• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Z Policji do SCS

Rozmawiałem z wieloma policjantami z wielu jednostek i każdy powiedział mi, że płacą (raz na pół roku, co daje dosyć duże kwoty).
moze chlopaki pracuja w komendach wjewodzkch 😂 NIE PLACA, czyszcza Cie z nadgodzin przed koncem roku, jesli juz zostanie Ci te kilka nadgodzin to proponuja wolne
 
Tak dla uściślenia mł.asp 10 lat sluzby 4 gr plus dodatek za psa mam 4576 zł . Nie wiem jak to wychodzi w tych wszystkich wyliczeniach waszych. Nadgodzin brak bo przełożeni na koniec roku czyszczą do zera .
 
Tak dla uściślenia mł.asp 10 lat sluzby 4 gr plus dodatek za psa mam 4576 zł . Nie wiem jak to wychodzi w tych wszystkich wyliczeniach waszych. Nadgodzin brak bo przełożeni na koniec roku czyszczą do zera .
Przynajmniej jasność,,,,zap...sz i odbierasz, na koniec roku zaryzykujcie L4, może być gorąco... Moje "obiecane" leżakują w TK...to co mogłem wyciągnąć poświęciłem na COVID, teraz dbam o zdrowie(y)
 
Podajesz nieaktualne dane
§ 1. Wielokrotność kwoty bazowej, stanowiącą przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa, ustala się na 4,480. (co daje kwotę 7233,81 zł)

§ 1. Wielokrotność kwoty bazowej, stanowiącą przeciętne uposażenie policjantów, ustala się na 3,810. (daje to kwotę 6151,97 zł)

kwota bazowa w 2020 w MSW i MON wynosi i 1 614,69 zł, więc różnica pomiędzy Policją a SOP wynosi średnio 1081,84 zł.

Tak dla przypomnienia średnia (oficjalna) wynosi u nas 3,65 x 1803,16 = 6581,53 zł., jest więc wyższa niż w Policji. Wynika to częściowo z naszej struktury wiekowej bo u nas jest dużo "starych" i mało "mlodych" a w Policji odwrotnie, a przynajmniej nie mają dziury pokoleniowej, bo u nas przez kilkanaście lat (z wyjątkiem granicy) nie było naborów. Na tym przykładzie widać, że tylko na podstawie średniej nie można wyciągać wniosków. Przy porównaniach do swoich pensji pamiętajcie, że w średniej ukryta jest też 13-tka
4,480. Oczywiście to wszystko są kwoty brutto. Czyli na rękę bez podatku wychodzi z 3.800? Jeszcze trzeba wziąść pod uwage, że te kwoty są odrobinę zawyżone przez 13'nastkę :). To na życie w Warszawie + wynajem - rewelacji nie ma. Jeśli się myle, to mnie oświećcie i dam sobie drugą szansę i złoże papiery w tym roku z cywila :ROFLMAO:.
dane zawyżone, służę w policji 3,5 roku i ze stopniem sierżanta oraz 3% wysługi mam 3729 zł, jak odejmiesz te kilka % za wysługę i 120 zł za stopnie to zostaje właśnie coś koło 3500 zł netto, podatek płacę mam 29 lat, w SOP mają LEPSZE ZAROBKI
Możliwe, ze po 29 latach na pewno. Z tego, co wiem to większość SOP'owców to byli policjanci i przechodzi sie tam dla wyzszych emerytur głównie.
nie płacą, nie wiem skąd bierzesz takie "newsy", to znaczy mają obowiązek płacić ale pod koniec roku kierownik czyści przymusowo z nadgodzin tak żeby każdy wyszedł na zero
Osobiście mam zrzut ekranu w telefonie z profilu ifp na instagramie z przelewem na kwotę 800zł z jakimś tam hakiem (bodajże chyba KWP białystok) z opisem w tytule "Wynagrodzenie za godziny nadprogramowe". To co jednym płacą, a innym nie?
 
Ostatnia edycja:
4,480. Oczywiście to wszystko są kwoty brutto. Czyli na rękę bez podatku wychodzi z 3.800? Jeszcze trzeba wziąść pod uwage, że te kwoty są odrobinę zawyżone przez 13'nastkę :). To na życie w Warszawie + wynajem - rewelacji nie ma. Jeśli się myle, to mnie oświećcie i dam sobie drugą szansę i złoże papiery w tym roku z cywila :ROFLMAO:.

Możliwe, ze po 29 latach na pewno. Z tego, co wiem to większość SOP'owców to byli policjanci i przechodzi sie tam dla wyzszych emerytur głównie.

