• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Z Policji do SCS

Pracuję od prawie roku w SCS, a ten post spowodował, ze założyłem konto i postanowiłem, że sie wypowiem. Dwa lata temu świeżo po studiach pierwszym wyborem był SOP, odpadłem na psycho, ale spotkałem sie tam z koleżanką ze studiów - ona sie dostała. Napisałem do niej ostatnio chcąc zmienić coś w swoim zyciu czy jest sens zawracać sobie tym głowę.. Zapytałem o zarobki bo to było głównym powodem, wiadomo. Powiedziała mi, że po kursie tzw. "zerówce" jak nie mam podatku to może wyjdę na 3.500 :). Nie wspominam o życiu w Warszawie, wynajmie pokoju/mieszkania (zapytałem o to - dodatek tylko w służbie stałej tj. po 3 latach). Jak ktoś myśli, ze SOP to kraina mlekiem i miodem płynąca to jest w błędzie. Zarobki być może tam są dobre ale z biegiem lat.. Tylko nie wiem czy spełnieniem marzeń jest podnoszenie szlabanu i otwieranie drzwi "szlachcie". Do wożenia ich podobno można się dorwać jak się ma wujka generała :).
A u nas nawet z biegiem lat prawie nic się nie dzieje z zarobkami. Chyba że interesuje Cię perspektywa 20 letnia.
 
Tam również jest perspektywa 20 letnia ;). Moze troche inaczej z awansami i stopniami, ale w praktyce duzych roznic nie ma.. Tak naprawdę z tego, co mam rozeznanie to chyba wszędzie jest podobnie. Tam sie jest troche bliżej "koryta", może Ci namaszczeni mają lepiej :).
 
tak to wygląda na granicy

main_07korpo-standard.jpg
 
Pracuję od prawie roku w SCS, a ten post spowodował, ze założyłem konto i postanowiłem, że sie wypowiem. Dwa lata temu świeżo po studiach pierwszym wyborem był SOP, odpadłem na psycho, ale spotkałem sie tam z koleżanką ze studiów - ona sie dostała. Napisałem do niej ostatnio chcąc zmienić coś w swoim zyciu czy jest sens zawracać sobie tym głowę.. Zapytałem o zarobki bo to było głównym powodem, wiadomo. Powiedziała mi, że po kursie tzw. "zerówce" jak nie mam podatku to może wyjdę na 3.500 :). Nie wspominam o życiu w Warszawie, wynajmie pokoju/mieszkania (zapytałem o to - dodatek tylko w służbie stałej tj. po 3 latach). Jak ktoś myśli, ze SOP to kraina mlekiem i miodem płynąca to jest w błędzie. Zarobki być może tam są dobre ale z biegiem lat.. Tylko nie wiem czy spełnieniem marzeń jest podnoszenie szlabanu i otwieranie drzwi "szlachcie". Do wożenia ich podobno można się dorwać jak się ma wujka generała :).
zrobila Cie w ch***, w policji po szkolce jest 3500 zl z podatkiem, Sop ma wiekszy mnoznik wiec to niemozliwe!
 
SOP ma zdecydowanie najwyższą średnią. Nie znam nikogo z SOP więc nie zapytam, ale jeśli na początku jest podobnie jak w Picji to później musi to szybko rosnąć.
 
Chyba kolega nie zna zarobków w SCS. Młodzi zarabiają od 2600-3000 netto... Pieniądze zaczynają się jak dostaniesz wysoki dodatek kontrolerski, zwrot za dojazdy, nocki, za jedzenie.
Tylko mało kto ma duże dodatki, a niektóre działy ich nie mają i wegetujesz za 2600-3000 netto...
Te dodatki dostaniesz po zakończeniu służby przygotowawczej? Czy juz na starcie po dostaniu się do służby?
Dobre.
 
zrobila Cie w ch***, w policji po szkolce jest 3500 zl z podatkiem, Sop ma wiekszy mnoznik wiec to niemozliwe!
Nie będę dochodził, z rozmowy jak zapytałem czy jest zadowolona to napisała "Haha, a kto jest zadowolony z pracy w budżetówce na początku?". Możliwe, że później to rośnie. Różnica jest taka, że nie musi chodzic po ulicy i użerać się z patologia :). Szukałem jakiś czas temu informacji ile się tam zarabia, ale nigdzie nic nie znalazłem. Pamiętam, że jak w Policji było 2.5 to tam było wówczas 3.5 + teraz poszły jakieś podwyżki, to niech jest nawet 4. Ale na życie w Warszawie i wynajmowanie mieszkania/pokoju to tak dużo?


