• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zaproponowane przez DIAS Rzeszów porozumienie w sprawie podwyżek

Mały tak ci się spieszy do 50 zł brutto? Skończ już bo to co piszesz jest żałosne no chyba że w ten sposób próbujesz się dowartościować i ukryć swe kompleksy lub jako jeden z przedstawicieli związków dyrektorskich pod pseudonimem "mały" forujesz podpisane przez siebie porozumienie którego większość funkcjonariuszy nie akceptuje
 
Dlaczego uważasz, że projekt ZZ Celnicy PL jest niedobry? Dlaczego uważasz, że ZZ Celnicy PL bawi się nami?

Strata czasu na próbę dialogu...

Nie ma gdzie potupać to tutaj leczy swoje frustracje...

Niestety, nie z każdym da się przeprowadzić merytoryczną dyskusję...
 
Mały liczy najwidoczniej na podwyżkę z puli dyrektorskiej. Propozycja DIAS daje pracodawcy praktycznie niekontrolowaną swobodę w dysponowaniu środkami i dlatego nie należy temu przyklaskiwać. Niektórym niewątpliwie to się podoba, ale jestem przekonany, że ogółowi pracowników i funkcjonariuszy, taka swoboda DIAS się nie podoba i jej nie akceptują :)
 
Czekam kiedy w końcu wymięknie DIAS i jego świta 😁 środowisku KAS-u jest już mocno nadwyrężona cierpliwość. Tak musi być jeśli kolesie i przydupasy mają coś obiecane, a tu ciągle du....a 😂 Widzicie teraz że reszta ma was gdzieś!!! Ci co ciężko pracują poczekają. A wy hieny napieracie, bo brakuje na shopping 🤣 Mały a Tobie szacun za te wywody, mam propozycję, mamy podobno dobrego psychologa w IAS i to już w mundurze, może czas zadzwonić i zdiagnozować u Ciebie problem.
 
Teraz czekam co ZZ.Celnicy.pl odpowie na wczorajsze pismo Dyrektora IAS skierowane do wszystkich pracowników podkarpackiej KAS.
 
Teraz czekam co ZZ.Celnicy.pl odpowie na wczorajsze pismo Dyrektora IAS skierowane do wszystkich pracowników podkarpackiej KAS.
Mały super że DIAS wystosował takie pismo!!!! Teraz każdy pracownik i funkcjonariusz odpisze mu na skrzynkę pocztową 😊 Czytania będzie miał do końca roku!!!!
 
"mały" matki przebywające na wychowawczym też ci i Dias podziękują za to że nie zostały objęte podwyżka. Super rozwiązanie karać kobiety za urodzenie dzieci! Ciekawe co na to media jak się nagłośni ta sprawę jak myślisz?
 
Oraz funkcjonariusze na granicy którzy podwyżkę dostaną w dodatku który jest przyznawany okresowo. Super! Wielkie dzięki za takie traktowanie granicy!
 
Ale do kogo Wy macie pretensje Panowie Celnicy? Do mnie? Już wyjaśniałem nie jestem przedstawicielem żadnego ZZ. Nie jestem także Dyrektorem. Dyrektor,jak i jego I zastępca odpowiadający za Kadry, to Celnicy. I to nie żadne ZZ - żółte, czerwone czy niebieskie napisały pismo do pracowników (umieszczone na intranecie IAS Rzeszów) tylko Dyrektor IAS - Celnik. Ja wiem tylko tyle, że do 31.07 nikt nie dostanie ani złotówki podwyżki.
 
Ale do kogo Wy macie pretensje Panowie Celnicy? Do mnie? Już wyjaśniałem nie jestem przedstawicielem żadnego ZZ. Nie jestem także Dyrektorem. Dyrektor,jak i jego I zastępca odpowiadający za Kadry, to Celnicy. I to nie żadne ZZ - żółte, czerwone czy niebieskie napisały pismo do pracowników (umieszczone na intranecie IAS Rzeszów) tylko Dyrektor IAS - Celnik. Ja wiem tylko tyle, że do 31.07 nikt nie dostanie ani złotówki podwyżki.

Kolego Mały, może wiecej pokory w ocenianiu innych a w szczególności może mniej obwiniania osób, które nie zawiniły w omawianym temacie, może warto poszerzyć swole choryzonty poza własny czubek nosa i zainteresować się co jest faktyczną przyczyną takiego stanu rzeczy....
 
