• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ZASADY PODZIAŁU PODWYŻEK FUNKCJONARIUSZE SCS

Status
Zamknięty.
A ja znam.
Ias Lublin, młodszy specjalista mnożnik 1,50
W wątku o podwyżkach dla Słuzby Cywilnej zamieściłem lużny pomysł który niwelowałby pewne różnice.
Przepraszam, w mojej Izbie rekrutacje zeszłoroczne 1.61, więc w innych izbach może być faktycznie niżej.
 
Ostatnia edycja:
Przypominam, że to nie jest ostateczna propozycja, lecz zaproszenie do dyskusji,
która teraz zyskała jakieś ogólne podstawy do jej prowadzenia!
 
Nelson. To jest na podstawie danych z IAS granicznej ze wschodu. Tam jest 147 osób z mnożnikiem poniżej 1,5. Jeszcze więcej z mnożnikiem poniżej 1,61.
 
Nie rozumiem potrzeby dyskutowania sposobu podzialu podwyzek na forum. Wyglada to tak jakby podzial ma sie odbyc poza wiedza DIS, co wyglada troche niepowaznie.....
 
Nie rozumiem potrzeby dyskutowania sposobu podzialu podwyzek na forum. Wyglada to tak jakby podzial ma sie odbyc poza wiedza DIS, co wyglada troche niepowaznie.....

moim zdaniem mamy możliwość zgłoszenia swoich uwag,
ja zgłosiłam, że do stażu należy brać tylko lata w cle i skarbowości, a ty co o tym sądzisz?
głoś swoje wątpliwości
 
Nie rozumiem potrzeby dyskutowania sposobu podzialu podwyzek na forum. Wyglada to tak jakby podzial ma sie odbyc poza wiedza DIS, co wyglada troche niepowaznie.....
Chcemy przedstawić DIAS propozycje wypracowaną przez całe środowisko zawodowe. DIAS będzie mógł forsować swoją wersję, ale my będziemy wtedy dużo silniejsi w negocjacjach.
 
Niestety Panie Sławku mimo ze wiem ze to jest projekt nie zmienia to faktu ze wielu z nas ma oczywiście st spec ale z mnoznikiem 1.7 a kolega obok ten sam staz jeden nabor te same kwalifikacje ma 1.9. Juz bylo o tym wspomine ze jednym zaliczyli kolejno w latach 2016/2019 awanse jako podwyzke a innym nie. Co z tym jak ta propozycja ma się do rownej placy wg wkonywanych zadan ?
Ponadti dla mnie osobiście ta rozpiętość jest dość duża patrząc na grupę do 5 i np do 20. I nie wiem jal to ma rownac kominy bo w sytuacji jak tu jest przedstawiona to chyba cos nie pykło.
 
Witam... teraz możemy rozmawiać o konkretach...Należy docenić taką postawę ZZ CELNICY PL... Nic o nas bez nas... Związek nie dokonuje ustaleń... przy kielichu... A przepraszam... po kilkuminutowych ustaleniach... na kielicha... i byl tez barman... Docenmy ta transparentność... Rozmawiajmy konstruktywnie... I wazne... Szacunek dla innych...
 
Niestety Panie Sławku mimo ze wiem ze to jest projekt nie zmienia to faktu ze wielu z nas ma oczywiście st spec ale z mnoznikiem 1.7 a kolega obok ten sam staz jeden nabor te same kwalifikacje ma 1.9. Juz bylo o tym wspomine ze jednym zaliczyli kolejno w latach 2016/2019 awanse jako podwyzke a innym nie. Co z tym jak ta propozycja ma się do rownej placy wg wkonywanych zadan ?
Ponadti dla mnie osobiście ta rozpiętość jest dość duża patrząc na grupę do 5 i np do 20. I nie wiem jal to ma rownac kominy bo w sytuacji jak tu jest przedstawiona to chyba cos nie pykło.
Propozycja ZZ to jeszcze większy komin, bo między tymi z najmniejszym stażem i mnożnikiem, a tymi z największym stażem i średnim mnożnikiem daje ponad 500 zł, to jest dużo, dlatego dziwię się, że tak wiele osób kwiczało jak proponowano po równo gdzie byłoby to rzeczywiście sprawiedliwsze, to teraz nie zdziwię się jeśli mf przyjmie tę propozycję i zrówna z ziemią dużą część funkcjonariuszy, bo 210 brutto to nie jest podwyżka na tle tego, że taka biedronka czy lidl swoim pracownikom niewykonującym specjalistycznej pracy, bo takie stanowiska posiadamy większą kwotę. Przykro jest patrzeć na to, zobaczymy w końcu roku jak będzie wyglądała kadra i jej średnia wieku.
 
Niestety Panie Sławku mimo ze wiem ze to jest projekt nie zmienia to faktu ze wielu z nas ma oczywiście st spec ale z mnoznikiem 1.7 a kolega obok ten sam staz jeden nabor te same kwalifikacje ma 1.9. Juz bylo o tym wspomine ze jednym zaliczyli kolejno w latach 2016/2019 awanse jako podwyzke a innym nie. Co z tym jak ta propozycja ma się do rownej placy wg wkonywanych zadan ?
Ponadti dla mnie osobiście ta rozpiętość jest dość duża patrząc na grupę do 5 i np do 20. I nie wiem jal to ma rownac kominy bo w sytuacji jak tu jest przedstawiona to chyba cos nie pykło.
Z puli dyrektorskiej. Ponadto możemy modyfikować przedział mnożników od do. Można to zmniejszać. Nie chcieliśmy tego rozpisywać. To jest tylko projekt, który pokazuje kierunek.
 
