Strona 13 z 86 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 85 do 91 z 602

Temat: Protest w SCS

Prezydium Avatar slawomir.siwy
    Mieszka w
    ZZ Celnicy PL
    Wpisów
    2

Domyślnie

Postulat pierwszy jest kopią postulatów Federacji Służb Mundurowych, tak jak jest to napisane w piśmie. Dlatego nie ma mowy o pracownikach.
    Ale od 6 zaczynają się postulaty, które dotyczą także środowiska skarbowców, np. w kwestiach płacowych ustawa modernizacyjna dla KAS, którą tak licznie podpisaliśmy. Tam jest wzrost wynagrodzeń i uposażeń dla wszystkich. Dążymy w perspektywie czasowej do osiągnięcia najniższej płacy w KAS na poziomie 3 x min. płaca dla wszystkich w KAS. Tak samo pamiętamy o UKS. Postulat 6 jeżeli zostanie zrealizowany, to także obejmie UKS, chodzi bowiem o zadania.
    Zapewniam, że pamiętam o środowisku US i dawnego UKS.
    Natomiast odpowiadając na zarzut zajmowania się głównie sprawami funkcjonariuszy, pragnę wyjaśnić, że ZZ Celnicy PL to Związek o charakterze mundurowym, co nie znaczy, że nie podejmujemy spraw skarbowców.
    Sprawy funkcjonariuszy dominują i będą dominować. Mam w tej sprawie mnóstwo zgłoszeń od funkcjonariuszy i sam znam te tematy, więc je podejmujemy nijako z biegu.
    Ze strony skarbowców nie ma po prostu zgłoszeń, a mimo tego podejmujemy sprawy skarbowców i pamiętamy o środowisku pracowników US. Proszę jednak zrozumieć, że ja czy ZG nie znamy Waszych tematów, innych niż te, które już podjęliśmy, dlatego nie mogę, bo nie potrafię samodzielnie, tak jak w przypadku funkcjonariuszy, podjąć tematu.
    Wystarczy tylko zgłosić temat, pomóc go opracować na początek, a zapewniam, że podejmiemy szerzej. Tak samo indywidualną sprawę członka Związku wywodzącego się ze środowiska skarbowców.
    Reasumując, ja to widzę tak jak jest w innych formacjach mundurowych działa to od lat, gdzie niektóre ZZ zrzeszają i funkcjonariuszy i pracowników, np. w SW czy PSP. Oni są ZZ o charakterze mundurowym, co nie przeszkadza im podejmować tematów pracowników, którzy zrzeszają się w ich ZZ. Ja to widzę podobnie w ZZ Celnicy PL.
    Proszę zatem nie obrażać się na to, że ZZ Celnicy PL podejmuje głównie sprawy mundurowe, a proszę zgłaszać tematy do podjęcia dla pracowników US i zapewniam, że będziemy je podejmować. Proszę nie mieć do mnie pretensji, że nie podejmuję tematów skarbowców w większym zakresie, w takim jak niektórym z Was wydawałoby się, że powinniśmy, ale proszę zrozumieć, że ja nie mam zgłoszeń, a tematów tych w większości nie znam.
    CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ - DEKLARACJA DO ZWIĄZKU Konto Związku - 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001

2. Reklama Google
    Reklama Google

Domyślnie

Cytat Napisał slawomir.siwy Zobacz post
    Postulat pierwszy jest kopią postulatów Federacji Służb Mundurowych, tak jak jest to napisane w piśmie. Dlatego nie ma mowy o pracownikach.
    Ale od 6 zaczynają się postulaty, które dotyczą także środowiska skarbowców, np. w kwestiach płacowych ustawa modernizacyjna dla KAS, którą tak licznie podpisaliśmy. .
    Panie Sławku, czy mógłby Pan rozwinąć myśl - postulat 7:
    "7. Wycofania negatywnych skutków ucywilnienia funkcjonariuszy Służby Celno – Skarbowej",

co mają autorzy postulatów na myśli?
    Pozdrawiam.

