• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zamykani celnicy

Zawiść nic tu nie da lepiej zastanówmy się jak ruszyć sprawę po 2 latach nic nie robienia do przodu by móc się oczyścić i zacząć normalnie funkcjonować.

TO WIEMY ,ŻE NIC NIE DA A MASZ JAKĄŚ PROPOZYCJĘ..?

:(
 
Zawiść nic tu nie da lepiej zastanówmy się jak ruszyć sprawę po 2 latach nic nie robienia do przodu by móc się oczyścić i zacząć normalnie funkcjonować.

TO WIEMY ,ŻE NIC NIE DA A MASZ JAKĄŚ PROPOZYCJĘ..?
:(

Jest jedna droga i nad tym trzeba się zastanowić wspólnie , jak napisać do Strasburga ..... Europejskiego Trybunalu Praw Człowieka , w chwili obecnej jest to jedyne wyjście a sprawa się nadaje do złozenia skargi
 
jest jedna droga i nad tym trzeba się zastanowić wspólnie , jak napisać do strasburga ..... Europejskiego trybunalu praw człowieka , w chwili obecnej jest to jedyne wyjście a sprawa się nadaje do złozenia skargi

drodzy!!!!! Przyjaciele "braci celnej" tak macie rację strasburg jest jedyną instytucją która obiektywnie osądzi czy to co robiliśmy dla ochrony interesów wspólnoty było niewygodne dla pewnych układów?
Czy ktoś ma wiedzę i odpowie na zadane pytanie ...kiedy odbyło się spotkanie przedstawicieli unijnej administracji celnej oraz sg.i jakie zostały wydane polecenia odnośnie sc i sg w polsce?

Pomogę -takie spotkanie odbyło się w jakimś dniu roku pańskiego 2005 przedstawiciele wspólnoty powiedzieli
"dostaliście tyle środków unijnych w postaci sprzętu ,macie się wykazać i oczyścić szeregi z ludzi pod kontem korupcji ,
macie nato rok,i stało się czyścili,poszczególne odziały sg i sc w całej najjaśniejszej,od zachodu,przez centrum,po wschód.

Udało się-na przestrzeni lat2005-2008 w służbach sg,sc w całej najjaśniejszej postawiono zarzuty 1500 osobom,media nie podają ile osób uniewinniono,jakie dostali odszkodowania ,ilu wróciło do pracy i za co żyli w okresie zwolnienia ze służby.

Kończąc powiem wam tak wysłałem o kasację wyroku do rzecznika praw obywatelskich w polsce i strasburgu,ministra sprawiedliwości ,walczę dalej zawieszony,zwolniony były cool pewnej izby na wschodzie najjaśniejszej.

Ps.przepraszam za duże litery słabo widzę

mc.kadet
 
na tym forum była taka informacja mam ją wydrukowaną ale nie wiem gdzie szukać w wolnej chwili poszukam , trzeba walczyć .to co się dzieje to kpina z wymiaru sprawiedliwości, dobrze by było gdyby wszyscy poszkodowani kontaktowali się częściej , ponoć w Gliwicach była rozprawa w II instancji.
 
Prokuratorzy poniosą odpowiedzialność za przewlekłość prowadzonych śledztw

Prokuratorzy poniosą odpowiedzialność za przewlekłość prowadzonych śledztw
Strony będą mogły dochodzić odszkodowania od 2 tys. do 20 tys. zł za przewlekłość postępowania przygotowawczego w sprawie karnej.

Za opieszałość śledztw i postępowań sądowych zapłaci Skarb Państwa, natomiast za długie postępowania egzekucyjne – komornicy z własnych środków.

Skuteczniejsza ochrona
Zdaniem Witolda Pahla, posła PO, nowe przepisy, które weszły w życie 1 maja, umożliwią skuteczną ochronę przed przewlekłością postępowania sądowego, ale także przygotowawczego i wykonawczego. Do tej pory sąd w przypadku stwierdzenia przewlekłości postępowania mógł zasądzić maksymalnie 10 tys. zł odszkodowania.

– Zmiana przepisów pozwoli również na realizację ciążących na Polsce zobowiązań wynikających z Konwencji o ochronie praw człowieka – mówi Witold Pahl.

Dłuższe dochodzenia i śledztwa
Przepisy przyznające prawo do skarżenia opieszałości postępowań przygotowawczych nie podobają się prokuratorom. Śledczy obawiają się, że nowelizacja przyniesie efekt odwrotny do spodziewanego. Zdaniem Małgorzaty Bednarek z Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, zmiana przepisów spowoduje paraliż śledztw, bo ustawodawca nie robił dotychczas nic, aby nie dochodziło do przewlekłości postępowań.

– Nowe rozwiązania mogą spowodować, że prokurator będzie maksymalnie ograniczał okres poszukiwania dowodów. Nie będzie chciał narazić się na zasądzenie odszkodowania, które regresowo może być od niego dochodzone – tłumaczy Małgorzata Bednarek.

Zdaniem prokuratorów akta zaczną krążyć między sądami a prokuraturą, a w sprawie nie będą podejmowane żadne czynności. W opinii prokuratora Jacka Skały z Prokuratury Rejonowej dla Krakowa-Krowodrza może też być tak, że prokurator przełożony wdroży postępowanie wyjaśniające w sprawie przewlekłości.

– Strona procesowa może więc dążyć do odsunięcia od sprawy niewygodnego dla niej prokuratora, powołując się na prowadzenie postępowania wyjaśniającego – tłumaczy Jacek Skała.

Obligatoryjne odszkodowanie
– Oceniając konkretną sprawę ewentualnej przewlekłości postępowania, sąd będzie musiał uwzględnić takie przesłanki, jak jej charakter, stopień faktycznej i prawnej zawiłości, znaczenie dla strony, która wniosła skargę, rozstrzygniętych w niej zagadnień oraz zachowanie się stron, a w szczególności tej, która zarzuciła przewlekłość postępowania – wyjaśnia Andrzej Król, radca prawny z Warszawy.

Sąd, uwzględniając skargę na przewlekłość postępowania przygotowawczego, będzie stwierdzał, że nastąpiło naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w rozsądnym terminie. Wysokość odszkodowania może wynieść od 2 tys. do 20 tys. zł.n

Podstawa prawna

● Ustawa z 20 lutego 2009 r. o zmianie ustawy o skardze na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki (Dz.U. nr 61, poz. 498).

Źródło: GP

Artykuł z dnia: 2009-05-04
 
witam forumowiczów -prawda ponad wszystko do tego dochodzmy żadne odszkodowania nie zrekompensują tego jakie upokorzenia przeżyli cole ich rodziny,bliscy koledzy ,spotykam się z colami którym postawiono zarzuty,to są "WRAKI" CZŁOWIEKA którzy ,pracowali,żyli oddawali z siebie wszystko aby być dobrym w tym co robią-swoją wypowiedż przedstawiam na podstawie obserwacji przez 18-lat,byli niewygodni,nieukładni odstrzelono ich dla statystyki.To nie są ludze bez wykształcenia 60% coli odstrzelonych to osoby z wyższym wykształceniem,mieli pojęcie otym co się dzieje i byli niewygogni
Są cole co się "pozbierali" gdzieś pracują spłacają zaciągnięte kredyty,ale są tacy i to niejest przenośnia "którzy nie potrafią zrobić sobie herbaty",żyli w przeświadczeniu ,że to co robią robili dobrze,z zachowaniem wszelkich regół prawa ,a na podstawie pomówień stracili ukochaną "kochaną" pracę w której się spełniali.Miną lata jak ktoś to zrozumie,

pozdrawiam były coll z wschodniej granicy UNIIIIIII
 
Ok jak niewinny to do pracy przywrócić


Tylko ,że oni już nas nie chcą...jesteśmy jak piąte koło u wozu.
Pozdrawiam
były coll ze wschodu!!!
 
Walczcie o swoje. Duzo wartościowych i niewinnych ludzi zostało niewinnie pomówionych.
Pozdro.
Była mrówka ze wschodu ;)
 
Chełmski sąd skazał za branie łapówek 23 celników z przejścia w Dorohusku i oddziału w Chełmie. Skorumpowani celnicy dostali kary pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywny. Mają też zwrócić łapówki, które przyjęli.
W przypadku niektórych celników będą to kwoty rzędu 80 tys. zł.
Celnicy byli oskarżeni o branie łapówek od osób, które przekraczały granice bądź przewoziły towary. Funkcjonariusze nie chcieli procesu i dobrowolnie poddali się karze.
Tak samo postapiło pięć osób, które dawały im łapówki. Pozostałych 20 oskarżonych w tym samym procesie nie przyznaje się do winy.
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090406/CHELM/236850090
Jakiś komentarz do tego?
 
