• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zamykani celnicy

Hrebenne się nie odezwie bo to miejscowość a grafiki to normalne ze względu na fakt wszczęcia postęowania o zwolnieniu ze służby to znak że pan dyrektor bedzie zwalniał bezwarunkowo wszystkich zawieszonych powyżej 12 miesięcy i po zakończeniu tego postępowania odejdzie na inne zaszczytne stanowisko ( tzw. czarna robota)
 
wysokość kaucji dla Weroniki Marczuk Pazura obniżono z pierwotnie wyznaczonych 600 tys do zaledwie 100 tys - a zatrzymano ją przy odbieraniu 100 tys łapówki albo "honorarium"
oskarżona jest o wzięcie 450 tys zł
jej stan majątkowy i dochody jak się mają do aresztowanych celników?
jak 100 do 1?
analogicznie średnia kaucja dla aresztowanego celnika winna wynosić 1 tys zł, no góra 5 tys + paszport

skąd się biorą tak horrendalnie wysokie kaucje dla celników?
 
co się dziejw przemyskiej prokuraturze?jeszcze tego niepozbieranego i niedouczonego prokuratora nie zwolniono z pracy?
 
...Rozpoczęła się bezprecedensowa akcja w skali kraju. Otrzymujecie siedmiodniowe terminy na wypowiedzenie się w sprawie. Jeżeli nie wniesiecie w tym czasie wniosków dowodowych możecie spodziewać się w kolejnym ruchu zwolnienia ze służby.
.... Mogą to być wnioski o przesłuchanie strony, wnioski o przesłuchanie świadka. Jako strona możecie naprawdę wiele wnieść do sprawy, korzystajcie ze swoich praw.

..pisma do DIC nic nie dają, w tej chwili rozsyłane są postanowienia o odmowie zawieszenia postepowania w sprawie zwolnienia. Panienka z IC opracowała szimel odnośnie TK i rozsyła do wszystkich bez uwzględniania innych argumentów. nalezało pisać w oparciu o art.97 par 1 pkt 4 kpa. Przysługuje zażalenie do 7 dni.
Zawnioskowane dowody odrzucane są przez osobne Postanowienie od którego nie przysługuje zażalenie.Uznano ze nie ma to znaczenia dla sprawy a wniosek nie spełnia przesłanek art.78par.1 kpa

przepychanka trwa,ale wiadomo kto przegra
 
W IC Białej Pan Dyrektor pociesza , że mógł nas zwolnić wcześniej z powodu braku zaufania! Dzisiaj w Chełmie miała się rozpocząć rozprawa pomawianych celników. Niestety Pani Sędzia zachorowała po raz kolejny. Ciekawe czy na grypę czy alergie na celników?
 
W sprawie zwalniania zawieszonych dostałem pismno SSC, które daje przyzwolenie na Wasze zwalnianie.
Część już została zwolniona.
Dlatego uważam, że powinniście działać w sposób bardziej zdecydowany.
Rozważcie czy w sprawie nie ma wystarczającej ilości poszlak do złożenia zawiadomienia do Prokuratury:
- wszyscy dyrektorzy działają jednocześnie
- otrzymałem od Was kilka informacji, iż macie wiedzę na temat tego, że jest to działanie zalecone czy co najmniej zasugerowane dyrektorom
- dyrektorom wczesniej nie przeszkadzało, że mają zawieszonych powyżej 12 miesięcy, jednak na zawołanie wszyscy zaczęli nagle wszczynać postępowania
- dyrektor w Przemyślu pisał bodajże nawet niewiele wcześniej do naszego ZZ, że nie zamierza zwalniać
- przesłanka upływu 12 miesięcy jest jedyną stosowaną przez dyrektorów, mimo wskazania iż może to być działalnie wbrew interesowi publicznemu(vide nasze pisma do dyrektorów z Przemyśla, Białegostoku, BP i Olsztyna) i wbrew Konstytucji(vide skarga do TK zlożona przez SG w analogicznej sprawie)
- odrzucane są wszystkie wnioski dowodowe w toku postępowania o zwolnienie

Deklaruję zeznania jako świadek przed Prokuraturą, jeżeli złożycie zawiadomienie, sami też zgłaszajcie się na świadków. Działajcie w swojej sprawie.
 
Zwracam się do byłych celników, zwolnionych i pozamykanych oraz zwalnianych funkcjonariuszy oraz do pana Siwego!
Jak można wykorzystać moją wiedzę na temat jak poniżej, afery jaka rozpętano przeciwko celnikom czego efektem było zamykanie i zwalnianie celników a to,że było to na zamówienie polityczne nie ulega wątpliwości i wszyscy wiedzą na czyje.
Swego czasu, to chyba było w lutym 2007 roku, byłam świadkiem wraz z moją córką i zięciem pewnego zdarzenia. Pasażer autobusu powracającego z Opery Lwowskiej, będąc w stanie po spożyciu alkoholu, zdenerwowany długim oczekiwaniem na odprawę celno-paszportową na przejściu granicznym Medyka-Szegini wygłaszał takie oto słowa...” najpóźniej maj, czerwiec pan K. rozp....li to przejście!..”co było później wszystkim wiadomo....
W dniu dzisiaj tj. 30grudnia 2009 roku osoba ta w mojej obecności potwierdziła to co mówiła wtedy w tym autobusie, uprzedziłam jednocześnie,że wezwę go na świadka w wiadomej sprawie by to publicznie powiedział ponownie a świadkiem dzisiejszej rozmowy była osoba, która to z pewnością potwierdzi.
Rozmawiałam z adwokatem o tym incydencie z zamiarem powiadomienia Prokuratury o spisku jaki uknuli politycy PiS-u, jest to jednak sprawa związana z politykami i może być rozmydlona bo prokurator prowadzący sprawę przeciwko celnikom zbagatelizuje i zignoruje to bo musiałby powiedzieć kto nakazał mu takie działanie a tego nie zrobi bojąc się o własne stanowisko. Mimo to nie można tego tak zostawić i uważam,że trzeba to medialnie nagłośnić.
Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje co do rozwiązań w tej sprawie to proszę pisać na priv.
 