Koleżanko @heleno a gdzie ja kogoś oceniałem? Czy nie jest prawdą, że Dyrektor i jego I zastępca to Celnicy? No jest. Czy nie jest prawdą to, że na skrzynki e-mail zostało przesłane pismo DIASa i że jest ono zamieszczone na Internecie? Jest prawdą. A zdanie wyrobi sobie na ten temat każdy sam po jego przeczytaniu.
 

Zakładowa Organizacja Związkowa
ZZ Celnicy PL
Izby Administracji Skarbowej
w Rzeszowie

Adres do korespondencji:
II Mobilny Referat Realizacji w Rzeszowie
ul. Podwisłocze 42
35-309 Rzeszów​
Głowienka, dn. 29.07.2020 r.​
ZZ Celnicy PL –IOZ/26/TZ/2020​
- wysłano w formie elektronicznej -​

Zamiast wstępu:

„Nie! Kolejny dzień powszedni
Jak wam nie wstyd sprzedawać ludziom tylu bredni
Codziennie to samo zakłamanie
Gąszczem liter istoty zakrywanie
Tak! Żelazne prawo oligarchii
Kto władzę ma, najpierw o nią się martwi
Czasem rzecz łatwa, czasem rzecz trudna
Każdy chce jeszcze urwać większy kawał sukna”

(…)

Dobrze, siedzę i się dziwię
Choć mówiłem, że już nigdy mnie nic nie zdziwi
Jak daleki jest świat od normalności
Gdy tacy ludzie decydują w ogólności
Właściwie to jednak nie jest ich wina
Tylko urzędu i stanowiska”

Kazik – „Odrzuć to”



Dyrektor Izby Administracji
Skarbowej w Rzeszowie



Szanowny Panie Dyrektorze,

Zarząd ZOZ ZZ Celnicy PL z przykrością przyjął stanowisko Pana Dyrektora wyrażone w Komunikacie i Przebiegu uzgodnień. Jest to o tyle zaskakujące, że prowadzone w lipcu rozmowy odbywały się w dobrej atmosferze i mogły sugerować szansę na satysfakcjonujące obie strony porozumienie. Zarzuty kierowane pod adresem Zarządu ZOZ ZZ Celnicy PL nie polegają na prawdzie, choćby z tego względu, że przedstawiony przez trzy organizacje związkowe projekt porozumienia bazuje na tekście zaproponowanym przez pracodawcę.

Związki zawodowe korzystając z przysługujących im uprawnień wniosły kilka dość istotnych modyfikacji do przedstawionego projektu, które czynią zasady bardziej przejrzystymi i sprawiedliwymi. Uwzględniają fakt wieloletnich zaniedbań w zakresie polityki kadrowej i awansowej, co dobitnie potwierdzają również dane przekazane przez Pana Dyrektora w dniu 24.07.2020 r.

Zmiany, które zaproponowaliśmy ograniczają rozdmuchaną uznaniowość, która była i jest nadal, źródłem wielu wypaczeń - wystarczy zwrócić uwagę na fakt, że ponad 500 osób o stażu ponad 10 letnim w Służbie Celno Skarbowej, a w Korpusie Służby Cywilnej ponad 1000, mieści się w najniższym przedziale mnożników. To są zatrważające liczby.

Do sposobu prowadzenia negocjacji przez Pana Dyrektora odniesiemy się w późniejszym terminie aby nie odwracać uwagi od meritum sprawy, dlatego też skoncentrujemy się na krótkiej prezentacji stanowiska ZZ Celnicy PL w sprawie rozdysponowania środków na podwyżki.

Z uwagi na powyższe podtrzymujemy swoje stanowisko w tej sprawie, wyrażone pismem z 22.06.2020 r. oraz podczas prowadzonych rozmów. Zostało ono skorygowane przez uwzględnienie udostępnionych przez Pana Dyrektora danych w dniu 24.07.2020 r. W skrócie sprowadza się to do przyznania podwyżek dla (...)

Szczegółowe kwoty podwyżek w załączniku.
 