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090406/CHELM/236850090
Jakiś komentarz do tego?
tak dobrze ze winny poniusł kare i z tego musimy sie cieszyć -a co z niewinnymi i nisłusznie oskarzonymi co z nimi na tym pscie piszemy o zamykanych i niegodziwie traktowanych a tu widze radosc i szyderstwo.jak jakis polityk lub byly polityk mataczy to norma i nikogo nie rajcuje ale jak skaza celnika to wielka radość i zadowolenie.
nie bronie nikogo tylko chce by "białe było białe a czarne było czarne"
 
Otrzymaliśmy informację, że na przełomie maja/czerwca dojdzie do spotkania z Ministrem Sprawiedliwości. W spotkaniu mają uczestniczyć Prok. Krajowy i Z-ca Prok. Generalnego:
http://zz.celnicy.pl/tekst-288.html

Proszę więc o informowanie na temat przebiegu spraw, które już były nam zgłaszane - na jakim są etapie, a także zgłaszanie rozstrzygnięć sądowych, które wg Was stanowią rażące naruszenie prawa oraz opisywanie i informowanie o całokształcie swoich spraw przed prokuraturą i wymiarem sprawiedliwości, jeżeli wg Was doszło do zaniedbań czy nieprawidłowości ze strony organów.

Proszę pisać na maila slawomir.siwy@celnicy.pl w terminie do 21 maja 2009r.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymaliśmy informację, że na przełomie maja/czerwca dojdzie do spotkania z Ministrem Sprawiedliwości. W spotkaniu mają uczestniczyć Prok. Krajowy i Z-ca Prok. Generalnego:
http://zz.celnicy.pl/tekst-288.html

Proszę więc o informowanie na temat przebiegu spraw, które już były nam zgłaszane - na jakim są etapie, a także zgłaszanie rozstrzygnięć sądowych, które wg Was stanowią rażące naruszenie prawa oraz opisywanie i informowanie o całokształcie swoich spraw przed prokuraturą i wymiarem sprawiedliwości, jeżeli wg Was doszło do zaniedbań czy nieprawidłowości ze strony organów.

Proszę pisać na maila slawomir.siwy@celnicy.pl w terminie do 21 maja 2009r.

CZEŚĆ SŁAWEK -jestem otwarty opowiedzieć moją historię ,materiały wysłałem bezpośrednio na adres PANA Ministra Czumy ,po wyroku wydanym przez panią asesor ,która nie miała prawa wydać wyroku zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z roku 2007 o niekonstytucyjnym zapisie orzekania asesorów.Na jednej z moich spraw była obecna Pani Maria i widziała jak ta sprawa była prowadzona,bez komntarza.
Pozdrawiam
mc.
 
a co z 18 miesięcznym okresem danym na zmianę przepisów, coś dopiero w maju minął?
 
Ostatnia edycja:
"Ani kroku do tyłu" - forest

W dniu dzisiejszym w WSA w Lublinie odbyła się rozprawa odnośnie skargi dotyczącej odmowy wznowienia postępowania w sprawie zwolnienia ze służby(sprawa rozpoczęta na podstawi eapelu i wzoru wniosku dostępnego na www.zz.celnicy.pl). Na wstępie Sąd wyraził zdziwienie z powodu absencji przedstawiciela ZZ Celnicy PL w rozprawie pomimo przesłanego zaproszenia(nie odebraliśmy do dzisiaj pisma z WSA???), po czym udzielił stronom głosu. Skarżący podtrzymał swoje stanowisko odnośnie rażącego naruszenia prawa przez dyrektora, natomiast obecny w rozprawie przedstawiciel dyrektora wyraził opinię, iż w świetle obowiązującego prawa, rozważanie wniosku nie ma prawnego uzasadnienia. Po naradzie, WSA wydał wyrok, iż dyrektor wydając odmowną decyzję rażąco naruszył prawo przez to, że nie dopuścił ZZ do uczestnictwa w postępowaniu i uchylił wydaną przez dyrektora decyzję. Jednocześnie odstąpił od rozpatrywania innych merytorycznych zagadnień skargi. Sąd pouczył, że stronom przysługują środki odwoławcze do NSA, a wyrok wraz z uzasadnieniem zostanie rozesłany do stron w ciągu 30 dni.

