• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wyrok WSA Warszawa uchylający decyzję Szefa KAS stwierdzającą wygaśnięcie stosunku służbowego.

@wolny W tych przypadkach nigdzie nie jest uchylenie decyzji o zwolnieniu ze stwierdzeniem, że było to zwolnienie z rażącym naruszeniem prawa. Dlatego wg mnie ta ustawa nie zadziała.
 
@slawomir.siwy Ja doskonale znam treść przepisów tej ustawy. Sęk w tym, że trzeba się trochę natrudzić aby przekonać sąd, iż doszło do rażącego naruszenia prawa przy wydaniu decyzji o zwolnieniu.
 
Art. 231kk § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
 
Chodzą słuchy, że z powodu braków kadrowych, padają propozycje powrotów dla wygaszonych.
Czy ktoś wie, według jakiego (i czy w ogóle jakegoś) klucza się to odbywa?
Czy dotyczy wybrańców, czy może tylko osób, które mają nadal rozgrzebane po sądach sprawy (dla uniknięcia porażek)?
 
Porozmawiałem z prawnikiem na temat jw. pytaliście. Nie powinniśmy jednak pisać o tym na forum publicznym. Jakby ktoś z członków ZZ Celnicy PL chciał coś dowiedzieć się na ten temat, to bardzo proszę o telefon.
@lupus Wracają ludzie od dawna i są przedstawiane propozycje. Czy jest jakiś klucz to nie wiem. Przedstawiano propozycje w rożnych sytuacjach faktycznych. Wracali tacy, którzy nie mieli nawet decyzji zwalniającej wydanej jeszcze, wracali też tacy, co mieli uchylenie decyzji i przekazanie do ponownego rozpatrzenia.
Ja tak samo jak Ty słyszałem, że wracają, bo są braki kadrowe w niektórych lokalizacjach. Apelowaliśmy do MF, aby skorzystali z takiej możliwości. Pisaliśmy o to już jakiś czas temu. Nie było jednak ustalane, bo nie było takiej woli w MF, wg jakich zasad ten powrót następuje.
 
Jeszcze raz podrzucam temat. Nie ma tu nikogo kto jest reprezentowany przez prawników ze Związku?
Czy ktoś może wie czy cokolwiek drgnęła sprawa prowadzona przed ETPC?
 
Back
Do góry