• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zgnilizna w oc białystok

Albo rzetelnie wykonywać obowiązki, być wzorowym funkcjonariuszem w czasie służbie i po za nią, mieć kompletnie i zgodnie z rozporządzeniem umundurowane, przestrzegać zasad etyki SCS itp itd.
Ok :) Tylko w takim razie jak mają się czuć ludzie, którzy jakiś czas temu dostali awanse w stopniu lub stanowisku bez zmiany uposażenia? Dostali awans bez podwyżki i odcięli sobie drogę awansu z podwyżką - przecież to chore...
 
Ok :) Tylko w takim razie jak mają się czuć ludzie, którzy jakiś czas temu dostali awanse w stopniu lub stanowisku bez zmiany uposażenia? Dostali awans bez podwyżki i odcięli sobie drogę awansu z podwyżką - przecież to chore...
Przecież nasi przełożeni zapewniali, że kiedyś zostanie to wyrównane? Miało być, że na stan obecny nie mamy pieniędzy na podniesienie uposażenia w związku z wyższym stopniem lub stanowiskiem, lecz zostanie to wyrównane kiedy takowe pieniądze się pojawią.Kwestia teraz czy nie były to słowa puszczone na wiatr?
 
Przecież nasi przełożeni zapewniali, że kiedyś zostanie to wyrównane? Miało być, że na stan obecny nie mamy pieniędzy na podniesienie uposażenia w związku z wyższym stopniem lub stanowiskiem, lecz zostanie to wyrównane kiedy takowe pieniądze się pojawią.Kwestia teraz czy nie były to słowa puszczone na wiatr?
Nie miało być wyrównane. Nie było takiego założenia.
A poza tym awans na stopniu to nie są takie pieniądze, które pozwolą Ci raz w miesiącu zabrać drugą połowę na obiad do restauracji... więc to upominanie się o drobne.
 
Nie miało być wyrównane. Nie było takiego założenia.
A poza tym awans na stopniu to nie są takie pieniądze, które pozwolą Ci raz w miesiącu zabrać drugą połowę na obiad do restauracji... więc to upominanie się o drobne.
Możliwe że o drobne tylko popatrz na to z innej strony. Ktoś ma młodszego rewidenta po 8 latach i starszego rachmistrza również po 8. Różnica będzie wynosić około 200 zl. W sali roku masz wakacje.
 
Powiedziałem ogólnikowo:) bo się liczy do 13 liczy się do emerytury. Itd. Uważam że 40 zł jak komuś jest zbędne nawet za jeden stopień miesięcznie to niech mi odda. Pieniądze to pieniądze jak dają trzeba brać (bez podtekstów) ;)
Jest też coś takiego jak honor - jeden funkcjonariusz oddał kiedyś swoją nędzna nagrodę kwartalną i ci którzy mu ją dali mieli potem problem co z tym dalej zrobić .
 
Nie miało być wyrównane. Nie było takiego założenia.
A poza tym awans na stopniu to nie są takie pieniądze, które pozwolą Ci raz w miesiącu zabrać drugą połowę na obiad do restauracji... więc to upominanie się o drobne.
Po pierwsze było takie zapewnienie ze strony naszych przełożonych. Po drugie nie jest to do końca sprawiedliwe w stosunku do ludzi którzy wcześniej lub później otrzymali awans w stopniu lub stanowisku łącznie z podwyżką uposażenia. Po trzecie dziwną przyjąłeś retorykę ponieważ nawet te kilkadziesiąt złotych miesięcznie w przypadku stopnia - w skali roku daje kilkaset złotych. W przypadku zmiany stanowiska robią się z tego już dość duże pieniądze (szczególnie w przypadku zmiany kategorii np ze specjalistycznej na ekspercką).
 
Ostatnia edycja:
Po pierwsze było takie zapewnienie ze strony naszych przełożonych. Po drugie nie jest to do końca sprawiedliwe w stosunku do ludzi którzy wcześniej lub później otrzymali awans w stopniu lub stanowisku łącznie z podwyżką uposażenia. Po trzecie dziwną przyjąłeś retorykę ponieważ nawet te kilkadziesiąt złotych miesięcznie w przypadku stopnia - w skali roku daje kilkaset złotych. W przypadku zmiany stanowiska robią się z tego już dość duże pieniądze (szczególnie w przypadku zmiany kategorii np ze specjalistycznej na ekspercką).
Ad pierwsze. Ja słyszałem wersję, że nie będzie wyrównania. Nigdy nie spotkałem się z wersją, w której miało być to wyrównane.

Ad drugie. Oczywiście, że nie sprawiedliwe.

Ad trzecie. Wniosek z mojej wypowiedzi powinieneś wyciągnąć taki, że jeżeli nie chcą Ci dać "awansu" z tymi stosunkowo niewielkimi pieniędzmi to nie masz co liczyć na lepszą przyszłość finansową w firmie. A żeby zobrazować jakie to jednak małe pieniądze przy awansie na stopniu, porównałem do obiadu w restauracji dla dwojga.
 
Nie słyszałem, żeby nasi przełożeni choćby słówkiem wspomnieli o tym dniu jako naszym święcie. Jednak na górze jak widać dzień ten był świętem:

Łubu dubu, łubu dubu

Cóż, jaka służba tacy oficerowie i generałowie.
 
Back
Do góry