• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Budżet i celnicy w SENACIE RP - 15 - 17 stycznia 2008r.

Ja uważam, że wygraliśmy. Pani Minister odpowiedzialna za budżet wyraźnie zakomunikowała, że w roku 2008 część środków z rezerwy 60 zasili wynagrodzenia pracowników i funkcjonariuszy SC.
Będę przekonywał do protestu, gdy w wyznaczonym terminie, MF nie skonkretyzuje działań w kwestii przesunięcia dla ic i uc dodatkowych środków pieniężnych z wspomnianej rezerwy celowej.
Już uzyskałem deklaracje kilku Posłów i Senatora, że już z końcem stycznia pomogą nam i będą interweniować, jeśli MF nie wykona do tego czasu żadnego ruchu w tym kierunku.

Bardzo proszę o dalszą konstruktywną krytykę mojego postępowania zmierzającego do zagwarantowania nam w 2008 roku wyższych wynagrodzeń, bo to jest słuszny kierunek i na pewno pomaga skorygować różne błędy w tym działaniu Proszę jednak uważniej czytać moje poprzednie wypowiedzi - wszystkie łącznie - a nie wyrywać z kontekstu pojedyńczych zdań czy postów.

Wiele też zależy od KW Federacji, a nie ode mnie. Wiele zależy też od tego jak w tym czasie będą postępować te ZZ, które mówią że już protestują.

Proszę o uważny komentarz.
PRZECIEŻ JA NIE PISZĘ O JAKIMŚ ODLEGŁYM TERMINIE?
PRZECIEŻ JA NIE PISZĘ O PODWYŻKACH W 2009 roku tylko w bieżącym?

Jeszcze tylko słówko odnośnie tego co pisałem, o tym, że wygramy w Senacie.
A czy Ty porozmawiałeś ze swoim Senatorem przed obradami?
W ilu Województwach celnicy odwiedzili Senatorów?
Poza tym, nie mogłem przyłączyć się do licznej grupy maruderów i mówić razem z nimi przed wyjazdem do Senatu, że to się nie uda, bo wtedy tak jak i oni nie przyjechałbym do Senatu - nikt by nie przyjechał - nie byłoby też zapewnień o tym, że ta rezerwa celowa jest przeznaczona również dla nas - dzisiaj nie mielibyśmy wciąż o tym bladego pojęcia.
 
Jasiu tu nie chodzi o to co myśli pan Siwy leczo to co obiecywał ludzią gdy chciał wylać koleżankę Fołtę.Czytając Twoje wpisy nie zauważyłe jakoś by Twoje uwagi i propozycję wnosiły coś konstruktywnego. Jeżeli się mylę to opisz nam w jaki sposób Ty i twoje działanie przyczyniło się do poprawy bytu zolli.
 
Panie Sławku dzięki za to co robicie ale nie można ustałać następnych terminów negocjacyjnych za miesiąc lub dwa . Proszę zobaczyć co zrobili nauczyciele - w środę odrzucono ich żądania a w piątek ostra akcja protestacyjna. Może warto wziąć z nich przykład?
 
...ta rezerwa celowa jest przeznaczona również dla nas.. kwestia jak rozumiec słowo "również" Panie Siwy. Jeżeli spojrzy Pan na kogo jeszcze są przeznaczone te środki zrozumie Pan że to również w rzeczywistości bedzie oznaczać ZERO!!!
 
W ilu województwach odwiedziliśmy senatorów ? A wiecie jak wygląda taka wizyta ? Przez domofon sekretarz czy też inny pracownik każe podać imię ,nazwisko, numer telefonu , rodzaj sprawy z jaką przyszliśmy i każe czekać na kontakt telefoniczny w celu uzgodnienia terminu rozmowy .Trwa to od 3-do 4 tygodni.Rozmowa 3minuty wraz z grzecznościowymi formułkami typu -przepraszam że tak krótko rozmawiamy ,ale nawał pracy i spraw...
A jeżeli chodzi o terminy to uważam ,że 1,5 miesiąca to gruba przesada! SSC jest nowy, ale wszystkie urzędasy w MF są starzy i w ciągu godziny mogą naświetlić sprawę p. Dominikowi ,a on jako tak wybitny urzędnik może podjąć decyzje kierunkujące dalsze swoje postępowanie-podane na piśmie byłyby już konkretem ,którego można się już trzymać przy rozmowach szczegółowych. Uważam także ,że problem cła jest już znany od lat i nadmierna usłużność jest zbędna gdyż czas rozmów dawno już minął i to nie z powodu Związków .Teraz nadszedł czas działania ,gdyż dalsze przeciąganie sprawy pogarsza jedynie naszą pozycję przetargową i świadczy o naszej miałkości i podatności na naciski kierownictwa MF. Priorytetową sprawą jest raczej zjednoczenie wszystkich działających związków zawodowych w cle ,przynajmniej w tej jednostkowej sprawie jaką jest uzyskanie status quo celnictwa jako służby mundurowej i wynikających z niej uwarunkowań prawnych.Gdy konie ciągną w różne strony ,to mogą jedynie rozerwać wóz na którym jedziemy!!
 