"Na podstawie art. 162 ust. 16 ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o Służbie Ochrony Państwa (Dz. U. z 2018 r. poz. 138, 650 i 730) zarządza się, co następuje:
§ 1. Wielokrotność kwoty bazowej, stanowiącą przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa, ustala się na 3,99. ". W policji wynosi 3.81
 
Ostatnia edycja:
Znajomy robi w Radomiu i nie ma podatku.. Przyjał się mniej wiecej wtedy, co ja do SCS i ma dokładnie 3700 :). Wiec nie wiem skad im sie bierze 3940. Tak czy inaczej, na ten moment stwierdzam, że najlepiej jest chyba w Policji. Tylko no realia są jakie są..
 
Nie będę dochodził, z rozmowy jak zapytałem czy jest zadowolona to napisała "Haha, a kto jest zadowolony z pracy w budżetówce na początku?". Możliwe, że później to rośnie. Różnica jest taka, że nie musi chodzic po ulicy i użerać się z patologia :). Szukałem jakiś czas temu informacji ile się tam zarabia, ale nigdzie nic nie znalazłem. Pamiętam, że jak w Policji było 2.5 to tam było wówczas 3.5 + teraz poszły jakieś podwyżki, to niech jest nawet 4. Ale na życie w Warszawie i wynajmowanie mieszkania/pokoju to tak dużo?


"Na podstawie art. 162 ust. 16 ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o Służbie Ochrony Państwa (Dz. U. z 2018 r. poz. 138, 650 i 730) zarządza się, co następuje:
§ 1. Wielokrotność kwoty bazowej, stanowiącą przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa, ustala się na 3,99. ". W policji wynosi 3.81
Podajesz nieaktualne dane
§ 1. Wielokrotność kwoty bazowej, stanowiącą przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa, ustala się na 4,480. (co daje kwotę 7233,81 zł)

§ 1. Wielokrotność kwoty bazowej, stanowiącą przeciętne uposażenie policjantów, ustala się na 3,810. (daje to kwotę 6151,97 zł)

kwota bazowa w 2020 w MSW i MON wynosi i 1 614,69 zł, więc różnica pomiędzy Policją a SOP wynosi średnio 1081,84 zł.

Tak dla przypomnienia średnia (oficjalna) wynosi u nas 3,65 x 1803,16 = 6581,53 zł., jest więc wyższa niż w Policji. Wynika to częściowo z naszej struktury wiekowej bo u nas jest dużo "starych" i mało "mlodych" a w Policji odwrotnie, a przynajmniej nie mają dziury pokoleniowej, bo u nas przez kilkanaście lat (z wyjątkiem granicy) nie było naborów. Na tym przykładzie widać, że tylko na podstawie średniej nie można wyciągać wniosków. Przy porównaniach do swoich pensji pamiętajcie, że w średniej ukryta jest też 13-tka
 
3500 na rękę, a nawet więcej jest teraz w Policji, do tego nadgodziny płatne raz na pół roku (zrobi się ciekawa sumka).
Co do SOP - nie mam danych.
Pokaż załącznik: 8277
dane zawyżone, służę w policji 3,5 roku i ze stopniem sierżanta oraz 3% wysługi mam 3729 zł, jak odejmiesz te kilka % za wysługę i 120 zł za stopnie to zostaje właśnie coś koło 3500 zł netto, podatek płacę mam 29 lat, w SOP mają LEPSZE ZAROBKI
 
dane zawyżone, służę w policji 3,5 roku i ze stopniem sierżanta oraz 3% wysługi mam 3729 zł, jak odejmiesz te kilka % za wysługę i 120 zł za stopnie to zostaje właśnie coś koło 3500 zł netto, podatek płacę mam 29 lat, w SOP mają LEPSZE ZAROBKI
3,5 roku sierżant... W SCS mam wrażenie że zdobywamy stopnie wtajemniczenia stąd takie tempo. 3,5 roku u nas to będzie jeden pet na pagonie jak dobrze pójdzie...
 
3500 w Policji po szkoleniu to jest absolutne minimum, u nas trzeba mieć szczęście, żeby dostać tyle na poczatek, dopiero w ostatnich naborach z powodu braku kandydatów podwyższyli stawki i w niektórych wojewódżtwach można na tyle liczyć.
Kalkulacja dla Policjanta (stanowisko po szkoleniu)
zasadnicza dla 2 grupy uposażenia wg mnożnika 1,937: 1614,69 x 1,937 = 3127,65
dodatek za stopień (dla posterunkowego) -1050 zł
RAZEM: 4177,65 brutto
co dla policjanta po 26 roku życia daje netto w przybliżeniu 3470 zł., Jest to jednak kwota bez żadnych dodatków, a chyba każdy ma jakiś dodatek np. służbowy mniejszy lub większy, więc średnio może wyjść blisko 4 tys., bo do średniej licza też garnizon stołeczny, gdzie są wyższe dodatki i dużo młodych Policjantów, którzy na ta średnia pracują.
Podsumowując. Policjant po szkoleniu dostaje min. 3470 zł (zasadnicza i za stopień). Ewentualne dodatki powiększają tą kwotę.