Wiemy, że takie sprawy toczą się przed WSA w wielu innych miejscach Polski. Proponujemy udział ZZ Celnicy PL - proszę przesyłać nam sygnatury. Proponujemy nadto w toku postępowań sądowych o wnoszenie wniosków o wygaśnięcie pierwotnych decyzji dyrektora - wzór dostępny na www.zz.celnicy.pl

Cześć Tygrysy!
Pamietacie jeszcze foresta z o/c Medyka - śp. celnika 4 lipca 2007r (W Stanach to "Dzień niepodległości" a u nas !?)
Nie pisze obecnie zbyt dużo, ale działam. W sprawie, która trwa już przeszło rok przed Dyrektorem Izby Celnej w Przemyslu a nastepnie przed WSA w Rzeszowie informuje ,że odrzucono moja skargę syg.akt II SA/Rz 819/08.
W związku z tym, że o odbyciu się rozprawy dowiedziałem się po sprawie (mam starych schorowanych rodziców, którzy odebrali korespondencję z WSA lecz mi jej nie przekazali) wysłałem do NSA zażalenie na odmowę przywrócenia terminu przez WSA o wydanie uzasadnienia wyroku.
Jeżeli zostanie rozpatrzona pozytywnie i uzasadnienie wyroku otrzymam - przekaże wam informację.
Jednocześnie informuję, że nasza sprawa (około 75 f-szy) mimo upływu ponad 2 lat jeszcze !!! nie zakończyła sie aktem oskarżenia do Sądu, a Prokurator co 2-3 mc-ce zatrzymuje kolejnych kolegów, wypuszcza i sprawa jest nadal "rozwojowa" - nie wiem tylko czy zdąży do emerytury - mojej lub jego!

Pozdrawiam
forest
 
Ostatnia edycja:
Pan Prokurator twierdzi, że w niedługim czasie postawi akty oskarżenia może do wakacji, ponad 60 osób jako zorganizowana grupa przestępcza.
Twierdzi też,że 30 osób poddaje mu się dobrowolnie każe i tych wyłączy.
Pożyjemy (albo i nie ) zobaczymy.:(
 
Jak sie nie myle miał to zrobić do świąt, później w styczniu, lutym teraz słyszę że będzie to wakacje , może ktoś zna bardziej prawdopodobny termin, bo to przypomina zabawę w ciuciubabkę
 
Jak sie nie myle miał to zrobić do świąt, później w styczniu, lutym teraz słyszę że będzie to wakacje , może ktoś zna bardziej prawdopodobny termin, bo to przypomina zabawę w ciuciubabkę
....tylko,że prokurator ma ciepłą posadkę i robi co mu nakazano a jego ofiary muszą martwić się z czego mają żyć, są nadal i tacy, którzy mówią,że ci wyrzuceni ze służby mają już byt i tak zapewniony po wieloletniej "pracy" w cle; bardzo ciekawe stwierdzenie tylko dlaczego oni ciągle szukają pracy? panu prokuratorowi nie przeszkadza to w niczym bo jak już powiedziałem on ma pracę..."syty nigdy nie zrozumie głodnego"...zwleka z przekazaniem aktu oskarżenia do sądu, czyżby miał jakieś problemy z tym aktem oskarżenia? zorganizowana grupa przestępcza, bo tak nas określono, wymaga zapewne mocnych i twardych dowodów rzeczowych dla tego oskarżenia, mija już dwa lata i nic się w tej sprawie nie dzieje, my zaś wymieniamy się korespondencją pomiędzy sądami i dyr.IC o uchylenie dec.Dyr.IC i jej zasadność....wiem,że już nie wrócę do tego środowiska, któremu poświęciłem wiele lat życia, do środowiska, w którym nic się nie zmieniło od chwili mojego odejścia, nadal sa kolejki na granicy, nadal funkcjonariusze padają ze zmęczenia, nadal są mamieni obietnicami i zastraszani przez przełożonych...ja tymczasem dostałem negatywną odpowiedź z NSA....
 
Back
Do góry