Termin negocjacji nie jest zależny ode mnie i nie ja będą go ustalał. Mogę co najwyżej wnioskować do nowego KW Federacji o jego max. skrócenie. Prawdopodobnie ja nie będę też brał udziału w tych negocjacjach. Jeśli jednak konkretyzacja rozmów będzie się odwlekać podejmę działania samodzielnie, gdyż wiem po kilkakrotnej wizycie w Parlamencie, że środki z tej rezerwy są po prostu przeznaczone także dla nas.
 
Panie Sławku z całym szacunkiem proszę nam, powiedzieć co wygraliśmy w Senacie ? Powiedziano ( obiecano ) , że ewentualnie coś dostaniemy z rezerwy celowej , ani słowa o kwocie ani słowa o terminie. Zapewne te kwestie są rozpatrywane teraz w MF i przedstawiciele ZZ powinny czynnie uczestniczyć w tych działach !!!!!
Mam pytanie o jaką kwotę będziemy walczyć, jaka kwota możliwa jest do " wyrwania ", jaka kwota zadowoli ZZ ???
Pierw miało być 1500 brutto, później 90 mln nie wypaliło nawet 60 mln - ciekawe co by było gdyby wszyscy przyłączyli się do akcji protestacyjnej na granicy ! aż żal pomyśleć co straciliśmy tzn ILE STRACILIŚMY !!!
Panie Sławku ja ( myślę też że wielu innych ) pana nie potępia a wręcz przeciwnie podziwia i docenia pańskie starania o nasze lepsze jurto uważam jednak że czas nadziei i oczekiwań, próśb i mediacji dawno minął, jesteśmy zwodzeni i mamieni obietnicami żadnych kwot, żadnych konkretów dlatego w naszym dobrze pojętym interesie jest WALKA o swoje czyli akcja protestacyjna !!! Dlaczego panowie ZZ boja sie ją przeprowadzić !!! Co mamy do stracenia !!!!
 
Sławeczku co wygraliśmy??? Środki z rezerwy nr 60 były zapewnione przed poprakwą w Senacie , POPRAWKA NIE PRZESZŁA- NO TO CO WYGRALIŚMY ?
 
Panie Przewodniczący Krysiak a może pan ma coś do powiedzenia , bo obecnie tylko kolega Siwy stara się nam cokolwiek wyjaśniać i zbiera cięgi za nowe kierownictwo ZZ. Rusz się pan i zacznij w końcu działać a nie marnie improwizować!
 
Panie Sławku rząd rozmawia tylko pod .... NACISKIEM !!!
ZZ proszą, negocjują i nic !!!
Skoro 30 osobowy protest w Korczowej przyniósł efekt medialny to dlaczego ZZ nie mogą zrobić tego tylko na większą skalę !!!!
Do cholery ile razy będą nas zwodzić i obiecywać !!!
Przestańcie negocjować bo to nic nie daje, traktują Was jak kukiełki i marionetki ......... tylko protest !!!! no chyba że nasze ZZ są na tyle słabe i rozbite ,że stać ich tylko na ulotki, rozmowy i zapewnienia.
Pisałem kiedyś o pośle Chlebowskim ... tylko on i nikt więcej może tutaj pomóc ( mógł ) ... bo już po ptokach. Rozmowy z pojedynczymi posłami czy senatorami to był bez sens bo ludzie ci głosują tak jak im sie każe ... BO ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK DYSCYPLINA KLUBOWA !!!!!!
NIKT NAM NIE DA NIC ZA DARMO - TRZEBA O TO WALCZYĆ< PROTESTOWAĆ .... i to rząd ma z nami negocjować a nie na odwrót !!!!
Gdzie są media, gdzie ??? Celnicy w sejmie celnicy w senacie i wie o tym garstka osób ( głównie samych celników ze związków ) to jest walka czy kpina ... próbowaliście łagodnie po cichu i co ??? NIC !!!!
ZZ zjednoczcie się i zacznijcie działać bo wydaje sie ze wyczerpaliście już wszystkie próby negocjacji i próśb ... jak wygląda dzisiaj mundur polskiego celnika który chodzi za posłem czy senatorem prosząc o te parę złoty ....

Ale kto ma protestowac ????? 30 osób ze związków? jak granica protestowała to w wewnętzrnych ani urlopu na żądanie nie wzieli!!!
 
