• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Z Policji do SCS

K2.

Nowy użytkownik
Dołączył
19 Sierpień 2015
Posty
26
Punkty reakcji
17
Witam. Niedawno dostałem się do policji, jestem w trakcie szkolenia podstawowego, jednak zostałem przydzielony do prewencji pomimo tego, ze aplikowałem na rejonową w Wwa i jestem zniesmaczony. Chciałem zapytać czy w trakcie szkolenia mogę już pisać wniosek o przeniesienie do SCS w Wwa. Wszystko jedno gdzie. Mam kilka pytan, bardzo proszę o pomoc.
1. Jestem już policjantem jednak w trakcie szkolenia zawodowego. Czy to przeciwwskazanie do pisania raportu? Podejrzewam ze SCS ma i tak inna procedurę szkoleniowa.
2. Czy w Warszawie z półrocznym doświadczeniem mogę liczyć na to, ze dyrektor KAS mnie przyjmie ? Dużo wakatów?
3. Czy szefowie w policji mogą zblachowac moje podanie czy jeśli minister wl ds finansów je zaakceptuje to policja nie ma nic do gadania?
Pozdrawiam.
 
Witam. Niedawno dostałem się do policji, jestem w trakcie szkolenia podstawowego, jednak zostałem przydzielony do prewencji pomimo tego, ze aplikowałem na rejonową w Wwa i jestem zniesmaczony. Chciałem zapytać czy w trakcie szkolenia mogę już pisać wniosek o przeniesienie do SCS w Wwa. Wszystko jedno gdzie. Mam kilka pytan, bardzo proszę o pomoc.
1. Jestem już policjantem jednak w trakcie szkolenia zawodowego. Czy to przeciwwskazanie do pisania raportu? Podejrzewam ze SCS ma i tak inna procedurę szkoleniowa.
2. Czy w Warszawie z półrocznym doświadczeniem mogę liczyć na to, ze dyrektor KAS mnie przyjmie ? Dużo wakatów?
3. Czy szefowie w policji mogą zblachowac moje podanie czy jeśli minister wl ds finansów je zaakceptuje to policja nie ma nic do gadania?
Pozdrawiam.
Może wrzuć temat na forum policjantów....:unsure:
 
Tez właśnie tak zrobię, ale stwierdziłem przy okazji, ze ktoś może coś tu będzie wiedział. A odnośnie wakatów w SCS w Warszawie, to czy ze strony KAS byłoby możliwe zainteresowanie takim transferem czy to tez zależy?
 
Czytałem rozporządzenie dot. Przeniesienia i jest tam napisane, ze wniosek składa się do ministra finansów za pośrednictwem dyrektora KAS. Nie ma nic wspomniane o tym, ze przez przełożonych policji trzeba to składać. Ale waśnie chciałem rozwiać wątpliwości i zapytać. Może ktoś jest na forum, kto przeszedł z niebieskich do Was.
 
Czytałem rozporządzenie dot. Przeniesienia i jest tam napisane, ze wniosek składa się do ministra finansów za pośrednictwem dyrektora KAS. Nie ma nic wspomniane o tym, ze przez przełożonych policji trzeba to składać. Ale waśnie chciałem rozwiać wątpliwości i zapytać. Może ktoś jest na forum, kto przeszedł z niebieskich do Was.
Musisz się bardziej postarać... Na początek...przejrzyj posty tak od połowy roku....Tylko wcześniej coś na uspokojenie.....:coffee:🥃
 
Przeniesienie polega na zawarciu porozumienia między szefami służb także jeżeli Komendant Główny nie wyrazi zgody to się nie przeniesiesz
 
Zapomnij że dostaniesz zgodę od Głównego na przeniesienie za porozumienie stron . Nie nazywaj siebie policjantem bo nim nie jesteś , jesteś dopiero kursantem i nie wiadomo czy ta szkole skończysz . I to jest właśnie podejście młodzieży dostał się do opp i już nie pasuje trochę trzeba popracować aby zasłużyć się wynikami i ogólnie praca oraz wiedzą aby się gdzieś przenieść . Tak to jest że naobiecuja młodym na rekrutacji dawaj do policji będziesz oficerem haha. Masz taki starzy jak orenzada ważności więc aplikuj do SCS z ulicy a nie w formie porozumienia na co nie masz najmniejszych szans .
 
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego ataku na mnie. Szkoda. A co do postu powyżej, teraz szkolenie jest 2miesieczne i kończy je praktycznie każdy, bo sytuacja wyglada jak wyglada. Nie zamierzam się sprzeczać z nikim. Pozdrawiam i spokojności życzę.
 
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego ataku na mnie. Szkoda. A co do postu powyżej, teraz szkolenie jest 2miesieczne i kończy je praktycznie każdy, bo sytuacja wyglada jak wyglada. Nie zamierzam się sprzeczać z nikim. Pozdrawiam i spokojności życzę.
Nikt Cię nie atakuje. Dla własnego spokoju poczytaj trochę o sytuacji w KAS ( SCS):alien:
 
Młody to nie jest atak na ciebie tylko otwarcie tobie oczu na całą sytuację jaka jest w policji ma tu odje... 10 lat więc coś tam wiem chciałem do SCS ale nie dostałem zgody dlatego jedyne co ci mogę radzić to stawaj normalnie do rekrutacji bo przy naszych brakach to zapomnij że na początku kariery ktoś cię wypuści
 
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego ataku na mnie. Szkoda. A co do postu powyżej, teraz szkolenie jest 2miesieczne i kończy je praktycznie każdy, bo sytuacja wyglada jak wyglada. Nie zamierzam się sprzeczać z nikim. Pozdrawiam i spokojności życzę.
Irytację, od biedy by można zauważyć, ale "atak" ?!

Stwierdzasz "sytuacja wygląda jak wygląda", czyli jesteś zawiedziony samym "prologiem" do kariery.
Skoro zasadniczo jej nie rozpocząłeś i już myślisz o zmianie planów, to zrób to natychmiast, a zacznij
od upewnienia się, co do jej rodzaju. Podległość służbowa, ścieżka służbowa, komenda, rozkaz i inne
atrybuty służby mundurowej, nie są cechami naturalnych relacji pomiędzy ludźmi. Tu działa schemat!
Jeśli więc cenisz sobie słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, to nigdy nie będzie Twój świat ...
 
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego ataku na mnie. Szkoda. A co do postu powyżej, teraz szkolenie jest 2miesieczne i kończy je praktycznie każdy, bo sytuacja wyglada jak wyglada. Nie zamierzam się sprzeczać z nikim. Pozdrawiam i spokojności życzę.
Napadł na Ciebie Twój "kolega" Wrzosek, który jest (lub był) Policjantem. Celnicy tylko zastanawiają się co Ci strzeliło do głowy. U nas spora część chętnie przeniosłaby się do Policji. Formalnie nie ma przeciwskazań, żebyś starał sie o przeniesienie. Ze zgodą może być różnie. Wakatów u nas dużo, więc ze strony KAS powinieneś być zaakceptowany.
Tylko czy Ci to się opłaca finansowo? Nie licz też, na jakąś wielką karierę u nas. Nie wiem jakie masz kwalifikacje, ale u nas ludzie po dwóch fakultetach rozkręcają auta na jamie (na kanale) na granicy. Skoro jesteś zniesmaczony prewencją, to nie wiem jak ocenić Twoją motywację i oczekiwania.
Poczytaj wątek: https://celnicy.pl/threads/z-policji-do-sluzby-celno-skarbowej-2020r-czy-warto.16493/
Dużo tam już zostało napisane
 
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego ataku na mnie. Szkoda. A co do postu powyżej, teraz szkolenie jest 2miesieczne i kończy je praktycznie każdy, bo sytuacja wyglada jak wyglada. Nie zamierzam się sprzeczać z nikim. Pozdrawiam i spokojności życzę.
nie masz szans na przeniesienie przy takim stażu, nawet nie przepracowałeś dnia na ulicy, będą na Ciebie krzywo patrzeć gdziekolwiek pójdziesz z raportem, staraj się do Celnej od zera rekrutując się, ja na odpowiedź raportu o przeniesienie czekam 6ty miesiąc, więc szybciej się zrekrutujesz od zera
 
Idź normalnie do naboru w SCS. O przenosinach zapomnij bo w przypadku odmowy tylko sobie na starcie zepsujesz karierę w Policji.
 
Zapomnij że dostaniesz zgodę od Głównego na przeniesienie za porozumienie stron . Nie nazywaj siebie policjantem bo nim nie jesteś , jesteś dopiero kursantem i nie wiadomo czy ta szkole skończysz . I to jest właśnie podejście młodzieży dostał się do opp i już nie pasuje trochę trzeba popracować aby zasłużyć się wynikami i ogólnie praca oraz wiedzą aby się gdzieś przenieść . Tak to jest że naobiecuja młodym na rekrutacji dawaj do policji będziesz oficerem haha. Masz taki starzy jak orenzada ważności więc aplikuj do SCS z ulicy a nie w formie porozumienia na co nie masz najmniejszych szans .
głupio zrobił, że przyjął propozycje służby w opp, mają tam teraz takie braki że ciężko się wyrwać, 3-4 lata dymania z buta po ulicach Warszawy ma jak w banku, mój kumpel miał podobną sytuację i nie przyjął propozycji do opp i odczekał do następnego naboru, w następnym naborze sami mu zaproponowali komisariat bo wszędzie braki...
 
Dzięki Panowie. Poczekam w takim razie na nabór w Warszawie, bo to jedyne miasto, gdzie można próbować z powodzeniem. Sam pochodzę ze świętokrzyskiego i próbowałem dwa razy się dostac, najpierw do SC, a po 17 do SCS, ale etatów kilka na rok. Ostatnio widziałem w Warszawie prawie 80 etatów, wiec liczę ze kolejny nabór będzie równie duży. Kiedy najwiecej przyjęć do SCS ? Początek czy koniec roku?
 
Back
Do góry