Dobra propozycja. Podoba mi się. Uwzględnia i staż i mnożniki.
Tłuste koty będą przeciwne, ale niech są, mają prawo.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
 
Więc moja propozycja jest taka:
Staż:
0-5 -> 1.0
5-10 -> 1.1
10-15 -> 1.2
15-25 -> 1.3
25< - > 1.4

0,5 dla młodych to jest przepaść, które determinuje całość podwyżki. Wprowadza też ogromne różnice.

Mnożniki:
1.227 - 1.5 - zmienna 1.5
1.51 - 2.0 - zmienna 1.4
2.1 - 2.3 - 1.2
2.3-2.5 - 1.0
2.51 - 2.7 - 0.5
2.71 < 0

Całość jest spłaszczone, ale nie powoduje to przepaści. Staż, jest doceniony i względniony. Nie traktujmy młodych stażem jak 3 razy gorszych od doświadczonych, bo wygląda to lekko mówiać nieładnie.
Wysokie mnożniki, patrząc co się dzieje u mnie mają i tak funkcjonariusze z bardzo wysokimi stopniami, gdzie wiadomo, że jest wysoki mnożnik za stopień.
Reszta organizuje się w okolicach 1.8-2.0

Nie znam kwot, chodzi mi wyłącznie o proporcje. Dodatkowo uważam, że powinna być jeszcze jedna drabinka na mnożnikach (2.3 - 2.5)

Pula dyrektorska, to dobry pomysł jak się ma mądrego dyrektora...
 
Ostatnia edycja:
Z tego co zauważyłam, to zadowoleni są ci, co mają niskie mnożniki względem "kominiarzy", oni i tak dostaną wiecej z 6 %
I dobrze, o to chodziło,
Niestety w mojej izbie przyjęta w ostatnich latach młodzież także ma wyższe mnożniki niż osoby z długim stażem,
Dzieki tej propozycji coś się unormuje,
Urząd państwowy to nie prywatny biznes, tutaj nie ma miejsca na rozpiętości od kilkuset do kilku tysiecy zł,
 
IAS Lublin. Ludzie z ostatnich naborów granicznych pouciekali bo nikt za ten ochłap nie chce robić i brać takiej odpowiedzialności. Dostaja mnożnik w okolicy 1.45. Izba musi robić nabory po 5 wakatów bo nikt papierów nie składa do pracy i wstyd. Nie wspominam o nagrodach po 350zł kw.
 
Ostatnia edycja:
Z puli dyrektorskiej. Ponadto możemy modyfikować przedział mnożników od do. Można to zmniejszać. Nie chcieliśmy tego rozpisywać. To jest tylko projekt, który pokazuje kierunek.
Rozumiem. Wiem ze trzeba wierzyć w ludzi ale ta pula dyrektorska to jakoś śmiem wątpić ze pójdzie na to co trzeba. Skoro dopuścił do tak kuriozalnego rozdysponowania ostatnich podwyżek.
 
Więc moja propozycja jest taka:
Staż:
0-5 -> 1.0
5-10 -> 1.1
10-15 -> 1.2
15-25 -> 1.3
25< - > 1.4

0,5 dla młodych to jest przepaść, które determinuje całość podwyżki. Wprowadza też ogromne różnice.

Mnożniki:
1.227 - 1.5 - zmienna 1.5
1.51 - 2.0 - zmienna 1.4
2.1 - 2.3 - 1.2
2.3-2.5 - 1.0
2.51 - 2.7 - 0.5
2.71 < 0

Całość jest spłaszczone, ale nie powoduje to przepaści. Staż, jest doceniony i względniony. Nie traktujmy młodych stażem jak 3 razy gorszych od doświadczonych, bo wygląda to lekko mówiać nieładnie.
Wysokie mnożniki, patrząc co się dzieje u mnie mają i tak funkcjonariusze z bardzo wysokimi stopniami, gdzie wiadomo, że jest wysoki mnożnik za stopień.
Reszta organizuje się w okolicach 1.8-2.0

Nie znam kwot, chodzi mi wyłącznie o proporcje. Dodatkowo uważam, że powinna być jeszcze jedna drabinka na mnożnikach (2.3 - 2.5)

Pula dyrektorska, to dobry pomysł jak się ma mądrego dyrektora...

propozycja współczynników jest uzależniona od struktury wiekowej w danej izbie, wiec podniesienie ich lub obniżenie musi być skalkulowane już w oparciu o konkretnie wyliczenia,
Ale może u Ciebie to zagra,
Ale w mojej izbie nie musi
 
propozycja współczynników jest uzależniona od struktury wiekowej w danej izbie, wiec podniesienie ich lub obniżenie musi być skalkulowane już w oparciu o konkretnie wyliczenia,
Ale może u Ciebie to zagra,
Ale w mojej izbie nie musi
W tej chwili chodzi o zamysł podziału, a nie konkretne wartości. Wiadomo, że w każdej izbie może być inaczej.
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry