Wyrok WSA Warszawa uchylający decyzję Szefa KAS stwierdzającą wygaśnięcie stosunku służbowego.

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
11 728
Punkty reakcji
2 065
Miasto
ZZ Celnicy PL
@wolny W tych przypadkach nigdzie nie jest uchylenie decyzji o zwolnieniu ze stwierdzeniem, że było to zwolnienie z rażącym naruszeniem prawa. Dlatego wg mnie ta ustawa nie zadziała.
 

wolny

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
611
Punkty reakcji
588
@slawomir.siwy Ja doskonale znam treść przepisów tej ustawy. Sęk w tym, że trzeba się trochę natrudzić aby przekonać sąd, iż doszło do rażącego naruszenia prawa przy wydaniu decyzji o zwolnieniu.
 

trzecie oko

Użytkownik
Dołączył
23 Listopad 2015
Posty
54
Punkty reakcji
8
Art. 231kk § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
 

lupus

Aktywny użytkownik
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
558
Punkty reakcji
30
Chodzą słuchy, że z powodu braków kadrowych, padają propozycje powrotów dla wygaszonych.
Czy ktoś wie, według jakiego (i czy w ogóle jakegoś) klucza się to odbywa?
Czy dotyczy wybrańców, czy może tylko osób, które mają nadal rozgrzebane po sądach sprawy (dla uniknięcia porażek)?
 

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
11 728
Punkty reakcji
2 065
Miasto
ZZ Celnicy PL
Porozmawiałem z prawnikiem na temat jw. pytaliście. Nie powinniśmy jednak pisać o tym na forum publicznym. Jakby ktoś z członków ZZ Celnicy PL chciał coś dowiedzieć się na ten temat, to bardzo proszę o telefon.
@lupus Wracają ludzie od dawna i są przedstawiane propozycje. Czy jest jakiś klucz to nie wiem. Przedstawiano propozycje w rożnych sytuacjach faktycznych. Wracali tacy, którzy nie mieli nawet decyzji zwalniającej wydanej jeszcze, wracali też tacy, co mieli uchylenie decyzji i przekazanie do ponownego rozpatrzenia.
Ja tak samo jak Ty słyszałem, że wracają, bo są braki kadrowe w niektórych lokalizacjach. Apelowaliśmy do MF, aby skorzystali z takiej możliwości. Pisaliśmy o to już jakiś czas temu. Nie było jednak ustalane, bo nie było takiej woli w MF, wg jakich zasad ten powrót następuje.
 
Do góry