• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek za wieloletnią służbę 15/25

Art. 240 ust. 4 KAS

4.
Dodatek za wieloletnią służbę jest wypłacany począwszy od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym funkcjonariusz nabył prawo do tego dodatku lub wyższej stawki dodatku, jeżeli nabycie tego prawa nastąpiło w ciągu miesiąca

Już niedługo, zobaczymy.
 
to idzie z automatu czy trzeba o to zawnioskować? mam na myśli dodatek po 25 latach
Dodatek po 25 latach będzie przyznany z automatu w formie decyzji,chociaż są wyjątki kiedy się go nie otrzyma
Art. 10 Ustawa z 26 stycznia 2023 poz. 347

Dobrze jest skontaktować się z kadrami czy mają dane np. o zasadniczej służbie wojskowej lub o innych służbach.
Podczas fuzji że skarbówką mogło coś zaginąć.
W mojej izbie kadry same się kontaktowały z funkcjonariuszami i jeszcze raz potwierdzały wszystkie dane oraz trzeba było dostarczyć skany dokumentów.
 
Ostatnia edycja:
Jak SKAS będzie chciał, bo SKAS nie musi przejmować się takimi pierdołami jak ustawy i daty ich wejścia w życie. Takimi pierdołami to się muszą interesować funkcjonariusze i inne szare myszy.
 
czyli pierwsze wypłaty powinny być w kwietniu, za marzec teoretycznie, bo najpierw muszą się ogarnąć, potem muszą wydać decyzję a przed decyzją zrobić jeszcze ocenę funka, a potem znowu się ogarnąć, czyli stawiam na maj.
 
IMG-20230405-WA0020.jpg
 
Potwierdzam. Jest informacja oficjalna, że 7 kwietnia przekazano środki 14 kwietnia wypłacą za marzec.
Pamiętaj o przepowiedni..oczywiście dziś jest koniec tygodnia jak pisałem ale czy ujrzałeś bociana na niebie? Dziś też okaże się jak dużo funkcjonariuszy nie rozumie prostych zapisów ustawy :/....i choć nie czytają ze zrozumieniem to jaki mają jednocześnie wielki dar do przekonywania innych robiąc niepotrzebnie wielki zamęt
 
Ostatnia edycja:
Ustawa, ustawą. Dziś wpłynęło już co nie którym za marzec. I teraz skoro takiś mądry to wytlumacz mi i innym przy okazji. Skąd termin 14 ? Kiedy za kwiecień. Chętnie się dowiem. Może jakieś art. jakiejś ustawy, rozporządzenia???
Wchodzę na to forum żeby się czegoś dowiedzieć. Tylko tutaj ta funkcja chyba wyłączoną.
 
Back
Do góry