Domyślnie

proponuję, żeby skarbowcy w wątku "protest skarbówki" prowadzili rozważania dotyczące ich sytuacji, a w tym wątku pozwolili nam, funkom, zaplanować nasze działania
    NIKT MI NIE WMÓWI, ŻE CZARNE JEST CZARNE, A BIAŁE JEST BIAŁE

Domyślnie

Cytat Napisał slawomir.siwy Zobacz post
    Ale od 6 zaczynają się postulaty, które dotyczą także środowiska skarbowców, np. w kwestiach płacowych ustawa modernizacyjna dla KAS, którą tak licznie podpisaliśmy. Tam jest wzrost wynagrodzeń i uposażeń dla wszystkich. Dążymy w perspektywie czasowej do osiągnięcia najniższej płacy w KAS na poziomie 3 x min. płaca dla wszystkich w KAS. Tak samo pamiętamy o UKS. Postulat 6 jeżeli zostanie zrealizowany, to także obejmie UKS, chodzi bowiem o zadania.
    Zapewniam, że pamiętam o środowisku US i dawnego UKS.
    Natomiast odpowiadając na zarzut zajmowania się głównie sprawami funkcjonariuszy, pragnę wyjaśnić, że ZZ Celnicy PL to Związek o charakterze mundurowym, co nie znaczy, że nie podejmujemy spraw skarbowców.
    Sprawy funkcjonariuszy dominują i będą dominować. Mam w tej sprawie mnóstwo zgłoszeń od funkcjonariuszy i sam znam te tematy, więc je podejmujemy nijako z biegu.
    Ze strony skarbowców nie ma po prostu zgłoszeń, a mimo tego podejmujemy sprawy skarbowców i pamiętamy o środowisku pracowników US. Proszę jednak zrozumieć, że ja czy ZG nie znamy Waszych tematów, innych niż te, które już podjęliśmy, dlatego nie mogę, bo nie potrafię samodzielnie, tak jak w przypadku funkcjonariuszy, podjąć tematu.
    Wystarczy tylko zgłosić temat, pomóc go opracować na początek, a zapewniam, że podejmiemy szerzej. Tak samo indywidualną sprawę członka Związku wywodzącego się ze środowiska skarbowców.
    Reasumując, ja to widzę tak jak jest w innych formacjach mundurowych działa to od lat, gdzie niektóre ZZ zrzeszają i funkcjonariuszy i pracowników, np. w SW czy PSP. Oni są ZZ o charakterze mundurowym, co nie przeszkadza im podejmować tematów pracowników, którzy zrzeszają się w ich ZZ. Ja to widzę podobnie w ZZ Celnicy PL.
    Proszę zatem nie obrażać się na to, że ZZ Celnicy PL podejmuje głównie sprawy mundurowe, a proszę zgłaszać tematy do podjęcia dla pracowników US i zapewniam, że będziemy je podejmować. Proszę nie mieć do mnie pretensji, że nie podejmuję tematów skarbowców w większym zakresie, w takim jak niektórym z Was wydawałoby się, że powinniśmy, ale proszę zrozumieć, że ja nie mam zgłoszeń, a tematów tych w większości nie znam.
    kolega da spokój z tym tłumaczeniem. zbieraliśmy podpisy pod projektem obywatelskim, tym pierwszym i tym drugim, to gdzie koledzy z us-ów byli w ogromnej większości? protest przeciwko kasowi w warszawie - takie samo pytanie. teraz 5000 ludzi zrzeszonych w zz też stara się coś zmienić, mimo wszystko. reszta znów kontestuje. mową rzeczą jest zarzut kastowości i dbanie o wyłącznie swój tyłek .

niech dalej siedzą i nic nie robią, to po wyborach pojadą i z nimi bez trzymanki. tyle w temacie.

Domyślnie

teraz jednak jest już za późno- pismo przeczytali (większość) skarbowcy i ... czuje to co napisałem wcześniej. trzeba myśleć z wyprzedzeniem. teraz (chyba) większość skarbowców będzie uważać że celnicy.pl walczy tylko o funków (a cywili ma gdzieś) . to że cały związek ( a przynajmniej część) uważa że powinien reprezentować funków to ok. ale trzeba też wsiąść pod uwagę cywili- też są w związku. ale pisanie w postulatach że tylko funkowie się liczą i trzeba dbać o nich to przesada (pomijam wpisy niektórych na forum). tak jak napisałem wcześniej- jako jedność możemy tylko się liczyć. a tego nie widać. dalej są sztuczne podziały. co z tego że pracujemy w różnych urzędach (us, usc, Is) skoro mamy jeden cel- wzrost wynagrodzeń. inne cele przechodzą na dalszy plan. Owszem możemy walczyć o podwyższenie pensji - ale RAZEM. Żeby zmotywować środowisko skarbowców (cywiltrzeba dać coś co ich zachęci (czyli marchewkę)- na początek np; te obiecane 650zł na pracownika/ funka. tak jak wyszyło: dbamy tylko o funków a o resztę nie dbamy. trochę szkoda ale tak to wygląda.
    Ostatnio edytowane przez L-uksik ; 20-10-2018 o 21:54

