• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

z Policji do Służby Celno-Skarbowej 2020r. czy warto??

Izba operuje w ramach województwa. Tak więc nie licz że jak będizesz miał lotnisko to nikt tego przydziału z czasem nie zmieni. zwykle tak jest że jak ktoś jest w jednym miejscu i sięsprawdza i się co do tego o przeniesienia nie stara to może w tym miejscu i na tym stanowisku do śmierci. Ale nie jest to reguła. Czasami starania o przeniesienie nic nie dadzą a czasami może się zdarzyć bez starań. A i odgórne czystki/reorganizacje też już bywały. Takie ryzyko tej służby. Ale zapraszamy w ostatnich dwóch latach ubyło masę zolli.
będę miał ten komfort, że do policji będę mógł do 3 lat wrócić, wystarczy tylko wolny wakat a te zawsze są, także jeśli ktoś będzie mnie chciał przenieść daleko od domu to memory 5 do Pani Naczelnik i będę informował o rezygnacji ze służby
 
a po 3 lTACH ;
będę miał ten komfort, że do policji będę mógł do 3 lat wrócić, wystarczy tylko wolny wakat a te zawsze są, także jeśli ktoś będzie mnie chciał przenieść daleko od domu to memory 5 do Pani Naczelnik i będę informował o rezygnacji ze służby
A PO 3 LATACH ?:)
 
a atmosfera jest taka, że "daszkujesz" przed starszymi stopniem i nikt tu nikogo nie traktuje grzecznie i potulnie tylko jest rygor
U nas będzie spokojniej pod tym względem. Ale na tzw. "burdel" przepisowo decyzyjny musisz sie przygotować. Widzę ż masz tego w Policji dosyć - więc powodzenia , spróbuj u nas.
 
Wszędzie dobrze gdzie nas niema 10 lat mam odjebane w psiarni i również najgorszemu wrogowi bym nie życzył aby składał papiery do policji , a jak wam tak źle w SCS to proszę pisać priv ogarniemy coś w pomorskim wspaniales służbie jakiej jest policja będziecie panowie uciekać do celnej z podkulonymi ogonkiem . Do celnej dostałem negatywa stary się nie zgodził na przeniesienie ale w woju idzie w miarę w dobrym kierunku , ale nie zamykam drzwi na celna nie wyjdzie w woju temat celnej wròci pozdrawiam ale nie flustratow :)
 
Wszędzie dobrze gdzie nas niema 10 lat mam odjebane w psiarni i również najgorszemu wrogowi bym nie życzył aby składał papiery do policji , a jak wam tak źle w SCS to proszę pisać priv ogarniemy coś w pomorskim wspaniales służbie jakiej jest policja będziecie panowie uciekać do celnej z podkulonymi ogonkiem . Do celnej dostałem negatywa stary się nie zgodził na przeniesienie ale w woju idzie w miarę w dobrym kierunku , ale nie zamykam drzwi na celna nie wyjdzie w woju temat celnej wròci pozdrawiam ale nie flustratow :)
Frustraci są wszędzie (no weź na przykład mnie), ale większość zoolmanów dobrze Ci radzi...wiedzą o czym mówią.
I szanuj "starego swego" możesz mieć "młodszego"o_O:oops:
 
Wszędzie dobrze gdzie nas niema 10 lat mam odjebane w psiarni i również najgorszemu wrogowi bym nie życzył aby składał papiery do policji , a jak wam tak źle w SCS to proszę pisać priv ogarniemy coś w pomorskim wspaniales służbie jakiej jest policja będziecie panowie uciekać do celnej z podkulonymi ogonkiem . Do celnej dostałem negatywa stary się nie zgodził na przeniesienie ale w woju idzie w miarę w dobrym kierunku , ale nie zamykam drzwi na celna nie wyjdzie w woju temat celnej wròci pozdrawiam ale nie flustratow :)
ode mnie z komendy 2 miesiące temu chłopak poszedł do woja, tylko nie za porozumieniem a przechodził normalnie rekrutację, ale stopień i wysługę mu zostawili w woju i z dnia na dzień bye bye powiedział na komendzie, miny mieli nietęgie, z kasą jest ponad 1000 zł do przodu, życze powodzonka
 
W wojsku jest korelacja stanowiska ze stopniem, w cle nie. Można mieć wysokie stanowisko i być rachmistrzem/sierżantem, lub niskie i być oficerem. W konsekwencji komisarz może zarabiać mniej niż podoficer.
Bywało, że generał po utracie stanowiska był zwykłym funkcjonariuszem (np. w Katowicach).
Do nas też w przypadku braku zgody na przeniesienie, można startować z normalnego naboru, stopnie są uznawane. Niestety z tego co wiem przy naborze zewnętrznym zaczyna się od służby przygotowawczej, chociażby miało się staż 10 lat w innej służbie.