Dane zaczerpnąłem z ogólnodostepnych aktów prawnych, nie posługiwałem sie artykułami prasowymi itp.
 
3500 w Policji po szkoleniu to jest absolutne minimum, u nas trzeba mieć szczęście, żeby dostać tyle na poczatek, dopiero w ostatnich naborach z powodu braku kandydatów podwyższyli stawki i w niektórych wojewódżtwach można na tyle liczyć.
Kalkulacja dla Policjanta (stanowisko po szkoleniu)
zasadnicza dla 2 grupy uposażenia wg mnożnika 1,937: 1614,69 x 1,937 = 3127,65
dodatek za stopień (dla posterunkowego) -1050 zł
RAZEM: 4177,65 brutto
co dla policjanta po 26 roku życia daje netto w przybliżeniu 3470 zł., Jest to jednak kwota bez żadnych dodatków, a chyba każdy ma jakiś dodatek np. służbowy mniejszy lub większy, więc średnio może wyjść blisko 4 tys., bo do średniej licza też garnizon stołeczny, gdzie są wyższe dodatki i dużo młodych Policjantów, którzy na ta średnia pracują.
Podsumowując. Policjant po szkoleniu dostaje min. 3470 zł (zasadnicza i za stopień). Ewentualne dodatki powiększają tą kwotę.

Dane zaczerpnąłem z ogólnodostepnych aktów prawnych, nie posługiwałem sie artykułami prasowymi itp.
Przede wszystkim płacą jeszcze za nadgodziny i dla prewencji ma być dodatek 500 zł.
 
3500 w Policji po szkoleniu to jest absolutne minimum, u nas trzeba mieć szczęście, żeby dostać tyle na poczatek, dopiero w ostatnich naborach z powodu braku kandydatów podwyższyli stawki i w niektórych wojewódżtwach można na tyle liczyć.
Kalkulacja dla Policjanta (stanowisko po szkoleniu)
zasadnicza dla 2 grupy uposażenia wg mnożnika 1,937: 1614,69 x 1,937 = 3127,65
dodatek za stopień (dla posterunkowego) -1050 zł
RAZEM: 4177,65 brutto
co dla policjanta po 26 roku życia daje netto w przybliżeniu 3470 zł., Jest to jednak kwota bez żadnych dodatków, a chyba każdy ma jakiś dodatek np. służbowy mniejszy lub większy, więc średnio może wyjść blisko 4 tys., bo do średniej licza też garnizon stołeczny, gdzie są wyższe dodatki i dużo młodych Policjantów, którzy na ta średnia pracują.
Podsumowując. Policjant po szkoleniu dostaje min. 3470 zł (zasadnicza i za stopień). Ewentualne dodatki powiększają tą kwotę.

Dane zaczerpnąłem z ogólnodostepnych aktów prawnych, nie posługiwałem sie artykułami prasowymi itp.
tak każdy policjant ma dodatek służbowy, dla młodego policjanta po szkole na 90% jest to dodatek zreszta taki jak mam ja 100 zł, odjać od tego wszystkiego trzeba kwotę ubezpieczenia bo u nas w "firmie" każdy się ubezpiecza i wychodzi dla kogoś po szkole ok 3500 zł netto jeśli jest po 26 roku życia
 
@Tarnowianin Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe i nie można odliczać tego od uposażenia. Większość opłaca ubezpieczenie na życie na wszelki wypadek i np inne jak OC od szkód w powierzonym mieniu. odliczając takie potrącenia, swoją pensję netto możnaby jeszcze zaniżyć o składkę na kasę zapomogowo-pożyczkową czy dodatkowe ubezpieczenie medyczne. Wszystko to są dobrowolne składki i odliczanie ich podając swoje uposażenie netto jest delikatnie mówiąc nieprecyzyjne.
 
nie płacą, nie wiem skąd bierzesz takie "newsy", to znaczy mają obowiązek płacić ale pod koniec roku kierownik czyści przymusowo z nadgodzin tak żeby każdy wyszedł na zero
Rozmawiałem z wieloma policjantami z wielu jednostek i każdy powiedział mi, że płacą (raz na pół roku, co daje dosyć duże kwoty).
 
Back
Do góry