Attachments

  • Pismo w sprawie uzgodnień 20200728.doc
    139,9 KB · Wyświetleń: 578
Ostatnia edycja:
Mały muszę przyznać, że jesteś ciężkim pacjentem !!! jeszcze raz Ci coś wyjaśnię. 10 związków, które podpisało porozumienie, a szczególnie ich przewodniczący mają w tym interes. Czy oni reprezentują środowisko, na pewno nie !!!! Oni popierają rozdanie tych pieniędzy tylko swoim !!!! Czy jest to zrozumiałe dla Ciebie Mały, czy chcesz żebym jeszcze dosadniej to ujął. Czyli pupile przełożonych nie koniecznie efektywne i wnoszące coś do tej służby dostaną 480 zł i co a tym idzie wyższe stanowisko, a dla reszty zostanie: od mł. specjalisty ok 20 zł do starszego eksperta 45 zł. Człowieku jak ty się utrzymałeś w tej służbie jeśli jak widzę potrafisz czytać, ale rozumieć to co czytasz to już niekoniecznie !!! Związek Celnicy.pl jest za tym by było sprawiedliwie, a najwięcej będzie dla tych co długo pracują i mają niskie stanowisko !!!! O to im chodzi, i jak to nie ma być podział motywacyjny ???? ale DIAS i te 10 związków twierdzi inaczej, pisząc jakieś paszkwile na jeden konkretny związek w tej służbie. Cywile ze skarbówki nas nie interesują bo oni mają wartościowanie i niech sami sie topią w ich bajorku !!! Celników.pl interesują funkcjonariusze !!! i to oni walczą dla tych najmniej zarabiających. Wielu funkcjonariuszy ma kilkanaście lat pracy a jest specjalistą. To jest efekt patologii wartościowania, która już w aktualnych realiach upadła. Czego tutaj nie można zrozumieć. Nie oczerniajcie tego związku tylko dlatego, że walczy o sprawiedliwość, a nie akceptuje kumoterstwa i patologii jaka jest w płacach. DIAS chce motywować ludzi, którzy teraz mają wysokie mnożniki. To dla Ciebie i tych 10 związków, które akceptują porozumienie jest normalne?????? bo dla mnie nie i dla wszystkich członków Celnicy.pl również. NIe ma zgody na taki podział, raz sie mu udało podzielić podwyżki po swojemu, teraz już niestety tak nie będzie, czy jemu i jego kolegom sie to podoba czy nie !!!!
 
Ostatnia edycja:
Wodzu Tomaszu Andrzeju Brawo
Dyrektor obraził mnie i myślę że każdego z Nas członków CELNICY.PL swoim pismem wysłanym do wszystkich swoich podwładnych. Ta tabela otwiera oczy . Jakie mamy mnożniki na samym dole i ilu Nas jest po latach służby . Podział zaproponowany przez CELNIKÓW.PL jest jasny . Motywować dyrektor chce wybranych i mieć na to jak najwięcej środków.
 
Brawo ZZ Celnicy.pl !!!! Bardzo istotne informacje w tabeli w załączniku. Niech funkcjonariusze wiedzą jak wielu z nich pełni służbę za jałmużnę. Zwłaszcza fc na stanowiskach specjalistycznych do 15 lat służby mają skandalicznie niski mnożnik w przedziale 1,510 - 2,099 i to przypuszczam, że 90 % tych fc nawet nie zbliża się do górnej granicy tylko oscyluje ok. 1, 6 - 1,8. Wychodzi na to że wg kadry rządzącej 75% fc to nierokujące tłumany, które nie zasługują na godne wynagrodzenie.... Tak nasze kierownictwo właśnie kreuje politykę kadrową. WSTYD! Wieloletnie zaniedbania w tej kwestii, a tu gadają o motywacji. Robią dokładnie odwrotnie. Takim postępowaniem zniechęcają fc i przyczyniają się do kalectwa naszej formacji!
 
Zdarzają się jednostki wybitnie zdolne, które cieszą się wyższymi mnożnikami. To ELYTA , KWIAT NASZEJ SŁUŻBY i oczywiście nie jest to wynikiem kumoterstwa i kolesiostwa..... Oni zapewne będą beneficjentami najwyższych podwyżek sponsorowanych przez uznaniowość DIAS. 80% fc niech robi na tą wybitną kastę.
 
Back
Do góry