• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Budżet i celnicy w SENACIE RP - 15 - 17 stycznia 2008r.

Zwodzili, obiecywali, rozumieli i CO Z TEGO !!!
Dzisiaj 30 osób po stronie ukraińskiej zablokowało przejście w Korczowej. Alarm był na cały kraj, trąbili o tym w każdej telewizji .... a o nas cicho !!!
 
i znowu nas wykozikali....
I co teraz Panie S.Siwy? - chyba wszyscy możemy zapomnieć o jakichkolwiek podwyżkach..
Proponuję zatem odwiedzić witrynę ww.pracuj.pl i podobne...
 
czyli dalej nas kopia po du..e . Moze czas na ogolnopolski dobrze skoordynowany "protest" ktorego jeszcze Polska i EUROPA nie widziała. RUSZMY SIE WRESZCIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Celni jednoczmy sie lub tak jak kolega wyzej pakujmy walizy.
 
kfp

a to zdanie Komisji Finansów Publicznych

142) W części 83 - Rezerwy celowe, poz. 60 - Środki na zwiększenie wynagrodzeń i pochodnych w tym na modernizację systemu wynagrodzeń w administracji zmniejszyć wydatki bieżące o kwotę 90.000 tys. zł
z przeznaczeniem na zwiększenie wydatków bieżących na wynagrodzenia pracowników służby celnej w części 19 - Budżet, Finanse Publiczne i Instytucje Finansowe , rozdz. 75013 - Izby celne i urzędy celne.
- poseł Wojciech Olejniczak w imieniu KP LiD
- odrzucić
 
Poprawka nie przeszła, ale uzyskaliśmy od przedstawicieli rządu gwarancje, że będziemy w roku budżetowym 2008 partycypować w rezerwie celowej nr 60.
Myślę, że na najbliższym spotkaniu z Szefem Służby Celnej należy, powołując się na to co zagwarantowano nam podczas rozmów w Sejmie i Senacie, zwrócić się o skonkretyzowanie tychże deklaracji, czyli skierowanie wniosku do RM, o przesunięcie dodatkowej kwoty na nasze uposażenia.
W przypadku braku realizacji powyższego, zwrócimy się do polityków i parlamentarzystów oraz przedstawicieli MF, którzy w parlamencie nam to zagwarantowali, aby Ci interweniowali w tej sprawie.
Sądzę, że należy wyznaczyć termin na realizację powyższego, a w przypadku braku działań ze strony rządu, to my powinniśmy przystąpić do działania polegającego na wdrożeniu protestu. Możemy zacząć od urlopów na żądanie i masowych wypowiedzeń warunków Służby.
 
a w2008 obiecaja że bedzie lepiej w 2009 roku i propozycje o nastepne protesty ...pierdoły do sadu z tym albo prokuratora , zabrać sie ostro za to co sie dzieje w cle, jak rzad nic nie robi czyli ma inne plany co do celników, jakie ???????? zgadywanka
 
Panie Sławku rząd rozmawia tylko pod .... NACISKIEM !!!
ZZ proszą, negocjują i nic !!!
Skoro 30 osobowy protest w Korczowej przyniósł efekt medialny to dlaczego ZZ nie mogą zrobić tego tylko na większą skalę !!!!
Do cholery ile razy będą nas zwodzić i obiecywać !!!
Przestańcie negocjować bo to nic nie daje, traktują Was jak kukiełki i marionetki ......... tylko protest !!!! no chyba że nasze ZZ są na tyle słabe i rozbite ,że stać ich tylko na ulotki, rozmowy i zapewnienia.
Pisałem kiedyś o pośle Chlebowskim ... tylko on i nikt więcej może tutaj pomóc ( mógł ) ... bo już po ptokach. Rozmowy z pojedynczymi posłami czy senatorami to był bez sens bo ludzie ci głosują tak jak im sie każe ... BO ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK DYSCYPLINA KLUBOWA !!!!!!
NIKT NAM NIE DA NIC ZA DARMO - TRZEBA O TO WALCZYĆ< PROTESTOWAĆ .... i to rząd ma z nami negocjować a nie na odwrót !!!!
Gdzie są media, gdzie ??? Celnicy w sejmie celnicy w senacie i wie o tym garstka osób ( głównie samych celników ze związków ) to jest walka czy kpina ... próbowaliście łagodnie po cichu i co ??? NIC !!!!
ZZ zjednoczcie się i zacznijcie działać bo wydaje sie ze wyczerpaliście już wszystkie próby negocjacji i próśb ... jak wygląda dzisiaj mundur polskiego celnika który chodzi za posłem czy senatorem prosząc o te parę złoty ....
 
Przecież napisałem, że powinniśmy wyznaczyć termin nowemu SSC na realizację zapewnień uzyskanych w Parlamencie, a w przypadku niezrealizowania naszych żądań płacowych, powinniśmy przystąpić do protestu.
Przypomnę, że mamy nowego SSC, z którym nikt z celników jeszcze nie rozmawiał na ten temat.
Ile powinien wynosić ten termin? Nie wiem, tutaj powinni zdecydować członkowie nowego KW Federacji. Ja uważam, że termin do końca lutego, jest wystarczająco długi.

