• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Testy sprawnościowe do służby celnnej

Jestem po psychologicznych i chyba na tym moja rekrutacja się zakończy. Byłam pewna że test osobosciowy będzie polegał na zaznaczeniu tak nie, a tu niespodzianka skała 1-5. Praktycznie nigdzie nie zakreslilam skrajnych odpowiedzi a to chyba niedobrze:(

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Jestem po psychologicznych i chyba na tym moja rekrutacja się zakończy. Byłam pewna że test osobowościowy będzie polegał na zaznaczeniu tak nie, a tu niespodzianka skała 1-5. Praktycznie nigdzie nie zakreśliłam skrajnych odpowiedzi a to chyba niedobrze

Kwiatuszku!
Kilkukrotnie i bardzo wyraźnie dano Ci do zrozumienia, że nie masz myśleć
- jak odpowiedzieć by było "dobrze", ale odpowiadać wyłącznie szczerze!

Tylko test dwukrotnego wyboru, wymaga "ostrych" odpowiedzi, a i w takim
wypadku, niezwykle trudna do uniknięcia niejednoznaczność, może zmusić
do wybierania "mniejszego zła".

Zauważ, że ewentualną niejednoznaczność, zauważyć jest w stanie osoba
raczej (za dużo/w sam raz) "myśląca". Tylko idiota nie miewa wątpliwości ...
 
Na dalszym etapie takich testów do ręki dostaniesz 5-8 nadal będziesz się skupiać jak dobrze odpowiedzieć? Nie będzie czasu, pod koniec będziesz mieć zryty beret. Tak bardzo chcesz się dostać, że przycmiewa Ci to chyba umiejętność logicznego myślenia. Więcej spokoju, mniej nerwowych ruchów! Ja na tym teście miałam pytania gdzie definitywnie zaznaczałam 1,czy 5...ale zazwyczaj plasujemy się wygodnie zaznaczając raczej nie, raczej tak (3,4). Np na pytanie, lubię siedzieć sam w domu, gdyz nie lubię ludzi hmmm no jak odpowiemy starając się do takiej sluzby?
 
Sprostowanie, ja się nie zastanawiałam co zaznaczyć, ale czy to co zaznaczyłam będzie w profilu określającego odpowiedniego kandydata i to post factum Owszem zależy na dostaniu się, ale nie jest to dla mnie być albo nie być.
Na marginesie słoneczko dziękuję za odpowiedź.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Nie jestem seksistą

Płeć nie może mieć znaczenia przy wynagradzaniu

Ale niższe wymogi dla kobiet w służbach to nieporozumienie

Powinni dostawać się najlepsi

A wymogi fizyczne dla kobiet i mężczyzn muszą być takie same

Tak jak test wiedzy czy językowy

Uciekający czy stawiający opór funkowi kobiecie nie będzie uciekał wolniej czy szarpał się delikatniej dlatego że ma do czynienia z funkiem kobietą

Przykładów nieporadności fizycznej kobiet funków w sieci jest mnóstwo

Tak jak mężczyzn

Niektórzy nie wiem jak przeszli testy

Wiem, zaraz będzie fala hejtu oburzonych

Ale niższe wymogi dla kobiet oznaczają, że dostaną się osoby słabsze

I one będą nas chronić

A ja wolałbym, żeby przyjmowano najlepszych

Bez względu na płeć

Znam wiele Pań, które skasowałyby wielu facetów

Ale wiele też nie dałoby rady mi, 50latkowi po zawale
 
Teraz podczas naboru w jednym z wojewódzkich miast, na teście sprawnościowym z kilkunastu kobiet dwie potrafiły wykonać prawidłowo pompki i brzuszki - notabene nawet lepiej niż niektórzy mężczyźni. Żadna z pozostałych kobiet nie wykonała 4 pompek - opierały kolana i dłonie o ziemię i nie potrafię określić tego co robiły, w każdym razie Pan z komisji liczył im ich pląsy i zapisywał nienaganny wynik. "Brzuszki" z kolei mogły robić bez dotykania kolan, a w zasadzie do połowy odległości od głowy w pozycji leżącej do kolan (trzymanie rąk z tyłu głowy również nie obowiązywało). W ramach ciekawostki dodam, że z kolanem nadającym się do operacji (uraz podczas gry w piłkę nożną - maj tego roku; od tego czasu brak aktywności fizycznej, w zasadzie gdybym mocniej kopnął tą nogą w piłkę to do domu o własnych siłach bym nie wrócił), podczas biegu na kilometr wykręciłem czas w top 3, a 5 osoba dobiegła ze stratą połowy okrążenia do pierwszej czwórki (około 30 kandydatów na tym etapie). Test wiedzy też top 3. Ukończyłem dobry uniwersytet z 5 na dyplomie, moja Pani Promotor do dziś ma mi za złe, że jej nie posłuchałem i nie zostałem na doktoracie. Nie mam jeszcze 24 lat, no ale się nie nadaję - z matryc Ravena nie zdążyłem zrobić 7 zadań (większość zostawiła kilkanaście bez zaznaczonej odpowiedzi), a kwestionariuszem osobowości operowałem na zajęciach z psychologii - w zasadzie wiedziałem co bada znaczna część pytań - udzieliłem szczerych, spójnych odpowiedzi, no ale niestety - byli ode mnie lepsi - los tak chciał, że akurat pozytywny wynik otrzymało tylu kandydatów, ile było wolnych etatów no i tak się złożyło, że mieli numery ewidencyjne w takiej kolejności, jakiej - śmiem twierdzić - nawet w losowaniach Dużego Lotka jeszcze nie było, chociaż proporcje prawie identyczne. Wesołych Świąt życzę wszystkim, pozdrawiam!