Siwy poderwał kilkunastu ludzi pojechali, przedstwiali problemy służby celnej I CHWAŁA IM ZA TO. Przecież Siwy nie jest czarodziejem i wam pieniedzy nie wyczaruje. Ilu dzis jest gotowych do protestu? Ilu tylko narzeka i wylewa pomyje na siwego ze mu sie nie udało a sami nic nie robią?
 
jakby siwy i kilkunastu wywalczyło w ciągi roku te 100-200 wiecej niz to co już macie pewne to powinniscie im dziękowac. A jak się komu nie podoba i tylko narzeka to won do prywatnej pracy!
 
Szczerze ...? NIC NIE wywalczyliście ! Tyle samo co skarbowcy, nauczyciele itp....Tusk powiedział, że nie będzie uginał się przed żądaniami ! I co ? Lekarzom dał! ABW dał ! CBA niby zabrał, ale tam na wejściu "zielona "osoba po studiach dostaje 3.500 PLN zasadniczej na rękę ! Nic nie znaczycie tak jak i skarbowcy, nauczyciele itp. ! Oóż dobrze rzekł Giertych - "ciamciaramcia".!!! PIS-BIS i to wszystko !!! I na nic więcje nie liczcie !!! AMEN
 
Dalsza część poprzedniego posta - pracuję w skarbówce ! I zrozumcie ! To pieprzeni liberałowie dla których jesteśmy NAJWIĘKSZYMI wrogami !!! Owszem - będą pięknie mówić, kadzić o podwyżkach w budżetówce..Ale budżetówka to dla nich służby specjalne, wojsko i lekarze ( bo Ci potrafią naprawe walczyć o swoje ) !!!
 
Siwy poderwał kilkunastu ludzi pojechali, przedstwiali problemy służby celnej I CHWAŁA IM ZA TO.
Opowiadał funfel że w senacie było ponad trzydziestu zolli. Sukcesem jest samo to że, byli i mówili o służbie i jej problemach. A to że uzyskali dane i stenogramy o tej rezerwie to jest czadowa informacja.
 
W związku z zaistniałą sytuacją biorę od poniedziałku urlop. Odpocznę tydzień i myślę, że granica nie zawali się beze mnie. No chyba, żeby.....
Gdyby tak samo zrobiło paru innych moich kolegów......
Niestety kierownictwo robi swoje. Obsada na przejściu MUSI BYć!!!
Wielka szkoda, że wszyscy mają nas w d....
Od niedawna intensywnie szukam pracy i powyższe informacje tylko mobilizują mnie do jeszcze bardziej wytężonych działań w tym kierunku.

Tak czy siak, gratuluję Siwemu i jego ekipie, że udało im się skrzyknąć w Senacie. Dlaczego nie próbował trafić do celników na granicy wschodniej. Przecież tylko tutaj jest siła przebicia. Większość ludzi waha się i są jak odbezpieczony granat. Nastroje są tak fatalne, że nawet przemytnicy to odczuwają.


 
To kiedy akcja w MF. Jeżeli mamy dostać pieniądze z rezerwy celowej to może warto tam jechać i poprosić Ministra Finansów o potwierdzenie na piśmie przekazania konkretnych kwot na podwyżki w SC z w miarę precyzyjnym planem ich podziału wśród fc. Myślę, że już najwyższy czas, aby p. Minister poznał swoje nowe "służby mudurowe".
 
jak długo jeszcze?

zastanawiam sie jak długo jeszcze nasza naiwnośc będzie trzymała wszystkich nas w tej beznadziei. czy nikt nie zauważa, żę odchodzi z SC coraz więcej ludzi? odchodzą młodzi dopiero co przyjęci rozczarowani warunkami płacowymi i pracą, wymaganiami wyśrubowanymi do maksimum. odchodząteżdoświadcz eni do innych firm gdzie dostają znacznie lepsze pieniądze, a kto nie chce miec u siebie doświadczonego pracownika umiejącego poruszac sie w tej naszej plątanianie ustaw rozporzadzeń i dyrektyw. pracuję w cle 15 lat ale to już ostatni rok kiedy dałem sie zwodzic, otrzymałem propozycje pracy w innej firmie i cóż bez skrupułów przyjąłem. sentymentem sie nie nakarmię a propozycja płacowa była bardzo kusząca. Komu Izba Celna finansowała studia? jeśli już to po podpisaniu lojalki na kilka lat a i tak byli to jedynie wybrańcy siedzący blisko koryta. niestety stwierdzic należy ze smutkiem że że praca w cle to na dzień dzisiejszy żaden powód do dumy, wręcz przeciwnie wstyd sie przyznac, że pracuje sie w cele a o naszych płacach lepiej nie wspominac nikomu. wstyd i żenada by po studiach, z doświadczeniem dostawac jałmużnę. pora zwijac manatki i nie ogladac sie na nic, tytaj nic dobrego nas nie spotka.
 
Back
Do góry