• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

uchodźcy na granicy

Nie potrafimy medialnie na arenie międzynarodowej wykorzystać nawet tego co oczywiście przechyla szalę na naszą stronę. Zabezpieczenie medialne mniej niż zero.
 
Swoich też za bardzo nie znam, bo jestem tylko specjalistą z mnożnikiem 2,048 (czyli dno)to nie muszę się spinać😁 W sumie nie wiedziałem, że celnik decyduje kogo wpuścić a kogo nie. To przez 15 lat źle robiłem, że wpuszczałem wszystkich bo już byli po kontroli paszportowej SG? I jak mógłbym kogoś zatrzymać bez ŚPB, poprosić, żeby sobie zawrócił😂? Kurde masakra😂. Składam samokrytykę😂.
Ale politycy partii rządzącej mówili, że jak tylko emigranci przejdą na oznaczone przejście to wszystko będzie dobrze, no to przeszli i co? A opozycja znów wali w rząd, jak w tamburyn.
Jak bardzo blisko mi do Twojej teorii, Kolego
 
 
A ile mieli wcześniej mandatów?
Na przykład.

1998rok.

CDU+CSU - 245 mandatów
SPD - 295 mandatów

Różnica 50 mandatów.


Najmniej w historii (gdyby zliczyć łącznie obie partie CDU+CSU) to 139 mandatów w 1949 roku.

Generalnie jest to jakaś tam statystyka. Pewnie bym olał temat gdyby kłamca AdamDworcow nie postawił kłamliwej tezy i następnie próbował argumentować ją wynikami wyborów do Bundestagu.

Co do tezy AdamDworcow.
Licząc na odrobinę refleksji dorzuciłem informacje o AfD (2017- 94 mandaty, 2021-83 mandaty) i Zielonych (2017- 67 mandatów, 2021- 118 mandatów). Oczywiście sprawa nie jest taka prosta, ale akurat tych uchodźców w wyborach 2021 nie widać, za to widać proekologiczne spojrzenie niemieckich wyborców.
Gdyby kryzys uchodźczy z 2015 roku miał negatywny wpływ na wybory do Bundestagu to już w 2017 CDU/CSU przegrałaby wybory (uzyskali wtedy łącznie 93 mandaty więcej od SPD).

Uczciwie należy dodać, że głosowanie do Bundestagu jest inne niż do naszego Sejmu. Tam Niemiec oddaje 2 głosy: jeden na kandydata, jeden na partię. Są pewne tego konsekwencje, ale to nie czas ani miejsce.
 
Ostatnia edycja:

Ktoś mnie wcześniej zapytał "czy szkoda mi tych uchodźców czy migrantów". Tak, szkoda.... Szkoda ich również żołnierzom, strażnikom i policjantom pilnujących granicy. Jesteśmy tylko ludźmi... Dowódca żołnierzy z 11 lubuskiej trafnie to określił, oni nie są przeciwko tym co są przed nimi, lecz dbają o tych co są za nimi...
 
Ostatnia edycja:
Ostatnia edycja:
Back
Do góry