taaaak, pani rzecznik prasowy IC Przemyśl w swojej wypowiedzi do lokalnego brukowca znowu nie mowi własnym głosem a głosem podsuniętym przez chlebodawcę, niby tak powinno być ale trzeba mieć troszke własnej ambicji i honoru by tego typu opinie wygłaszać-wstyd, no cóż, ona już wydała wyrok na celników, na kolegów jakkolwiek by tego nie nazwać to zwykłe świństwo, słusznie "głos" tutaj zauważył, czy już wspomniała prasie o tych celnikach uniewinnionych? czy pisano o tym w prasie na pierwszej stronie? czy w TV regionalnej był reportarz o ich uniewinnieniu? czy ktoś z dyrekcji powiedział do nich zwykłe...przepraszam? nie sądzę by chętnie ich teraz dyrektor przyjął do pracy bo nie po to ich zamykano, oskarżano i odebrano godność w imię uległości i poddaństwa wobec służb "zaprzyjaźnionych" by ich teraz przyjmować na powrót do cła, jak wyglądałoby teraz cło z taka skazą! a jak wygląda teraz życie tych celników? jak wygląda życie ich rodzin? łatwo było i jest zniszczyć człowieka ale podać mu rękę sprawiedliwą już trudniej zwłaszcza tym, którzy przyczynili się do naszej tragedii...

"...to, że pies szczeka to jego psie prawo i natura ale dziwię sie tym co w to szczekanie wierzą...."

"...miarą ambicji liczenia jest wysokość wynagrodzenia...."
 
Ostatnia edycja:
Wszyscy zawieszeni funkcjonariusze, którzy są zwalniani albo zostali zwolnieni i składają odwołania powinni zalączyć do akt niniejsze pismo do Prokuratury Krajowej. SSC powiedział wprost w GP, że podjęto decyzję o Waszym zwolnieniu.
Jak to, skoro to SSC jest organem odwoławczym?
To w mojej ocenie rażące naruszenie zasady dwuinstancyjności. Każdy sąd powinien to potwierdzić. Składajcie więc po odwołaniu skargi do WSA.
http://zz.celnicy.pl/tekst-403.html
 
Ostatnia edycja:
wszyscy zawieszeni funkcjonariusze, którzy są zwalniani albo zostali zwolnieni i składają odwołania powinni zalączyć do akt niniejsze pismo do prokuratury krajowej. Ssc powiedział wprost w gp, że podjęto decyzję o waszym zwolnieniu.
Jak to, skoro to ssc jest organem odwoławczym?
To w mojej ocenie rażące naruszenie zasady dwuinstancyjności. Każdy sąd powinien to potwierdzić. Składajcie więc po odwołaniu skargi do wsa.
http://zz.celnicy.pl/tekst-403.html

witam cię sławku-co u ciebie jak sobie radzisz?
Pozdrawiam
mc
 
Witaj. Przypomnij mi swój telefon.

Ci którzy są zwalniani na podstawie starych przepisów mają wniosek o ponowne rozpatrzenie do DIC. W takich sytuacjach tymbardziej należy przywoływać decyzję o zwolnieniach SSC wyrażoną w GP.
 
Tekst świetny - odszkodowania ....

Wg mnie za mało mówi się o tym - jestem
zakskoczny że dotąd niepowstał watek
w którym dzielono by się wiedzą na temat
kierownia spraw o odszkodowania za poniesione
staraty moralne i utrate dobrego imienia
z tytułu pomówien przez "strony".Temat jest
o tyle ciekawy że w niedlugim czasie
może dotyczyć wielu funkocjariuszy .
Sam MF ocenia ze uniewinnia obejma 50%
obecnie oskarzonych celników.Moze wiec
zamiast watku "zamykani celnicy"
uworzyć taki o nazwie " O odszkodawnie
możesz ubegać sie i Ty ".......
Czekam na opienie.....
 
Ostatnia edycja:
A ja myślę ze adwokat z lublina, nie działał bezinteresownie, należy się przyglądnąć jaki miał interes w tym aby namawiać celnych do przyznania się do czegokolwiek, myślę, że to nie był przypadek takiego kierwanie sprawa swoich zleceniodawców.Za prowadzenie sprawy przez adwokata w źle pojętym interesie swojego klienta może być pozwany przez niego.Źle reprezentowany klient może żądać odszkodowania od swojego adwokata za złe reprezentowanie swoich interesów.

 
Back
Do góry