Co do mediów. Nie uważam, aby cokolwiek mogły nam pomóc. Należy raczej zaplanować i przeprowadzić drastyczne formy protestu i wtedy media same tym się zainteresują. Moim zdaniem należy to jednak wdrożyć, dopiero po tym co napisałem w postach powyżej
 
O ile mnie pamięć nie myli to ten Szef jest tymczasowy!Tzw.PO!Z kim rozmawiać?!
Skoro poprawka nie przeszła w sejmie i senacie to może spróbować jeszcze w Kole Gospodyń Wiejskich.Może tam się uda ją pchnąć.
Zgłaszajmy się już teraz na wyjazd.
Żałosne to wszystko.Przecież po głosowaniu poprawki w sejmie było wiadomo, że w senacie też nie przejdzie.To co nam obiecują zakończy się podwyżką o 100 zł brutto na koniec roku...Czas pakować się...
 
A po co rozmawiać z Szefem SC ?
Co to da ? Co on może ? Czy zainteresował się obecnością celników w sejmie czy senacie ?
Trzeba rozmawiać z Min. Fin. bo to on będzie decydował !!!!
Co do terminu koniec lutego ?????? Koniec stycznia !!!!!!
 
slawomir.siwy napisał:
Przecież napisałem, że powinniśmy wyznaczyć termin nowemu SSC na realizację zapewnień uzyskanych w Parlamencie, a w przypadku niezrealizowania naszych żądań płacowych, powinniśmy przystąpić do protestu.
Przypomnę, że mamy nowego SSC, z którym nikt z celników jeszcze nie rozmawiał na ten temat.
Ile powinien wynosić ten termin? Nie wiem, tutaj powinni zdecydować członkowie nowego KW Federacji. Ja uważam, że termin do końca lutego, jest wystarczająco długi.

Co do mediów. Nie uważam, aby cokolwiek mogły nam pomóc. Należy raczej zaplanować i przeprowadzić drastyczne formy protestu i wtedy media same tym się zainteresują. Moim zdaniem należy to jednak wdrożyć, dopiero po tym co napisałem w postach powyżej
Koniec lutego ,potem marca i tak czas płynie-a SG dostała uprawnienia o odpraw celnych, plombownice,podobnie US -mogą robić wszystko to co my! Za jakiś czas zdziwko nas rypnie gdy zamiast poborów dostaniemy wypowiedzenia z pracy.Prośmy ,dyskutujmy ,a czas płynie.Jak tak dalej pójdzie ,to nawet listonosze i kolejarze będą mogli wykonywać naszą pracę , a my będziemy dalej wyznaczać kolejne terminy dla nowych SSC by mogli się zapoznać z Służbą Celną i prowadzić pieprzone pseudo-inteligencki rozmowy i negocjacje .A gdy dostaniemy chamskiego kopa w dupę od naszego rządu, to oczy nam wyjdą -z zdziwienia i głodu!Panie Siwy ,może już dość tych ulg i wreszcie czas pokazać determinację?
 
slawomir.siwy
Mod



Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 1282
Skąd: IC Opole
Wysłany: Czw Gru 27, 2007 5:26 pm Temat postu:
Opis:

--------------------------------------------------------------------------------

Nie chciałbym pisać o tym kto i jak chce nas wesprzeć po przegraniu batalii w Senacie. Nie chcę tego pisać, ponieważ w Senacie wygramy- WYGRALIŚMY KOLEGO SIWY , obiecuj dalej , póżniej będziesz opisywał przegrane batalie w Sejmie i Senacie a my zostaniemy z gołymi dupami !!!
 
Trudno zrozumieć takich głupców.
Siedzenie z założonymi rękami i czekanie na zrządzenia losu to domena niewolników. Wolny człowiek sam kształtuje swój los, planuje i realizuje swoje zamiary. Nie zawsze to jednak wychodzi na co składa się wiele przyczyn. Spójrz na innych do czego trzeba się uciekać by osiągnąć swoje.
Siedzenie z założonymi rękami i czekanie na to, że ktoś załatwi sprawę to domena leni i tchórzy oraz właśnie głupców.
I co z tego, ze Siwy tak pisał. Tak myślał i tak myślało wielu. Siwy i wszyscy oni mieli do tego prawo, mieli prawo myśleć, że im się uda i głosić to wszem i wobec.
I co chcesz zyskać wytykając w ten sposób porażkę? Obawiam się, że tylko możesz w ten sposób zaspokoić swoje niedowartościowane ego.
Dlaczego nie wytężysz głowy i nie wymyślisz czegoś pozytywnego? Bo to jest trudne - narzekać łatwo.
 
Panie Krysiak , kolego Siwy - gdzie są te obiecywane natychmiastowe działania w przypadku przegranej w Sejmie i Senacie ? Ustalicie termin spotkania z p.Dominikiem na luty lub marzec , następnie kilka miesięcy negocjacji i co? Jak długo można wegetować???
 
Back
Do góry