Z takim urazem wątpię byś przeszedł komisję lekarską mswia... I z takim problemem z tablicami ravena byś przeszedł psychologa.
 
Do Bartolomeo ...

Dostałeś szansę od życia. Nie zepsuj tego.
To jak znak od Boga. Jesteś stworzony do innych celów.
Nie jest to napisane ze złośliwością. To zdanie starego człowieka.
 
Płeć nie może mieć znaczenia przy wynagradzaniu

Ale niższe wymogi dla kobiet w służbach to nieporozumienie

Powinni dostawać się najlepsi

A wymogi fizyczne dla kobiet i mężczyzn muszą być takie same
W Policji kandydaci mają takie same wymogi. Tak samo powinno być w innych formacjach, albo niech mniej zarabiają. U nas facet musi zrobić 25 pompek, a kobieta 3.

Swoją drogą kierownicy powinni tak ustalać zespoły aby nie dochodziło do sytuacji w której patrol/grupa interwencyjna składa się tylko z kobiet. Tyczy się to zarówno Policji jak i naszej Służby.
 
W Policji kandydaci mają takie same wymogi. Tak samo powinno być w innych formacjach, albo niech mniej zarabiają. U nas facet musi zrobić 25 pompek, a kobieta 3.

Swoją drogą kierownicy powinni tak ustalać zespoły aby nie dochodziło do sytuacji w której patrol/grupa interwencyjna składa się tylko z kobiet. Tyczy się to zarówno Policji jak i naszej Służby.


Ale dlaczego osłabiać taką grupę?

Ta sama płaca, te same wymogi, wiedzy, językowe i sprawności

Obejrzyj filmik jak policjantka koledze walczącemu z ludkiem, usiłującemu go obezwładnić w pojedynkę, zamiast pomóc chwytem pryska gazem w twarz...
 
Mówię już o sytuacji w której kierownik dostaje ludzi i ich rozdziela, to nie on przyjmuje do Służby tylko góra na podstawie przepisów.


Co do tego nie ma wątpliwości że tak powinno być.


Progi dla kobiet są jakie są. Można na to spojrzeć szerzej - może generalnie są śmiesznie niskie. Z drugiej strony patrząc, co z tego, jak i tak przez przewleklosc i złożoność rekrutacji, większość albo odpada, albo sama podejmuje decyzje o zaprzestaniu rekrutacji. "Czepiacie* się kobiet, ale spójrzcie też na mężczyzn. Który sprawniejszy i sprytniejszy, to nie wybierze KAS. Brakuje jeszcze wariografu, a będzie kandydatów mniej niż teraz. O ile może być mniej niż zero.
 
Progi dla kobiet są jakie są. Można na to spojrzeć szerzej - może generalnie są śmiesznie niskie. Z drugiej strony patrząc, co z tego, jak i tak przez przewleklosc i złożoność rekrutacji, większość albo odpada, albo sama podejmuje decyzje o zaprzestaniu rekrutacji. "Czepiacie* się kobiet, ale spójrzcie też na mężczyzn. Który sprawniejszy i sprytniejszy, to nie wybierze KAS. Brakuje jeszcze wariografu, a będzie kandydatów mniej niż teraz. O ile może być mniej niż zero.

Skoro dopuszczamy niższe progi dla kobiet, dopuszczajmy mężczyzn którzy osiągną progi kobiece

Niech będzie niżej, ale jednakowo

Więcej kandydatów przejdzie

A progi do scs wyższe niż do np. Policji to nieporozumienie
 
Który sprawniejszy i sprytniejszy, to nie wybierze KAS.
Ehhh słabe masz pojęcie o służbach. Ja, jak i 50 % chłopaków na testach sprawnościowych osiągnęło by maksymalną liczbę punktów na testach w innych służbach ... Bo w naszym przypadku to nie wymagania, lecz profil zadań decydował o tym jaka służbę wybraliśmy.
 
dziękuje za słowa wsparcia. Udało się, mam maksymalną ilość punktów. Adrenalina zadziałała:) Teraz najgorsze, test psychologiczny. Prawdę mówiąc bałam się go najmniej, dopóki nie poczytałam, ze tam jest dopiero pogrom.
Jak nauka pompek bo dla mnie to czarna magia☹️
 
Ehhh słabe masz pojęcie o służbach. Ja, jak i 50 % chłopaków na testach sprawnościowych osiągnęło by maksymalną liczbę punktów na testach w innych służbach ... Bo w naszym przypadku to nie wymagania, lecz profil zadań decydował o tym jaka służbę wybraliśmy.
I brawo Ty.
O innych służbach mam wystarczające pojęcia i znam z autopsji. Tu z przypadku też nie jestem. A nasze testy sprawnosciowe, to nie wyczyn zdać na piątki. Raczej wstyd zdać na trójki.
 
na to po cichu liczę ;) w nagoszyjnym razie będzie kolejny nabór, test wiedzy jest banalnie prosty, a i test sprawnościowy przy min. miesięcznym treningiem jest do zrobienia. Grunt to nie nie poddawać.
Test wiedzy banalnie prosty ? Może jakieś przykładowe pytania jestem przed na co zwrócić uwage
 
Back
Do góry