• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ZASADY PODZIAŁU PODWYŻEK FUNKCJONARIUSZE SCS

Status
Zamknięty.
Już jest bardzo dużo zamieszania i negatywnych emocji - zupełnie niepotrzebnie.

Należy pamiętać, że KAŻDY dostanie 6% podwyżki do swojego obecnego wynagrodzenia - niech to będzie podwyżka bazowa.
Podwyżka, nazwijmy ją "algorytmowa", będzie dotyczyć poszczególnych grup o których jest tutaj dyskusja.

Sumując - podwyżka powinna składać się z dwóch elementów :
bazowej - najniższa to około 3050*0,06=183 zł
algorytmowej - minimalna to będzie około 210 zł

Razem ~ 390 zł ==>> to jest minimalna podwyżka wg ZZ Celnicy PL, oczywiście brutto.
Minimalna podwyżka wg ZZ Solidarność
Minimum realne : 6% z 3100 zł = 186 zł , do tego dodać minimum na etat 96 zł => 186 + 96 = 282 zł brutto

Celnicy PL : 390 zł minimum
Solidarność : 282 zł minimum


Resztę doliczcie sobie sami i nie siejcie fermentu, że młodzi dostaną tylko 210 zł.

P.S. Panie Sławku, filmiku nie oglądałem (z zasady wolę czytać) więc odniosę się tylko do pisma - informacje w nim zawarte są do dupy. Brak jest wyraźnego zaznaczenia tych nieszczęsnych 6% stąd też takie zamieszanie. Mam nadzieję, że tylko przez niezrozumienie, a nie celowe działanie.
 
Już jest bardzo dużo zamieszania i negatywnych emocji - zupełnie niepotrzebnie.

Należy pamiętać, że KAŻDY dostanie 6% podwyżki do swojego obecnego wynagrodzenia - niech to będzie podwyżka bazowa.
Podwyżka, nazwijmy ją "algorytmowa", będzie dotyczyć poszczególnych grup o których jest tutaj dyskusja.

Sumując - podwyżka powinna składać się z dwóch elementów :
bazowej - najniższa to około 3050*0,06=183 zł
algorytmowej - minimalna to będzie około 210 zł

Razem ~ 390 zł ==>> to jest minimalna podwyżka wg ZZ Celnicy PL, oczywiście brutto.
Minimalna podwyżka wg ZZ Solidarność


Celnicy PL : 390 zł minimum
Solidarność : 282 zł minimum


Resztę doliczcie sobie sami i nie siejcie fermentu, że młodzi dostaną tylko 210 zł.

P.S. Panie Sławku, filmiku nie oglądałem (z zasady wolę czytać) więc odniosę się tylko do pisma - informacje w nim zawarte są do dupy. Brak jest wyraźnego zaznaczenia tych nieszczęsnych 6% stąd też takie zamieszanie. Mam nadzieję, że tylko przez niezrozumienie, a nie celowe działanie.
@garrob może młodzi nie dostaną 210 zł ale musisz przyznać że do 729 zł trochę brakuję. Nie jestem pazerny na całą kwotę ale ludzie trochę godności i honoru trzeba mieć. Najlepiej zabrać młodym i dać grubszym rybom
 
@garrob Chyba każdy zdaje sobie sprawę z 6% i o tym nie ma co dyskutować, bo jest to pewne.
Poczytajacie sobie założenia planu modernizacyjnego. Pamięć jest ulotna, ale bez przesady.
 
Może ktoś kompetentny odpowiedzieć STAŻ PRACY W SCS czy OGÓLNIE?
 
Staż w organach podatkowych i celnych. Masz napisane w piśmie.
 
Jak dla mnie za duże są te rozpiętości. Ja jestem dalej za rozwiązaniami innych służb mimo wszystko
 
Chociaz ogólny zamysł mi się podoba no ale te mnozniki trochę za bardzo roznicuja kwoty
 
W d..e sobie wsadźcie takie podwyżki. Albo wszystkim po równo, albo wcale. Jak patrzę na to jak chcecie ograć młodych to wkurw..nie mnie ogarnia.

To mówię ja, celnik z 18 letnim stażem, z 4 belkami, na specjaliacie, który przez te 18 lat był na święta w domu może 5 razy. Który ma do pracy ok 90 km.
Dzisiaj jest mój ostatni dzień bytności w ZZ.

Cześć.
 
W d..e sobie wsadźcie takie podwyżki. Albo wszystkim po równo, albo wcale. Jak patrzę na to jak chcecie ograć młodych to wkurw..nie mnie ogarnia.

To mówię ja, celnik z 18 letnim stażem, z 4 belkami, na specjaliacie, który przez te 18 lat był na święta w domu może 5 razy. Który ma do pracy ok 90 km.
Dzisiaj jest mój ostatni dzień bytności w ZZ.

Cześć.
Trzeb było na leśnika iść !! bye, bye !
 
Panie Sławku, a co z tymi funkcjonariuszami, co w ubiegłym roku dostali podwyżkę poprzez podniesienie mnożnika na zajmowanym stanowisku bez jego zmiany? To jest przecież sztuczny komin, bo bardzo dużo osób dostało awanse na stanowiskach tylko i wyłącznie ze względu na formę tej podwyżki. Wykonywane zadania się nie zmieniły ani jednym ani drugim.
 
Chciałabym zwrócić uwagę na osoby przyjęte w 2014, 2009,2004 itd którym będzie brakowalo kilku miesiecy do znacznie wyższej podwyzki, szczególnie rocznik 2014, oszukany przy poswyzkach w 2016 będzie traktowany jak świeżo przyjęty Funk A dostanie najniższą podwyzke ze wszystkich

Powinno być
Od 0 do 5
Od 5-10
Od 10-15
Od 15-20 itd

Oprócz tego mniejsze różnice między mnoznikami
 
Nie mam zamiaru wypowiadać się na temat propozycji podziału podwyżek. Chcę tylko zapytać czy Z.Z. wiedzą i pamiętają o podniesieniu średniego uposażenia w Służbie Celnej na rok 2020 i zamierzają na najbliższym spotkaniu z rządem kategorycznie zażądać jak najszybszego uwzględnienia obecnej podwyżki do średniego uposażenia funkcjonariuszy.
 
Chciałabym zwrócić uwagę na osoby przyjęte w 2014, 2009,2004 itd którym będzie brakowalo kilku miesiecy do znacznie wyższej podwyzki, szczególnie rocznik 2014, oszukany przy poswyzkach w 2016 będzie traktowany jak świeżo przyjęty Funk A dostanie najniższą podwyzke ze wszystkich

Powinno być
Od 0 do 5
Od 5-10
Od 10-15
Od 15-20 itd

Oprócz tego mniejsze różnice między mnoznikami

Słuszna uwaga. Trzeba to uwzględnić. Lepiej czyta się konkrety niż jęk i lament świeżych forumowych aktywistów. Przecież to jest propozycja rozwiązań, pewien schemat, który z naszym udziałem będzie dopracowany. Z uwzględnieniem uwag środowiska - pewnie nie wszystkich, bo trudno zakładać, że uda się za jednym posunięciem posprzątać naszą stajnię Augiasza.
 
W d..e sobie wsadźcie takie podwyżki. Albo wszystkim po równo, albo wcale. Jak patrzę na to jak chcecie ograć młodych to wkurw..nie mnie ogarnia.

To mówię ja, celnik z 18 letnim stażem, z 4 belkami, na specjaliacie, który przez te 18 lat był na święta w domu może 5 razy. Który ma do pracy ok 90 km.
Dzisiaj jest mój ostatni dzień bytności w ZZ.

Cześć.

no to mamy rynsztok w wykonaniu funkcjonariusza...…..
specjalista z 18 letnim stażem, no to policzmy:
staż: grupa 15-20 daje 1,4
uposażenie specjalisty: 1,5 do 2,0 daje 1,4
1,4 x 1,4 x 300 = 588 zł z modernizacji,
przypuśćmy, że masz mnożnik 1,9 x 1701 + 18% = 3813,64 zł
3813,64 x 6% = 228,80 zł
razem około: 588 + 229 = 817 zł
czy to jest mało...……….
bez komentarza......…..


no chyba że jesteś "tłustym kotem" i na stanowisku specjalisty zgodnie z rozporządzeniem (…) masz wynagrodzenie mł. eksperta lub eksperta, wówczas masz ból, oj boli boli....
 
Panie Sławku przedstawiona propozycja podziału podwyżek równa kominy.... te najmniejsze z ziemią.
 
Bardzo dziękuję za merytoryczne uwagi.
Proszę też o powściągliwość w wyrażaniu opinii, bo są także posty zbyt agresywne. Powstrzymajcie emocje i spokojnie napiszcie bez obrażania co Wam się podoba, a co nie.
I PAMIĘTAJCIE, że to jest tylko pokazany MECHANIZM DO DYSKUSJI!
Wyraźnie to napisane jest i zostało wyraźnie powiedziane.
Wierzę, że środowisko ukształtuje finalnie(dajmy sobie parę dni), akceptowalny przez ogół model, który i tak co do zmiennych i stażu i mnożników będzie inny w każdej IAS.
Aleala. Związek np. nie zgadza się na podwyżki dla byłych dyr i nacz ich zastępców z Uchwały modernizacyjnej. Dlatego zwracam uwagę, że dolna granica to nie jest 200zł a 0zł. Rozumiem, że rozbieżność wg Ciebie ma być mniejsza. Aby to wyrazić nie jest potrzebne używanie słów ostrych typu "absurd". Wsłuchajmy się też, co na tent temat sądzą inni forumowicze, bo znam głosy, że to jest mało. Ktoś ma 25 lat służby i ma różnicę 200-300zł w zasadniczej albo i mniej z tym co przyszedł do służby dopiero co. Taka osoba patrzy na sprawę odwrotnie i może nazwać absurdem zmniejszanie wskazanych różnic. To jest do dyskusji i wierzę w rozsądek środowiska.
Powtarzam, to jest tylko algorytm i proszę nie przykładać zbytniej uwagi do mnożników, przedziałów mnożników, przedziałów stażowego, gdyż to będzie inne w każdej IAS i zakładałem od początku, że będzie modyfikowane, tzn. inne zupełnie przedziały, itd.
Czekam na konstruktywne uwagi i zapraszam do dyskusji, ale bez zbędnych emocji.
Mamy okazję razem uzgodnić zasady. Doceńmy to proszę i szanujmy siebie.
 
Panie Sławku przedstawiona propozycja podziału podwyżek równa kominy.... te najmniejsze z ziemią.

przedstaw swoją kalkulację, napisz ile lat jesteś w służbie, bo wydaje się, że jest to nieuzasadnione stwierdzenie
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry