• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zamykani celnicy

Proszę o kontakt osoby z OC Bezledy, które zostały pomówione przez kobietę narodowości rosyjskiej. Było głośno o tym. Kobieta ta pomówiła wielu funkcjonariuszy.
 
uzasadnienie wyroku

Mając na uwadze toczące się sprawy sądowe w Zgorzelcu, będę wdzięczny w imieniu własnym i kilkudziesięciu innych funkcjonariuszy za pomoc w uzyskaniu uzasadnienia wyroku Sądu Okręgowego w Przemyślu. Może odwaga i argumentacja sądu w Przemyślu stanie się podstawą do traktowania funkcjonariuszy w sposób choćby zbliżony do normalności.
Bardzo proszę jeszcze raz o pomoc.
 
Zaczynam wierzyć w sprawiedliwość !!! To hańba dla całej palestry, że do tego doszło, by zamykać do aresztu "wydobywczego". Tak działali UB-ecy w poprzednim reżimie.
Czy jest tylko jeden sprawiedliwy Sędzia w tym kraju ??
Sędzia, który nie daje się manipulować. Może jego koledzy powinni brać z niego przykład.
Moje najszczersze gratulacje dla wszystkich uniewinnionych celników.:)
 
Areszt.

Pięknie napisane,oby Ci ludzie szybko znalezli się na wolności.Trzymam kciuki i pozdrawiam...A Feniksowi- niech się szczęści.
 
pięknie napisane,oby ci ludzie szybko znalezli się na wolności.trzymam kciuki i pozdrawiam...a feniksowi- niech się szczęści.

kochani cole-ci co zrobili to co crobili to nikt inny jak dzieci byłych sb,cbś i temu podobnych psełdo sprawiedliwych.wiara jest w nas damy radę za rok,dwa pięć jestem z wami tymi uniewinnionymi i tymi co czekają na sprawiedliwośc

mc.-kto chce to wie kim jestem
 
Proszę o kontakt osoby z OC Bezledy, które zostały pomówione przez kobietę narodowości rosyjskiej. Było głośno o tym. Kobieta ta pomówiła wielu funkcjonariuszy.

Słyszałem, że sąd wykazał odwagę i zgodnie z rozsądkiem oraz istniejąsymi dowodami w sprawie ,uniewinnył pomawianych funkcjonariuszy.
Mam pytanie ,czy realnie isnieje możliwość przedłużenia zawieszenia ponad 12 miesięcy? Trudno obronić się przed pomówieniami w tym okresie, ponieważ sprawy ciągną się kilka lat, a nas zwyczajnie przestaje być stać na obronę przed tzw. wymiarem sprawiedliwości.
 
Oczywiście, że istnieje taka możliwość, ba istnieje nawet możliwość pełnego zatrudnienia podczas trwania postępowania przygotowawczego. Właśnie temat podejmujemy, bo w wielu miejscach mija ten okres funkcjonariuszom i nie jest to ich wina, ale wina przewlekłości działań organów ścigania. Informujcie, gdzie dyrektorzy zwalniają na podstawie art.26 pkt13 ustawy o SC, bo na nasze pismo część z nich nie odpowiedziała. Zanim wyślemy monity, może dojść do zwolnień. Dlatego informujcie, jak wygląda ta sprawa w IC BP, Przemyśl, Gdynia, bo tych odpowiedzi od dyrektorów sobie nie przypominam.
 
Oczywiście, że istnieje taka możliwość, ba istnieje nawet możliwość pełnego zatrudnienia podczas trwania postępowania przygotowawczego. Właśnie temat podejmujemy, bo w wielu miejscach mija ten okres funkcjonariuszom i nie jest to ich wina, ale wina przewlekłości działań organów ścigania. Informujcie, gdzie dyrektorzy zwalniają na podstawie art.26 pkt13 ustawy o SC, bo na nasze pismo część z nich nie odpowiedziała. Zanim wyślemy monity, może dojść do zwolnień. Dlatego informujcie, jak wygląda ta sprawa w IC BP, Przemyśl, Gdynia, bo tych odpowiedzi od dyrektorów sobie nie przypominam.