Domyślnie

1. Jeśli chodzi o formy protestu to powinny być one wymierzone w stworzenie nacisku na MF, Premiera i Prezesa. Wszelkie pisma/akcje skierowane na DIAS jedynie skomplikują życie kolegom i koleżankom z Izb, bo to na ich barki spadnie odpowiadanie na setki pism pracowników. DIASi będą starali się ukryć problemy przed Szefem KAS aby pokazać jak dobrymi menedżerami są.
    Moje przykładowe propozycje:
    - list do Czerwińskiej, Morawieckiego i Kaczyńskiego od każdego członka Celnicy.pl. W formie papierowej, opisujący nasze postulaty z prośbą o spotkanie z przedstawicielami ZZ celnicy.pl w celu omówienia programu modernizacji SSC. Policjanci zrobili to samo i od razu Premier spotkał się ze związkami (co prawda z Solidarności, ale jednak zbiegło się to w czasie z listem).
    - jeśli to nie pomoże to wynajęcie agencji PR aby pomogła nam pozytywnie sprzedać społeczeństwu nasze postulaty i uderzenie do mediów z jednoczesnymi innymi formami protestu analogicznymi do tych stosowanych obecnie przez Policjantów oraz w przeszłości przez Celników.

2. Związek zapomniał o ludziach z UKS a obecnie funkcjonariuszach SSC. Postulat nr 6 w ogóle nie uwzględnia lat 1999-2017 przepracowanych przy "zadaniach policyjnych".

Domyślnie

Cytat Napisał bolo1999 Zobacz post
    dość dyskryminacji

- nagłośnienie wieloletniej dyskryminacji płacowej funkcjonariuszy, podtrzymanej w kas, polegającej na odmiennym wynagradzaniu za taką samą pracę - nie w różnych izbach w Polsce czy w różnych komórkach - ale często nawet w tej samej komórce - ludzie robią TO SAMO, w TEJ SAMEJ komórce, na zupełnie różnych stanowiskach a więc za zupełnie różną kaskę - specjalista i ekspert,

- wnioski do dias o skierowanie na komisję lekarską mswia w celu stwierdzenia, czy występujące u funka schorzenia i dolegliwości są wynikiem warunków w jakich pełnił on służbę lub charakteru wykonywanych obowiązków

- odmowa kierowania pojazdami służbowymi bez wykupionego AC

- wnioski do dias o wypłacenie zaliczki na poczet zdjęcia do legitymacji służbowej oraz udanie się do fotografa w ramach godzin służby - dlaczego mamy robić te fotki w prywatnym czasie za własną kaskę? mi prywatnie legitka nie jest do niczego potrzebna , a skoro jest niezbędna do wykonywania obowiązków?

dość!!!
    jakie inne jeszcze macie pomysły?

jaka forma protestu byłaby bezpieczna dla nas, a uciążliwa dla mf?

oni rozumieją tylko język siły

wszelkie prośby, pisma, pagony, tabletki itp. zostaną zignorowane

jak, według was, możemy osiągnąć cel?

od razu, biorąc pod uwagę możliwość niepowodzenia referendum w kas - z powodu zbyt niskiej frekwencji lub/oraz bierności i zachowawczości środowiska cywilnego (znanego wielokrotnie z przeszłości), proponuję w takiej sytuacji przeprowadzenie bez zwłoki kolejnego referendum, tym razem zawężonego do funków sc-s, a dotyczącego protestu funków w związku z wieloma rozwiązaniami ustawowymi - m.in. organizacyjnymi, finansowymi i emerytalnymi, dyskryminującymi funków sc-s względem funków innych służb
    Ostatnio edytowane przez bolo1999 ; 21-10-2018 o 11:00
    NIKT MI NIE WMÓWI, ŻE CZARNE JEST CZARNE, A BIAŁE JEST BIAŁE

Uprawnienia