Osobiście mam zrzut ekranu w telefonie z profilu ifp na instagramie z przelewem na kwotę 800zł z jakimś tam hakiem (bodajże chyba KWP białystok) z opisem w tytule "Wynagrodzenie za godziny nadprogramowe". To co jednym płacą, a innym nie?
Jak ktoś uzbiera nadgodziny i rzuci L4 to nie ma wyjścia muszą zapłacić. W innym przypadku wszystko zbijają.
 
Zarobki w SOP
Zasadnicza:
Jest też dodatek za brak mieszkania:
Około 600 zł, lub 1000 jeśli funk ma rodzinę
Są też dodatki specjalne do 50% zasadniczej
Szacunki dla młodego szeregowego po kursie
3060 zasadnicza
700 za stopień szeregowego (+50 za każdy następny)
Dod spec np 10% czyli 300
Fakt szału nie ma nawet po doliczeniu 600 zł dodatku mieszkaniowego. Nie wiem też jaka jest pragmatyka awansowa. Być może szybko to rośnie.
Są też inne dodatki np za szczególne warunki służby.
Jest też dofinansowanie do kształcenia dzieci, dofinansowanie do zakupu mieszkania.

Weźmy dla przykładu chorążego

Zasadnicza 3390
Za stop. chor. 1100
Musi mieć już trochę stażu np 10 więc plus 340 stażowego
Dod spec np 500
Razem 5340, bez dodatku mieszkaniowego i ewentualnych innych
Już lepiej chociaż na Warszawę to szału nie ma.

Zaznaczam, że kwoty dodatków wziąłem tak od czapy bo nie mam żadnej wiedzy na ten temat.
Wg ustawy dodatek specjalny jest do 50% zasadniczego więc na najniższych stanowiskach może być ponad 1500 (teoretycznie)
 
Zarobki w SOP
Zasadnicza:
Jest też dodatek za brak mieszkania:
Około 600 zł, lub 1000 jeśli funk ma rodzinę
Są też dodatki specjalne do 50% zasadniczej
Szacunki dla młodego szeregowego po kursie
3060 zasadnicza
700 za stopień szeregowego (+50 za każdy następny)
Dod spec np 10% czyli 300
Fakt szału nie ma nawet po doliczeniu 600 zł dodatku mieszkaniowego. Nie wiem też jaka jest pragmatyka awansowa. Być może szybko to rośnie.
Są też inne dodatki np za szczególne warunki służby.
Jest też dofinansowanie do kształcenia dzieci, dofinansowanie do zakupu mieszkania.

Weźmy dla przykładu chorążego

Zasadnicza 3390
Za stop. chor. 1100
Musi mieć już trochę stażu np 10 więc plus 340 stażowego
Dod spec np 500
Razem 5340, bez dodatku mieszkaniowego i ewentualnych innych
Już lepiej chociaż na Warszawę to szału nie ma.

Zaznaczam, że kwoty dodatków wziąłem tak od czapy bo nie mam żadnej wiedzy na ten temat.
Wg ustawy dodatek specjalny jest do 50% zasadniczego więc na najniższych stanowiskach może być ponad 1500 (teoretycznie)
To teraz porównaj to do celnika z Warszawy. 3800 brutto na start to max z dodatkiem kontrolerskim. Mieszkaniowki nie ma. W Policji jeszcze jest dodatek stołeczny, podobno miał/został podniesiony do kilkuset złotych.
 
Zarobki w SOP
Zasadnicza:
Jest też dodatek za brak mieszkania:
Około 600 zł, lub 1000 jeśli funk ma rodzinę
Są też dodatki specjalne do 50% zasadniczej
Szacunki dla młodego szeregowego po kursie
3060 zasadnicza
700 za stopień szeregowego (+50 za każdy następny)
Dod spec np 10% czyli 300
Fakt szału nie ma nawet po doliczeniu 600 zł dodatku mieszkaniowego. Nie wiem też jaka jest pragmatyka awansowa. Być może szybko to rośnie.
Są też inne dodatki np za szczególne warunki służby.
Jest też dofinansowanie do kształcenia dzieci, dofinansowanie do zakupu mieszkania.

Weźmy dla przykładu chorążego

Zasadnicza 3390
Za stop. chor. 1100
Musi mieć już trochę stażu np 10 więc plus 340 stażowego
Dod spec np 500
Razem 5340, bez dodatku mieszkaniowego i ewentualnych innych
Już lepiej chociaż na Warszawę to szału nie ma.

Zaznaczam, że kwoty dodatków wziąłem tak od czapy bo nie mam żadnej wiedzy na ten temat.
Wg ustawy dodatek specjalny jest do 50% zasadniczego więc na najniższych stanowiskach może być ponad 1500 (teoretycznie)
Czyli na początek 3060 zasadniczej + 700 stopień + specjalny 300 to wychodzi nam jakieś 4 koła dokładnie tak jak mowiłem i brak dodatku, bo to tylko w służbie stałej. Na dzień dobry rewelacji nie ma 🙃.
 
Czyli na początek 3060 zasadniczej + 700 stopień + specjalny 300 to wychodzi nam jakieś 4 koła dokładnie tak jak mowiłem i brak dodatku, bo to tylko w służbie stałej. Na dzień dobry rewelacji nie ma 🙃.
Skąd taka informacja, że dodatek tylko w służbie stałej? O jakim dodatku myślisz? nie wyczytałem tego w ustawie. Dodatek specjalny jest dla każdego i pozostaje tylko kwestia jego wysokości.

Z ustawy o SOP
art.162
3. Funkcjonariusz otrzymuje dodatek specjalny, którego wysokość wynosi do 50% uposażenia zasadniczego, jednak nie mniej niż 1%, i jest uzależniona od:
1) stopnia trudności, złożoności i sposobu realizacji zadań wykonywanych przez funkcjonariusza;
2) efektów pracy funkcjonariusza;
3) opinii służbowej poprzedzającej ustalenie wysokości dodatku specjalnego.
4. Wysokość dodatku specjalnego funkcjonariusza, który uzyskał opinię służbową zawierającą ogólną ocenę bardzo dobrą albo wzorową, nie może być niższa niż 5% uposażenia zasadniczego.
5. Łączna wysokość dodatku specjalnego oraz dodatku uzasadnionego szczególnymi kwalifikacjami, warunkami lub miejscem pełnienia służby nie może przekroczyć 75% uposażenia zasadniczego.
łacowa w SOP, ale z art 162 ustawy o SOP wynika, ze dodatki mogą być nawet w wysokości 75% zasadniczej.
Gdyby bardzo oszczedzali na tych dodatkach to nie mieliby najwyższej ze wszystkich służb średniej.
Nie mam informacji z pierwszej ręki, jak to wygląda w praktyce, nie wiem jaka jest droga do wyższych stanowisk czy stopni chorążego czy oficerskiego.
Dajmy już spokój SOPowi, średnią maja najwyższą, więc pewnie średnio zarabiają najwięcej. A że w Warszawie to nie jest pensja marzeń to wiadomo, ale jak ktoś chce dużo zarabiać to wybiera inny zawód i nie pcha sie do slużb, Nie znamy też wszystkich innych benefitów jakie mają.
W jakiej innej służbie jest np. dofinansowanie do kształcenia dzieci? Fakt najpierw trzeba zginąć na służbie, ale jest to jakieś zabezpieczenie dla rodziny.
Albo inny składnik socjalu, pomoc na kupno mieszkania wynosi 20% wartosci mieszkania o pow. 50m2 na osobe w rodzinie, czyli jak ktoś ma 3 dziedzi to SOP sfinansuje zakup mieszkania 50m2. Na 5 osób trochę ciasno, ale zawsze można sobie dopłacić za więcej metrów. Czyli koszty utrzymania w stolicy nie muszą być aż tak bardzo bolesne, chleb w Warszwie wcale nie jest droższy, główna różnica to cena nieruchomości.
 
Skąd taka informacja, że dodatek tylko w służbie stałej? O jakim dodatku myślisz? nie wyczytałem tego w ustawie. Dodatek specjalny jest dla każdego i pozostaje tylko kwestia jego wysokości.