CZEŚĆ SŁAWEK- pomagaj collom bo są w wielkim dole psychicznym ,zdania zamieszczone na tym forum dodają wiary w sprawiedliwość,ja to wiem

pozdrawiam

mc.
 
zwolnienie

No to właśnie ja zostałam zwolniona na podstawie art.26 ust.1 pkt 13 w związku z art.27 ust1 i art.81 ustawy O służbie celnej odwołanie nie pomogło teraz do 26 marca mam czas na Sąd Administracyjny. Tylko, że ja już nie mam siły i kasy na adwokatów _ ku uciesze niektórych gości na tym forum:).
Izba Celna w Łodzi tak zwalnia. Może macie jakieś wzory pisma odwoławczego do SA ? Przydałyby mi się baaaardzo. Pozdrawiam
 
to za pewne nic Ci nie da -mam na mysli skargę do WSA. Jezeli nie bylo uchybien proceduralnych to Sąd Twoją skargę odrzuci. Po uniewinieniu lub umorzeniu postepowania masz prawo powrotu do słuzby. Ale pisz - moze akurat Sąd dopatrzy sie uchybień....
 
Jeśli chodzi o IC BP to jeszcze nie zwalniają.A co do naszych cudownych sądów to już są jaja jak postępują.Sprawy idą od jednego prokuratora do drugiego i każdy się boi zakończyc postępowanie bo nic nie mają.Paranoja
 
Z tego co wiadomo w IC BP DIC nie podjął jeszcze w tej kwesti decyzji, podobno czeka z tym do maja :confused:A Chyba, że zmienił zdanie?Tylko czemu służy to kręcenie ludzi- nie teraz, później, poczekam itd.?
 
ale ale, czy zwalniają tzw.dobrowolnie poddanych karze czy tych nieprzyznających się też? bo kiedyś ktoś na forum pytał, jak to jest, że ci co się przyznali i dobrowolnie poddali karze dalej są zawieszeni .
 
Jeżeli zwalniają osoby, które nie przyznają się do winy i mogły zostać pomówione i mają teraz cierpieć z powodu braku możliwości szybkiego osądu, postąpimy zgodnie z tym co zawarliśmy w piśmie, które skierowaliśmy w tej sprawie do dyrektorów. Proszę o precyzyjne informacje od osób, które otrzymały pisma procesowe w sprawie, bo dyrektorzy milczą, o czym nieomieszkamy poinformować wielu organów i instytucji. W międzyczasie otrzymałem tylko odpowiedź z IC Łódź i tam faktycznie było coś koło dziesięciu zwolnień na tej podstawie.

Co do skargi do WSA. Słusznie niestety prawi maniak, że przed sądem admninistracyjnym, ze względu na jego specyfikę, jest niezwykle trudno wygrać w takich sprawach, gdy dyrektor zachował procedurę i zrobił wszystko formalnie dobrze. Trzeba walczyć już na etapie postępowania przed dyrektorem, składać różnorakie wnioski dowodowe, wnosić o przesłuchanie strony, żądać włączenia swoich akt osobowych, wniosków o awans, ocen okresowych, przesłuchania przełożonych ich opinii, żądać dołączenia posiadanych akt z post. przygotowawczego, skarżyć się na opieszałość prokuratur i przedkładać to do akt postępowania administracyjnego o zwolnienie, powoływać się na sytuację rodzinną, proponować zlecenie wykonywania innych czynności podkreślając swoją niewinność i fakt pomówienia, itp. Przed sądem nie będzie już takich możliwości, sąd administarcyjny nie będzie prowadził post. dowodowego. Jeżeli dyrektor odrzuci Wasze wnioski dowodowe i nie uzasadni tego merytorycznie, przegra przed sądem. Dlatego koniecznie walczcie już w toku post. administracyjnych.
Mimo, iż jeśli Hermiona nawet tego nie zrobiła w toku postępowania przed dyrektorem, powinna mimo wszystko złożyć skargę do WSA, bo nigdy nie wolno się poddawać. Przygotujemy taką skargę i zamieścimy na forum, członkom ZZ deklarujemy nadto pomoc prawną i nasz udział w postępowaniach, tylko piszcie do nas, bo przecież wszystkiego nie wiemy
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry