć od 15 września 1999 r. (wejście w życie ustawy o Służbie Celnej), a nie od daty mianowania (w moim przypadku od czerwca 2000 r.). Dziękuję za informację.
 
Ostatnia edycja:
Bardzo proszę Szanowne Koleżeństwo o informację, jaka jest podstawa prawna, aby staż służby liczyć od 15 września 1999 r. (wejście w życie ustawy o Służbie Celnej), a nie od daty mianowania (w moim przypadku od czerwca 2000 r.). Dziękuję za informację.
Przeczytaj "ustawę emerytalną". Okres od 15 września 99 do mianowania jest okresem równorzędnym ze służbą
Art. 13 ust 1 pkt 1d
 
Prawo do dodatku po 15 latach służby w mundurze ale wysokość dodatku liczona jak do urlopu czy stażowego, razem z latami powiedzmy "cywilnymi". Czy tak?
Też tak wcześniej myślałem, ale jak teraz zajrzałem do projektu ustawy, to powiem że liczy się cały staż cywilny i mundurowy. Zatem: 5 lat pracy + 10 lat służby dają już prawo do tego dodatku. Tak to wynika z treści tego projekt (widziałem tekst wniesiony do Sejmu).
 
Też tak wcześniej myślałem, ale jak teraz zajrzałem do projektu ustawy, to powiem że liczy się cały staż cywilny i mundurowy. Zatem: 5 lat pracy + 10 lat służby dają już prawo do tego dodatku. Tak to wynika z treści tego projekt (widziałem tekst wniesiony do Sejmu).
Pewnie taki był "zamysł" zmian. W innym przypadku cywile "wpasowani" w mundury mogliby uznać się za dyskryminowanych :unsure:
 
To tak jakbyś napisał, że dotychczasowe stażowe, które miałeś to też miałeś za samą służbę, bo też tak z ustawy idąc tym tokiem myślenia by wynikało. Przeczytaj uważnie nowelizację ustawy o KAS i nie oszukuj sam siebie pozdrawiam :)
 
Ludzie, błagam...
Nie kłóćcie się z tymi, co nie umieją czytać przepisów (swoją drogą - jak sobie radzą w urzędzie...?)

Jest delegacja do art. 240 (całego), a tam jest pkt 3:

"Do okresów służby uprawniających do dodatku, o którym mowa w ust. 1,
wlicza się poprzednie zakończone okresy służby lub zatrudnienia oraz inne okresy,
jeżeli na podstawie odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od
którego zależą uprawnienia pracownicze
".
 
Ludzie, błagam...
Nie kłóćcie się z tymi, co nie umieją czytać przepisów (swoją drogą - jak sobie radzą w urzędzie...?)

Jest delegacja do art. 240 (całego), a tam jest pkt 3:

"Do okresów służby uprawniających do dodatku, o którym mowa w ust. 1,
wlicza się poprzednie zakończone okresy służby lub zatrudnienia oraz inne okresy,
jeżeli na podstawie odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od
którego zależą uprawnienia pracownicze
".

Art. 226a. 1. Funkcjonariuszowi przysługuje świadczenie za długoletnią służbę
w wysokości 5% należnego uposażenia zasadniczego po osiągnięciu 15 lat służby.
 
Ostatnia edycja:
Ludzie, błagam...
Nie kłóćcie się z tymi, co nie umieją czytać przepisów (swoją drogą - jak sobie radzą w urzędzie...?)

Jest delegacja do art. 240 (całego), a tam jest pkt 3:

"Do okresów służby uprawniających do dodatku, o którym mowa w ust. 1,
wlicza się poprzednie zakończone okresy służby lub zatrudnienia oraz inne okresy,
jeżeli na podstawie odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od
 
Ostatnia edycja:
Tu mi się przypomina kultowa scena w zoo z "Chłopaki nie płaczą": "Niestety napchales sobie głowę jakimiś pierdołami o żabach ( tu trzeba zamienić na dodatek stażowy) i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych" :)

Ja pozostanę przy swoim że to kasa dla każdego powyżej 15 lat służby/pracy. Życie pokaże w kwietniu i wtedy mogę posypać głowę popiołem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
Czy ktoś z Was orientuję się kiedy zostanie wypłacony dodatek za co najmniej 15 lat służby?
Bo z komunikatu SKAS zrozumiałem, że w kwietniu to puszczą środki z modernizacji a dodatek wszedł w życie ustawą od 01.03.
 
Back
Do góry