Z ustawy o SOP
art.162
3. Funkcjonariusz otrzymuje dodatek specjalny, którego wysokość wynosi do 50% uposażenia zasadniczego, jednak nie mniej niż 1%, i jest uzależniona od:
1) stopnia trudności, złożoności i sposobu realizacji zadań wykonywanych przez funkcjonariusza;
2) efektów pracy funkcjonariusza;
3) opinii służbowej poprzedzającej ustalenie wysokości dodatku specjalnego.
4. Wysokość dodatku specjalnego funkcjonariusza, który uzyskał opinię służbową zawierającą ogólną ocenę bardzo dobrą albo wzorową, nie może być niższa niż 5% uposażenia zasadniczego.
5. Łączna wysokość dodatku specjalnego oraz dodatku uzasadnionego szczególnymi kwalifikacjami, warunkami lub miejscem pełnienia służby nie może przekroczyć 75% uposażenia zasadniczego.
łacowa w SOP, ale z art 162 ustawy o SOP wynika, ze dodatki mogą być nawet w wysokości 75% zasadniczej.
Gdyby bardzo oszczedzali na tych dodatkach to nie mieliby najwyższej ze wszystkich służb średniej.
Nie mam informacji z pierwszej ręki, jak to wygląda w praktyce, nie wiem jaka jest droga do wyższych stanowisk czy stopni chorążego czy oficerskiego.
Dajmy już spokój SOPowi, średnią maja najwyższą, więc pewnie średnio zarabiają najwięcej. A że w Warszawie to nie jest pensja marzeń to wiadomo, ale jak ktoś chce dużo zarabiać to wybiera inny zawód i nie pcha sie do slużb, Nie znamy też wszystkich innych benefitów jakie mają.
W jakiej innej służbie jest np. dofinansowanie do kształcenia dzieci? Fakt najpierw trzeba zginąć na służbie, ale jest to jakieś zabezpieczenie dla rodziny.
Albo inny składnik socjalu, pomoc na kupno mieszkania wynosi 20% wartosci mieszkania o pow. 50m2 na osobe w rodzinie, czyli jak ktoś ma 3 dziedzi to SOP sfinansuje zakup mieszkania 50m2. Na 5 osób trochę ciasno, ale zawsze można sobie dopłacić za więcej metrów. Czyli koszty utrzymania w stolicy nie muszą być aż tak bardzo bolesne, chleb w Warszwie wcale nie jest droższy, główna różnica to cena nieruchomości.
Miałem na myśli tylko i wyłącznie dodatek mieszkaniowy. Skoro jesteśmy przy temacie to zorientowałem sie własnie, ze w kwestionariuszu osobowym należy wpisać aktualne miejsce pracy - i zastanawiam się co zrobić w tej sytuacji? Da sie to jakos obejsc?xD. No bo jak zobacza, że fusz no to pewnie wyląduje w koszu, albo będzie telefon i beda kazali mi wysłać pismo do DIAS i się starać, a wszyscy wiemy, ze to raczej nie przejdzie. W żadnej innej służbie nie ma takiego punktu. Można zostawić puste, ale mleko i tak sie wyleje.A zwolnić się i zostać na lodzie? No nie jest tak różowo.
 
Miałem na myśli tylko i wyłącznie dodatek mieszkaniowy. Skoro jesteśmy przy temacie to zorientowałem sie własnie, ze w kwestionariuszu osobowym należy wpisać aktualne miejsce pracy - i zastanawiam się co zrobić w tej sytuacji? Da sie to jakos obejsc?xD. No bo jak zobacza, że fusz no to pewnie wyląduje w koszu, albo będzie telefon i beda kazali mi wysłać pismo do DIAS i się starać, a wszyscy wiemy, ze to raczej nie przejdzie. W żadnej innej służbie nie ma takiego punktu. Można zostawić puste, ale mleko i tak sie wyleje.A zwolnić się i zostać na lodzie? No nie jest tak różowo.
@Typer nie kombinuj na starcie z jakimiś obejściami. Tylko prawda. Mogą zapytać na rozmowie dlaczego wybrałeś taki tryb, ale podanie w koszu nie wyląduje. Potrzebna jest świeża krew. Jak będziesz przyjęty to wtedy się zwolnisz. Mogą Ci też skrócić (chociaż nie muszą) okres wypowiedzenia. Jeśli przejdziesz kwalifikacje to na Ciebie poczekają
 
Dzięki za pomoc i taki pozytywny odbiór. Poczekam chyba tylko aż sie covid skończy, bo jak przypomne sobie, ze w pociągu do Warszawy był ktoś z covidem i potem szukali wszystkich pasażerów to dziękuję 🤣. Ale przemyśle sobie to jeszcze, bo nie wiem czy podnoszenie szlabanu przez 3 lata służby na początku to sens życia 🤣
 
Dzięki za pomoc i taki pozytywny odbiór. Poczekam chyba tylko aż sie covid skończy, bo jak przypomne sobie, ze w pociągu do Warszawy był ktoś z covidem i potem szukali wszystkich pasażerów to dziękuję 🤣. Ale przemyśle sobie to jeszcze, bo nie wiem czy podnoszenie szlabanu przez 3 lata służby na początku to sens życia 🤣
Kolego na szlaban to trzeba sobie zasłużyć. Minimum ekspert jak nie starszy.
 
Czy ktoś orientuje się dzieje ze składkami, jak zwolniłem się ze służby ale jeszcze nie przeszedłem do Policji ? Wiem że składki emerytalne za mój okres Służby w SCS zostały już zapłacone a w nowej służbie będę w lutym. Co się w tej sytuacji z nimi dzieje ? Zostają na koncie czy wracają do pracodawcy ?
 
Back
Do góry