Od innych służb odróżnia nas jeszcze to, że nie mamy "dodatku mieszkaniowego".
 
Wszędzie dobrze gdzie nas niema 10 lat mam odjebane w psiarni i również najgorszemu wrogowi bym nie życzył aby składał papiery do policji , a jak wam tak źle w SCS to proszę pisać priv ogarniemy coś w pomorskim wspaniales służbie jakiej jest policja będziecie panowie uciekać do celnej z podkulonymi ogonkiem . Do celnej dostałem negatywa stary się nie zgodził na przeniesienie ale w woju idzie w miarę w dobrym kierunku , ale nie zamykam drzwi na celna nie wyjdzie w woju temat celnej wròci pozdrawiam ale nie flustratow :)
Chyba masz zbyt niskie mniemanie o celnikach (albo zbyt wysokie o sobie), w jednym zdaniu podpuszczając do przeniesienia i kpiąco wspominając o atrybucie typowo policyjnym. Otóż jeśli twierdzę, że w cle jest źle, nie oznacza to ani przekonania o lepszej służbie w psiarni, ani chęci do jej posmakowania. To dla ciebie i sfrustrowanych policjantów, SCS zdaje się być alternatywą - odwrotnie, to już niekoniecznie.
Prawda jest taka, że po 10 latach w jednej służbie, ma się ją na tyle "ogarniętą", że zmiana w jedną czy w drugą stronę, to zwykła naiwność, a wręcz głupota - właśnie z powodu podobieństw, nie zaś różnic. Tym bardziej, że nawet zachowanie stopnia nie zmieni faktu pozostania na nowo "żółtodziobem" ...
 
Wszędzie dobrze gdzie nas niema 10 lat mam odjebane w psiarni i również najgorszemu wrogowi bym nie życzył aby składał papiery do policji , a jak wam tak źle w SCS to proszę pisać priv ogarniemy coś w pomorskim wspaniales służbie jakiej jest policja będziecie panowie uciekać do celnej z podkulonymi ogonkiem . Do celnej dostałem negatywa stary się nie zgodził na przeniesienie ale w woju idzie w miarę w dobrym kierunku , ale nie zamykam drzwi na celna nie wyjdzie w woju temat celnej wròci pozdrawiam ale nie flustratow :)

No to co ty wiesz o celnej?

Przecież cały czas zgadzamy się że u nas służby nie są tak przerąbane jak np w prewencji, nie ra intensywność, ale piszemy też o minusach, wykazując orzewagę wyboru wojska czy sg

W skrócie i bez obrazy - w policji od przeciętnego funka oczekuje się czapkowania, sprawności fizycznej

U nas dyspizycyjności w wypeĺnianiu poleceń, ale też olbrzymiej wiedzy z wielu dziedzin, a nie tylko kpk, kw, prawo rd czy parę in

Samych systemów namy kilkadziesiąt

A i tak jesteśmy pomiatani jak kuchty

Wojsko lub sg to lepszy wybór
 
no i po co zniechęcacie ludzi? Im więcej Policjantów przyjdzie do cła tym szybciej ta służba się zmieni na lepsze. tzn SCS nie Policja
 
no i po co zniechęcacie ludzi? Im więcej Policjantów przyjdzie do cła tym szybciej ta służba się zmieni na lepsze. tzn SCS nie Policja
Musieliby trafiać na stanowiska kierownicze. Chłopaki przyjdą z Policji i pierwsze co to stracą uprawnienia na broń...
Potem będą czekać nie wiadomo ile.
 
Łał uprawnienia na broń kur.... To ty piszesz a na chuj ci ta broń użyj chociaż raz to będziesz siedział pamiętaj są dwa przypadki użycia broni broń boże zgubić broń boże użyć takie realnie tego twojego super pozwolenia
 
A jak wam tak źle w cel ej co tam robicie strach obleciał przed zmianą i zostało narzekanie kurwa każdego bym z was wyjebał z roboty do cywila

Z takim poziomem kultury słowa masz duże szanse zostać naszym szefem

Trudno odejść w wieku 40 - 55 lat, mając rok czy dwa do emki

Za późno
 
Back
Do góry